Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Pozemní technika

Létající zásobovací robot ARES umí zachraňovat raněné

Datum přidání 07.03.2014    Rubrika rubrika: Pozemní technika     komentáře 7 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Americká agentura pro výzkumné projekty DARPA společně s Lockheed Martin pracují na robotickém konvertoplánu ARES. ARES má na bojišti zcela autonomně převážet zásoby, munici nebo zraněné.

Zásobovací robot ARES

Foto: Zásobovací robot ARES. / DARPA

 

Během misí v Afghánistánu a Iráku čelili spojenečtí vojáci improvizovaným výbušným systémům IED (Improvised Explosive Device). Výbuchy IED si vyžádaly tisíce obětí a obrovské škody na technice. Agentura DARPA nyní pracuje na zásobovacím robotickém systému ARES, jenž se nebezpečné zemi vyhne.

 

Program ARES navazuje na pět let starý program Transformer (TX). Jeho cílem bylo zkonstruovat lehké vozidlo schopné letu.

 

DARPA však nakonec změnila zadání programu. ARES nemá možnost pohybu po zemi a je schopen létat zcela autonomně. Odpadá tak zranitelný pilot, jehož výcvik navíc stojí miliony dolarů.

Celý článek si můžete přečist na webu HYBRID.CZ

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.7 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Ultramarinus Datum: 11.03.2014 Čas: 11:40

Maximum ktereho bylo zjevne dosazeno. Tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu, az si blbecek vykoleduje ban. Mel jsem vlastni stranku a muj BAN admin by te za tohle nenechal ani o vterinu dyl.

Ale verim, ze za tim vidis celosvetove spiknuti s USA jako hlavnim zaporakem, co prostrednictvim sve loutky (predpokladam pan Grohrman a vsichni zde nesouhlasici), znicilo posledni sanci na svobodu slova v CR... a to, ze jsi nevychovany omezeny a nenavistny spratek s vychovanim hladove hyeny, z tveho pohledu je neco, co musi vsichni ostatni strpet, aby si vyslouzili pravo cist tve vylevy. Jednoduse - NE.

avatar
Jan Grohmann Datum: 10.03.2014 Čas: 19:29

Pro jenikdavid: Jako na novinkách nikdy, to se rozhodně nemusíte bát. Jeden, dva podobné příspěvky na uživatele jsou maximum.

avatar
jenikdavid Datum: 10.03.2014 Čas: 18:52

Nedávno jsem osobně potkal člověka, který měl velmi podobnou mluvu jako pan Kořka. I když jsem s některými jeho názory souhlasil, nedalo se s ním moc o čemkoliv bavit neboť jeho styl diskuze byl podobně stejně jednostranný a útočný. Nakonec mi zhodnotil práci pražských fašistických policajtů, kteří mu dali pokutu na zákazu zastavení (i když tam dle jeho slov nikomu nevadil) a týden předtím ho zase fašisti na letišti buzerovali kvůli kontrole příručního zavazadla a jeho osoby....Nejzajímavější na tom bylo, že když jsem se ho zeptal, proč si myslí, že to dělají a jestli to náhodou není kvůli naší bezpečnosti, tak mi odpověděl otázkou, jestli náhodou s těma fašistama nesympatizuji....

Ale to jen tak na okraj, doufám, že to tady nezačne vířit jako na novinkách...

K Topicu: K civilní verzi se jistě z nějaké strany dopracujeme...před pár lety byly podobné systémy v malých rozměrech také jen v plenkách a nyní již civilní společnosti uvažují o jejich hromadném nasazení v běžném životě (pošta, zásilky, atd). Je asi jen tedy otázkou času, kdy se zvedne poptávka po tomto větším druhu dopravy vzduchem...asi ne tak hromadně, ale kdo ví....

avatar
Ultramarinus Datum: 10.03.2014 Čas: 18:04

Mimochodem trochu k Topicu - TOHLE by mohlo mit pomerne kouzelnou "civilni verzi". Sice by to nedokazalo zcela a plne nahradit vrtulnik s posadkou, ale velmi dobre by jej to doplnovalo v zachranne letce.

avatar
Ultramarinus Datum: 10.03.2014 Čas: 17:46

Zvaz leceni Korko. Sice ti rozum do hlavy nenasype, ale aspon po nem nebudes pro lidi okolo smesny a bezduvodne urazlivy sasek. Na druhou stranu, nejak si nedovedu predstavit nekoho kdo cilene HLEDA forum o vojenstvi jenom proto, aby predvedl sve hluboke pohrdani takovym povlem, jako jsou lidi, co prisahali chranit zivoty a prosazovat potreby sveho naroda ve svete i zacenu vlastniho ohrozeni.
Na mysl se vklada termin "troll", nebo "dusevne nemocny, ukajejici se nad nesouhlasem vetsiny s vlastnimi dusevnimi paskvily". Tak nebo tak, lecit se to dneska uz da.

avatar
MarcusMaximusVictus Datum: 10.03.2014 Čas: 15:34

Jarin Kořka

V prvom rade Vám radím si ujasniť pri svojich evidentne "nestranných" príspevkoch či sú teda tí "hnusní" Amíci vlastne "soudruzi" alebo "fašisti" lebo inak so seba robíte len hlupáka.

Čo sa týka počtu základní USA v zahraničí tých "již více než 700 (!!!)" sú údaje z roku 2005 a pri obmedzovaní výdavkov na armádu zo strany USA to bude určite minimálne rovnaké ak nie vyššie číslo (sarkazmus). Nebolo by odveci si nájsť nové zdroje pokiaľ možno viacero a nezávislých (pod nezávislými nemyslím blogy, ktorých logom je horiaca americká zástava, ktorých autormi sú pseudo odborníci).

Mimochodom oháňate sa humanistickými/pacifistickými myšlienkami a pritom napíšete "protože člověk bez úcty k životu (=žoldák) si žít nezaslouží" tak to podla mňa zaváňa prinajmenšom pokrytectvom ak nie psychickou poruchou.

avatar
Jan Grohmann Datum: 10.03.2014 Čas: 08:46

Pane Kořko,
představa, že se svět jenou chytne za ruce a udělá velký symbol miru je aktem víry. Ve společnosti jde boj o moc a zdroje. Až přestanou docházet zdroje, nevyhraje ten s největším úsměvem a vřelým srdcem, ale ten, který bude nejsilnější.
Ostatně, zkuste se zamyslet nad tím, jak vy sám se dělíte o své zdroje. Dávate všechny své peníze na charitu do Afriky, nebo je sobecky shromažďujete pro své potřeby a své rodiny?
Poprosím vás, aby jste nepoužíval pojmy jako je "žoldák" v nesmyslných spojitostech a myšlenkových konstruktech. Je mi jasné, že se Vám při psaní příspěvku ulevilo z toho, jak "jste to nandal", ale diskuze na AN není opravdu pro vylevání emocí diskutujících.

arr