Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Události

ERA připravuje letiště v Soči na olympijské hry

Datum přidání 29.11.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Před několika dny uvedla pardubická firma ERA do provozu svůj systém pro sledování letového provozu na letišti v ruském městě Soči. Bude zajišťovat bezpečnost tisíců návštěvníků přilétajících do dějiště XXII. zimních olympijských her na Kavkaze.

ERA Soči

Foto: ERA hlídá mezinárodní letiště v Soči. / ERA

 

ERA byla první firma, která s předstihem dokončila svou část modernizace letiště, které se připravuje na příliv sportovců a fanoušků na olympiádu. Funkčnost systému měl možnost osobně prověřit při kontrolním dnu probíhající rekonstrukce letiště náměstek ministra dopravy Ruské federace Alexandr Vjačeslav Neradko.

 

Technici z firmy ERA při testování nově nainstalované sítě stanic přesně zaměřili i letovou dráhu vládního stroje Vladimíra Putina, který Soči navštívil, aby dohlédl na postup prací při výstavbě olympijského areálu.

 

ERA podepsala smlouvu na vybavení letiště v Soči svým MSS systémem na bázi multilaterace v roce 2010. Zakázku získala mimo jiné díky dobré pověsti, které se těší u spolupracující ruské firmy JSC LEMZ R&P Corp., s níž již dříve vybavila touto technologií například moskevské letiště Domodědovo.

 

ERA nainstalovala systém sestávající z pozemních sensorů pro sledování pohybu letadel a majáčků SQUID umístěných na letištních vozidlech během léta 2013, systém byl oficiálně uveden do provozu po sérii testů začátkem listopadu.

 

O olympiádě 2014 v ruském Soči

XXII. zimní olympijské hry se konají od 7. to 23. února 2014 v lázeňském městě Adler, které leží 30 kilometrů od Soči, a v blízkém horském resortu Krasnaja Poljana. Sportovci budou soutěžit v devadesáti osmi závodech v patnácti zimních sportovních disciplínách.

 

Soči při výběru pořadatelského města zvítězilo nad rakouským Salcburkem a jihokorejským Pyeongchangem. Olympiáda v Soči bude první olympiádou konanou v Rusku od olympijských her 1980 v Moskvě.

 

O partnerské firmě LEMZ

JSC LEMZ R&P Corp. vyrábí již 60 let radary a vybavení pro automatizaci řízení letového provozu, které vyváží do 50 zemí světa.

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr