Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

ERA na letišti Fujairah v Arabských emirátech

Datum přidání 04.07.2014    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Letištní systém ERA, který sleduje provoz na letišti ve městě Fujairah v Emirátech, je první systém svého druhu na Středním východě. Po testech, kterými systém na mezinárodním letišti nedávno úspěšně prošel, byl nyní oficiálně schválen do provozu místním Úřadem pro civilní letectví.

letišti ve městě Fujairah

Foto: Letiště ve městě Fujairah / ERA

 

Systém od pardubické firmy ERA byl vybrán pro tuto pouštní oblast díky své unikátní schopnosti vydržet extrémní klimatické podmínky v místech, kde teploty běžně šplhají k 60 stupňům nad nulou.


Systém sestávající ze sedmi pozemních stanic rozmístěných v okolí letiště byl odzkoušen a plně akceptován zákazníkem, kterým je Fujairah International Airport. ERA získala smlouvu na dodávku systému v roce 2011. Navržené síť stanic měla za úkol zlepšit pokrytí letištní příletové oblasti (Control Terminal Region) do vzdálenosti 60 námořních mil.

 

ERAFoto: Pro oblast je typické drsné pouštní prostředí. / ERA


Multi-sensorový přehledový systém projektu WAM Fujairah používá GPS synchronizaci. Systém sestává ze stanic nakonfigurovaných z modulů ke specifickému účelu – přijímač, dotazovač či transpondér – které jsou vyrobeny tak, aby byly plně funkční v extrémním klimatu horké a prašné pouště, v níž letiště leží. To znamená, že stanice jsou uzavřené v kovových skříních, které nepropouštějí prach a odolávají vysokým teplotám.


Srdcem systému je Centrální stanice, která provádí výpočty k určení polohy cílů a poskytuje data pro řízení letového provozu. Koncept stojí na vysoce spolehlivém a plně redundantním řešení od firmy Hewlett Packard. Komunikační linky, využívající mikrovlnná pojítka firmy Motorola, dodala přímo ERA. Tato část projektu byla pro techniky firmy velkou výzvou, protože mnoho sensorů je umístěno v poušti na odloučených místech bez infrastruktury.

 

ERAFoto: Jedna ze stanic systému ERA. / ERA


O letišti ve Fujaiře
Mezinárodní letiště Fujairah International Airport leží dva kilometry jižně od města Fujairah ve stejnojmenném emirátu – jednom z regionů Spojených arabských emirátů. Letištěm, které je v provozu od roku 1987, projde ročně dva miliony cestujících. Spojené arabské emiráty, často zkráceně nazývány jen Emiráty, jsou státem na jihovýchodě Arabského poloostrova ležícím u Perského zálivu.

 

O společnosti ERA
Společnost ERA a.s., která je od roku 2011 členem skupiny OMNIPOL, je průkopníkem a předním dodavatelem řešení pro sledování letového provozu ve vzduchu i na civilních letištích a pro potřeby armádních a bezpečnostních složek. Díky osvědčeným technologiím multilaterace a ADS-B nabízejícím výkonná a spolehlivá dohledová řešení dodala ERA přes sto systémů zákazníkům z řad organizací řízení letového provozu, letišť a vojenských sil ve 48 zemích v Evropě, USA, na Středním Východě, v Africe, Jižní Americe a v Asii.

 

Redakčně upraveno

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.6 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr