Bitevní tank (MBT) vs. bojové vozidlo pěchoty (IFV) pro armádu malého státu

Při diskusích ohledně budoucnosti našich obrněných ... Více

Ruská vojenská politika v roce 2018

Ruský politolog Pavel Luzin v článku Limity ... Více

Nová americká jaderná strategie: Hrozba omezeného použití jaderných zbraní

Americký deník Huffington post v pátek zveřejnil ... Více

Spojené státy představily novou národní obrannou strategii

Nová americká Národní obranná strategie NDS ... Více

Události

IDEX 2013 - Pardubická ERA vystavovala ve Spojených arabských emirátech

Datum přidání 07.03.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Redakce AN

Pardubická společnost ERA se v druhé polovině února prezentovala na největší výstavě obranné techniky Středního východu IDEX 2013 ve Spojených arabských emirátech. Celkově česká oficiální účast čítala 23 firem, které představily svoje produkty z oblasti vojenského vybavení, technologií a materiálu.

IDEX 2013

Foto: Vstupní hala výstavy IDEX 2013 / ERA

 

V rámci pěti výstavních dní ERA prezentovala vojenská řešení ze svého portfolia, zejména pasivní sledovací systém VERA-NG. V prostorách českého výstavního pavilónu probíhala jednání nejen se stávajícími obchodními partnery a zákazníky, ale také s novými zájemci o tuto technologii.

 

Stovky vystavovatelů využilo kompletních 124 000 čtverečních metrů venkovní a vnitřní plochy moderního výstaviště v hlavním městě Arabských emirátů Abu Dhabi pro představení svých produktů a služeb.

 

Česká expozice přivítala během výstavy také velvyslance České republiky ve Spojených Arabských Emirátech Jaroslava Ludvu. Při setkání s českými podnikateli velvyslanec zdůraznil důležitost vývozu českého zboží do Spojených arabských emirátů, který zaujímá 3. - 4. místo v objemu exportu českých výrobků na mimoevropské trhy.

 

„Pasivní sledovací systém VERA-NG firmy ERA je pro svoji jedinečnou technologii velmi zajímavým exportním artiklem a v této oblasti poměrně dobře známým. Výstava IDEX 2013 je velmi dobrou příležitostí k její prezentaci,““ řekl na adresu společnosti velvyslanec Jaroslav Ludva.  

O výstavě IDEX

 

IDEX je jediná výstava na Středním východě, která nabízí vojenské technologie pro všechny složky ozbrojených sil – tedy pozemní, vzdušnou I námořní techniku. Je považována za nejdůležitější výstavu obranné a bezpečnostní techniky v tomto regionu, která poskytuje obchodní příležitosti jejím výrobcům z celého světa.  Akce se koná pod záštitou prezidenta Spojených arabských emirátů Jeho Výsosti šejka Khalif Bin Zayed Al Nahyana.

O Arabských emirátech

 

Spojené arabské emiráty, často nazývané pouze Emiráty, jsou arabský stát na jihovýchodě Arabského poloostrova u Perského zálivu. Stát je federací sedmi emirátů a každému z nich vládne dědičný monarcha – šejk. Abu Dhabi je nejen hlavní město, ale také politické, průmyslové a kulturní centrum země. Emiráty jsou jednou z nejrozvinutějších zemí v západní Asii, HDP na hlavu je sedmý nejvyšší na světě, zvláště díky sedmým největším zásobám ropy. 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.2 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr