TacticalPro

Strategie Kremlu: Balancovat na hraně třetí světové války

Podle článku Rusko osamoceno: Proč nikdy ... Více

Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov míří k Sýrii

Ruská Severní flotila vyslala do Středozemního ... Více

Černí pasažéři NATO nechápou Donalda Trumpa

Zvolení Donalda Trumpa příštím prezidentem USA ... Více

Ruské superlehké brigády. Inspirace pro Armádu ČR?

Na základě zkušeností z bojů v Sýrii ruské ... Více

Události

Chystá se největší cvičení na území Evropy

Datum přidání 03.11.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: kpt. Martina Štěpánková

Ve dnech 4. – 25. listopadu 2013 se uskuteční v Joint Multinational Readiness Center (JMRC) Hohenfels SRN, za mezinárodní účasti deseti států Aliance a PfP, letošní největší společné cvičení na území Evropy s mezinárodním názvem Rotation 14-01 a národním označením SABER JUNCTION II.

SABER JUNCTION II

Foto: Nástup jednotky. / kpt. Martina Štěpánková

 

K zabezpečení přípravy jednotek Pozemních sil AČR, národního velení a samotného provedení cvičení bude do JMRC Hohenfels vysláno ve stanoveném termínu úkolové uskupení 72 (Task Force 72), které je postaveno na bázi 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic a bude mu velet velitel tohoto útvaru podplukovník Martin Botík.

 

TF 72 bude posíleno o příslušníky dalších útvarů 7. mechanizované brigády, 13. dělostřelecké brigády a 14. brigády logistické podpory. Celkový počet cvičících českých vojáků bude cca 590 osob na 120 kusech vojenské techniky! Přesuny osob i techniky budou zahájeny již příští týden a tak se v posádce Přáslavice uskutečnila poslední kontrola jednotky před „nasazením“.

 

Kontrola spočívala v prověření platnosti veškerých dokumentů, které vojáci pro cestu do zahraničí potřebují, cestovními doklady počínaje a řidičskými oprávněními a k nim potřebným zdravotním potvrzením konče. Všichni vojáci dostali od svých velitelů poslední instrukce k přesunům, které se při tak velkém množství osob a techniky budou realizovat v několika dnech, v několika proudech neboli vojenských kolonách a dokonce různými druhy přepravy.

 

Veškerá pásová a některá kolová technika se bude do Německa přesouvat po železnici a osoby a zbývající kolová vojenská technika se budou přesouvat tzv. po vlastní ose - po silnici.

 

Velitelé jednotek doložili podplukovníku Martinu Botíkovi, že materiál, osoby i technika jsou připraveny k přesunu a plnění úkolů. Nezbývá než konstatovat, že SABER JUNTION II může vypuknout. Další informace o průběhu a vývoji situace „na bojišti“ naleznete po celou dobu cvičení na těchto stránkách.

Komentář Armádních novin
Můžeme také prozradit, že redakce Armádních novin si toto výjimečné cvičení nenechá ujít a přinese vám z něj obsáhlou reportáž. 

Redakčně upraveno.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr