Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

Batoh ROKLAN 20 od firmy FENIX Protector s.r.o.

Datum přidání 03.01.2018    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 2 komentářů    autor autor: Komerční sdělení

Novinkou představenou na veletrhu IDET Brno 2017 je vojenský batoh ROKLAN 20 o obsahu 20 litrů.

Foto: Předností batohu ROKLAN 20 jsou kompaktní rozměry a nízká hmotnost; větší foto / FENIX Protector s.r.o.

 

Batoh ROKLAN 20 s obsahem, jak již název uvádí, 20 litrů, s vazbou laser cut, která umožňuje navěšení sumek nebo praktických kapes, uvnitř je ještě prostor pro hydratační vak a plastový organizér s možností připevnění sumek na molle vazbu a variabilními kapsami.  

 

Pro nesení výstroje slouží základní nákladový prostor, který je přístupný rozepnutím zipu téměř po celém obvodu přední části batohu. Toto řešení umožňuje skvělý přístup do celého prostoru batohu a tudíž přehlednou orientaci v uloženém materiálu.

 

V zadní vnitřní části je prostor pro umístění vyjímatelné kostry AC-137. Pokud je batoh nesen samostatně, je vhodné ho o vyjímatelnou kostru doplnit. Pokud je přepravován sbalený ve větším batohu, kostra se kvůli úspoře místa může odstranit. 


Další kapsa v zadní části slouží k umístění rezervoáru pitné vody WXP 3l Storm valve od firmy Source. Vyústění hadičky QMT je v horní zadní části batohu, uprostřed nosného ucha.


Uvnitř nákladového prostoru je všita dvojice popruhů k upevnění nákladu, našité suché zipy slouží k přichycení vnitřních kapes PO-157 a PO-158. Vnitřní levý bok batohu má všitu jednu dlouhou kapsu ze síťoviny, druhá strana batohu má dvě kapsy ze síťoviny, uzavíratelné zipem.


Na předním díle, který slouží k otevření batohu, jsou z vnitřní strany všity dvě kapsy ze síťoviny, spodní je přístupná z vnitřku, horní z vnější strany batohu.

 

Foto: Základní nákladový prostor lze rozšířit o rozměrné přední a boční kapsy; větší foto / FENIX Protector

 

Na celém venkovním povrchu batohu, mimo zad a dna je vypracovaná laserem řezaná vazba MOLLE, sloužící pro variabilní přichycení přídavných kapes a dalšího materiálu.


Ve dně batohu je z vnější strany umístěna kapsa pro uložení maskovacího převleku AC-136, či jiného materiálu. Záda batohu jsou polstrována 3D síťovinou.

 

Anatomické nosné popruhy mají z vnější strany všity ploché pruženky pro umístění kabeláže, součástí je rovněž regulovatelný, pružný hrudní popruh.

 

Foto: Vnitřní uspořádaní batohu ROKLAN 20; větší foto / FENIX Protector


Do batohu je možné vložit hydratační vak WLPS 3l, případně WXP 3l. Batoh lze opatřit bederním pásem TB-115.


Výbavu batohu lze rozšířit o: bederní pás, pravou boční kapsu, levou boční kapsu, přední kapsu, vnitřní kapsu, vnitřní kapsu s folií, maskovací převlek, kostru k batohu nebo jakýkoliv výrobek FENIX Protector, určený k připnutí pomocí vazby MOLLE.

 

Batoh Roklan 20, který je vyráběn v maskování vz 95, splňuje více než se v provopočátku může zdát. Díky jeho variabilitě vzniká batoh nejen pro armádní účely, ale také pro outdoorové využití.

 

Více na webových stránkách FENIX Protector

Foto: Záda batohu jsou polstrovány 3D síťovinou; větší foto / Fenix Protector

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
MacGyver Datum: 04.01.2018 Čas: 13:32

Kompaktní, lehké, nikde nic nepřečnívá. Líbí se mi to Slabým místem je ale použití pouze zipu bez dodatečné možnosti fixace. Zip u batohů či tašek odchází jako první. Pokud odejde u tohoto batohu, tak to lze řešit "zašněrováním" přes mole vazbu, takže je to řešitelné.

avatar
Hyena Datum: 03.01.2018 Čas: 22:36

Skor by ma zaujimala nova vesta Sauron od Fenixu s laser-cut vazbou. Tu tam tiez mali vystavenu.

arr