Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

Bojový batoh TL 60 se znovu vrací na scénu

Datum přidání 01.03.2018    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: Komerční sdělení

Firma FENIX Protector vyslechla zákazníky a vyrobila retro sérii bojových batohů TL 60 (BP-105). Batoh je vhodný i pro příslušníky výsadkových jednotek. 

Foto: Boční přední a boční zadní strana batohu TL 60; větší foto / FENIX Protector

 

Batoh TL 60 je již zaveden ve výzbroji Armády ČR (KČM: 0120000897522, KČM: 0120000898323). Jedinou změnou ve výrobě této retrosérie je použitý materiál. Současný výrobek má hmotnost 2,4 kg a rozměry 80×33×30 cm (80×58×30 cm včetně kapes).

 

Základní objem batohu TL 60 je 60 l, při použití přídavných bočních kapes a víka je možno jej zvětšit na 70 l. Je určen pro přepravu osobní výbavy uživatele na kratší i velmi dlouhé vzdálenosti, včetně použití při vzdušném výsadku.


Batoh je dvoukomorový. Spodní komora je přístupná z vnějšího pláště batohu, horní komora z vrchu. V případě potřeby je možno obě komory spojit odepnutím dělicí přepážky. Otvor po straně přepážky umožňuje transport dlouhých předmětů (antény, stanových tyček, atp.).


Horní víko batohu obsahuje samostatnou kapsu. Zádová konstrukce je tvořena PE (polyethylen) fólií s duralovou konstrukcí a je navržena tak, aby zajistila komfortní ochranu zad uživatele proti protlačení ostrých hran předmětů uložených uvnitř batohu a zároveň zajišťovala silný oběh vzduchu v bederní partii zad a tím výrazně snižovala pocení a pocitově ulehčovala nošení batohu.


Vlastní nosný systém je řešen s ohledem na moderní ergonomii. Ramenní popruhy jsou vybaveny horními stabilizačními dotahy a hrudním popruhem. Speciálním prvkem jsou přídavné přední dotahy, které zajišťují stabilitu bederního pásu. Bederní pás je konstruován s ohledem na požadavek připojení sumek nebo různého doplňkového materiálu.


Na vnějším plášti batohu je umístěno množství textilních a plastových úchytů sloužících pro uchycení granátometu RPG nebo dalšího materiálu. Na boky je možno připojit boční kapsy. Boční kapsy je možné spojit do samostatného malého batůžku (5 l) pro krátkodobé využití.


V zimním období lze batoh vybavit maskovacím převlekem (AC-105). Převlek není součástí batohu, ale je lehce k dostání na e-shopu FENIX Protector.

 

Batoh TL 60 si můžete koupit na e-shopu FENIX Protector.

 

Foto: Přední, boční a zadní strana batohu TL60. Klikni na náhledy pro větší obrázky. / FENIX PRotextor

 


Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr