Bitevní tank (MBT) vs. bojové vozidlo pěchoty (IFV) pro armádu malého státu

Při diskusích ohledně budoucnosti našich obrněných ... Více

Ruská vojenská politika v roce 2018

Ruský politolog Pavel Luzin v článku Limity ... Více

Nová americká jaderná strategie: Hrozba omezeného použití jaderných zbraní

Americký deník Huffington post v pátek zveřejnil ... Více

Spojené státy představily novou národní obrannou strategii

Nová americká Národní obranná strategie NDS ... Více

Události

Bell Helicopter pokračuje ve vývoji vrtulníků budoucnosti

Datum přidání 09.06.2017    Rubrika rubrika: Události     komentáře 3 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc. (NYSE: TXT), představila svou vizi budoucnosti rotorových letadel – FCX-001. Jedná se o první koncepční vrtulník společnosti Bell Helicopter a představuje 3-D plán pro poskytování bezpečnějších, inteligentnějších a efektivnějších řešení rotorových strojů.

Foto: FCX-001; větší foto / Bell Helicopter

 

„Společnost Bell Helicopter v průběhu posledních osmdesáti let vždy dokázala naplnit představy o moderním létání a převést tyto zdánlivě nereálné vize do praxe," uvedl prezident a generální ředitel společnosti Bell Helicopter Mitch Snyder během slavnostního zahájení výstavy HAI Heli-Expo.

 

„Před devíti měsíci jsme vytvořili specializovaný tým, který se zaměřil na technologické novinky a také na to, jak je můžeme zakomponovat do našich produktů. Prvním úkolem tohoto týmu bylo vytvořit pomyslnou mapu nových technologií a inovací, které bychom rádi v blízké budoucnosti uvedli na trh," dodal Snyder.


Bell Helicopter vytvořil základní pracovní skupinu složenou z inženýrů a týmu grafických designérů, kteří dokázali vzájemnou spoluprací najít řešení v dosud problematických oblastech.

 

V rámci jejich společné kooperace vznikl koncept vrtulníku FCX-001, jenž fyzicky demonstruje nový způsob myšlení společnosti Bell Helicopter.

 

Foto: Maketa vrtulníku FCX-001 na výstavě HAI Heli-Expo; větší foto / Bell Helicopter

 

FCX-001 byl vytvořen tak, aby odpovídal rostoucím požadavkům zákazníků a představil klíčové technologie, které způsobí revoluci v prožitku z letu pro piloty i cestující:

  • Nový systém kontroly točivého momentu v ocasu stroje vyvinutý pro zvýšení bezpečnosti, výkonových parametrů a snížení hluku vertikálních rotorových letadel jednou provždy;

  • Hybridní pohon kombinující pokročilé jádro tepelného motoru jako hlavního zdroje výkonu, například s elektrickým rozvaděčem a motory, které pohánějí systém kontroly točivého momentu, pro větší kontrolu a jednodušší provoz a údržbu vozidla;

  • Konstrukce stroje je vyrobena z moderních dlouhodobě udržitelných materiálů a poskytuje maximální strukturální výkon a možnost konfigurace jednotlivých požadavků dle přání našich zákazníků. Nová konstrukce zajistí intenzivnější povědomí o chování stroje za letu, lepší viditelnost a větší prostor při použití ideální kombinace kvalitního materiálu a funkční geometrie. Trup stroje je také základem pro řízení spotřeby energie – energii je ukládána a následně distribuována tam, kde bude maximálně využita pro větší efektivitu letu vrtulníku;

  • Podvozek s netradiční geometrií, která usnadňuje funkci v kombinaci s moderními materiály a ovládáním;

  • Lopatky rotoru schopné měnit svou polohu a optimalizovat výkon v různých letových režimech;

  • Samostatné pilotní sedadlo a zcela nový přístup k řízení stroje prostřednictvím rozšířené reality (AR) a počítačového asistenčního systému využívajícího umělé inteligence;

  • Jednoduše sestavitelná kabina pro cestující vylepšená technologií rozšířené reality pro maximální zážitek z letu. Rozšířená realita umožní sledovat nejnovější zprávy z celého světa, pořádat video konferenční hovory, sdílet dokumenty s ostatními cestujícími nebo přehrávat film či hudbu k relaxaci.

„Být průkopníkem v leteckém průmyslu je v naší DNA a chceme sdílet tuto neutuchající vášeň s celým světem. FCX-001 ukazuje cestu naší budoucnosti – zaměření na inovativní řešení a technologie. Jsme rádi, že můžeme prezentovat novinky, které vyvíjíme v naší společnosti, a až nastane pravý čas, ukážeme toho jistě ještě mnohem více," dodává Mitch Snyder.

 

Velká galerie fotek z představení vrtulníku FCX-001 na výstvě HEI Heli-Expo.

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Kozlus Datum: 13.06.2017 Čas: 17:24

Celkem se divim, ze tam neni tlacna vrtule. Cekal bych, ze tu vyhodu rychlosti budou chtit vyuzit.

avatar
shal Datum: 09.06.2017 Čas: 23:15

RiMr71: Já si spíše myslím, že to dostal na starost nějaký markeťák, který pořádně nevěděl o čem píše.

avatar
RiMr71 Datum: 09.06.2017 Čas: 14:20

...tady teda řádil nějaký "překladatel"...

"pro větší kontrolu a jednodušší provoz a údržbu vozidla"
"Lopatky rotoru schopné měnit svou polohu"

arr