Útočná puška CZ BREN 2: Nový přístup, nové myšlení

Armáda ČR v těchto dnech dokončuje převzetí 2600 ... Více

Big 6+1: Podoba americké armády v 21. století

Americká armáda (US Army) představila modernizační ... Více

Německé tanky Leopard 2A4 v Sýrii

Turecká armáda v prosinci poprvé nasadila do bojů ... Více

Elitní 601. skupina speciálních sil: Vše je o lidech

Největší hodnotou 601. skupiny speciálních sil ... Více

Události

ERA připravuje letiště v Soči na olympijské hry

Datum přidání 29.11.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Před několika dny uvedla pardubická firma ERA do provozu svůj systém pro sledování letového provozu na letišti v ruském městě Soči. Bude zajišťovat bezpečnost tisíců návštěvníků přilétajících do dějiště XXII. zimních olympijských her na Kavkaze.

ERA Soči

Foto: ERA hlídá mezinárodní letiště v Soči. / ERA

 

ERA byla první firma, která s předstihem dokončila svou část modernizace letiště, které se připravuje na příliv sportovců a fanoušků na olympiádu. Funkčnost systému měl možnost osobně prověřit při kontrolním dnu probíhající rekonstrukce letiště náměstek ministra dopravy Ruské federace Alexandr Vjačeslav Neradko.

 

Technici z firmy ERA při testování nově nainstalované sítě stanic přesně zaměřili i letovou dráhu vládního stroje Vladimíra Putina, který Soči navštívil, aby dohlédl na postup prací při výstavbě olympijského areálu.

 

ERA podepsala smlouvu na vybavení letiště v Soči svým MSS systémem na bázi multilaterace v roce 2010. Zakázku získala mimo jiné díky dobré pověsti, které se těší u spolupracující ruské firmy JSC LEMZ R&P Corp., s níž již dříve vybavila touto technologií například moskevské letiště Domodědovo.

 

ERA nainstalovala systém sestávající z pozemních sensorů pro sledování pohybu letadel a majáčků SQUID umístěných na letištních vozidlech během léta 2013, systém byl oficiálně uveden do provozu po sérii testů začátkem listopadu.

 

O olympiádě 2014 v ruském Soči

XXII. zimní olympijské hry se konají od 7. to 23. února 2014 v lázeňském městě Adler, které leží 30 kilometrů od Soči, a v blízkém horském resortu Krasnaja Poljana. Sportovci budou soutěžit v devadesáti osmi závodech v patnácti zimních sportovních disciplínách.

 

Soči při výběru pořadatelského města zvítězilo nad rakouským Salcburkem a jihokorejským Pyeongchangem. Olympiáda v Soči bude první olympiádou konanou v Rusku od olympijských her 1980 v Moskvě.

 

O partnerské firmě LEMZ

JSC LEMZ R&P Corp. vyrábí již 60 let radary a vybavení pro automatizaci řízení letového provozu, které vyváží do 50 zemí světa.

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr