Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výzbroj

Dvojhlavňová palebná síla!

Datum přidání 23.03.2012    Rubrika rubrika: Vojenská výzbroj     komentáře 3 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Byl to populární design brokovnic po více než jedno století. Proč ho tedy nevyužít pro ruční zbraně. O jakém designu je řeč? Bavíme se o dvou hlavních umístěných vedle sebe. Společnost Arsenal Firearms představila svůj nový model zbraně AF2011-A1 Double Barrel Pistol schopném střílet dva projektily, a to najednou!

Colt 1911

Foto: AF2011-A1 Double Barrel Pistol / Arsenal Firearms

 

Arsenal Firearms vyrobil dvojhlavňovou pistoli ke stoletému výročí výroby slavného Coltu 1911 A1, který byl od druhé světové války (a někdy stále je) nejoblíbenější zbraní americké armády. AF2011-A1 Double Barrel Pistol není úplně první dvojhlavňovou ruční pistoli, ale je to určitě první zbraň ráže .45 (Colt 1911 A1) převedena do průmyslové výroby.

 

Kromě jednotlivých hlavní je zbytek zbraně složen z originálních částí. Tělo, mířidlo, rukojeť jsou společné. Podle přání zákazníka může mít zbraň jednu, nebo dvě spouště.  V případě dvou spouští může každá polovina zbraně střílet zvlášť.

 

Colt 1911Foto: AF2011-A1 Double Barrel Pistol / Arsenal Firearms

 

Většina vnitřních mechanických součástí – úderník, pružiny, závěr atd. jsou zaměnitelné ze standardní verzi pistole Colt 1911. Dvojitý zásobník pojme 16 nábojů .45 AKT rozdělených do dvou řad. Zásobník se vkládá dovnitř zbraně jako jeden celek.

 

Firma Arsenal tvrdí, že se zbraní lze operovat zcela normálně, jako s klasickým Coltem 1911. Co se týče přesnosti, na vzdálenost cca 15 metrů se všech 16 střel vleze do kruhu o velikosti pomeranče, na vzdálenost cca 25 metrů do velikosti lidské hlavy.

 

Dvojhlavňová zbraň dokáže najednou vystřelit dvě střely, každá o hmotnosti 30 gramů, které zasáhnou cíl v jediný okamžik, 25-50 milimetrů od sebe. Zkušený střelec dokáže vyprázdnit celý zásobník během tři sekund.  U klasické pistole ráže 9mm by střelec doručil stejný počet nábojů do cíle za mnohonásobně delší dobu.

 

Nyní se podívejte na video, kde konstruktér zbraně Dimitry Streshinskiy ukazuje, co se svou dvojhlavňovou pistolí dokáže.  

 

Video: AF2011-A1 Double Barrel Pistol v akci / Arsenal Firearms

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.4 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Vychytrálek Datum: 28.05.2013 Čas: 15:55

když vystřelím jen z jedné hlavně tak jak je to vyřešeno aby nevylítl z komory i náboj který ještě nebyl vystřelen? a jak je to tedy s čištěním, stejné jako u staré dobré m1911 a jak je to s vytažením při rozborce náboje který by jste tam náhodou nechali?
má to nějaké ochrany navíc před vystřelením?

avatar
VenZen Datum: 25.03.2012 Čas: 13:05

Tohle jsem viděl na IWA 2012 no masakrální záležitost :D

avatar
Aleš Vondráček Datum: 23.03.2012 Čas: 09:39

Před pár dny na veletrhu IWA v Norimberku jsem měl možnost si ji "osahat" a troufnu si tvrdit, že střelecky to bude poměrně nekomfortní záležitost. Rukojeť je hodně objemná a díky velkému odporu dvou vratných pružit měla spousta lidí za to, že se jedná o maketu, protože natáhnout závěr dalo opravdu hodně námahy :-)
Pár dalších fotek případně najdete ve fotoalbu IWA 2012 na facebooku AKADEMIE AEGIS.
AV

arr