Bez Ukrajiny Rusko svět jadernou válkou nevystraší

Rusko prodlouží životnost mezikontinentálním ... Více

Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Události

Brněnské výstaviště přivítá trojlístek Bezpečnostních veletrhů IDET, PYROS, ISET

Datum přidání 30.05.2017    Rubrika rubrika: Události     komentáře 9 komentářů    autor autor: Komerční sdělení

Ve středu 31. května se v Brně otevírají brány Bezpečnostních veletrhů, tedy 14. mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, 18. mezinárodního veletrhu požární techniky a služeb PYROS a 9. mezinárodního veletrhu bezpečnostní techniky a služeb ISET. Jde o prestižní přehlídku obranných, protipožárních a bezpečnostních technologií ve střední a východní Evropě. 

Foto: IDET 2017. / BVV

 

Pro český obranný a bezpečnostní průmysl jde o mimořádnou příležitost komplexně prezentovat svou nabídku potenciálním zákazníkům z celého světa. Letošní ročník se koná v době rostoucích bezpečnostních rizik a stoupající ochoty vlád investovat do obranných technologií. 

 

Tato situace se odráží ve zvýšeném zájmu o účast: na veletrhu IDET 2017 se představí na 380 vystavujících firem, tj. přibližně o patnáct procent více než před dvěma lety. Na Bezpečnostních veletrzích celkem pak půjde o přehlídku produktů a služeb více než 500 vystavujících firem. Díky termínovému spojení veletrhů získají návštěvníci na jediném místě přehled o nabídce několika příbuzných oborů, aktuální informace i nové kontakty.


IDET má klíčový význam pro domácí obranný a bezpečnostní průmysl, tradičně velmi silné výrobní odvětví, které exportuje přibližně čtyři pětiny své produkce. K dalším úspěchům českých výrobců by měl přispět právě veletrh IDET 2017, jehož proexportní roli aktivně podporuje Ministerstvo obrany ČR. Na brněnské výstaviště přijedou zástupci NATO, NATO Support Agency a EDA, stejně jako zahraniční ministerské a armádní delegace, které přijíždějí na základě společného pozvání Ministerstva obrany ČR a a.s. Veletrhy Brno.


„Moje srdce bije pro armádu"

Dominantní prostor veletrhu IDET opět zaujme společná expozice Armády ČR a Ministerstva obrany ČR umístěná v pavilonu P a na venkovní ploše mezi pavilony P a K. Letošní expozice se ponese v duchu motta „Moje srdce bije pro armádu". Je symbolickým poděkováním vojákům z povolání, kteří svoji práci dělají s maximální profesionalitou a zodpovědností, a příslušníkům Aktivní zálohy, občanům, kteří přestože mají svoje povolání, jsou připraveni podpořit profesionální armádu a bránit tuto zemi.

 

Z hlediska vystavovaných exponátů se představí to nejlepší z techniky a výzbroje, kterou příslušníci Armády ČR využívají doma i při nasazení v zahraničí, zájemci o vstup do Armády ČR a Aktivní zálohy ozbrojených sil ČR dostanou prostor pro setkání s odborníky a konzultanty náborového střediska.


Doprovodný program na aktuální bezpečnostní témata

Bezpečnostní experti z mnoha zemí do Brna míří na prestižní odborné konference, jejichž program je letos obzvlášť nabitý. Univerzita obrany Brno tradičně pořádá odborné konference CATE (Community-Army-Technology-Environment). Jedním z hlavních témat veletrhu IDET je v letošním roce kybernetická bezpečnost. V Kybernetickém pavilonu v hale P tak uvidíme například finále středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti, hackerská soutěž pro veřejnost, přednášky, besedy i tzv. Life Hacking.

 

„Kybernetický pavilon reaguje na aktuální témata v oblasti bezpečnosti. Mimo jiné se zaměří na aktuální hrozby, jako jsou ransomware, phishing anebo APT útoky." přibližuje hlavní funkce Petr Jirásek, regionální vice-president AFCEA International pro střední a východní Evropu. Dvě stovky zástupců obecních policií ze zemí Visegrádské čtyřky pak budou na brněnském výstavišti debatovat o migraci, mezinárodní spolupráci, kybernetické bezpečnosti, legislativě a moderních technologiích na II. Mezinárodní konferenci obecních policií zemí Visegrádské čtyřky.

 

Infografika: Prezentace IDET 2017 /  BVV


Hasiči přivezou i tank

Hasičský záchranný sbor ČR představí to nejzajímavější z techniky i technologií na 400m2 výstavní plochy. Zajímavá bude například expozice zjišťování příčin vzniku požárů. Zde se návštěvníci seznámí s historií tohoto oboru u nás, základními informacemi o jeho provázanosti s dalšími obory v požární ochraně a jeho významu pro bezpečnost České republiky.

 

Z vystavené techniky se návštěvníci mohou těšit například na vozidlo zjišťování příčin požárů, automobilový žebřík, technický automobil se speciální úpravou pro práci hasičů-střelmistrů, jehož vybavení je podřízeno specifickým podmínkám práce s výbušninami. V rámci venkovních expozic se představí speciální technika, která je nasazena v muničním areálu ve Vrběticích, konkrétně pásový nakladač CAT 973 a hasičský tank SPOT-55.


IDET ARENA

Atraktivní budou také ukázky armádní, hasičské a policejní techniky a speciálních složek na terénním polygonu. Návštěvníci se mohou těšit například na předváděcí jízdy vozidel, služební kynologické a hipologické jednotky a skupiny pořádkové služby Městských policií, dynamické ukázky Vězeňské služby ČR (napadení eskorty, zákrok na vozidlo, zákrok s využitím psa a Krakenu), dynamické ukázky Policie ČR (záchyt migrantů s využitím tech. prostředků, zásah policejní jednotky na koních, zásah Zásahové jednotky Brno), letové ukázky dronů, ukázky složek HZS a mnoho dalšího.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 0 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Hyena Datum: 03.06.2017 Čas: 23:05

Slovaci zas "zabodovali", minulorocna Turra 30 s ruskym kanonom, ktora mala pod kanonom dieru, cez ktoru som videl procesor. Som zvedavy, ako na tom potom je s odolnostou.
Dalej minulorocna Zuzana 2 a aj Eva, na nich ziaden viditelny pokrok. Kerametal tiez nevystavoval.
Jedine co tam bolo pre OSSR dobre bol novy Pandur. Ak sa kupi nebude to krok vedla.

avatar
Hrobař Datum: 02.06.2017 Čas: 06:03

Marcus: Já si tam třeba pořídil boty Magnum o cca 700kč levněji než v obchodě. Vzhledem k tomu že jako ostraha mám vstup zdarma tak se mi to dost vyplatilo. Jinak je tam všemožné oblečení, svítilny a další příslušenství.

avatar
mikojan29 Datum: 01.06.2017 Čas: 14:47

saracen

Ďakujem za prvotné info, dúfal som, že tam bude aspoň niečo, čo pôjde do tendru u nás...asi je to primárne zamerané na tender v ČR. Pandur s touto vežou sa mi zdá dosť nekompaktný - ako nasilu prilepená veža na podvozku). Turra 30 + Bushmaster + Spike (ale lepšie uložené - chránené) by mohlo byť + ešte jeden pozorovací komplet pre veliteľa - s tým by som bol spokojný.
CV-90CZ som videl na foto, je tu link na stránku ( http://defence-blog.com/army/bae-systems-unveils-cv90-cz-family-of-vehicles-at-idet-2017.html ) vyzerá fakt super!
No uvidíme, do čoho pôjdu bratia Česi.
Myslím, že tu budú určite články o IDET-e jednotlivých IFV. Som veľmi zvedavý na tie diskusie. :-D

avatar
saracen Datum: 01.06.2017 Čas: 13:32

MiG-29:
Bol som včera. Je tam vystavený Pandur so Samsonom II. Nie je tam patria ani rosomak, ani Master II. Vonku stojí zuza a eva. Nevyznám sa v podvozkoch, ale myslím že ten istý.
Šupa je CV-90CZ a hlavne to ako uložili PT rakety. Je tam ešte jedno CV 90 CZr s vežou myslím Kongsberg, avšak vyzerá to strašne.
Je tam Puma, Lynx, Ascod. Celkom cool pokial máme armády trpaslíkov. Ja mám 185 a je to brutal tam sedieť. A najhoršie je v Pume a Lynxe uloženie veže, ktorá zasahuje na to že je bezosádková do interiétu. To soudruzi z NDR nedomysleli :)))

avatar
mikojan29 Datum: 01.06.2017 Čas: 10:05

Na IDET nejdem, len sa chcem spýtať, či sú tam aj nejaké novinky zo/pre SK, na ktoré bol vyhlásený tender - napr. Pandur, Patria, Aligator Master II, poprípade jeho konkurencia...a aj či je predvedená húfnica EVA na niečom modernejšom a ďalšie veci...
Napíšte, kto tam bol.

Som zvedavý, ako dopadne výberko na české IFV - bude to dosť zaujímavé!

avatar
juhelak Datum: 01.06.2017 Čas: 08:00

V kontextu nákupů na jiných veletrzích je naše MO opět k smíchu..cpou jak dojednalo zakázky za 750..víceméně jen smlouvy na servis a opravy.. :D technika je zase o 4 roky starší aniž by se na něco sáhlo..to je výsledek téhle vlády.
Jediný plus je že vojákům opravdu znatelně zvýšili platy..tak aspoň tohle je může těšít.

avatar
Marcus Datum: 31.05.2017 Čas: 16:17

Hrobař

A co se tam dá za veletržní ceny nakoupit?

avatar
Nesher Datum: 31.05.2017 Čas: 16:02

Že by další dodávka do Indonésie? - http://www.defence24.pl/603717,idet-2017-czeska-modernizacja-wyrzutni-grad

avatar
Hrobař Datum: 31.05.2017 Čas: 15:19

Tak jsem se právě vrátill z veletrhu a můžu doporučit. Nejmodernější technika. Přehled celého českého obraného průmyslu a v neposlední řadě jsem si tam za veletržní ceny nakoupil.

Asi nejzajímavější exponáty pro mě byli "mobylní" kryty české výroby jako třeba Igloo. Podobné technologie by snad časem mohli najít uplatnění i v civilní obraně.

arr