Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Mongolský Khaan Quest 2015 s českou účastí

Datum přidání 22.06.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 2 komentářů    autor autor: Redakce AN

Slavnostním ceremoniálem dne 20. června 2015 ve výcvikovém prostoru „Five Hills“ na území Mongolska za účasti kontingentu Armády ČR bylo zahájeno mezinárodní cvičení Khaan Quest 2015.

Foto: Čeští vojáci na cvičení  Khaan Quest 2015. / kpt. Ing. Petr ŠILER, Ph.D.

Foto: Čeští vojáci na cvičení  Khaan Quest 2015. / kpt. Ing. Petr ŠILER, Ph.D. 

 

Zahájení cvičení Khaan Quest 2015 proběhlo za přítomnosti nejvyšších představitelů politické a vojenské elity Mongolska, za účasti vojenských přidělenců účastnících se národů a více než 900 příslušníků cvičících jednotek z 20 zemí celého světa.


„Toto cvičení je událost, která skutečně přispívá k udržení míru a podporuje mírové schopnosti ozbrojených sil různých národů," uvedl při slavnostním zahájení Tserendash Tsolmon, ministr obrany Mongolska. „Díky organizaci podobné akce mongolské ozbrojené síly získávají zkušenosti. Jsem navíc spokojený, že rozsah, význam a pověst Khaan Quest se rok od roku zvyšuje a nyní je jednou z hlavních událostí v regionu."


Cvičení Khaan Quest 2015 v Mongolsku je jednou z největších vojenských událostí v regionu. Kromě České republiky se cvičení účastní vojáci například ze Spojených států, Polska, Běloruska, Japonska, Nepálu nebo Pákistánu.

 

Foto: Čeští vojáci potkají na cvičení kolegy ze všech koutů Země. /

Foto: Čeští vojáci potkají na cvičení kolegy ze všech koutů Země. / kpt. Ing. Petr ŠILER, Ph.D. 


Khaan Quest 2015 se skládá z velitelsko-štábního cvičení a polního cvičení v mongolském výcvikovém prostoru „Five Hills". Výcvik se zaměřuje na mírové a stabilizační operace ve prospěch Spojených národů.


„Společným jmenovatelem těchto cvičení, a podle mě nejdůležitějším aspektem celého cvičení, je budování osobních vztahů," uvedl brigádní generál Christopher J. Mahoney, zástupce velitele americké námořní pěchoty v Pacifiku.  "Nejen, že budeme vytvářet profesionální vzájemné vojenské vztahy, vybudujeme osobní a pevné komunikační kanály."


Vlastnímu zahájení cvičení předcházela důkladná příprava a náročná přeprava českých vojáků, která byla rozdělená do dvou skupin. První skupina složená z řídícího štábu jednotky, funkcionářů zařazených na pozice v rámci mezinárodního velitelství a instruktorů pro praktický výcvik a přípravu jednotek přistála v Ulánbátaru 14. června. Druhá skupina, přepravená vojenským speciálem dne 18. června byla tvořena příslušníky cvičících jednotek.

 

Video: Uvítací ceremoniál. / DVIDS


Česká jednotka o síle 49 vojáků, pod velením podplukovníka Ing. Pavla Hriníka, postavená na bázi 53. pluku průzkumu a elektronického boje, respektive 102. průzkumného praporu a příslušníků VeV-VA absolvuje cvičení se zaměřením na plnění úkolů při operacích pod hlavičkou Spojených národů.


Část jednotky projde výcvikem v přežití v extrémních podmínkách mongolské přírody, kdy bude vyjma jednotky armády Spojených států a Mongolska jediným zahraničním zástupcem z více jak dvaceti dalších účastnících se států. Cvičení bude oficiálně ukončeno dne 1. července slavnostním aktem.


"Khan Quest 2015 je zaměřen na procvičování postupů mírových operací (UN peacekeeping operation), s kterými mají čeští vojáci velké zkušenosti z působení na Balkáně. Toto působiště bylo klimaticky, i z hlediska terénu, podobné domácím podmínkám, ve kterých cvičí naši vojáci v republice. Největším přínosem KQ  je proto mimo jiné unikátní možnost vyzkoušet si a prověřit osvědčené postupy z předešlých mírových operacích v naprosto rozdílných, v tomto případě, pouštních podmínkách a krajině. Naši účast rovněž využíváme k tréninku dovedností přežití jednotlivce v náročných klimatických podmínkách a nehostinném prostředí, který tvoří nedílnou součást výcviku příslušníků 53.pPzEB", uvedl pro Armádní noviny kapitán Petr Šiler z 53. pluku průzkumu a elektronického boje.

 

Zdroj: Marines

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Fran Datum: 24.06.2015 Čas: 18:11

Sorge-227: Nemusí se ptát o dovolení, když letí beze zbraní a normální civilní linkou s výstrojí v batohu, dovolení není potřeba.

avatar
Sorge-227 Datum: 23.06.2015 Čas: 14:32

Je zaujimave ako sa tam vojaci NATO dostali. Cina a Rusko ich pustilo cez svoje uzemie?

arr