Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Vojenská výstroj

Batoh ROKLAN 20 od firmy FENIX Protector s.r.o.

Datum přidání 03.01.2018    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 2 komentářů    autor autor: Komerční sdělení

Novinkou představenou na veletrhu IDET Brno 2017 je vojenský batoh ROKLAN 20 o obsahu 20 litrů.

Foto: Předností batohu ROKLAN 20 jsou kompaktní rozměry a nízká hmotnost; větší foto / FENIX Protector s.r.o.

 

Batoh ROKLAN 20 s obsahem, jak již název uvádí, 20 litrů, s vazbou laser cut, která umožňuje navěšení sumek nebo praktických kapes, uvnitř je ještě prostor pro hydratační vak a plastový organizér s možností připevnění sumek na molle vazbu a variabilními kapsami.  

 

Pro nesení výstroje slouží základní nákladový prostor, který je přístupný rozepnutím zipu téměř po celém obvodu přední části batohu. Toto řešení umožňuje skvělý přístup do celého prostoru batohu a tudíž přehlednou orientaci v uloženém materiálu.

 

V zadní vnitřní části je prostor pro umístění vyjímatelné kostry AC-137. Pokud je batoh nesen samostatně, je vhodné ho o vyjímatelnou kostru doplnit. Pokud je přepravován sbalený ve větším batohu, kostra se kvůli úspoře místa může odstranit. 


Další kapsa v zadní části slouží k umístění rezervoáru pitné vody WXP 3l Storm valve od firmy Source. Vyústění hadičky QMT je v horní zadní části batohu, uprostřed nosného ucha.


Uvnitř nákladového prostoru je všita dvojice popruhů k upevnění nákladu, našité suché zipy slouží k přichycení vnitřních kapes PO-157 a PO-158. Vnitřní levý bok batohu má všitu jednu dlouhou kapsu ze síťoviny, druhá strana batohu má dvě kapsy ze síťoviny, uzavíratelné zipem.


Na předním díle, který slouží k otevření batohu, jsou z vnitřní strany všity dvě kapsy ze síťoviny, spodní je přístupná z vnitřku, horní z vnější strany batohu.

 

Foto: Základní nákladový prostor lze rozšířit o rozměrné přední a boční kapsy; větší foto / FENIX Protector

 

Na celém venkovním povrchu batohu, mimo zad a dna je vypracovaná laserem řezaná vazba MOLLE, sloužící pro variabilní přichycení přídavných kapes a dalšího materiálu.


Ve dně batohu je z vnější strany umístěna kapsa pro uložení maskovacího převleku AC-136, či jiného materiálu. Záda batohu jsou polstrována 3D síťovinou.

 

Anatomické nosné popruhy mají z vnější strany všity ploché pruženky pro umístění kabeláže, součástí je rovněž regulovatelný, pružný hrudní popruh.

 

Foto: Vnitřní uspořádaní batohu ROKLAN 20; větší foto / FENIX Protector


Do batohu je možné vložit hydratační vak WLPS 3l, případně WXP 3l. Batoh lze opatřit bederním pásem TB-115.


Výbavu batohu lze rozšířit o: bederní pás, pravou boční kapsu, levou boční kapsu, přední kapsu, vnitřní kapsu, vnitřní kapsu s folií, maskovací převlek, kostru k batohu nebo jakýkoliv výrobek FENIX Protector, určený k připnutí pomocí vazby MOLLE.

 

Batoh Roklan 20, který je vyráběn v maskování vz 95, splňuje více než se v provopočátku může zdát. Díky jeho variabilitě vzniká batoh nejen pro armádní účely, ale také pro outdoorové využití.

 

Více na webových stránkách FENIX Protector

Foto: Záda batohu jsou polstrovány 3D síťovinou; větší foto / Fenix Protector

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
MacGyver Datum: 04.01.2018 Čas: 13:32

Kompaktní, lehké, nikde nic nepřečnívá. Líbí se mi to Slabým místem je ale použití pouze zipu bez dodatečné možnosti fixace. Zip u batohů či tašek odchází jako první. Pokud odejde u tohoto batohu, tak to lze řešit "zašněrováním" přes mole vazbu, takže je to řešitelné.

avatar
Hyena Datum: 03.01.2018 Čas: 22:36

Skor by ma zaujimala nova vesta Sauron od Fenixu s laser-cut vazbou. Tu tam tiez mali vystavenu.

arr