Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Bojové střelby u 1. mechanizované roty

Datum přidání 23.11.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: 71.mpr

V měsíci listopadu absolvovali příslušníci 1. mechanizované roty závěrečný výcvik mechanizovaných čet, završený bojovými střelbami z BVP-2.

Výcvik

Foto: Ostré střelby u 71. mpr. / autor

Bojové střelby představovaly vyvrcholení letošní polní přípravy u této jednotky. Cílem zaměstnání, jehož tématem byla četa za útoku po přesunu z hloubky, bylo prověřit zvládnutí taktiky na stupni četa a uskutečnit ostré střelby z BVP-2 s co nejlepšími výsledky v daných časových normách. Vojáci ničili mizivé i pohyblivé cíle až na vzdálenost 2300 metrů, a to nejen ve dne, ale i v noci.

Příslušníci roty zde zúročili své znalosti a schopnosti, které získali během odborných příprav a polních cvičení v průběhu celého výcvikového roku 2013. Velký důraz byl kladen na rozhodovací proces velitelů čet a velitelů družstev, kteří si mimo jiné procvičili vydávání bojových rozkazů s pomocí plastického stolu či zakreslování taktických situací do mapy. Vojáci museli prokázat také fyzickou kondici i psychickou odolnost, jelikož je čekaly velmi špatné klimatické podmínky.

Video: Ve vojenském újezdu Libavá se cvičí celý rok, ilustrační video / YouTube

Během samotných střeleb vojáci využili veškeré zbraně, které mají ve výzbroji. Střelci-operátoři BVP stříleli z kanónu i kulometu a použili i protitankové řízené střely. Pěchota při útoku na objekt zteče použila útočné pušky BREN, RPG-7, kulomety a granátomety. „Úroveň vycvičenosti velitelů a střelců-operátorů BVP šla znatelně nahoru,“ hodnotil při závěrečném nástupu 1. mr zastupující velitel roty poručík David Nevrkla.

„Velitelé prokázali schopnost řídit jednotku v podmínkách blízkých bojovým, dokázali plně využít přidělený prostor, v něm dovedně manévrovat a řídit palbu na maximální vzdálenost. Všichni jste splnili své úkoly bezezbytku, jsem opravdu spokojen,“ poděkoval řídící cvičení vojákům.

1. mechanizovaná rota tak úspěšně splnila jeden z hlavních úkolů výcvikového roku a je připravena pokračovat ve výcviku na stupni rota.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.4 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr