TACTICAL PRO

Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8

Česká společnost Tatra Defence Vehicle a.s. (TDV) ... Více

Armáda ČR chce německé Pumy. Jaká je finanční stránka?

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje nakoupit za ... Více

Nesmrtící obranné prostředky Piexon AG

Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci v ... Více

Události

Čína se v Moskvě zajímá o česká letadla

Datum přidání 31.08.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

V rámci prestižní mezinárodní letecké výstavy MAKS v Moskvě, která proběhla od 25. do 30. 8. 2015, společnost Aircraft Industries, a.s. poprvé představila zahraniční odborné veřejnosti prototyp L 410 NG, který je inovovaným modelem stávající verze L 410 UVP-E20.

L 410 NG

Foto: L 410 NG;ilustrační foto / Aircraft Industries

 

Prototyp realizoval svůj první vzlet koncem července 2015. L 410 NG má větší dolet (až 2 500 km) a vytrvalost (až 10 hodin) díky téměř dvojnásobnému objemu nových integrálních palivových nádrží, které jsou součástí nově konstruovaného křídla.

 

Inovovaný model s výkonnější pohonnou jednotkou má vyšší platící zatížení až o 400 kg, dosáhne vyšší cestovní rychlosti (až 417 km/h TAS) a má modernizovanou pilotní kabinu technologií Glass Cockpit od společnosti Garmin, konkrétně avioniku G3000, která výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti letu a komfortu posádky.

 

Rovněž je podstatně zvýšena návrhová životnost letounu a to na 30 000 letových hodin a/nebo cyklů. O letouny společnosti Aircraft Industries, a.s. byl na výstavě zájem, což potvrzuje podpis Dohody o spolupráci mezi Aircraft Industries, a.s. a čínskou společností China General Aviation Service Co. (dále CGAS) týkající se zprostředkování prodejů letounů L 410 UVP-E20 na čínský trh.

 

Společnost CGAS je hlavním dovozcem letadel v kategorii všeobecného letectví v Číně, má bohaté zkušenosti s organizací dodávek leteckých výrobků, spolupracuje s leteckými vládními složkami, státními a soukromými leteckými společnostmi. Disponuje též komfortním zázemím pro údržbu letounů.

 

Z výše zmíněné dohody vyplývá, že společnost CGAS bude pro letouny L 410 na čínském trhu vyhledávat zákazníky, organizovat jednání s potenciálními provozovateli těchto letadel za účelem uzavření obchodních smluv, bude poskytovat součinnost při získávání potřebných dokumentů a poskytovat služby spojené s dodáním letounů L 410 do Čínské lidové republiky.

 

Pro společnost Aircraft Industries, a.s. je trh jihovýchodní Asie velmi perspektivním teritoriem, proto je uzavřená dohoda s čínskou stranou vítaným krokem vpřed. Společnost Aircraft Industries, a.s. prodala v minulém roce 16 letadel, letošní výrobní plán je 18 letadel, přičemž letos již byla dodána letadla například do Bangladéše či Alžíru.

 

V červnu roku 2015 společnost Aircraft Industries, a.s. obdržela Typový certifikát FAA pro stávající model L 410 UVPE20, který umožňuje provoz těchto letounů zejména na severoamerickém trhu a v zemích Karibiku.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr