Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

NÁZOR: Islámský terorismus kryjeme politickou korektností

Datum přidání 14.11.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 141 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Evropa zažila v sobotu ráno krvavé probuzení. Islámští teroristé zavraždili v Paříži více než 120 lidí. Státníci útok odsuzují a zdůrazňují, že Evropa si svobodu vzít nenechá. Není však to, co si Evropané nechtějí vzít, spíše spravedlnost?

Foto: Policie prohledává místo teroristického útoku v kavárně Comptoir Voltaire. / AFP / Kenzo Tribouillard

Foto: Francouzská policie prohledává místo teroristického útoku v kavárně Comptoir Voltaire. / AFP / Kenzo Tribouillard  

 

Politická korektnost

Obávám se, že místo toho, aby podobná tragédie vyburcovala evropskou společnost z letargie, bude opět utopená v předstírané politické korektnosti. Nikoliv přirozené slušné politické korektnosti, ale te, která slouží pouze a jen k upevnění mocenského postavení vládnoucích elit.


Již nyní vidíme objevovat se nic neříkající prázdná prohlášení o tom, že se nejedná o souboj mezí náboženstvím, ale mezi “svobodou a tyranií” a “civilizací a barbarstvím”. Jsou to prohlášení v nejlepším případě naivní, psané ve slabé emotivní chvilce, v horším případě jsou výsledkem předstírané morální nadřazenosti, či slouží k upevňování politické moci.


Bohužel politik si musí dát pozor na to, co, kde a komu říká. Reflektovat realitu ve svých prohlášeních se nemusí vyplatit, protože za zády číhají mocenští konkurenti, kteří podobná prohlášení mohou hned využít. Současná média jistě ráda otisknou obvinění některého politika z rasismu, nesnášenlivosti, xenofobie a tmářství.


Všechna čest těm politikům, kteří dokáží mluvit mimo předstíranou politickou korektnost.

 

Realita? Problém je Islám

Realita je taková, že za útok v Paříží může nekontrolovatelná migrace lidí vyznávající jiné hodnoty a životní postoje, než vyznává naše euroatlantická/křesťanská civilizace a kultura.


Je třeba jasně a bez politické korektnosti říct, že velká populace lidí vyznávající Islám znamená v Evropě velké bezpečnostní riziko a není žádoucí ji navyšovat. Ve Francii existují celé čtvrti arabských nebo afrických přistěhovalců s vlastními pravidly a způsobem života, které nadřazují nad pravidla a způsoby hostitelské země.

Lidé v těchto čtvrtích žijí v cizí zemi, s cizí kulturou, jsou vyděděni, nemají šanci na sexuální partnerku, práci a budoucnost. Naprosto dokonalá půda k verbování mladých zmatených mužů, kteří pro "vyšší dobro" postřílí nevinné lidi z nenáviděné dekadentní západní kultury, která utlačuje jejich způsob života (zemi, kulturu, náboženství, proroky - dosaďte si podle libosti). 


Navíc se nedá čekat zlepšení. Lidé mimo euroatlantický civilizační okruh se v Evropě neasimilují ani za stovky let. I za stovky let budou kolem Paříže arabské, afghánské, syrské nebo pákistánské čtvrtě se svými vlastními pravidly.


Ve skutečnosti jsme to my v České republice, kteří máme západní Evropě radit s trvalou imigrací a sžívání se s jinými národy. Můžeme Francii, Německu nebo Velké Británii (ale ti to samí ví, jak se sžívají se Skoty nebo Velšany) vysvětlit, jak se u nás za staletí asimilovali sudetští Němci nebo Romové, případně Maďaři na jižním Slovensku.

 

Vítejte v NAŠEM domově

Abych ujasnil svůj postoj. Nejsem proti imigraci obecně, vítám lidi, kteří s pokorou přijdou do cizí země a s pokorou přijmou její tradice, zvyky a kulturu. Můžeme se podívat kolem sebe a uvidíme takových lidí spoustu. Zářným příkladem jsou například Ukrajinci, Vietnamci, či křesťané ze Sýrie.


Ano, i mezi nimi se nalézají lidé, kteří vstřícnost dané hostící země zneužívají. Ale to je problém nemorálnosti a antisociálnosti jednotlivců, nikoliv kulturním a společenským rysem Ukrajinců, Vietnamců a křesťanů ze Sýrie nebo koptů z Egypta.


Evropa si musí navždy dát pozor, aby “neztratila duši” a nedopustila se hrůz, které proběhly v první polovině 20. století.


Avšak problém imigrace není o tom, že si myslíme, že jsme "lepší nebo horší" než ti příchozí, ale že jsme jiní, máme jiné životní hodnoty a postoje. Za svůj názor se nesmíme stydět a měnit ho. Proč taky? Evropa je náš domov s našimi pravidly a zákony.


Je třeba hostům, kteří příjdou k nám domů jasně říct, že v našem domově jsou a budou hosty, kteří se budou chovat podle toho, jak my chceme. Nikoliv, aby nám diktovali, jak my se máme chovat ve vlastním domově.

 

Obávám se však, že výše uvedené platí pro země jako Česká republika, Polsko, Slovensko nebo Maďarsko. Země jako Francie, Velká Británie a (doufejme, že ne) Německo již se vydaly na cestu, na které se Islám stal součástí jejich národní identity. Jsou to země, které si i s uprchlíky k sobě domu vzaly všechny problémy Středního východu a islámského světa.

 

 

Jiný úhel pohledu

Komentář Petra Švaňy, bezpečnostního manažéra Armády ČR: 

V reakci na události v Paříži mě napadá, jak dlouho ještě bude evropská politická reprezentace ignorovat bezpečnostní rizika vyplývající z nekontrolovatelného proudu uprchlíků, který dnes zažíváme.


Ano, asi nelze spojovat včerejší události přímo se současnou migrační krizí, ale pokud nebudeme schopni a ochotni zajistit, že skrze neztotožněné uprchlíky nedojde ke zvýšení pohybu kriminálních živlů po Evropě, tak bude nebezpečí vzniku takových událostí eskalovat.


Na tom, co říkám nehledejte nic xenofobního ani rasistického či antiislámského. Jde v podstatě jen o statistické vyjádření rizika, že v obrovských počtech utečenců, kteří přicházejí do evropského prostoru, musí být logicky jisté procento zločinců a tedy i možných skrytých teroristů.


I kdyby to jen jedno jediné procento z celkového počtu asi milionu uprchlíků, tak to znamená 10 000 potencionálních atentátníků. Deset tisíc, je to málo nebo moc? Co dokáže takový počet lidí v následujících měsících či letech způsobit na našem území?


Samozřejmě nemusí k tomu dojít. Riziko nekontrolovatelné migrace však nesmí podcenit žádný odpovědný politik a už vůbec ne bezpečnostní složky evropských států a EU jako celku.  Zatím, ale jakoby tato upozornění nenacházela sluchu.


Je opravdu tragické, že jen události typu té, kterou teď naplno zažíváme, obvykle otevírají zaslepeným oči. Obávám se ale, že po odeznění nejtragičtějších okamžiků opět upadneme do letargie a nic zásadního se nezmění.


Myslím, že po včerejšku bude zásadní změnou jen to, že se naplní tragičnost dalšího pátku 13.

 

Komentář Mgr. Hany Zelené, novinářky a redaktorky Armádních novin:

Zatímco byly lednové útoky na redakci Charlie Hebdo vysvětlovány (a někdy i ospravedlňovány...) pomstou za satirické články, trojice nočních útoků nabyla dalších rozměrů, a to nejen co do počtů obětí. Cíle byly voleny s účelem zasáhnout co nejvíce civilních obětí a ačkoli ještě nejsou známy podrobnosti, první informace naznačují barbarské vyvraždění rukojmích.

 

Spouštěčem nebyl konkrétní čin, nejedná se o akt odvety, ale o prokazatelně zastrašují výhrůžný akt ze strany Islámského státu, který se k útokům přihlásil. Jiří Brančík, primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice Brno, pro ČT 24 řekl, že motivem takových útoků je jednoznačně víra a pocit, že mají útočníci na svoje činy morální právo.

 

Vznik a nábor do řad bojovníků Islámského státu je někdy zdůvodňován frustracemi mladých lidí žijících na ekonomické a sociální periferii společnosti. Tyto argumenty ale stále častěji padají ztotožněním islamistů, kteří do ISIS přicházejí z bohatých muslimských vrstev. To dává za pravdu Brančíkovu názoru, že za postojem útočníků je nikoli deprivace či sociální útlak, ale muslimská víra.

 

Připomeňme, že slovo islám znamená v překladu "podrobení se", muslim je "ten, který se podrobuje bohu". Na rozdíl od křesťanství se ale jedná o podrobení bezpodmínečné, bez kladení zpochybňujích otázek.... Neexistuje ani časová paralela s vývojem těchto dvou náboženství: Islám se ze své podstaty ani vyvíjet nesmí, jakákoli úprava Mohamedových výroků je zapovězena.

 

Stagnace názorového posunu muslimských věřících v kontrastu s celosvětovým vývojem, násobeným postupným vyčerpáváním zdrojů v oblasti Blízkého vývoje Afriky a současně neúspěch při začleńování muslimských menšín v západní splečnosti musel vést ke střetu. Jejich úsilí prosadit i násilím jedinou možnou formu životního stylu, který islamista zná, je schopen akceptovat, je pochopitelná. Ale ne přijatelná. Cenou jsou bez přehánění nejen hodnoty, ale jak ukázaly i poslední hodiny, i životy příslušníků západní společnosti.

 

Její členové jsou aktuálně ochromeni strachem a jejich reakce je přirozená a pochopitelná. Následující dny ji bude nutné zpracovat. Výsledkem bude rekapitulace hodnot, zvážení, které a do jaké míry obhajovat. Úskalím, ale současně prioritou západní společnosti je, že hodnoty demokracie a lidských práv vůbec, neodvíjí toliko od výkladu jediného Boha coby nejvyšší autority. A to přesto, že je Desatero v trestních a občanských právních normách zakotveno. 

 

Skutečnost, že se naše společnost dokázala vyvíjet, převzít po pádu Říma do svých právních norem světské zásady římského práva a učinila je nezávislé na náboženství, které se stalo toliko nadřazenou morální hodnotou, je její nadějí. Nadějí ve smyslu svobodné společnosti, osobnosti, která dokáže být zodpovědná za své činy. Fanatický islamista, který důsledky svých činů přesouvá na jediného Boha, nikdy svobody nedosáhne.


Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Wenet01 Datum: 19.11.2015 Čas: 10:56

Charon123: To je vzájemné...osobně mi nevadí opačné názory od toho máme demokracii a za normálního stavu by nás velmi rychle rozsoudili volby ve kterých by jeden názor jednou zvítězil, jednou nezvítězil.
Normální stav tu ovšem není, demokraticky jsme si přesunuli rozhodování o hranicích mimo naše hranice a tak tu vzniká paradoxní situace, kdy odpor většiny populace sice souzní s politickou reprezetnací, ale bez jistoty, že se nebude provádět naprosto odlišná politika. To povede k frustraci a k volbě těch co slíbí, že to vyřeší...kdo to asi bude?
Export problému, který si navařila západní Evropa změní náš svět posune jiným směrem a ani jedna varianta se mi nezamlouvá.
Jinak mne velmi zajímá co se děje za hranicemi (projel jsem kus světa a dost viděl), ctím právo na azyl, nikoliv však právo na volný výběr země kde chci žít...to je základní rozdíl. Pomoc jiným zemím ve formě půjček, darů, potravin, policistů, vojáků je pro mne zcela na místě. Nicméně jako čechovi mi záleží více na češích, než na muslimském světě - který dle mého na okraj není tak chudý, aby se o své bližní nepostaral sám.

avatar
Torong Datum: 19.11.2015 Čas: 09:25

charon123:

"Dejte mi příklad toho kdy zpohodlnělí Evropané (ne Briti) v něčem zásadním ustupují požadavkům muslimských imigrantů."

Například zrušený vánoční strom v Bruselu, protože by mohl urážet muslimy? Zákaz vepřového na některých školách v Británii?

"Vážně si myslíte že muslimové v Evropě (nebo jinde) jsou nějaký homogenní celek který vznáší nějaké požadavky? Běžný Ahmed má fakt jiné starosti. "

Ne nejsou homogenní celek, ale všichni se drží stejných pravidel - korán a šaríja. A je´jich dodržování si v některých městtských čtvrtích vynucují i od nemuslimů.

"Jen je třeba dodat že právo na azyl je součástí právního řádu ČR, a svoboda vyznání a a svoboda slova jsou garantovány ústavou. Nejen imigranti, i my musíme dodržovat zákony. "

Právo na azyl ovšem říká, že je nutné o něj požádat v první bezpečné zemi do které se uprchlík dostane. A to jsou v EU pouze Itálie a Řecko. Nikoli ČR nebo Německo. Uprchlík, který si vybírá, kde chce být a kde ne není asi v takové nouzi jak říká. Svoboda slova a svoboda vyznání sice garantovány jsou, ale zároveň se v ústavě říká, že nebudou tolerována hnutí (skupiny, církve...) směřující k potlačení práv a svobod jiných, což islám dělá - mohli jsme se přesvědčit, že i v mešitách na území ČR.

avatar
karloscz Datum: 19.11.2015 Čas: 09:07

Charon314 ... Dejte mi příklad toho kdy zpohodlnělí Evropané (ne Briti) v něčem zásadním ustupují požadavkům muslimských imigrantů....

K těm Britům, kdyby někoho zajímaly autentické zážitky: http://rogozov.bigbloger.lidovky.cz/c/438237/Vsedni-den-s-islamem-aneb-vanoce-letos-povolili.html

a k těm ostatním: http://www.obrazkovysvet.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=600655&id=2052&p1=1781&cookiesAllowed=1

To je neuvěřitelná naivita, nebo záměr. Tak slepý snad nemůže být nikdo, ani dobroser.

avatar
skelet Datum: 19.11.2015 Čas: 07:19

Charon314: nepíši zde nic o uzavření státu a kultury sama do sebe. Západní civilizace dokáže poměrně dobře absorbovat to co jí obohacuje. Uzavření a zaostávání kultury spíše platí právě pro muslimské státy (pochopitelně ne všechny).
Jinak souhlasím s tím, že je tato krize zvládnutelná. Bude zvládnutelná vždy. Jediný rozdíl je jaká cena se za to zaplatí. Jestli to bude pokárání od OSN a humanitárních organizacích nebo budoucí jatka.
Často se všude píše, že největší odpor proti Islámu mají Češi, kteří přitom s ním nepřicházejí do styku. Ono je to ovšem naprosto pochopitelné. Obyvatelé ČR jsou povětšinou ateisté a nemají rádi ani křesťanské církve, které patří do jejich kulturního okruhu. Pokud se zde začíná rozpínat kultura, která je nám vzdálená a dle velkého procenta populace zaostalá až barbarská, tak ten odpor bude vyšší, než jinde.

avatar
Charon314 Datum: 19.11.2015 Čas: 00:14

Wenet01:
ok, já to beru. Máme prostě odlišné žebříčky hodnot. Pro mě je (přiměřená) otevřenost společnosti zbytku světa významnou hodnotou - podobně jako to pivo, pro Vás ne. Mě zajímá osud lidí i mimo českou kotlinu, Vás zřejmě moc ne. Pokud se oba budeme držet v mezích zákona a elementrní sušnosti, jsou oba názory stejně hodnotné (a já budu doufat že ten můj zvítězí...) Jen je třeba dodat že právo na azyl je součástí právního řádu ČR, a svoboda vyznání a a svoboda slova jsou garantovány ústavou. Nejen imigranti, i my musíme dodržovat zákony.

Torong:
Dejte mi příklad toho kdy zpohodlnělí Evropané (ne Briti) v něčem zásadním ustupují požadavkům muslimských imigrantů. Vážně si myslíte že muslimové v Evropě (nebo jinde) jsou nějaký homogenní celek který vznáší nějaké požadavky? Běžný Ahmed má fakt jiné starosti.

skelet:
Dějiny učí ledacos - třeba to že uzavřené společnosti mají tendenci degenerovat a zůstat pozadu. Ale máte pravdu - současná situace ohledně migrace pod kontrolou zrovna není, a to je špatně. Západ zaspal a teď za to platí. Je to ale zcela zvládnutelné. Překonali jsme horší krize.

avatar
Wenet01 Datum: 18.11.2015 Čas: 21:57

Totální prohibice by jistě snížila počty mrtvých na silnici, ale pití alkoholu má u nás bohatou tradici a lidem to chutná...krom dalších negativ s prohibicí spojených, by to bylo omezení. Ve vzniku ghet a přílivu islámských přistěhovalců pro tuto zemi žádný přínos nespatřuji, tudíž si stojím za tím, že bohatě postačí když si budeme půjčovat na charitu v rámci národa vlastního než když budeme cpát půjčené peníze do národů cizích a ještě jejich nepříjímáním snížíme riziko terorismu.
V přijetí marginálního rizika, že mě nějaký šílenec zastřelí na ulici v rámci náboženské války nebo frustrovaný nešílenec znásilní dceru proto nevidím žádný racionální důvod.
Jediný náš začleňovací úspěch s jinou kulturou představují bezproblémoví vietnamci, kteří žijí spíš vedle nás než s námi - integrace milionů muslimů v EU je scifi...západní Evropa si tím možná léčí komplex koloniální éry a Němci, jak by řekl sir Humprey se tím čistí od genocidy, aby byli přijati zpět mezi lidskou rasu (zbytečně už je to dávno, ale nedají si říci). ČR nemá žádný důvod připojovat se k neukončenému experimentu. I kdyby vyšel a nakonec se vytvoří vzorová multietnická společnost, nenapadá mne nic v čem by měla být lepší než ta etnicky homogení. Čili opět žádný důvod proč to podstupovat

avatar
Torong Datum: 18.11.2015 Čas: 21:15

Charon314: Problém je, že Evropané jsou tak zpohodlnělí a svou životní úroveň považují za naprosto samozřejmou a muslimové naopak tak tvrdohlaví a fundamentální v prosazování svých požadavků, kterým zpohodlnělí Evropané raději ustupují, než by riskovali ztrátu pohodlí, že já strach rozhodně mám.

.

avatar
skelet Datum: 18.11.2015 Čas: 21:09

Charon314: dějiny nás učí, že ten kdo si myslí, že ho něco nemůže ohrozit nebo, že to má pod kontrolou, tak si většinou zadělá ještě na větší průser.

avatar
Trener Datum: 18.11.2015 Čas: 19:35

Jsem rád, že už tu od některých padla zmínka o zájmech ČR. Doufám, že naše země bude jednou na špici jako za první republiky a bude mít stejnou životní úroveň jako státy západní Evropy. Je mi líto, že spousta států západní Evropy, které nemají takový potenciál jako my jsou na tom lépe, nebo prostě ekonomicky silnější. Podepsalo se na tom 40 let vlády komunismu a zbytek se „dodělalo“ po listopadu 89. Bohužel spousta nám toho tady už nepatří, hodně toho vlastní cizí kapitál. Vstupem do EU se našim firmám otevřel nový trh, ale zase náš se otevřel pro kapitálově silnější západní firmy. Jeden nejmenovaný průmyslník z východních Čech se nechal slyšet, aby jeho firma uspěla na v západní Evropě, potřebuje v každé zemi, kam bude vyvážet certifikát. A každý certifikát něco stojí a kvůli němu mu prolezou firmu včetně sociálních zařízení atd. Nedávno mi zase říkal jeden policista, který byl na konferenci v záp. Evropě, že ti z východu byli ubytovaní v levnějších hotelech. Proto pro „snížení váhy“ západu EU, také vidím význam ve spolupráci typu V4, klidně bych tam ještě přizval další státy. I když takový Rakušáci, ty se pořád cítí jako něco "vyjímečného". A proč o tom tady píšu? Minimálně z toho důvodu, že nám chtěl západ EU vnutit kvóty a zkrouhnout dotace.

Ještě pokud jde o „přistěhovalce“, tak v 90. letech do naší země už přitáhli Rómové ze Slovenska (to radši nebudu komentovat) a z východního Německa k nám prý byli vytlačeni Vietnamci. Nějací Vietnamci už tu samozřejmě byli. Vietnamci se jako komunita sice tak nějak začlenili do naší společnosti, ale chtěl bych viděl to jejich placení daní a to hlavně v období cca 20 let po revoluci.

A pak mě taky překvapuje, jak tady nadáváte na současnou politickou reprezentaci (i když pár jedinců si to zaslouží). Nějak z toho vynecháváte představitelé TOP 09 s vrchním sluníčkářem K. Schwarzenbergem. A i sama ODS a hlavně ten jejich předseda májí plnou pusu keců, chtěl bych je vidět, kdyby byli sami u kormidla.

avatar
Charon314 Datum: 18.11.2015 Čas: 17:42

Wenet01: Většina muslimů nežije na Blízkém východě. Muslimská populace v Asii a v Africe je podstatně větší. Takže si stojím za tím co jsem napsal.

Současná evropská kultura je do značné míry formovaná antikou - a ta blzkovýchodní ne, o tom žádná. Ovšem svého času to bylo naopak...

K tomu poslednímu: ano, jistě je pravda že držet všechny muslimy mimo by čistě matematicky snížilo rizika terorismu. Stejně jako by totální prohibice snížila počet mrtvých na silnicích (čímž by se zachránilo mimochodem řádově víc životů). Pro mě osobně jsou ale důležité i jiné hodnoty než bezpečnost. Jsem ochoten akceptovat marginální riziko teroristického útoku stejně jako o dost větší riziko přejetí opilcem. (Dodávám že to neznamená pasivitu - jsem pro intervenci v Sýrii, vyšší ochranu hranic Shengenu, důsledné potrání džihádistické propagandy atd. atd. Jenom věřím evropské kultuře dost na to abych se bál že se zhroutí po přijetí první cizí menšiny...)

avatar
Wenet01 Datum: 18.11.2015 Čas: 15:49

Mohou a vcelku je i chápu...také jsem měl od Iráku problém s hurá akcemi ve jménu v rozporu s mezinárodním právem a pod falešnou záminkou pro veřejnost. Naprosto rovněž souhlasím i s tím kde se muslimové radikalizují a kdo je radikalizuje a za čí peníze...to však nemění nic na mém přesvědčení, že nejjednodušší způsob jak snížit riziko terorismu, je minimalizovat mísení kultur na jednom území. V západní Evropě už je pozdě, u nás ještě ne.

avatar
danny Datum: 18.11.2015 Čas: 14:09

Charon314
Díky, napsal jsi to velmi výstižně. Jakákoli plošná represe vůči konkrétnímu etniku, vyznání, přesvědčení, rase nebo společenské třídě vytváří živnou půdu pro nárůst extremismu, a to jak na straně menšiny, tak aktivistické většiny. Každá společnost zatlačená do ilegality má tendece se radikalizovat a vymezovat proti systému. Volání po omezení základních lidských práv a svobod, byť s nejlepšími úmysly, je obvykle provázeno přehnaným strachem a omezenou orientací v problematice vede pouze ke zvýšení napětí a potenciálního rizika.
Ve světle posledních útoků ve Francii možná trochu zapomínáme na některé detaily. Naprostá většina pachatelů útoků v Evropě jsou OBČANY EU. Tito se obvykle radikalizují ne v mešitách založených místními muslimskými komunitami, ale jednoznačně v madrasách financovaných SA a obsazených militantními imámy šířícími wahhábistickou ideologii. Zapomínáme, že naprostá většina teroristických útoků ve světě je obrácena právě proti (ne dostatečně pravověrným) muslimům. A že tito se mohou poměrně oprávněně cítit poškozeni západními intervencemi ve vybraných zemích, které prokazatelně vedly k zásadními snížení kvality života milionů lidí. Vím, že to není zcela fér, ale pokud se podíváme na diskutabilní (z pohledu mezinárodního práva i efektivity někde mezi target/oprávněný cíl/collateral demage 2-10%) akce pomocí dronů, převyšují počty civilních obětí násobě počty všech obětí islámského terorismu v západním světě (a to nemluvím o metodice, dle které jsou vedlejší ztráty označovány za ozbrojence). Nemohou náhodou dotčení civilisté pociťovat poměrně pochopitelnou touhu pomstít se za akt, který mohou chápat také jako formu teroru?
http://www.natoaktual.cz/vetsina-obeti-utoku-dronu-nebyla-jejich-cilem-fog-/na_media.aspx?c=A151019_162022_na_media_m02
http://domaci.ihned.cz/c1-64831780-jak-se-dari-americanum-v-africe
http://drones.pitchinteractive.com/

avatar
Wenet01 Datum: 18.11.2015 Čas: 09:15

Charon: Evropská kultura je výsledkem antiky, idnoevropských náboženských směrů a křesťanství - proto má s Koreou společnou jen křesťanskou část a ty předchozí má Korea nebo Sudán naprosto odlišné a proto k sobě mají Polák, Němec a Ital kulturně blízko a od Brita nebo Holanďana se liší až v poslední fázi tříštění křesťanství na různé větve a blízko k sobě mají Rus s Bulharem a Srbem, protože sdílejí stejnou verzi křesťanství a v předchozích vrstvách se neodlišují.
Muslimové mají mezi sebou kulturní rozdíly asi stejné jako jih a sever evropy, nikoliv jako Evropa se Sudánem - s vyjímkou Persie, která navazovala na mnohem starší kulturní tradici je zbytek blízkého východu Arabský...rozdíl mezi nimi tvoří substrát před ovládnutí Araby, ten je však nepatrný např. Libanon a Egypt, vývoj v Osmanské říši, která nepřekryla vše a kolonialismus...
Persie krom kulturních rozdílů navíc vyznává Šíitskou verzi islámu, kde je rozdílů mnoho, ale z pohledu našeho je to prakticky stejné jako vysvětlit budhistovi proč se na bílé hoře vraždili katolíci a protestanti.
Atentát spáchal pokud vím nejméně jeden nově příchozí...a i kdyby ne, tak stále se jedná o islámský terorismus. Jistě ne všichni muslimové jsou teroristé, ale všichni významní jsou muslimové. Proto si dovolím tvrdit, že islám mimo hranice je lepší a bezpečnější než islám uvnitř a je naprosto fuk, zda se jedná třeba v 99,9% procentech o lidi kteří jsou naprosto mírumilovní. Když tu nebudou, snižuje se riziko problému - velmi jednoduché i bez akademických debat o kultuře a mírumilovnosti toho či onoho náboženství

avatar
Kolos Datum: 17.11.2015 Čas: 22:06

Politická korektnost je na houby, je třeba nazývat věci, jak se skutečně mají, řeči politiků o ničem, aby náhodu neřekli něco, co se nepřizpůsobivé menšině nebo islamistům nelíbí jsou k ničemu.

Islamský stát je třeba zničit, to bez debat, co nejdříve začít pozemní operaci.
Pan Švaňa má pravdu, to že sem s ekonomiskými ilegálními imigranty přicházejí i islámští radikálové je snad každému jasné, až na malé procento populace, která dostala úpal ze sluníčka.
Tajné služby my měly sledovat a prověřit všechny muslimy na našem území, pokud to ještě neudělali, armáda, policie by měly hlídat hranice. Žádné muslimské imigranty nepouštět na naše území.
Osobně neznám nikoho, kdo tu chce muslimské imigranty, tak by me zajímalo, kde se v diskuzích berou lidi, co je obhajují a chtějí je tu.

Hezký večer.

avatar
copy Datum: 17.11.2015 Čas: 21:18

Myslím, že Charon314 to popsal výstižně.

arr