Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Future Forces Forum: Unikátní vojenská akce v Praze

Datum přidání 07.03.2016    Rubrika rubrika: Události     komentáře 1 komentářů    autor autor: Redakce AN

Armádní noviny s potěšením oznamují uzavření mediálního partnerství s projektem Future Forces Forum (FFF). Pražská akce FFF je největší letošní setkání vojenského a bezpečnostního průmyslu se zástupci národních armád, NATO, vědecké obce, univerzit a dalších organizací.

Future Forces Forum

Foto: Future Forces Forum / Future Forces Forum

 

Na podzim Praha uvítá blok výstav, konferencí, seminářů a workshopů FFF. Návštěvníci FFF z řád odborné i laické veřejnosti v říjnu poznají současné i budoucí trendy, potřeby i nejnovější technologie v ozbrojených a bezpečnostních silách.

 

Mezi aktuální témata FFF patří především kybernetická bezpečnost, medicínské prostředky, ochrana proti zbraním hromadného ničení, vybavení a ochrana vojáka/policisty, příležitosti pro menší a střední firmy, voják 21. století a možné přínosy pro univerzity a organizace zaměřené na inovace a výzkum.

 

Proč FFF stojí za návštěvu? Současný svět se stává čím dál více chaotický. V minulých letech se doslova před našima očima propadala do chaosu řada zemí v severní Africe i na Středním východě. Problémy jsou ale i v Evropě. Česká republika a Evropa čelí nekontrolovatelné migraci i revizionistickým snahám některých mocných sousedů.

 

Turbulentní období přitom nekončí. Česká republika a Evropa čelí pokračující globalizaci, rostoucímu počtu obyvatel Země, urbanizaci, změnám klimatu, nedostatku zdrojů, korupci a kriminalitě, rychlému rozvoji technologií a kybernetickým útokům.

 

V posledních letech proto pražská akce FFF nabírá na důležitosti. Díky akci FFF se odborníci i široká veřejnost dozvědí, kde směřují bezpečnostní síly, kudy se ubírá vývoj nových vojenských technologií a jakým hrozbám bude naše společnost v budoucnu čelit.

 

Celá výstava je rozdělená do několika bloků výstav, konferencí a seminářů. Návštěvníci si na výstavě mohou mimo jiné prohlédnout nejnovější vojenskou výstroj a výzbroj, zúčastnit se konference o vojácích budoucnosti nebo robotických systémech, či zúčastnit se semináře o chemických a biologických hrozbách.

 

Plánovaný program pro 19. - 21. 10. 2016 na PVA Expo Praha Letňany zahrnuje výstavu, kongres, konference, workshopy, galavečer a doprovodné akce NATO ve dnech 17. - 21. 10. 2016. Součástí programu FFF 2016 je i vystoupení řečníků, kteří patří ke špičkám z oboru.

 

FFF seskupuje armády a obranné struktury, ale také další státní bezpečností složky a instituce, jako jsou Policie ČR, Hasičský záchranný sbor České republiky, Vězeňská služba ČR, celníci, a to včetně příslušných regionálních subjektů (Zdravotnická záchranná služba, Městská policie hlavního města Prahy atd.) a relevantní vědecko-výzkumné instituce a univerzity.

 

Minulý ročník FFF 2014 navštívilo přes sedm tisíc návštěvníků, téměř 500 expertů a 580 oficiálních delegátů z 48 zemí světa. Přes 130 vystavovatelů, jež na výstavě prezentovalo více než 200 značek, mohlo své exponáty předvést přímo lidem, kteří o jejich nákupu rozhodují.

 

Více informací na Future Forces Forum

Udělte článku metály:

Počet metálů: 0 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
hurvo Datum: 09.03.2016 Čas: 04:41

Skoda ze sa nemozem prist pozriet. Ale kedze prazska ambasada je lietadlova lod moskalskych tajnych sluzieb v europe, tak o navstevnikov isto nebude nudza.

arr