Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Moskevská vojenská přehlídka na Den vítězství

Datum přidání 10.05.2017    Rubrika rubrika: Události     komentáře 59 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Na Rudém náměstí v Moskvě se 9. května konala každoroční tradiční vojenská přehlídka ke Dni vítězství. Akce se letos zúčastnilo 10 000 vojáků a 114 kusů techniky.

Foto: Systémy protivzdušné obrany krátkého a středního dosahu Pancir-S; větší foto / Kremlin.ru

 

Letos organizátorům nepřálo počasí, které zhatilo leteckou část přehlídky. Diváci tak letos přišli o přelet obřích dopravních vrtulníků Mi-26, víceúčelových Mi-8AMTš, bitevních Mi-35M, Mi-28N a Ka-52, jakož i o přelet strategických bombardérů Tu-22M3, Tu-95MS, Tu-160 nebo dopravních An-124 nebo Il-76MD.


Na obloze se očekávalo vystoupení bojových letadel Su-35, Su-30, Su-27, MiGů-29, MiGů-31, Su-34, Su-24 nebo Su-25. Celkově se počítalo s přeletem 72 vrtulníků a letadel. Přelet vyvíjených stíhaček páte generace T-50 nebyl plánován.


Za pozornost stojí, že oproti minulým rokům se přehlídky zúčastnilo méně vojáků i pozemní techniky - o 21 ks méně pozemní techniky než v roce 2016, o 45 ks méně než v roce 2015 a o 36 méně než v roce 2014.


Podobně jako v minulých letech přehlídku zahájil ministr obrany Sergej Šojgu. Podle tradice vjel na Rudé náměstí přes Spasskou věž, pomodlil se před ikonou Krista Spasitele Smolenského a tím odstartoval ceremoniál.


V otevřeném vozidle Zil Šojgu prohlédl přehlídku nastoupených vojáků a ceremoniálně se přivítal s vojáky. Poté vystoupil na tribunu a podal hlášení vrchnímu veliteli ozbrojených sil Ruské federace, prezidentu Vladimíru Putinovi. Prezident Putin následně přednesl řeč, ve které připomněl zásadní zásluhy sovětských vojáků na porážce Třetí říše. Dále Putin mimo jiné uvedl, “že na světe neexistuje síla, která by dokázala zotročit ruský lid.”

 

Foto: Vozidla Kornet-D1 na podvozku GAZ-29975; větší foto / Kremlin.ru

 

Jak si všímá Maksymilian Dura, autor polského magazínu Defence 24, Putin zvolil letos smířlivější tón řeči a vysloveně nenapadl žádný ze západních států. Dlužno však podotknout, že na tribuně nebyl žádný z představitelů západních států.

 

“Pro účinný boj proti terorismu, extremismu, neonacismu a jiným rizikům je třeba dát dohromady celé mezinárodní společenství. Jsme otevřeni takové spolupráci. Rusko bude vždy na straně sil míru, s těmi, kteří se rozhodnou cestu rovnocenného partnerství, kteří popírají válku, jako něco, co je v rozporu se samotnou podstatu života a lidské povahy," zdůraznil ve své řeči Putin boj s terorismem.

 

Foto: Bojová vozidla pěchoty Kurganěc-25 a BMP-3; větší foto / Kremlin.ru

 

Na tomto místě je dobré připomenout článek Valerije Gerasimova, náčelníka generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace, podle kterého je naopak válka přirozeným jmenovatelem vztahů mezi jednotlivými státy. Také připomeňme náš březnový článek NÁZOR: Rusko se chystá na totální válku kvůli Jaltě 2.0, ve kterém generálplukovník v záloze Leontij Ševcov, bývalý první náměstek ministerstva vnitra, upozorňuje na nutnost připravit se na "apokalyptickou" třetí světovou válku.

 

Nyní k samotné přehlídce. Nejprve náměstím prošli vojáci oblečení v historických uniformách z druhé světové války, dále zástupci všech složek Ozbrojených sil Ruské federace, ale také zástupci ministerstva pro nouzové situace, členové Federální bezpečnostní služby (FSB), zástupci raketových vojsk speciálního určení, atd. 

 

Foto: Ruská výsadková vojska s transportéry BTR-MDM a výsadkovými bojovými vozidly BMD-4M; větší foto / Kremlin.ru

  

V průvodu se také objevili studenti vojenských akademií z celého Ruska a dvě mládežnické polovojenské jednotky ze spolku Junarmia - ten byl založen v roce 2016 a sdružuje děti a mládež mezi 11 a 18 roky.

 

Přehlídku pozemní techniky započal legendární sovětský druhoválečný tank T-34-85, za kterým postupovalo 12 obrněných vozidel Tiger - čtyři GAZ-2975 „Tigr-M s robotickou stanicí s kulometem ráže 12,7 mm, GAZ-2975 „Tigr-M” s lafetovaným kulometem/granátometem a GAZ-29975 Kornet-D1 s osmi protitankovými řízenými střelami (PTŘS) Kornet-EM.

 

Foto: Samohybné houfnice Koalice-SV a MSTA-S; větší foto / Kremlin.ru

 

Za Tigry postupovalo dvanáct šestikolových vozidel třídy MRAP - šest Kamazů 63968 Tajfun-M a šest Uralů Tajfun-U. Následně náměstí patřilo bojovým vozidlům pěchoty a tankům. 

 

Rudým náměstím projelo pět vyvíjených bojových vozidel pěchoty Kurganěc-25 (každý se čtveřicí PTŘS) a šest současných bojových vozidel pěchoty BMP-3. Za vozidly postupovalo pět tanků T-14 Armata a šest modernizovaných tanků T-72B3 - minulý rok místo T-72B3 byly na Rudém náměstí k vidění tanky T-90A.

 

Foto: Arktické jednotky s transportérem BTR-82A, následovaný systémy Tor-M2DT a nakonec s Pancir-SA; větší foto / Kremlin.ru

 

Následovalo dělostřelectvo - na Rudém náměstí se objevili čtyři samohybné pásové houfnice Koalicja-SV, čtyři samohybné houfnice MSTA-S, šest raketových systémů Iskander-M. Dále následovali systémy protivzdušné obrany (PVO) pozemních sil - komplety Buk-M2 a Tor-M2U.

 

Největší novinkou byla technika nově vytvářených arktických jednotek ruské armády. Na speciální pásové platformě DT-30PM (určené pro operace v extrémních zimních podmínkách) byly k vidění dva systémy “arktické” PVO - dvě sestavy Pancir-SA a dvě Tor-M2DT.

 

Foto: RS-24 Yars; větší foto / Kremlin.ru

 

Výsadková vojska předvedla pásové obrněné transportéry BTR-MDM a výsadková bojová vozidla BMD-4M.

 

Vzdušně-kosmické síly přivezli nejnovější systémy PVO - systémy krátkého/středního dosahu Pancir-S, šest odpalovacích vozidel systémů dlouhého dosahu S-400 Triumf. Ruská vojska strategického určení zase ukázala tři odpalovací vozidla s “jadernými” balistickými raketami RS-24 Yars. I jako v minulém roce průvod uzavřely tři prototypy vyvíjených kolových bojových vozidel pěchoty Bumerang.

 

Video: Záznam celé přehlídky. Ukázka techniky v čase 2:33. / YouTube

 

Po skončení defilé pozemní techniky stovky hudebníků a zpěváků začalo hrát a zpívat píseň “My, armáda národa”. To bylo pro diváky i novináře překvapení, protože píseň tradičně ukončuje přehlídku na Rudém náměstí, ale přitom ještě neproběhla letecká část přehlídky.


Všem zúčastněným však bylo rychle jasné, což potvrdily i následné oficiální informace, že letecká část byla odvolána kvůli nepříznivému počasí. 

 

Zdroj: Defence24Izvestija

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.7 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Kruan Datum: 14.05.2017 Čas: 19:21

Kašparáda na náměstí bolševiků předvedla jen něco z druhé poloviny 20. st. A trochu rudohnědého fanatismu jako bonus.

avatar
Olivav Datum: 13.05.2017 Čas: 10:52

;-)

avatar
Jakub2 Datum: 12.05.2017 Čas: 23:12

Olivav:

vidím, že jste pocítil silnou touhu si do mne kopnout ("vám podobnými", "předvedl jsem vám", "machýrky nemusím"). Znovu opakuji, diskusi s Vámi vést nehodlám ani nehodlám urážet Vaši osobu. Dělám to záměrně - nehodlám téma dále rozvíjet (zejména z časových důvodů).

Ocenil bych, kdybyste se zachoval stejně a přestal mi dávat nevyžádané rady a odsudky mé osoby. Chytrému napověz...

avatar
Olivav Datum: 12.05.2017 Čas: 22:20

Milý Jakube2,

já s vámi v podstatě taky nehodlám doskutovat. Ono to totiž nemá cenu. Mozky jdou vymýt na dvě strany a ani jedna není nic moc. Bohužel jsem se párkrát s vámi podobnými do debaty pustil aje to opravdu absolutní ztráta času. Asi tak, takže to že se mnou nehodláte diskutovat mi nijak nevadí.

jinak koukněte zde: https://www.online-slovnik.cz/slovnik-cizich-slov/jizlivy

vy totiž moc jízlivý nejste jak tvrdíte. To jsem vám totiž v příspěvku předvedl a jaksi jste to nedokázal rozdýchat. Machýrky moc nemusím, tak a jen proto jsem se obtěžoval vám tak odpovědět.

Toliko k tomu proč jsem na vás vůbec reagoval.

avatar
logik Datum: 12.05.2017 Čas: 17:20

fenri: Opět si pletete NÁRODNOST a STÁTNÍ PŘISLUŠNOST. Stalin se nevytýká RUSŮM, ale RUSKU. A to proto, že RUSKO a tedy jeho OBČANÉ jsou právními nástupci SSSR a potažmo RSFSR, která SSSR založila k ovládání okolních států.
A vyčítá se jim to především proto, protože tento stát dosud nenalezl dostatek reflexe, aby své předchozí činy odsoudil, ale naopak tohoto zločince a tedy potažmo zločiny ze své historie adoruje, a adorují ho i ruští OBČANÉ.

S tím, jakou měl národnost Stalin, jakou mají národnost dnešní ruští občané to vůbec nesouvisí. Proto je to naprosto falešná paralela např. ke genocidám a vysídlení tatarů a dalších - protože tyto akce byly dělány na základě národnostního principu.

Takže znovu, opakuji: Stalin je problém Ruska jako státu, nikoli ruského národa.

avatar
Jakub2 Datum: 12.05.2017 Čas: 16:31

Olivav:

Pardon, ale diskutovat s Vámi nebudu (bez udání důvodu).

avatar
Jakub2 Datum: 12.05.2017 Čas: 16:13

Fenri:

Vy jste vážně mizerný manipulátor - s Tatary začnete Vy sám, jejich vysídlení omlouváte Vy sám, nakonec jste si musel najít jiné příklady (japonské etnikum v USA v 1941-45), abyste mohl vycouvat z neudržitelné pozice.

Vy jste prostě egoistický a vztahovačný - vidíte něco, co není. Zcela úmyslně jsem napsal neadresnou urážku. Že jste si ji vztáhnul na sebe, není moje vina, ale Váš nedostatek funkční gramotnosti (kterého jste se tady, paradoxně, vůči mně dovolával Vy sám). Já Vám nekomolím nick, vy ho nekomolte mně (je to známka povyšování se).

Níže znovu uvádím svůj urážlivý post, Vaše jméno tam není zmíněno. Slovem "špína" lze označit jak obsah (názor) nebo osobu (méně častá varianta). To slovo jsem vybral předem, schválně právě protože umožňuje více výkladů. Cíleně jsem tu urážku použil, abych viděl jak moc máte omezené vnímání čteného textu.

Děkuji, že jste se zúčastnil mého experimentu. Berte to např. jako odplatu za diskusní fauly, které Vy tady vůči jiným používáte zcela běžně. Takže se rozloučíme obligátním

YHL. HAND.

P.S. Tady je ten můj post, který opravdu, ale opravdu není jen a pouze o Vás:

"Kremelská špína dorazila. Tataři na Krymu nebyli, potom byli, nebyli a nebyli .... a vůbec tam byli jen Rusové. A Kateřina Veliká dobyla Krym z područí... Marťanů... Aboriginců?

Stalin byl Ukrajinec, Lenin Gruzínec, Chruščov měl osetinského otce, Brežněv byl Číňan a Gorbi pocházel z Litvy... víc blábolů, víc lží, nastavit drzé čelo a vzhůru podél černých skal.

To je to prokletí internetu..."
Jakub2
Datum: 11.05.2017
Čas: 14:30

avatar
fenri Datum: 12.05.2017 Čas: 14:06

Jakub2:
1.) Právo je proměnlivé a pomíjivé a zejména ve válce oslabuje. Pohlížet na dějiny člověka z pohledu dnešního, aktuálního a v podstatě efemerního práva, je nesmysl, resp. mentální tělocvik bez valného přínosu a vlivu. Možná jsem právní laik, ale mohu vás ubezpečit, že pár semestrů práva mám, ale tohle nijak s právem nesouvisí. Právo je aktuální, momentální popis ideálních setup mezilidských vztahů v dané kultuře, který funguje tak dlouho, dokud existuje autorita, která ho vymáhá a dokud existuje konsensus všech, že to respektují. Jenže autority, konsensy a podmínky, za kterých daný zákon vznikl se měníí. Píšete o všeobecné platnosti práva a začínáte s Chamurappim. Fajn, takže podle tohoto jsou Tataři těžce v mínusu, protože zabili více Rusů, než Rusové Tatarů. Je to názor, který razíte? Jistě že ne. Je jeho antitezí. Z toho vidíte, že právo se mění, ale chování států vůči sobě je stále stejné (bavím se o chování v mezních situacích). Co je podstatné: žádné právní konstrukty prostě nezabrání opakování jevů, které jsou silnější než právo, které nastávají opakovaně a za podobných podmínek.

Všichni Tataři byli odsunuti Stalinem, přestože ne všichni byli vini: Ale jistě, máte pravdu. A jste si jistý, že všichni v USA žijící američtí Japonci, zavření po Pearl Harboru do internačních táborů byli špioni a teroristé? I ty děti? Byli všichni postřílení, znásilnění, umlácení a odsunutí sudetští Němci nacisté? Jistě že ne. Jsou všichni Jemenci, Sudánci...přijíždějící do USA teroristé? Jistě že ne. Mám pokračovat? To, co vy vidíte jen v jednom konkrétním případě se dělo a děje pořád. Prostě někdy "není čas, ptát se kdo je kdo".

2.) Dekolonizace Evropy nastala jednak dříve a za druhé nenastala v žádném případě proto, že by Evropané náhle prozřeli a řekli, odteď budeme hodní (a kdyby, je to imperativ pro zbytek světa? Rozveďte proč.). Začala proto, že válkou poškozené státy neměly sílu udržet si své kolonie, které zároveň posílily. Dekolonizace byl velmi krvavý proces. Uvolněná nika je obsazována, to je prostě zákon, silnější a starší než dnešní právo.

3.) Do debaty jste vstoupil docela hrubou urážkou mé osoby a překroucením toho co jsem řekl. Te brečíte, že jsem vás nazval zdrobnělinou? Takže kremelská špína je gentlemanské oslovení, Jakoubek je urážka? Nicméně tím Jakoubkem jsem se snažil vám naznačit, že vaše představy jsou poněkud dětské a dětinské. Prostě svět nefunguje tak, že se sejde několik hodných lidí, kteří si řeknou "od teď na sebe všichni budou hodní". Bylo by to fajn, ale není to tak.

avatar
Olivav Datum: 12.05.2017 Čas: 13:55

Milý Jakube2:

Ano jinde se imperializmus nazývá vývoz demokracie a ideálů západu. Já zapomněl, že oběti humanitárního bombardování umírají s úsměvem na rtech zatím, co ti které bombarduje skoro samotný Putin osobně umírají ve strašných bolestech. No a o právu jeho vnímání a výkladu a schopnosti se dohodnout se nám o zábavu postarají v RB OSN.

Je to vše jen smutná fraška velmocí a mnozí si rádi vyberou favorita a pak jedou jako fanboys při fotbalu.

No a jako třešnička - náš odsun a Benešovy dekrety to je to samé - Němec jako Němec, že? No a kdo ty papíry posvětil, že? No mocnosti, protože jsem byli uznáni jako strana vítězů. No a k tomu poslední poučení - Historii píší Vítězové - to je taková stará věky ověřená pravda.

No nakonec víte musím poděkovat Fenrimu za to, že to pojal tak jak ty věci prostě jsou.


Fenri,

díky za příspěveky ta Angola, Alžír apod. je dosti trefná. Bohužel nemá smysl ztrácet čas debatou s lidmi co pod novými hesly budují nové světlé zítřky a zapomínají na fakt, že jsou jen loutkami jiných potentátů v jejich mocenském boji.


No a teď se do mě pusťte za to jaká jsem prokremelská bestie :)

avatar
Jakub2 Datum: 12.05.2017 Čas: 10:20

Grull:

Snad Vás potěším aspoň tímto:

http://www.letistecheb.cz/letecky-den-2017.html

Přiletět by měl Mustang, Spitfire a Jak-3.

avatar
Jakub2 Datum: 12.05.2017 Čas: 10:17

Fenri:

Vy se mi jevíte jako právní laik, takže jsem se pokusil vám vysvětlit jak je to s vinou a trestem. Než začnete někoho soudit, musíte mít viníka (nebo jeho právního nástupce), oběť (či někoho, kdo se může domáhat spravedlnosti místo oběti - zpravidla na základě rodinného vztahu) a musíte znát výši škody (život, finanční újma, ...). Bez těch 3 věcí se budete točit v kruhu jak pes chytající svůj ocas.

Morální soudy jsou fajn, ale k nápravě následků nijak hmotně nepřispívají a viníka nebolí (je-li natolik cynický, aby si vinu nepřipustil).

Dějiny a fungování společností se ZEJMÉNA ohlíží na právo a jeho fungování (Chamurappi si svůj kodex nevymyslel z plezíru) - bez práva a nástrojů k jeho vymáhání není společnost, jen banda anarchistických chaotiků. Vnímání práva u lidí (spravedlnosti) se v průběhu času mění (vyvíjí) potřeba pravidel pro fungování společnosti zůstává.

Ohledně Tatarů - stále se držíte svého bludu o tom, že Tataři "ale byli odsunuti Stalinem za čerstvé viny proti SSSR". Takže píši po X-té: VRAŽDILI VŠICHNI TATAŘI, VŠICHNI BYLI VINNI? Byli vinni děti, ženy a staří lidé - i ti byli v Sonderkomandech a vraždili? Pokud nevraždili Židy, nejsou vinni a byli vysídleni na Sibiř v rámci kolektivní viny za činy jiných lidí ze stejného etnika.

Já vinu Rusů nepaušalizuji, pokud to dělají jiní, běžte si stěžovat jim. Já nejsem oni.

2/ Dekolonizace v Evropě začala hned po roce 1945 a protáhla se (tuším, že posledním evropským státem, který měl zámořské kolonie, byli Portugalci do roku 1975). Trvalo to dlouho, ale je to pryč. To je ten rozdíl oproti Rusku. A pokud se Vám zdá, že kritizuji jen Rusko, tak stejnou koloniální říši si dnes buduje také Čína.

Pokud vidíte imperiální chování na všech stranách, tak se opět mýlíte (doporučuji slovník cizích slov - "imperialismus", "geopolitika"). Některé státy ji praktikují, některé ne.

3/ Používáním urážek (ve formě zdrobnělin) na moji adresu jste se krásně předvedl - mně vyčítáte, že Vás urážím, ale praktikujete to samé (přitom já neurážím Vaši osobu, mně se nelíbí Vaše názory a říkám proč),
- jste vztahovačný (moji úmyslnou, účelovou a NEADRESNOU provokaci "Kremelská špína dorazila" jste si neomylně vztáhl na svoji osobu),
- věříte na svoji neomylnost (Vaše názory jsou správné a oponent je pitomec).

Finito

avatar
Grull Datum: 12.05.2017 Čas: 09:18

K článku:
Pěkné, škoda že nevyšlo počasí.
Tady alespoň co mělo letěť : https://www.facebook.com/289334207795128/videos/1448354255226445/

T-50 tam bohužel nebyla.

K diskuzi:
Moc moc lituji, že tu nejde nastavit nezobrazování příspěvků od vybraných "uživatelů".

avatar
fenri Datum: 12.05.2017 Čas: 07:42

Jakub2:
1.) Dějiny a fungování lidské společnosti se jaksi ani v nejmenším neohlíží na kecy jako následnické státy apod. Prostě to tak nefunguje, smiřte se s tím. Rovněž jen hlupák se může domnívat, že po staletích vraždění se prohlásí: "náš státní útvar zanikl bez právního následnictví, zapomeňte na naše zločiny a mějte nás rádi". to si může myslet možná Jakoubek, ale realita je prostě jinde. národnostní resentimenty, historické křivdy... to jsou prostě věci, které fungují po staletí a nějaké Jakubovy touhy či kusy papíru na to nezmění vůbec NIC. Myslím, že Tataři budou o odškodnění žádat sporadicky, protože i oni mají své oběti, které by se mohly ozvat.

K Tatarům: když jsem psal, že v babim jaru vraždili převážně Ukrajinci, sklízel jsem tady nadávky za kremrofila, lháře a mínusy. Ejhle, vítejte v klubu. Ano, do nějaké míry kolaborovali všichni. Někteří méně, jiní více. Někteří kolaborovali jen ve vojenských a politických ohledech (Pobaltské státy), jiní se s nadšením pustili do zvěrstvech na nevinných (Ukrajinci, Tataři). Doporučuji Mannsteinovy paměti )to byl pán, co dobýval Krym). Míra kolaborace Tatarů byla nesrovnatelná s jinými (on to samozřejmě líčí nadšeně a píše o vřelém přátelství). Tataři velmi rychle měli svoje Sonderkommanda, do toho je také nikdo nenutil a sotva to chápat jako projev odporu proti Stalinovy (který je jaksi krutě odsunul až POTOM). Tedy ještě jednou: Tataři nebyli drsně odsunuti za své staleté viny proti Rusům, ale byli odsunuti Stalinem za čerstvé viny proti SSSR. Chápete ten rozdíl?
Píšete, že byste neobvinil žádný národ a přesto to děláte. Rusové jsou také národ a jsou tu paušalizovaní jak nikdo jiný.

2.) Geopolitika a imperialismus se stala v Evropě po roce 45 sprosté slovo? Jaký hulíte materiál? Masakry v Alžíru, Indočíně, Vietnamu... to byly normální projevy koloniální politiky jako desetiletí předtím. Možná se začalo s hezkými kecy, ale realná politika byla stále stejná. Myslíte, že se Britové, Francouzi, Nizozemci, Belgičané... vzdali svých kolonií (=okupovaných území) z náhlého prozření a záchvatu altruismu, nebo že to vojensky a politicky neutáhli? Napište o tom něco dojemného, ju?
Rozdíl mezi námi je v tom, že vy toto chování států jednak popíráte a zametáte pod kobereček (a vidíte ho jen a pouze u Rusů) a za další ho odsuzujete z nějakého mravně pseudoprávního pohledu. Já toto imperiální chování vidím na všech stranách (a je mi jedno, pod jak ušlechtilými slogany je schováváno) a zároveň to neodsuzuji. Prostě takhle společnosti a státy fungují a je to jako nadávat Slunci, že v jeho záření je i lidské kůži škodlivá UV složka.
3.) Samozřejmě. každý stát, kdykoliv má vojenskou, politickou a ekonomickou moc větší, než okolí, začne s nějakou formou své imperiální politiky. Vždy to tak bylo a vždy to tak bude. někdy se to zahalí do krásných keců o humanitě, prosperitě, demokracii, jindy se na to vletí bez keců, příště se to nazve sjednocením, jindy zase spravedlivým rozdělením zdrojů atd. Ale je to stále stejná, velmi stará píseň. Byla tu, bude tu.

avatar
Gloton Datum: 12.05.2017 Čas: 07:09

Tady budou brzy přispívat snad jen samí tataři :(

avatar
Citatel666 Datum: 11.05.2017 Čas: 22:49

Zdar
Dokáže tu ešte niekto aj reálne niečo zhodnotiť, alebo tu len nadavate

o.s. potomkovia Premyslovcov, t.j. vrahov, zlodejov, penazokazcov, ...
povojnových uderiek zodpovedných za odsun a potom nemcov....
Udavacov, ktorich Heidrich zhodnotil slovami " Tady zadné gestapo nepotrebujem, oni se udávajú sami sebe"....

p.s. my na Slovensku sme v tom asi tak nejako stejne, že???

arr