Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Českem projede konvoj obrněných vozidel Stryker

Datum přidání 17.03.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 189 komentářů    autor autor: Mgr. Hana Zelená

Průjezd celkově 516 amerických vojáků v obrněných transportérech Stryker a doprovodných vozidlech přes české území schválila na svém pondělím zasedání vláda České republiky. Učinila tak v souladu s článkem 43 Ústavy ČR. Konvoj putující z cvičení v Estonsku překročí území na hranicích s Polskem. Podle ministra obrany Stropnického se jedná o "důkaz alianční jednoty a to nejmenší, čím můžeme přispět".

Foto: Kolona Strykerů a doprovodných vozidel v Německu; větší foto / U.S. Army

Foto: Kolona Strykerů a doprovodných vozidel v Německu; ilustrační foto, větší foto / U.S. Army

 

Úkazka amerického závazku aliančním spojencům

Přesun amerických vojáků a armádní techniky přitáhl již od počátku pozornost médií a posléze i veřejnosti, a to i přes to, že například v loňském roce se přes naše území přesunul větší počet zahraničních vojáků a přes tři sta kusů techniky. Také vzdušný prostor nad republikou je využíván k nácviku cvičných soubojů aliančních letounů.

 

Rozdíl dřívějších přesunů a konvoj Strykerů spočívá v medializaci, kterou rozpoutalo sdělení americké strany, že kromě testu údržby a servisu se bude jednat o "ukázku amerického závazku aliančním spojencům" a také ukázku mobility jednotek NATO. Právě demonstraci schopnosti rychlého přesunu označují někteří opoziční politici v čele s KSČM za "provokaci" a někteří aktivisté přímo za "okupaci".

 

Užití termínu "provokace" poněkud pokulhává ve srovnání počtu amerických vojsk a techniky z Pobaltí s "odvetným" cvičením nařízeným v uplynulých dnech ruským prezidentem Putinem, který v pondělí nařídil prověrku vojsk ruské Severní flotily o síle 40 tisíc mužů, 40 bojových lodí a 15 ponorek, přičemž neváhal vyhlásit stav bojové pohotovosti.

 

Z takto koncipovaných argumentů vyplývá, že zatímco by měly členské země NATO řešit svá opatření na lékárnických vahách, Rusko svá rozhodnutí váží na decimálce.

 

Na riziko, že se Rusko nebude chtít vzdát svého vlivu, upozornil v roce 2007 Václav Havel: "Rusko neví, kde začíná a kde končí. Rozpomíná se na své různé historické hranice a území, na nichž bylo přítomno - ať už jako carské nebo sovětské - považuje za své," řekl český exprezident pro Hospodářské noviny

 

Podle Havla je třeba "jednat s Ruskem jako s rovnocenným partnerem, ale z "jiného civilizačního okruhu", který vždy bude stát mimo Evropu."

 

Rovnocenné partnerství ale nemůže znamenat, že zatímco jedna země zabírá území a vyhrožuje jaderným arzenálem, druhá, byť menší se zřekne spojenců a nepustí na své silnice několik desítek aut. 

 

Video: Strykery při přesunu v Německu. / YouTube

 

Přesun dle českého i mezinárodního práva

Avizovaný přesun Strykerů je skutečně signálem nejen pro občany ale i pro okolní státy, že je Česká republika respektovaným členem aliance, na jejímž území je pohyb vojenské techniky možný. O okupaci se ale v žádném případě nejedná, protože ke vstupu vojsk dojde v souladu jak s mezinárodním právem a plněním závazků vyplývající ze smlouvy s NATO, tak s vnitrostátním právem.

 

Děje se tak na základě článku 10 Ústavy ČR a Ústavního zákona č. 110/1998 Sbírky o bezpečnosti republiky. Naopak: Sabotáže a útoky na ústavnost republiky, včetně pokusů narušit její obranyschopnost, jsou dle § 310 odst. 1 trestního zákoníku sankcionovány v rozsahu 8 -12 let nebo propadnutí majetku. Totéž se týká i pokusu o zničení samostatnosti země. Znění prvního odstavce tohoto zákona bývá mylně vztahováno pouze k době válečného stavu: Citovaný odstavec se ale týká i doby míru.

 

Trestného činu sabotáže dle § 314 odst. 1 trestního zákoníku se může dopustit ten, kdo by "v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby:
a) mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo
b) způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu"
 

 

Těm, kteří dostatečně neuvážili svoje aktivity nelze přičíst k dobru to, že si mylně interpretovali svobodu vyjádření názoru: i ten je třeba vyjádřit v souladu se zákonem. V právním státě je jakékoli jednání posuzováno dle zásady "Neznalost zákona neomlouvá".

 

Občané ale mají možnost vyjádřit svoji svoji vůli: Prostřednictvím poslanců či senátorů, jejichž nadpoloviční většina všech členů alespoň jedné z komor může zvrátit rozhodnutí vlády. Místo pořádání petic a protestů by bylo účelnější zpravit o své vůli svého zastupitele či příště vybrat jiného.


Aktivistům, kteří se o to pokoušejí například formou internetových výzev, je vhodné připomenout, že naplnění skutkové podstaty trestného činu rozvracení republiky i sabotáže stačí už stádium přípravy.

 

Elektronicky šířené výzvy k "občanské neposlušnosti" a případné útoky na vojenské cíle by mohl být hodnoceny jako snaha narušit obranu země. Nárok na svobodu slova je i v tomto případě limitován zákonem nejvyšší právní síly Ústavou, čl. 9, odst. 3, na jehož základě "Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu."

 

Video: Takhle konvoj Strykerů uvidí čeští řidiči. / YouTube

 

Vážit svá slova

Problematicky v tomto směru působí i další uskupení, která na svých stránkách přímo zvou na území jak cizí vojska, tak politiky typu prezidenta Putina. K oficiální návštěvě hlavy státu je oprávněn prezident republiky.

 

Fakt, že je na fotografiích setkání hnutí pozvánka pro prezidenta Putina zvěčněn i poslanec Škromach (třetí osobou: Nejedná se o jeho oblíbené selfie, ale o fotografie třetí osoby) působí hodně rozporuplně: Poslanec a v případě Škromacha i senátor, slibuje při převzetí mandátu dodržovat zákony a Ústavu České republiky.

 

Spisovatel Jiří Pehe ve svém komentáři pro Novinky,cz případně poznamenává, že v době válečného stavu by mohla být některá vyjádření politiků hodnocena jako zrada. V době míru by bylo ale záhodno vážit slova i činy o to více. Ve chvílích, kdy prezident Ruska přiznává anexi Krymu s tím, že uvažoval použít jaderný arzenál pro získání území, není prostor pro zvažování ekonomických sankcí. 

 

Lídr krymských Tatarů, dlouholetý vězeň sovětských lágrů a disident Mustafa Džemilev na podzim 2014 řekl: „My jsme v 68. taky věděli, že protest proti okupaci Československa bude mít své následky. Já svůj protest přesto vyjádřil a dostal jsem za to 3 roky vězení. Odseděl jsem si 3 roky za Československo. A dnes, když byla okupována moje vlast, český prezident vyzývá k tomu, abychom se s anexí smířili. Důvod? Česká republika i jiné evropské země by svým protestem v podobě přísnějších sankcí mohly přijít o peníze.“

 

V případě, kdy by Česká republika rezignovala na demonstraci své suverenity, kterou vyjadřuje armáda a rezignovala na závazky plynoucí ze spojenectví, by dala všanc i svoji svébytnost. Její základy, demokratické zásady naší republiky, se rodily ve Spojených státech, kde byly 30. května 1918 podepsána v Pittsburghu Dohodu o společném státu.

 

Pokud byly v USA dány základy naší státnosti, kterou USA za téměř sto let nikdy nezpochybnily, ani nenarušily, není důvod, aby konvoj jejich několika desítek obrněných transportérů neprojel naší zemí.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
pravda Datum: 17.05.2015 Čas: 21:02

Pokud vláda ohrožuje svými zákony, smlouvami, a předpisy své občany, taková rozhodnutí jako vstup do nějakých vojenských paktů, bez toho, aby dala občanům v tak závažných věcech možnost se k tomu vyjádřit, nemá nikdo právo nutit občany do něčeho, co by mohlo občany ohrožovat, tito mají své právo se bránit, i proti své vládě, USA v čele NATO, vtáhla do tohoto paktu i Evropské státy, a to jen proto, aby obklíčila Rusko , které přímo nenávidí, a vyzývání vysoce postaveného amerického generála , aby se zabíjeli rusové a posílali je v pytlích domů, je to veřejné vyzývání ke genocidě občanů jiného státu, za což měl tento zabiják stát před soudem, a nikdo se nad tím nepozastavuje, víme o co jde americkým politikům,,,

avatar
nksh Datum: 23.03.2015 Čas: 23:11

Och vybajeny svaty gral vsech 9/11 konspiratoru je zde - operace Vigilant Warrior.

avatar
Luky Datum: 23.03.2015 Čas: 21:18

Měl bych dotaz na Mgr. Zelenou. Nevíte prosím, jaké typy vrtulníků budou konvoj doprovázet? Stryker mi za postávání u silnice nestojí.
Díky.

P.S.
Jinak mě moc těší, že vaší kolegyni Paškovou zaujala operace Northwoods. Prošli jste si i operaci Vigilant Guardian/Warrior?

avatar
leviathan Datum: 23.03.2015 Čas: 13:10

Ospravedlnujem sa adminom, rupli mi nervy.

Kludne mozu moje prispevky zmazat.

avatar
Knaak Datum: 23.03.2015 Čas: 12:28

Souhlasím s Janem Grohmannem, ty nekonečné debaty Rusko vs. USA jsou o ničem. Tento článek je o americkém konvoji. Osobně si myslím že na tom průjezdu zaspalo naše ministerstvo obrany. Je to skvělá příležitost jak propagovat veřejnosti naše členství v NATO. V čera jsem četl rozhovor s Petrem Pavlem kde říká, že američani to berou vzkaz a ukázku jsme tu pro vás, když nastane nějaký konflikt nebudete v tom sami. Myšlení amerických občanů je odlišné od toho našeho. Myslím, že by nebylo težké přemluvit velitele té kolony, aby natočil nějaký rozhovor, vzkaz, který by se odvysílal v našich médiích. A tomu vyjádření přestavitelů naší armády. A stejně tak na stanovištích americké armády by měla být přítomna naše armáda, vztyčena vlajka NATO a vstřícní vojáci, kteří by propagovali smysluplnost aliance. Vzlášť v této době, kdy je nálada veřejnosti vůči naší armádě silně negativní.

Lidé vnímají naše vojáky v zahraničí jako vražedné žoldáky, USA jako symbol všeho zla, americkou kolonu jako okupanty, NATO jako útočný spolek, ministerstvo obrany je synonymum pro korupci a naši armádu jako přežitek, která odebírá peníze nemocným dětem, důchodcům a zbytku společnosti.

Co jsme se dozvěděli od ministra obrany a ostatních přestavitelů armády? Jen pár konstatování, že průjezd je naší podporou členům NATO a články o tom, že hrozí trestní postih při demonstracích proti průjezdu americké kolony. Pokud chce armáda vylepšit svůj obraz na veřejnosti, měla by pro to začít něco dělat!

avatar
Jan Grohmann Datum: 23.03.2015 Čas: 08:26

Pánové, jestli budete opravdu pohádkově dělit svět na černo bílý, tak tuhle diskuzi stopneme. Už to začíná být opravdu únavné.
Pokud máte potřebovat obhajovat svůj favorizovaný cizí stát, tak by jste si měli najít jiný web k diskuzi. Jde tady jasně vidět, za který stát tady kdo kope, ale Česká republika to není.

avatar
leviathan Datum: 23.03.2015 Čas: 08:17

Supreme: takze si to zhrnme:
1.) Svedsko - pozrite si akykolvek seriozny zdroj hodnotiaci demokraciu v roznych krajinach. Pozite sa kde je Svedsko a kde je Rusko. Mozete kludne citat aj tie vase pofiderne weby, ale pre kristapana OVERUJTE si info aj z inych zdrojov!!! Vo Svedsku prebehli riadne volby v r. 2014! Kedze sa koalicne strany nevedeli zhodnut na rozpocte, tak naplanovali predcasne volby na marec 2015 - ake nedemokraticke ze??? - nakoniec sa ale dohodli a PREDCASNE volby zrusili. Dalsie riadne volby - tak ako vsade v demokratickych krajinach budu po 4 rokoch v r. 2018!! To, ze sa dve strany dohodnu na spolupraci je vyraz demokracie, nie dokaz o jej obmedzeni.
Zakaz kritizovat imigraciu vo Svedsku neexistuje!! Je to proste nezmysel uz milionkrat vyvrateny. Za priestupok sa povazuje agresivne osocovanie pristahovalcov ako skupiny obyvatelstva, sirenie nenavistinych prejavov voci skupine obyvatelstva a rasisticke prejavy - proste to iste co je aj v Cechach trestnym cinom uz desiatky rokov.
2.) to ze ste si vy "nevsiml" zakazane demo v Rusku je vas problem spocivajuci v tom, ze vam trcia boty z Putinovej rite. KAZDA opozicna demonstracia v Rusku je podrobena sikane zo strany uradov a je bud zakazana, alebo vykastrovana tak, ze to vlastne ani ziadna demonstracia nie je. Opozicni politici su napadani, prenasledovani, skandalizovani, vyhanani a aj vrazdeni.
3.) to ze z Ruska utekaju bohati je pravda dokazatelna velmi jednoducho - podla vypisov z bankovych uctov. Drviva vacsina ruskych podnikatelov ma ucty a nehnutelnosti v zahranici, aby mali kam zdrhnut, ked si pride olbermafian Putin pre vypalne. Zivotna uroven Rusov sa sice vdaka exportu celej Mendelejevovej tabulky prvkov mierne zvysovala az do minuleh oroka kedy zacala klesat z dovodu blbej Putinovej politiky (ZOH Soci a pod.), vysokej inflacie a prepadu cien ropy.
4.) KOSOVO - nemate argumenty tak "brecte" - Kosovo bolo obsadene medzinarodnymi silami OSN (vratane ruskych vojsk) na zaklade rezolucie OSN c.1244 - kde je rezolucia OSN ku Krymu??? Opakujem - jednostranne vyhlasenie nezavislosti Kosova je v rozpore v medzinarodnymi zvyklostami, ALE toto odtrhnutie Rusko neuznava!! takze nemoze tento precedens pouzit.
5.) to, ze na Kryme zije 80% Rusov je irelevantne - na juhu Slovenska zije 90% Madarov - to nezaklada ziadne statotvorne naroky. V Cecensku zije 70-80 Cecenov - preco tento princip Rusko neaplikuje tu? Preco statotvorne ambicie Cecenska utopilo v krvi??
6.) Ja tieto komenty ani tak nepisem vam, ale skor vsetkym pritrublym rusofilom, co si nevidia dale od vlastneho nosa. Krmite sa na nete clankami mentalne retardovanych ludi, 15 rocnych deti, neonacistov alebo ruskou propagandou. Neviete rozpoznat ani jednoducho overitelnu loz - vid to Svedsko a skacete na ruku skolenym propagandistom. Je mi vas fakt luto, ale stale je cas- ludia sa mozu zmenit a vas smutny zivot moze mat opat zmysel.

avatar
Blake Datum: 22.03.2015 Čas: 22:15

Superme

1. Nastrihane videa zo zakrokov poriadkovej policie s vhodnou hudbou a dramatickym hlasom hovoriacim o policajnej brutalite su sice dojemne, drvivej vacsine bitiek policajtov s demonstrantmi ale zvycajne predchadza provokacia policie, alebo branenie ich vykonu sluzby. Nehovorim, ze vsetci policajti su svati, ze nie su medzi nimi taki, co radi chodia na demonstracie, aby sa vyburili, ale ukazte mi video demonstracie, na ktorej sa nehadzu dlazobne kocky, nepodpaluju policajne auta, nerozbijaju vyklady, a policia aj tak mlati demonstrantov.

Druha vec je samozrejme to, ze vacsina demonstrantov nechce konflikt a potom sa objavi tlupa vymletych extremistov, ktori nazhavia policajtov a ti potom preventivne pacifikuju kazdeho, kto sa nepodvoli dobrovolne a okamzite. A castokrat aj sami ti policajti suhlasia s predmetom demonstracie, akurat preferuju poriadok pred anarchiou.

3. KOSOVO je nepodstatne, ked hovorime o Kryme. Nemozte ospravedlnit jeden cin druhym, uz to pochopte. Zabijem cloveka a poviem, ze to je v poriadku, lebo moj sused zabil tiez? Fakt?


Inak poznamka pod ciarou (6.) pre vsetkych, To, ze mate prestat diskutovat viete nie vtedy, ked mate pocit, ze vas oponent je debil, ale ked sa znizite na uroven vkladania ad hominem do argumentacie.

avatar
Adanedhel Datum: 22.03.2015 Čas: 21:36

Evidentně diskuze dospěla do mrtvého bodu, kdy Kremrole nemají racionální argumenty a jen to zde zaplevelují svými lžemi. Fakt je ten, že konvoj projede, užiteční idioti tomu nezabrání a ČR dál bude směřovat v prozápadním kurzu. Tento stav můžou rusofilní kolaboranti změnit jedině občanskou válkou.

avatar
Superme Datum: 22.03.2015 Čas: 20:15

leviathan - No upřímně to co jste napsal tu musím silně rozdýchávat.

1) Musím se Vám přiznat, že situace ve Švédsku mě nejvíce děsí z celé Západní Evropy. Jsem si jistý, že Vy sám víte, že ve Švédsku je například kritika imigrace trestná. To jen k té svobodě slova.

O té situaci si raději přečtěte tyto velice zajímavé články:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svedsko-at-zije-demokracie-d0k-/p_zahranici.aspx?c=A150103_230640_p_zahranici_wag

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13122-o-tom-se-nepise-ve-svedsku-byla-zrusena-demokracie-zrusili-tam-parlamentni-volby-jako-takove-hrozilo-ze-zvitezi-antiislamiste-kritika-imigrace-je-tam-trestna.aspx


2) Nikdy jsem si nevšiml, že by byli v Rusku zakázány demonstrace (a to ani opoziční), jako tomu bylo v tom zmíněném Španělsku, viz. zde:
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-madridu-i-po-zakazu-protestuji-mladi-bez-budoucnosti/r~i:article:701042/

A jak policie ve Španělsku zakročuje? No podívejte se sám, jestli tohle je ta demokracie...
https://www.youtube.com/watch?v=Hh4QRwq4JmU

To, že z Ruska utíkají bohatí je nesmysl, stejně jako je skutečnost, že Rusům každý rok roste životní úroveň. Naopak, mladí z Řecka, Portugalska, Španělska atd. utíkají! Proč, když je tam dle Vás tak skvěle? :D Ach jo... Takový Portugalci třeba i do Angoly...

3) KOSOVO!

4) Rusové ne, Tataři ano. No jistě a to i přes to, že na Krymu žije více jak 80% Rusů. Má cenu se Vámi vůbec o něčem bavit, když píšete takovéto blbosti?

5) Nevím, zda se smát, nebo brečet... o Kosovu se nebudu vůbec bavit, protože obhajovat největší zločin za x let, to chce opravdu silný žaludek.... ono už porovnávat bombardování Srbska (tisíce mrtvých) a Krymu (ani jeden mrtvý) mluví za vše..

6) Říká se, že s debilem se nemá hádat více jak půl minuty, protože se pak hádají dva debilové. Tudíž, už s Vámi čas ztrácet nebudu.

avatar
leviathan Datum: 22.03.2015 Čas: 19:16

Supreme : 1.) vo Svedsku je demokracia na takej urovni o akej sa ludom, ako ty ani nesniva. Vsetky relevantne rebricky ohladom ludskych prav, slobody prejavu, obcianskej spolocnosti a pod. s prehlado vyhravaju skandinavske krajiny.
2.) Grecko je problem, to ano, ale stale je to bohatsia krajina ako Rusko (a aj Cesko). To iste POR a SPA, ano kriza narobila problemy, ale zivotna uroven je tam radovo vyssia ako v Rusku. A co je ale hlavnejsie - tieto krajiny su slobodnejsie a demokratickejsie ako Rusko. Z Ruska kto ma aspon trochu prachov, zdrha na zapad a vacsina Rusov ma o zapade mokre sny a tuzi tam zit, lebo vlastnu krajinu si rozkradli a ovlada ju organizovany zlocin.
3.) Narod ma pravo na sebaurcenie, ale to neznamena ihned samostatny stat. Pravo na sebaurcnie sa uplatnuje v politickom diskurze s centralnou vladou. Pravo naroda na sebaurcenie moze byt kludne zarucene aj bez nezavislosti - vod. napr. Skoti, alebo Slovaci v ramci Ceskoslovenska. Vyhlasenie nezavislosti sa musi diat so suhlasom centralnej vlady, inak je to porusenie prava. Centralna vlada musi viest s takymto narodom dialog, musi mu zarucit vsetky individualne prava, ako napr, pouzivanie jazyka, skolstvo, kulturu, samospravu .... ale narody nemaju pravo na vlastny stat automaticky. Katalanci zahajili debatu s centralnou vladou a zatila k dohode nedoslo. Skoti zahajili debatu s centralnou vladou a k dohode doslo - vysledok?? Skoti sa rozhodli pre zotrvanie v unii.
4.) Krymski Rusi nie su narod. Pravo na sebaurcenie sa ich netyka. To sa moze tykat tak akurat krymskych Tatarov. Krymskych Rusov sa mozu tykat tak akurat prava narodnostnych mensin, a tie mali krymski Rusi zarucene vratane rozsiahlej uzemnej autonomie.
5.) Vy pletiete dve veci - bombardovanie Juhoslavie a okupaciu Kosova. S okupaciou Kosova suhlasili aj Rusi!!! V Kosove boli a su aj ruske vojska. Okupacia Kosova sa udiala na zaklade rezolucie OSN - kde je rezolucia OSN v pripade Krymu?? Kosovo bolo okupovane v r. 1999 a 9 rokov, 9 dlhych rokov sa vyjednavalo so Srbskom o buducom statute provincie. Kolko rokov vyjednavali Rusi s Ukrajincami o buducom statute Krymu? K dohode nedoslo a Kosovo vyhlasilo jednostranne nezavislost, co je porusenim medzinarodnch zviklosti. Podstatne je, ze s tymto Rusko NESUHLASILO, a preto nemoze tuto situaciu pouzivat ako precedens.

6.) A to ze pri okupacii Krymu nebol nikto zraneny?????? Sorry, ale taku tupost, sprostost a necitilivu urazlivu hovadinu moze povedat len rusofil. Vy ste Cech? Ani pri obsadeni Sudet nedoslo ku krvyprelievaniu, co vy na to??? Co?? Ani pri vytvoreni protektoratu nedoslo ku krvyprelievaniu, co vy na to? Uz sa hanbite? uz vam doslo co za nezmysly tu vypisujete? Ani pri okupacii Ceskoslovenska v r. 1968 nedoslo k masakrom? Aj to je v poriadku?

avatar
leviathan Datum: 22.03.2015 Čas: 18:51

PaulVanAlen : Rusi odsunuli svoju armadu z Europy, pretoze ju tu NIKTO nechcel !!! ako toto mozete porovnavat, vy blba bolsevicka guma s USA? Odsun sovietskej armady bol odsunom okupacnej armady. ZSSR okupoval Ceskoslovensko brutalnym nasilim 20 rokov!! Pokus o oslobodenie sa Madarska spod komunistickej diktatury v r. 56 viedol k brutalnemu krvyprelievaniu a nasilnej okupacii Madarska Sovietmi. Tak si vazeni pane nastudujte VY nieco o zahranicne politike Ruska za posledne storocie, vy ignorant. Svojim prispevkom ste urazili obete komunistickeho teroru. Ruski bolsevici vrazdili ludi v Polsku pocas vojny aj po vojne. V pobaltskych statoch narobili take veci, ze slusnemu cloveku musi byt blivno. Afganistan v r. 79? A nasledna okupacia? To ste vytesnili? Uvedomujete si , ze Rusi donutili CSR odovzdat im Podkarpatsku Rus? To, ze USA celili 40 rokov bolsevickemu tlaku aj za cenu strat a nasilim, za to by sme im mali byt vdacni. 40 rokov bojovali proti stelesnemu zlu komunizmu na vsetkych frontoch a stalo ich to mld USD. Ruski komunisti vyvolali druhu svetovu vojnu svojim spojenectvom s Hitlerom. Keby nemali nacisti kryty chrbat kriminalnym rozdelenim Polska, nikdy by nezautocili. Takze ziadna vdacnost za "oslobodenie" - vrah sa dohodol s vrahom, ze spolocne zavradzia obet a po vrazde sa pohadali o korist. Rusi hasili, co zapalili. Vase volanie po miery je dojemne, ale mala krajina potrebuje silneho spojenca -- a najlepsie takeho, ktory sa nechova ako mafiansky kriminalnik.

avatar
Superme Datum: 22.03.2015 Čas: 18:01

Pavel1 - Já Vám opravdu doporučuji (všem ostatním také), se podívat na poslední díl "Máte slovo" na ČT. Řešila se tam Ukrajina a postoj naší vlády k dodávkám zbraní. Na konci promluvila žena, která pochází přímo z Donabasu a je v kontaktu se svou rodinou, která žije přímo na místě. Opravdu se na to podívejte, protože páni "proamerický" poté nevěděli co říci.

V hlavní roli je také pan zloděj Kalousek, takže se i zasmějete.

Deadog - Běžte si s Komunisty z 68 podat ruce.

avatar
Deadog Datum: 22.03.2015 Čas: 15:55

Pod hlavickou Prazskeho Majdanu, organizuji pobliz Ostravy na trase D47, vitaci akci. Bude se mavat:), debatovat a cekat na konvoj. Cas i misto jeste upresnim. Takze kdo se chce zucastnit z ostravských chacharu, necht mi napise na mail:
deadog@email.cz

avatar
CerVus Datum: 22.03.2015 Čas: 11:44

cigereje: V klidu. Jen tudy projíždějí a zastaví se aby uctili památku těch co při našem osvobozování položili život.

arr