Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Armádní noviny – jeden rok s Vámi

Datum přidání 02.09.2012    Rubrika rubrika: Události     komentáře 17 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Tak a je tady první velké výročí! Dnes to je právě rok, kdy jsme spustili nový vojenský internetový magazín Armádní noviny. Chceme tímto poděkovat všem naším čtenářům, kteří k nám kdy přišli a kteří nás snad rádi čtou. Při této příležitosti si také shrneme poslední rok a poodhalíme naše plány do budoucna.

Armádní noviny

Foto: Armádní noviny - jeden rok s Vámi

 

Ze všeho nejdřív však chci poděkovat naším redaktorům, především Michalu Polákovi a Ctiradu Svitákovi, za jejich fundované články. Díky chlapi! :)

Suchá statistika

Na stránkách Armádních novin jsme zveřejnili celkově 352 článků, což dělá průměr skoro jeden článek denně. Nejvíc jsme přidávali články do sekcí „Události“ a „Letecká technika“

 

Za poslední rok nás navštívilo 130 000 jedinečných uživatelů. Především z České republiky (90 %) a Slovenska (10 %). Za poslední rok pak bylo zobrazeno téměř 1 500 000 stránek Armádních novin.

 

Naším nejúspěšnějším článkem byl „Český voják 21. století podle Armádních novin“, který si přečetlo bezmála 10 000 jedinečných uživatelů. Nejoblíbenější sekce jsou pak ty, kde se věnujeme armádní výzbroji a výstroji.

Plány do budoucna

V nejbližším období plánujme spustit jednoduchý fandovský e-shop, kde si můžete koupit nejrůznější originální předměty. Podle ankety na FaceBooku, budeme nabízet hlavně praktické originální věci s armádní tématikou. Myslíme si, že bude z čeho vybírat.

 

Dále se podíváme, co půjde udělat s naší diskuzí. Chceme udržet diskuzi na vysoké úrovni, bez „trolů“, kterým nejde o samotné diskutování, ale jen o iracionální a bezhlavé přesvědčování ostatních o své pravdě. Pravděpodobně tak zavedeme registraci, hodnocení příspěvků, hodnosti, atd.

 

CZ 805 BRENFoto: Během roku jsme Vám přinášeli i články s originální grafikou / Radek Bartoníček

 

Chceme se více zaměřit na vlastní originální články – rozhovory a reportáže. Mohu prozradit, že dokončujeme exklusivní rozhovor s jedním výjimečným člověkem. Pokud vše půjde dobře, rozhovor přineseme během pár dní. Chystáme se také na polskou vojenskou výstavu MPSO a také na ostravské Dny NATO.

 

Největší novinkou však bude přinášení vlastních profesionálních video reportáží o vojenské technice a vojenských událostech. Nemůžeme slíbit, kolik reportáží budeme schopni točit, ale jednu máme již připravenou, na druhé se začne v nejbližší době pracovat. Samozřejmě profesionální videa potřebují profesionální úvodní znělku...

 

Znělka Armádních novin

Video: Pracujeme také na vlastní znělce...

 

Nesmíme také zapomenout na náš komiks Kapitán. Práce nad komiksem je extrémně časově náročná. Chci tak poděkovat Tomáši Juřenovi, který nad komiksem strávil již desítky hodin a obětuje mu mnoho ze svého volného času – a to bez nároku na honorář! Díky Tome. Komiks bude stále pokračovat. Mohu snad také prozradit, že uvažujeme o jeho tištěné verzi, pro náš fandovský e-shop.

 

Tak je to snad vše. Omlouvám se všem, které jsem nezmínil. Spousta lidí nám pomohlo radami, informacemi i články, bohužel není v silách je všechny jmenovat.

 

Pokud máte nějaké dotazy na další směřování Armádních novin, nebo se chcete podělit o své názory a kritiku, diskuze je vám plně k dispozici.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.7 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Max Datum: 06.09.2012 Čas: 15:20

Armádní noviny jsem objevil před pár měsíci a hned si našly místo v mém hlavním panelu záložek. Líbí se mi velmi celková úprava stránek ale hlavně jásám nad kvalitou psaných článků. Všechny články jsou velmi kultivovaně napsané bezchybnou češtinou a je poznat tvrdá práce a láska k tématu. Když to srovnám kupříkladu s Hrej.cz kde šíření polopravd, odhadů a překlepy a hrubky jsou na denním pořádku, mám velikou radost že seriózní novinařina se dá ještě na internetu nalézt.

Ani nevíte jak rád bych se přidal k redakci Armádních novin. Jen si nejsem jistý zda by moje znalosti stačily. A rozhodně nemám informační kanály jako máte vy v redakci.

Jen tak dál. Pokud si udržíte tento profesionální přístup, máte ve mně stálého čtenáře. Díky. Max

avatar
Rawen Datum: 04.09.2012 Čas: 15:10

Gratulace! :-)

avatar
Tomáš Vacula Datum: 04.09.2012 Čas: 07:46

tento projekt je opravdu svým pojetím unikátní, a jeho náplň je skvělá. Honzo skvělá práce Tome skvělý komiks, a blahopřeji i ostatním účastníkům na tomto projektu :)

avatar
Jan Grohmann Datum: 03.09.2012 Čas: 21:07

Děkujeme všem za podporu. Chuť do práce je velká, takže doufáme, že se vám Armádní noviny budou líbit čím dál více.

avatar
Kubec Datum: 03.09.2012 Čas: 18:08

i já se chci připojit a poděkovat Vám všem na kterých Armádní noviny stojí. Jsem rád, že existují alespoň nějaké stránky s vojenskou tematikou které neslouží jen k propagandě, ale k nastínění pravdy, kterou se člověk jinde nedozví. Díky chlapi!

avatar
Petr Kaprál Datum: 03.09.2012 Čas: 15:55

jsem rád že je tu web jako je ten váš kde jsou objektivní a celé zprávy narozdíl například od Novinek...takže moc děkuji a prosím pokračujte v dobré práci

avatar
Deadog Datum: 03.09.2012 Čas: 07:48

tak drzim palce, dobra prace

avatar
Márty Datum: 03.09.2012 Čas: 01:24

Není co dodat , děkuji vám a doufám že budete pokračovat v ještě uspěšnějším tažení .................

avatar
Left Datum: 02.09.2012 Čas: 23:56

Musím Vám všem z redakce Armádních novin moc poděkovat, protože se Vám podařilo vytvořit něco, co v naší malé zemičce chybělo :)
Když jsem na Armádní noviny náhodou narazil, tak jsem si po chvíli musel přečíst všechny předešlé články, což se mi zatím ještě nestalo.
Také Vás všechny musím pochválit co se týče komunikace s "veřejností" a hlavně snahy zlepšit situaci a podmínky v našich ozbrojených složkách, protože to zatím v politické sféře stále vázne.
Dobrá práce. Jen tak dál. Ještě Vás budeme potřebovat :)

avatar
Johnny Datum: 02.09.2012 Čas: 21:55

Gratuluji k úspěšně zakončenému prvnímu roku fungování Armádních novin, protože začátek bývá vždycky těžký! Tyto stránky jsem objevil zhruba před půl rokem a od té doby se zde den co den těším z Vašich výborných článků, za které děkuji. A podle výše zmíněných plánů se zdá, že tento web bude v budoucnu ještě lepší. Tak Vám i nám přeji mnoho skvělých článků, videí a rozhovorů do dalších let!!!

avatar
sada Datum: 02.09.2012 Čas: 21:35

Nezbývá než souhlasit s příspěvky pode mnou a přidat také pochvalu. :) Nejenže články jsou čtivé a stručné, ale stránky obecně mají příjemné graf. rozhraní,s kvalitními fotkami, ne jen strohé informace jako například letectvi.cz. Víc už bylo řečeno pode mnou. Přeji hodně zdaru a zápal do budoucna! :)

avatar
Loty Datum: 02.09.2012 Čas: 21:11

Osobně bych chtěl vyzvednout to obrovské množství práce, které se skrývá za plynulým provozem AN a publikováním článků. Předpokládám, že málo který běžný čtenář si to dokáže představit v plném rozsahu. Přeji mnoho elánu a chuti v dalším pokračování těchto stránek! :)

avatar
Walter Datum: 02.09.2012 Čas: 20:35

S radostí se připojuji k pochvalám!
I já navštěvuji armádní noviny jako hned druhou stránku po zapnutí internetového prohlížeče (po emailu) a téměř pokaždé tu na mě čeká nový zajímavý článek. Jak psal kolega Stranger, když jsem tento server objevil, dodatečně jsem si přečetl všechny již publikované články a nestalo se mi, že by mě nějaký nudil nebo nebavil.
Úžasná je zejména rubrika o armádní výstroji či zbraních jednotlivce, tak to ostatně vyplývá i ze statistik.
Také bych chtěl zdůraznit úžasnou ochotu a zpětnou vazbu redakce, která na mé dotazy reagovala rychle a dokonale přátelsky. V dnešní době opravdu něco nevýdaného.
Nápad s registrací se mi velmi zamlouvá, protože po tom, co jsem zde četl v některých komentářích mi bylo přímo zle (hlavně po urážkách příslušníku AČR zůčastňujících se zahraničních misí, která mám já osobně za hrdiny moderní doby ochotné riskovat své zdravý a životy pro naši svobodnou a bezpečnou republiku). Pakliže registrace vznikne, stanu se jedním Vašich prvních věrných uživatelů :D
Přeji mnoho štěstí a za vše mockrát děkuji!
Váš věrný návštěvník - Boleslav "Walter" Vlk

avatar
Jiří Houžvička Datum: 02.09.2012 Čas: 19:36

Jsem rád, že to tu není přehnaný články malé hodnoty a díky tomu, že vychází 1-2 články za den vše stíhám číst a v klidu. Jeden článek ráno u snídaně a druhý u večeře. :c)

avatar
Stingi Datum: 02.09.2012 Čas: 18:29

An je můj oblíbený zpravodaj. Doufám, že budete ještě dlouho úspěšně pokračovat. Zlomte vaz

arr