Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Dětský den v Lešanech

Datum přidání 29.09.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Jakub Horníček

Kdo se v sobotu vypravil do Lešanského vojenského muzea, rozhodně nelitoval. Na den svátku sv. Václava přichystal Vojenský historický ústav již druhý ročník Dětského dne. Armádní noviny samozřejmě na takovéto události nemohly chybět a přináší vám následující reportáž.

Foto: Stovky diváků sledují dynamickou ukázku AČR. / Jakub Horníček

 

Jádrem Dětského dne ve Vojenském technickém muzeu Lešany byly soutěže pro všechny malé návštěvníky. Soutěžilo se celkem v osmi disciplínách, na kterých účastníci plnili nejrůznější úkoly se s sportovní a vojenskou tématikou. Děti si tak mohly vyzkoušet střelbu na terč z airsoftových zbraní, překonávání lanové dráhy, ale i rozborku a sborku samopalu vz. 58.

 

Foto: Airsoftová střelnice. / Jakub Horníček

 

Kromě soutěží byl pro diváky připraven i pestrý doprovodný program. V prostorách VTM kromě stálých statických ukázek se mohli návštěvníci seznámit s činností Vojenské policie, prohlédnout si obrněný transportér Pandur, bojové vozidlo Land Rover Kajman, ale i izraelský tank Merkava Mk. 1.

 

Foto: Land Rover Kajman na dynamické ukázce AČR. / Jakub Horníček

 

Nejočekávanější však byly dynamické ukázky, které o proti minulému ročníku měl vylepšit průlet bojového vrtulníku Mi-24/35. Skoro to vypadalo, že vrtulník nedorazí, neboť až do půl jedenácté halila široké okolí hustá mlha. Počasí se však umoudřilo a v 11 hodin už nad hlavami diváků burácela bojová helikoptéra.

 

Foto: Mi 24/35 v "Tygřím provedení"  / Jakub Horníček

 

Za získané body v soutěžích si mohly děti vybrat některý z upomínkových předmětů muzea, nejlákavější cenou však bezesporu byla jízda v některém z vojenských vozidel v závěru dne po tankovém polygonu.

 

Celkově hodnotíme akci jako velice povedenou, poměrně nízkou účast připisujeme rannímu mrazivému počasí. Příští rok by mohlo vedení muzea umístit nějaké pořadatele mimo areál, kteří by navigovali přijíždějící řidiče na volná parkovací místa. Organizace uvnitř areálu byla výborná.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.2 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr