Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Události

ERA v mezinárodním výzkumném týmu pro vývoj nejnovější radarové technologie

Datum přidání 20.03.2014    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

ERA Pardubice uspěla v tendru Úřadu pro civilní letectví Spojeného království (UK CAA), který hodnotil možnosti nově vyvíjených sledovacích technologií nahradit stávající radary. Firma se tak stala součástí týmu, který bude pracovat v programu placeném britskou vládou na uvolnění vysílacích pásem, které se dosud využívaly pro radarové vysílání.

Foto:  Systém založený na technologii Pasivní koherentní lokace. / ERA

Foto: Systém založený na technologii Pasivní koherentní lokace. / ERA


Britská vláda slíbila komerčnímu sektoru uvolnit pásmo vysílacího spektra od 500 MHz do 5 GHz pro mobilní operátory a další veřejné služby do roku 2020. Část tohoto pásma je ale nyní vyhrazena pro primární sledovací radary, které slouží k navigaci letadel a lodí a pro bezpečnostní operace ozbrojených sil.

Úřad proto hledal partnery schopné dodat takzvané nekooperativní sledovací systémy, které pro své fungování tyto vysílací frekvence nepotřebují a které by dokázaly stávající radary nahradit. A jeden takový právě vyvíjejí i výzkumníci firmy ERA.

ERA nedávno představila pasivní alternativu k primárnímu aktivnímu radaru - systém založený na technologii Pasivní koherentní lokace. S ním se zúčastnila tendru UK CAA a byla vybrána pro další spolupráci v jeho mezinárodním týmu.

ERA věří, že tato nová technologie nejenže umožní uvolnit vysílací pásmo podle plánu Velké Británie, ale dále vylepší sledovací možnosti v oblasti řízení letového provozu nad jejím územím.

ERA v mezinárodním výzkumném týmu pro vývoj nejnovější radarové technologie Foto: Systém založený na technologii Pasivní koherentní lokace. / ERA

Pro českou firmu je to velká výzva – její systém pasivní sledovací technologie musí být dokončen a vylepšen tak, aby se z demonstrátoru stal obchodovatelným průmyslovým výrobkem, a to vše k datu, které bylo vládním programem stanoveno pro uvolnění vysílacího pásma.

Tento program pod anglickým názvem The S-Band Spectrum Release Programme má za úkol spojit síly výzkumných center a vývojových firem, jako je ERA, z celé Evropy, aby potřebný systém vymyslely a dodaly.

ERA se při soutěži pro výběr vhodných členů výzkumného týmu mohla opřít a o skvělé reference – její práci britský letecký úřad UK CAA dobře zná. Systémy ERA fungují na několika britských letištích a nedávno byl jeden z nich certifikován jako plnohodnotná náhrada sekundárního radaru.

O britském Úřadu civilního letectví UK CAA
United Kingdom Civil Aviation Authority (UK CAA) je statutární organizace se sídlem v Londýně, která stanovuje pravidla pro civilní řízení letového provozu ve Spojeném království.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.9 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr