Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Mezinárodní taktické cvičení AMPLE STRIKE 2014

Datum přidání 16.08.2014    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Na základě usnesení Vlády ČR číslo 32 ze dne 8. ledna 2014 bude ve dnech od 3. září do 15. září 2014 provedeno na území ČR ve spolupráci s členskými státy NATO, jejich zahraničními partnery a za asistence Velitelství vzdušných sil NATO (NATO HQ AIRCOM Ramstein) mezinárodní taktické cvičení s názvem „AMPLE STRIKE 2014“ (AMSE14).

Foto: Do Česka přiletí i bitevní vrtulník AH-64 Apache. / US Army

Foto: Do Česka přiletí i bitevní vrtulník AH-64 Apache. / US Army

 

Cílem společného výcviku aliančních jednotek na našem území bude především sladění činnosti pilotů taktického letectva s činností předsunutých leteckých návodčích při podpoře pozemních operací a poskytnout vhodné prostory a zázemí pro zvýšení odbornosti v procedurách přímé letecké podpory, standardizace postupů a interoperability těchto vojenských specialistů, kteří jsou nasazováni v zahraničních operacích ISAF na území Afghánistánu. Dále udržovat a rozvíjet schopnosti útvarů AČR v poskytování podpory hostitelskou zemí zahraničním jednotkám při vedení činnosti na území ČR.

 

Mezinárodní cvičení bude probíhat primárně z 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a 21. základny taktického letectva v Čáslavi, dále ve vojenských výcvikových prostorech Boletice a Libavá a podpora činností prvků pozemních sil z 15. ženijního pluku v Bechyni.

 

„Létat se bude od 8. do 12. září denně od devíti hodin ráno až do třiadvacáté hodiny v noci, a to zejména v prostorech Náměšť, Libavá, Boletice a Bechyně. Noční lety budou omezeny na minimální potřebný počet," uvedl řídící důstojník cvičení plk. Miroslav Svoboda.

 

Účast na cvičení přislíbilo 11 členských států NATO (Belgie, Dánsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Slovensko, USA, Velká Británie), a to buď zapojením letecké techniky nebo účastí přesunutých leteckých návodčích a instruktorů. Řádově se bude jednat o 1400 cvičících (z toho 300 zahraničních účastníků) a dále o 30 kusů letecké a 50 kusů pozemní techniky. 

 

Za AČR se cvičení zúčastní příslušníci 21. základy taktického letectva Čáslav, 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec/Vícenice u Náměště nad Oslavou, 24. základny dopravního letectva Praha - Kbely, 7. mechanizované brigády Hranice, 13. dělostřeleckého pluku Jince, 14. pluku logistické podpory Pardubice, 15. ženijního pluku Bechyně, 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice, 53. pluku průzkumu a elektronického boje Opava, 103. centra CIMIC/PSYOPS Olomouc a specialisté dalších vojenských útvarů.

 

Vedle typů letecké techniky, které se účastnily i předchozích cvičení (letouny L-39 Albatros, L-159 Alca, F-16, JAS 39 Gripen, PC-9, LearJet a vrtulníky Mi-35, Mi-17, Mi – 171), se letos zapojí také americké bitevní vrtulníky AH-64 Apache a transportní letoun C-295M Casa. 


Před zahájením a v průběhu cvičení se uskuteční mediální aktivity u 22. základny letectva v Sedleci, Vícenicích u Náměště nad Oslavou.

 

Zdroj: 22. zVrL

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr