Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Květnové vyvedení vojsk 42. mechanizovaného praporu

Datum přidání 28.05.2013    Rubrika rubrika: Události     komentáře 2 komentářů    autor autor: 42. mp, army.cz

Od pondělí 13.5.2013 do pátku 24.5.2013 cvičilo ve výcvikovém prostoru HRADIŠTĚ více než 2000 vojáků. Probíhalo zde čtrnáctidenní cvičení 4. brigády rychlého nasazení. Mezi cvičícími jednotkami byl i 42. mechanizovaný prapor „Svatováclavský“.

Pandur

Foto: Pandur v akci / 42. mp

 

První týden cvičení byl věnován výcviku v rámci jednotlivých jednotek. Na předem určených tematických výcvikových úkolech proběhla praktická část komplexní kontroly Velitele Společných sil. Na nedělním nástupu velitel brigády ocenil vysoké nasazení vojáků v jednotlivých kontrolovaných tématech. Jako prapor, který nejlépe absolvoval kontrolu, byl označen PRÁVĚ táborský 42. mechanizovaný prapor.

 

V prvním týdnu cvičení, provedla zároveň třetí mechanizovaná rota rotní taktické cvičení, při kterém se z místa rozmístění přesunula do místa plnění úkolu a následně uskutečnila útok na fiktivního nepřítele s provedením bojových (ostrých) střeleb.

 

cvičení vojáciFoto: Vojáci 42. mechanizovaného praporu / 42. mp

 

V neděli se sešlo zhruba sedmdesát vojáků na vrcholu kopce ŠPIČÁK. Zde byl v srpnu loňského roku požehnán základní kámen nového kostela, který má vzniknout úsilím poutníků, kteří vyplní železnou konstrukci, vymezující budoucí stěny kostela, kameny. Vojáci si při bohoslužbě připomněli také zemřelé kolegy a jejich blízké a pomodlili se za všechny ty, kteří jsou v zahraničních operacích.

 

PandurFoto: Výsadek z Panduru / 42. mp

 

V druhém týdnu proběhla kontrola sladěnosti 41. žateckého a 43. chrudimského praporu, která prověřuje bojové schopnosti cvičících. Kontrolované prapory plnily zadané úkoly podle předem daného námětu. Táborský prapor v rámci této kontroly sehrál roli nepřítele a zároveň se podílel na rozhodčí službě, která činnost cvičících průběžně vyhodnocovala.

 

cvičení vojáciFoto: Zajatý protivník / 42. mp

 

Ve cvičení se projevily jak schopnosti samotných jednotek, ale také schopnosti velitelského sboru, pro který není vždy snadným úkolem sladit společnou činnost všech zúčastněných. Táborský prapor si odvezl i pro svoji další činnost cenné poznatky získané z pozice „nezúčastněného“ pozorovatele.

 

Zdroj: 42. mechanizovaný prapor „Svatováclavský“

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.3 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Mossback Datum: 29.05.2013 Čas: 21:45

to Beny:
Na co plýtvat municí pro Carl Gustavy a RPG-75, když má armáda ve skladech tenhle šrot (RPG-7) - přece to nebudem vyvážet Al-Káidě do Sýrie. Jen ať si naši vojáci zastřílejí, dokud mají čím...

avatar
Beny Datum: 29.05.2013 Čas: 16:58

Když se tak dívám na ty fotky, tak jsem spozoroval na zádech jednoho vojáka RPG, nevíte, kdy se tyhle ty raketomety budou asi měnit?
Předpokládám, že to asi hnedle nebude a až to bude, tak to bude asi podobná sláva jako s BRENem :-) Neboli, proč kupovat osvědčenou kvalitu když si můžeme koupit předražené a ne zas tak moc super kvalitní úplně nové útočné pušky

arr