Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8

Česká společnost Tatra Defence Vehicle a.s. (TDV) ... Více

Armáda ČR chce německé Pumy. Jaká je finanční stránka?

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje nakoupit za ... Více

Nesmrtící obranné prostředky Piexon AG

Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci v ... Více

Události

Bojové střelby u 1. mechanizované roty

Datum přidání 23.11.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: 71.mpr

V měsíci listopadu absolvovali příslušníci 1. mechanizované roty závěrečný výcvik mechanizovaných čet, završený bojovými střelbami z BVP-2.

Výcvik

Foto: Ostré střelby u 71. mpr. / autor

Bojové střelby představovaly vyvrcholení letošní polní přípravy u této jednotky. Cílem zaměstnání, jehož tématem byla četa za útoku po přesunu z hloubky, bylo prověřit zvládnutí taktiky na stupni četa a uskutečnit ostré střelby z BVP-2 s co nejlepšími výsledky v daných časových normách. Vojáci ničili mizivé i pohyblivé cíle až na vzdálenost 2300 metrů, a to nejen ve dne, ale i v noci.

Příslušníci roty zde zúročili své znalosti a schopnosti, které získali během odborných příprav a polních cvičení v průběhu celého výcvikového roku 2013. Velký důraz byl kladen na rozhodovací proces velitelů čet a velitelů družstev, kteří si mimo jiné procvičili vydávání bojových rozkazů s pomocí plastického stolu či zakreslování taktických situací do mapy. Vojáci museli prokázat také fyzickou kondici i psychickou odolnost, jelikož je čekaly velmi špatné klimatické podmínky.

Video: Ve vojenském újezdu Libavá se cvičí celý rok, ilustrační video / YouTube

Během samotných střeleb vojáci využili veškeré zbraně, které mají ve výzbroji. Střelci-operátoři BVP stříleli z kanónu i kulometu a použili i protitankové řízené střely. Pěchota při útoku na objekt zteče použila útočné pušky BREN, RPG-7, kulomety a granátomety. „Úroveň vycvičenosti velitelů a střelců-operátorů BVP šla znatelně nahoru,“ hodnotil při závěrečném nástupu 1. mr zastupující velitel roty poručík David Nevrkla.

„Velitelé prokázali schopnost řídit jednotku v podmínkách blízkých bojovým, dokázali plně využít přidělený prostor, v něm dovedně manévrovat a řídit palbu na maximální vzdálenost. Všichni jste splnili své úkoly bezezbytku, jsem opravdu spokojen,“ poděkoval řídící cvičení vojákům.

1. mechanizovaná rota tak úspěšně splnila jeden z hlavních úkolů výcvikového roku a je připravena pokračovat ve výcviku na stupni rota.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.4 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr