Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Události

IDEX 2013 - Pardubická ERA vystavovala ve Spojených arabských emirátech

Datum přidání 07.03.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Redakce AN

Pardubická společnost ERA se v druhé polovině února prezentovala na největší výstavě obranné techniky Středního východu IDEX 2013 ve Spojených arabských emirátech. Celkově česká oficiální účast čítala 23 firem, které představily svoje produkty z oblasti vojenského vybavení, technologií a materiálu.

IDEX 2013

Foto: Vstupní hala výstavy IDEX 2013 / ERA

 

V rámci pěti výstavních dní ERA prezentovala vojenská řešení ze svého portfolia, zejména pasivní sledovací systém VERA-NG. V prostorách českého výstavního pavilónu probíhala jednání nejen se stávajícími obchodními partnery a zákazníky, ale také s novými zájemci o tuto technologii.

 

Stovky vystavovatelů využilo kompletních 124 000 čtverečních metrů venkovní a vnitřní plochy moderního výstaviště v hlavním městě Arabských emirátů Abu Dhabi pro představení svých produktů a služeb.

 

Česká expozice přivítala během výstavy také velvyslance České republiky ve Spojených Arabských Emirátech Jaroslava Ludvu. Při setkání s českými podnikateli velvyslanec zdůraznil důležitost vývozu českého zboží do Spojených arabských emirátů, který zaujímá 3. - 4. místo v objemu exportu českých výrobků na mimoevropské trhy.

 

„Pasivní sledovací systém VERA-NG firmy ERA je pro svoji jedinečnou technologii velmi zajímavým exportním artiklem a v této oblasti poměrně dobře známým. Výstava IDEX 2013 je velmi dobrou příležitostí k její prezentaci,““ řekl na adresu společnosti velvyslanec Jaroslav Ludva.  

O výstavě IDEX

 

IDEX je jediná výstava na Středním východě, která nabízí vojenské technologie pro všechny složky ozbrojených sil – tedy pozemní, vzdušnou I námořní techniku. Je považována za nejdůležitější výstavu obranné a bezpečnostní techniky v tomto regionu, která poskytuje obchodní příležitosti jejím výrobcům z celého světa.  Akce se koná pod záštitou prezidenta Spojených arabských emirátů Jeho Výsosti šejka Khalif Bin Zayed Al Nahyana.

O Arabských emirátech

 

Spojené arabské emiráty, často nazývané pouze Emiráty, jsou arabský stát na jihovýchodě Arabského poloostrova u Perského zálivu. Stát je federací sedmi emirátů a každému z nich vládne dědičný monarcha – šejk. Abu Dhabi je nejen hlavní město, ale také politické, průmyslové a kulturní centrum země. Emiráty jsou jednou z nejrozvinutějších zemí v západní Asii, HDP na hlavu je sedmý nejvyšší na světě, zvláště díky sedmým největším zásobám ropy. 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.2 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr