Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8

Česká společnost Tatra Defence Vehicle a.s. (TDV) ... Více

Armáda ČR chce německé Pumy. Jaká je finanční stránka?

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje nakoupit za ... Více

Nesmrtící obranné prostředky Piexon AG

Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci v ... Více

Události

ERA představila obranné technologie studentům vojenské akademie z Velké Británie

Datum přidání 19.02.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Pardubickou firmu ERA navštívila minulý týden skupina padesáti studentů britské Defence Academy ze Shrivenhamu. Hlavním cílem návštěvy 50 důstojníků různých národností bylo seznámení s technologiemi v oboru pasivní radiolokace, které ERA úspěšně vyváží do celého světa, především s unikátním radiolokátorem VERA-NG.  Při prohlídce výrobních kapacit společnosti byli důstojníci z britské akademie seznámeni s možnostmi využití pasivních přehledových systémů jak pro bezpečnost civilních letišť, tak pro vzdušnou obranu států. 

ERA Pardubice

Foto: Studenti z britské Defence Academy na návštěvě v ERA Pardubice / ERA

 

Návštěva se uskutečnila na žádost Britské ambasády v Praze jako součást projektu výměny informací mezi vládami, ozbrojenými silami a výrobci vojenských obranných technologií států Evropské unie. Vojáci v Pardubicích rovněž navštívili firmu Explosia. „V našem programu máme 280 studentů z mnoha zemí světa, kteří se připravují na kariéru velitelů vojenských útvarů a vysokých představitelů na ministerstvech obrany. Některé skupiny vycestovaly sbírat zkušenosti do Paříže, Berlína, Ankary či Osla, my jsme si ale vybrali Českou republiku a velmi se nám zde líbí. Přijeli jsme do Pardubic nejen proto, že nám průmyslový charakter města připomíná naše domovské sídlo Shrivenham, ale protože nás eminentně zajímají výrobky místních firem ERA a Explosia,” uvedl vedoucí skupiny, velitel letky Královského letectva Simon John Ling během návštěvy ERA.

 

Součástí oficiálního programu návštěvy byly prezentace odborníků z ERA o historii alternativní radiolokace a demonstrace fungování vojenského systému VERA-NG. Tento multistatický pasivní radar, který monitoruje vojenské cíle včetně lodí a letadel, nabízí variantu ke klasickým radarům s lepším poměrem cena - výkon. Vidí cíle, aniž by sám mohl být odhalen, protože nic nevysílá. „Celý svůj život jsem zasvětil službě u námořnictva jako pilot helikoptéry a jsem nadšen z možností, které přináší pasivní sledovací technologie jako je VERA vyráběná vaší firmou,” řekl jeden z účastníků exkurze, velitel Královského námořnictva Nicholas Charles Cooke-Priest.

O systému VERA-NG

Pasivní sledovací technologie jsou dnes jednou z nejdůležitějších součástí moderní koncepce systémů řízení a velení. VERA-NG představuje poslední generaci osvědčených pasivních sledovacích systémů pro vojenské využití. Nevyzařuje elektromagnetickou energii, čímž je radiotechnicky neviditelná. Umožňuje tedy maximální ostražitost při zachování dobrých sousedských vztahů a navíc ani nemůže být cílem protiradarových střel.

O britské vojenské akademii

Defence Academy je místem postgraduálního vzdělávání vyšších důstojníků ve Spojeném království. Připravuje odborníky pro britské ozbrojené síly a pracovníky pro ministerstvo obrany. Skupina studentů, kteří navštívili Pardubice, studuje speciální roční kurs zaměřený na mezinárodní vztahy a spolupráci států Evropské unie v oblasti obrany. Kromě Britů byli členy skupiny také vojenští experti z Austrálie, Kolumbie, Indie, Malajsie, Německa, Japonska či Pakistánu.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr