Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Chystá se největší cvičení na území Evropy

Datum přidání 03.11.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: kpt. Martina Štěpánková

Ve dnech 4. – 25. listopadu 2013 se uskuteční v Joint Multinational Readiness Center (JMRC) Hohenfels SRN, za mezinárodní účasti deseti států Aliance a PfP, letošní největší společné cvičení na území Evropy s mezinárodním názvem Rotation 14-01 a národním označením SABER JUNCTION II.

SABER JUNCTION II

Foto: Nástup jednotky. / kpt. Martina Štěpánková

 

K zabezpečení přípravy jednotek Pozemních sil AČR, národního velení a samotného provedení cvičení bude do JMRC Hohenfels vysláno ve stanoveném termínu úkolové uskupení 72 (Task Force 72), které je postaveno na bázi 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic a bude mu velet velitel tohoto útvaru podplukovník Martin Botík.

 

TF 72 bude posíleno o příslušníky dalších útvarů 7. mechanizované brigády, 13. dělostřelecké brigády a 14. brigády logistické podpory. Celkový počet cvičících českých vojáků bude cca 590 osob na 120 kusech vojenské techniky! Přesuny osob i techniky budou zahájeny již příští týden a tak se v posádce Přáslavice uskutečnila poslední kontrola jednotky před „nasazením“.

 

Kontrola spočívala v prověření platnosti veškerých dokumentů, které vojáci pro cestu do zahraničí potřebují, cestovními doklady počínaje a řidičskými oprávněními a k nim potřebným zdravotním potvrzením konče. Všichni vojáci dostali od svých velitelů poslední instrukce k přesunům, které se při tak velkém množství osob a techniky budou realizovat v několika dnech, v několika proudech neboli vojenských kolonách a dokonce různými druhy přepravy.

 

Veškerá pásová a některá kolová technika se bude do Německa přesouvat po železnici a osoby a zbývající kolová vojenská technika se budou přesouvat tzv. po vlastní ose - po silnici.

 

Velitelé jednotek doložili podplukovníku Martinu Botíkovi, že materiál, osoby i technika jsou připraveny k přesunu a plnění úkolů. Nezbývá než konstatovat, že SABER JUNTION II může vypuknout. Další informace o průběhu a vývoji situace „na bojišti“ naleznete po celou dobu cvičení na těchto stránkách.

Komentář Armádních novin
Můžeme také prozradit, že redakce Armádních novin si toto výjimečné cvičení nenechá ujít a přinese vám z něj obsáhlou reportáž. 

Redakčně upraveno.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr