Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8

Česká společnost Tatra Defence Vehicle a.s. (TDV) ... Více

Armáda ČR chce německé Pumy. Jaká je finanční stránka?

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje nakoupit za ... Více

Nesmrtící obranné prostředky Piexon AG

Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci v ... Více

Události

Future Forces Forum: Unikátní vojenská akce v Praze

Datum přidání 07.03.2016    Rubrika rubrika: Události     komentáře 1 komentářů    autor autor: Redakce AN

Armádní noviny s potěšením oznamují uzavření mediálního partnerství s projektem Future Forces Forum (FFF). Pražská akce FFF je největší letošní setkání vojenského a bezpečnostního průmyslu se zástupci národních armád, NATO, vědecké obce, univerzit a dalších organizací.

Future Forces Forum

Foto: Future Forces Forum / Future Forces Forum

 

Na podzim Praha uvítá blok výstav, konferencí, seminářů a workshopů FFF. Návštěvníci FFF z řád odborné i laické veřejnosti v říjnu poznají současné i budoucí trendy, potřeby i nejnovější technologie v ozbrojených a bezpečnostních silách.

 

Mezi aktuální témata FFF patří především kybernetická bezpečnost, medicínské prostředky, ochrana proti zbraním hromadného ničení, vybavení a ochrana vojáka/policisty, příležitosti pro menší a střední firmy, voják 21. století a možné přínosy pro univerzity a organizace zaměřené na inovace a výzkum.

 

Proč FFF stojí za návštěvu? Současný svět se stává čím dál více chaotický. V minulých letech se doslova před našima očima propadala do chaosu řada zemí v severní Africe i na Středním východě. Problémy jsou ale i v Evropě. Česká republika a Evropa čelí nekontrolovatelné migraci i revizionistickým snahám některých mocných sousedů.

 

Turbulentní období přitom nekončí. Česká republika a Evropa čelí pokračující globalizaci, rostoucímu počtu obyvatel Země, urbanizaci, změnám klimatu, nedostatku zdrojů, korupci a kriminalitě, rychlému rozvoji technologií a kybernetickým útokům.

 

V posledních letech proto pražská akce FFF nabírá na důležitosti. Díky akci FFF se odborníci i široká veřejnost dozvědí, kde směřují bezpečnostní síly, kudy se ubírá vývoj nových vojenských technologií a jakým hrozbám bude naše společnost v budoucnu čelit.

 

Celá výstava je rozdělená do několika bloků výstav, konferencí a seminářů. Návštěvníci si na výstavě mohou mimo jiné prohlédnout nejnovější vojenskou výstroj a výzbroj, zúčastnit se konference o vojácích budoucnosti nebo robotických systémech, či zúčastnit se semináře o chemických a biologických hrozbách.

 

Plánovaný program pro 19. - 21. 10. 2016 na PVA Expo Praha Letňany zahrnuje výstavu, kongres, konference, workshopy, galavečer a doprovodné akce NATO ve dnech 17. - 21. 10. 2016. Součástí programu FFF 2016 je i vystoupení řečníků, kteří patří ke špičkám z oboru.

 

FFF seskupuje armády a obranné struktury, ale také další státní bezpečností složky a instituce, jako jsou Policie ČR, Hasičský záchranný sbor České republiky, Vězeňská služba ČR, celníci, a to včetně příslušných regionálních subjektů (Zdravotnická záchranná služba, Městská policie hlavního města Prahy atd.) a relevantní vědecko-výzkumné instituce a univerzity.

 

Minulý ročník FFF 2014 navštívilo přes sedm tisíc návštěvníků, téměř 500 expertů a 580 oficiálních delegátů z 48 zemí světa. Přes 130 vystavovatelů, jež na výstavě prezentovalo více než 200 značek, mohlo své exponáty předvést přímo lidem, kteří o jejich nákupu rozhodují.

 

Více informací na Future Forces Forum

Udělte článku metály:

Počet metálů: 0 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
hurvo Datum: 09.03.2016 Čas: 04:41

Skoda ze sa nemozem prist pozriet. Ale kedze prazska ambasada je lietadlova lod moskalskych tajnych sluzieb v europe, tak o navstevnikov isto nebude nudza.

arr