Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

NÁZOR: Je libo párek, oprátku, zákon a pořádek, či sluníčka?

Datum přidání 18.07.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 52 komentářů    autor autor: Hana Zelená

Sobotní Václavské náměstí zažije manévry: Magistrát schválil tři akce. „Nechte nás shromažďovat a přestaňte dodržovat Ústavu!“ Tak nějak by mělo znít heslo „tábora lidu“, který opět pořádá strana Národní demokracie v sobotu na Václavském náměstí. Pokud by si ovšem jeho organizátoři přiznali, že se na jedné straně svých občanských práv domáhají a na druhé hlásají jejich porušování. Případně tak rovnou činí. Článek vyšel původně na serveru Svobodné fórum.

Bartos

Foto: Adam Bartoš: hlavně být vidět a slyšet. / YouTube PrintScreen

 

Předvedli to už 1. července, kdy jejich leader Adam Bartoš pohazoval umně spletenými oprátkami a v davu vlály prapory zaťatých pěstí vedle maket šibenic, na které výrobce nadrápal nápis „za vlastizradu". Připomeňme, že ta v našem trestním zákoníku uvedena je a dopustí se jí (i ve stádiu přípravy) ten, kdo „ve spojení s cizí mocí nebo s cizím státním činitelem" rozvrací ústavní zřízení republiky, dopustí se teroru, teroristického útoku či spáchá sabotáž.

 

Pokud tedy výrobci a nositelé maket vyhrožovali vládě na základě toho, že jim to třeba poradil někdo na východ od našich hranic (západní směr se na Bartošových demonstracích nenosí), tak by se eventuálně vlastizrady, kterou mávali nad hlavami, dopustili sami. Pokud kladení ultimát vládě, ve smyslu ji protiprávně donutit, aby něco „konala, opomenula nebo trpěla" vzešel z rádoby vlasteneckých hlav pouze na území České republiky, mohli by se jejich majitelé dopustit přípravy teroristického činu.

 

Chudáci kriminalizovaní

Na to už ostatně někteří právníci a politici upozornili, načež strana Národní demokracie reagovala pokřikem, že jsou její členové „kriminalizováni". Pokud se ale nikým nezvoleni, nikým v Parlamentu ani v Senátu nezastoupeni, domáhají okamžitého uzavření hranic, vypovězení schengenské smlouvy a chtějí referendum, jehož podmínky vypsání stanoví Ústava ČR, a to vše hodlají činit pod nátlakem, tak se zdařile kriminalizují sami. Zvláště, pokud si osobují právo úkolovat bezpečností složky, včetně Armády České republiky.

 

Organizátoři v čele s Adamem Bartošem jsou si patrně vědomi, že se ani policie, ani armáda k jejich táborům nepřidá, takže nepohrdli podporou formující se domobrany Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované NATO (o jakou válku se jedná, se na jejich stránkách nedočtete, ale členové uskupení ji berou jako hotovou věc) a oznámili, že na jejich shromáždění možná přijde i kouzelník: Pardon: Plukovník Obrtel, který po letech potřebných k tomu, aby získal výsluhu, zázračně prozřel, uvědomil si, že sloužil „zločinecké organizaci NATO" a vrátil medaile (peníze ne).

 

Nové příležitosti

Potom, co se Marku Obrtelovi spolu s Jiřím Vyvadilem nepodařilo zastavit konvoje strykerů a spojenecká vojska projela územím, ucítili zjevně příležitost v emocích, které budí imigrační otázka. A ne vždy zřetelný postoj vlády a dalších politiků, kteří se zdráhají občanům zřetelně vysvětlit, kdo a za jakých podmínek bude eventuálně na naše území přijímán. Tato situace nahrává i populistům ve sněmovně v čele s Tomio Okamurou, který, ač pro vyslovení nedůvěry vládě nehlasoval, nemá problém na Václavském náměstí řečnit k davu, který si na ni chystá šibenice.

 

Okamurova účast je přislíbena i nyní, včetně dalších atrakcí, které mají být překvapením: O tom, zda organizátoři tentokrát přivalí rovnou popravčí špalky nebo přijedou alegorické vozy s nákladem gilotin, se v programu nedočtete. O tom, že bude policie údajně provokovat, ale současně o výzvě, aby policie proti táboru lidu nezakročovala, o výzvě bývalým členům pohraniční stráže a k organizování táborů lidu a domobrany ve městech nad 50 tisíc obyvatel, se program zmiňuje detailně. O tom, že jakékoli ozbrojené složky v demokratickém státě zakládá jen stát, organizátoři taktně mlčí.

 

Právě na projevy nezákonného jednání chtějí ve stejné době (v 17 hodin) poblíž „táboru lidu" dole na Václavském náměstí poukázat na řádně schválené demonstraci Občané proti extremismu a násilí. Pořadatel Tomasz Peszysnki akci svolal v duchu známého liberálního motta „Svoboda tvé pěsti končí u špičky mého nosu" a říká: „Cílem naší akce není řešit přijímání uprchlíků na ulici. To přísluší vládě, ke které můžeme mít výhrady, nicméně je řádně zvolená, a tudíž jediná oprávněná jménem občanů jednat. Přijímání cizinců nelze řešit na ulici. Před zákonem jsme si všichni rovni."

 

Peszynski dále upozorňuje na to, že se domobrana formuje už několik měsíců a teprve v nedávné době na sebe začala poutat pozornost imigrační otázkou. Propojení tzv. záložáků (členů povinných záloh, kteří ale nejsou v aktivní službě) dokazuje jejich účastí na spřátelených proruských webech. „Rozhodli jsme se sejít proto, že se v naší zemi objevily síly, které se rozhodly brát zákon do svých rukou, mluvit za nás a domáhat se svých zájmů i násilím," vysvětluje aktivista.

 

Bude živo

Akci Občanů proti extremismu předchází ve 14 hodin akce, která se k přijímání imigrantů hlásí už svým názvem Za solidaritu s uprchlíky a proti šíření nenávisti a staví se záměrně do tzv. „sluníčkářské pozice". Její organizátoři chtějí upozornit na „naprosto nesmyslné vyvolávání strachu z důsledku přijímání uprchlíků do ČR. Celá akce má víceméně dvě tematické roviny – účastníci shromáždění vyjádří solidaritu s lidmi v nouzi (v našem případě uprchlíky) a zároveň striktně odmítnou současné xenofobní směrování naší společnosti," říká organizátorka akce Romana Červenková a dodává, že by ráda, kdyby takovou akci pořádala poprvé a také naposledy.

 

Program v centru Prahy bude tedy v sobotu více než pestrý. Občané, kterým není osud demokracie a právního státu lhostejný, mají příležitost ukázat, který názorový proud je jim bližší.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 1.6 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Torong Datum: 25.07.2015 Čas: 08:32

"Torong - 1) Všichni, kteří odmítají imigraci jsou neonacisté, všichni, kdo v něčem nesouhlasí se současným režimem jsou neonacisté. Takže asi tak.

2) Jsem odpůrce Pravého prostoru nebo Pravého sektoru? Možná jste si to nějak popletl ;)"

1) Ne Superme. Např. IVČRN neonacisté nejsou. Bartoš s jeho partičkou ale ano. UKIP neonacisté nejsou, ale Le Penová a Jobik ano. To je ten rozdíl, o kterém jsem psal.
2) Nic lepšího než točit se na slovíčkách a překlepech neumíte? Takže, aby jste to pochopil, napíšu to znovu. Na jednu stranu se stavíte do role bijce neonacistů, když odsuzujete Pravý sektor a na druhou stranu podporujete strany se stejným programem a rétorikou jako jsou NF, jobik, nebo u nás lidi kolem Bartoše. Mi z toho vychází to, že Vám vadí pouze "konkurenční extrémismus".

avatar
semtam Datum: 25.07.2015 Čas: 05:55

Poslední aktivity (v těchto dnech) pana Tomasze Pesińskeho vypovídají, že nejvíc k trestnému činu vlastizrady má nakročeno on. S jeho miniaturním spolkem "East European Information Centre" vydali prohlášení, v němž se tvrdě ohrazují k výrokům Miloše Zemana, že by šel bránit vlast proti radikálním islamistům. Z jejich prohlášení je patrné, že bezpečnost naší země je jim cizí. Navíc z loga tohoto uskupení a i z velmi dobrých kontaktů na majdanskou Ukrajinu je pravděpodobné, že jedná jak píše paní Zelená „ve spojení s cizí mocí nebo s cizím státním činitelem" je k trestnému činu už velmi blízko. V prohlášení stojí, aby zákonodárná moc a občané ČR žádali svržení prezidenta.
No, co čekat od lidí z Pražského Majdanu? V EU jsme, tudíž její hlavní cíl je svržení demokraticky zvoleného prezidenta. Jejich aktivita spočívá v tom,že pokud někdo řekne co není v jejich ideologii žádoucí, tak se vehementně snaží o jeho odstranění.

avatar
logik Datum: 21.07.2015 Čas: 12:30

Le penová možná není tak antisemitská, ale extrémismus jaksi není jen antisemitismus.

Její extrémismus se projevuje různě, např. tím, že je financována státem, který je agresivní vůči svým sousedům a obdivuje Putina, který je všechno, jen ne demokrat. Můžeme se bavit o tom, jestli v Rusku je možný lepší režim, než tam je, ale výrok, že má s Putinem společné křesťanské hodnoty je dosti za hranou a přinejmenším svědčí o tom, že Le Peanová nemá ani šanjna o tom, co je to křesťanství.

Ono za dost hovoří i to, s kým např. spolupracuje v ČR - Klaus a Okamura...

avatar
Superme Datum: 20.07.2015 Čas: 11:11

KOLT - Jenže NF již dávno není antisemitická. A znovu opakuji, od té doby, co jí převzala le Penová se hodně NF změnila, viz. její slova: "Islamismus je dnes druhou největší totalitou 21. století a je namířen přímo na naše židovské spoluobčany. Proto se na nás nyní obracejí nejčastěji právě Židé. Vidí, že jedině Národní fronta je schopná je bránit před tímto nebezpečím."
Možná i proto se tak moc pohádala se svým otcem.

Jobbik bohužel částečně antisemitický je a je to věc, která mi na něm dost vadí. Ale bohužel v Maďarsku není jiná lepší možnost, alespoň z mého pohledu.

Pokud tak krásně obhajujete Todomatcha, zkuste si přečíst ty jeho bláboly. Nejenom pod tímto článkem. Je to on, kdo většinou naprosto zbytečně provokuje těma jeho moudrama... však si to přečtěte, to Vám nepřijde na hlavu?

Díky za odkaz :) Merkelová sice říká, že Německo nemůže všechny přijmout, ale dělá pro to něco? No nedělá, protože pokud by dělala, okamžitě by byli deportování ti mladí muži z Afriky, zatímco takovýmto by mohlo Německo pomoci a nehrozila by jim deportace. To je takový paradox EU... přijměme zločince, ale lidi, kteří si to mnohdy zaslouží pošleme pryč. A pokud už jsme u těch obvinění, že říkám to, co Todomatch vlastně ve skutečnosti vůbec neříká, tak i on mě přeci obvinil, že jsem Nácek, že nesnáším imigranty... jenže to vůbec není pravda a je zvláštní, že toto Vám nevadí.

avatar
Superme Datum: 20.07.2015 Čas: 11:11

KOLT - Jenže NF již dávno není antisemitická. A znovu opakuji, od té doby, co jí převzala le Penová se hodně NF změnila, viz. její slova: "Islamismus je dnes druhou největší totalitou 21. století a je namířen přímo na naše židovské spoluobčany. Proto se na nás nyní obracejí nejčastěji právě Židé. Vidí, že jedině Národní fronta je schopná je bránit před tímto nebezpečím."
Možná i proto se tak moc pohádala se svým otcem.

Jobbik bohužel částečně antisemitický je a je to věc, která mi na něm dost vadí. Ale bohužel v Maďarsku není jiná lepší možnost, alespoň z mého pohledu.

Pokud tak krásně obhajujete Todomatcha, zkuste si přečíst ty jeho bláboly. Nejenom pod tímto článkem. Je to on, kdo většinou naprosto zbytečně provokuje těma jeho moudrama... však si to přečtěte, to Vám nepřijde na hlavu?

Díky za odkaz :) Merkelová sice říká, že Německo nemůže všechny přijmout, ale dělá pro to něco? No nedělá, protože pokud by dělala, okamžitě by byli deportování ti mladí muži z Afriky, zatímco takovýmto by mohlo Německo pomoci a nehrozila by jim deportace. To je takový paradox EU... přijměme zločince, ale lidi, kteří si to mnohdy zaslouží pošleme pryč. A pokud už jsme u těch obvinění, že říkám to, co Todomatch vlastně ve skutečnosti vůbec neříká, tak i on mě přeci obvinil, že jsem Nácek, že nesnáším imigranty... jenže to vůbec není pravda a je zvláštní, že toto Vám nevadí.

avatar
Vrata Datum: 20.07.2015 Čas: 10:31

Necetl jsem predchozi diskusi, takze se omlouvam, pokud muj zde muj nasledujici text jiz nekdo napsal.

Noviny se nam velmi pohorsuji nad symboly sibenic na diskutovane demonstraci ale nikoho zda-se nezajima, ze podobne vyhruzne symboly zde jiz byly na nekterech predchozich demonstracich a nikoho to tehdy nepohorsovalo. Konkretne, podle nedavno publikovaneho "uvodniku" na Neviditelnem psu to byli odborari, kteri meli opratky ci obesence na transparentech (vyhrozovat pravicove vlade je OK), Klaus se snad na jine demonstraci likvidoval jako Morana a Kalouska jeste s jednim politikem popravovali stetim na transparentech na dalsi demonstraci.

Holt, nekomu vybranemu vyhrozovat je legalni, jinemu ne.

avatar
martinius Datum: 20.07.2015 Čas: 09:41

Podle mého osobního názoru problémem vyjadřování nesouhlasného názoru s přistěhovalectvím, či s jakýmkoliv poukázání na špatné chování menšin v rámci našeho státu je, že se toho vždy zhostí nějaká ta strana, či hnutí, která se prezentuje jako extrémistická. K tomu, aby takto byla označena stačí, že si dá do názvu oslovení, národní, vlastenecká, či bojová, nebo tak nějak. K tomu dodá symboly, s prvky násilí, jako jsou pěsti, oprátky, meče, atd. Prostě něco, co musí vypadat drsně, nebo alespoň bojovně. To je ale ta chyba. Někdy mi to připadá, že právě vůdcové těchto hnutí a těchto stran, jsou placeni nějakou mafií, podporující nelegální imigraci, nebo zneužívající prostředky na sociální programy pro menšiny. Z efektu jejich nasazení totiž vyplývá, že jejich projev vždy a ve všech případech znehodnotí jakýkoliv projev protestu v tomto směru a tak vytváří čistý dojem, že tyto protesty jsou jenom záležitostí extrémistů a tím tedy je vyvíjen tlak na naše politiky a orgány v trestním řízení, aby adekvátně reagovali. Výsledkem pak je, že ti, jenž na sociálních programech vydělávají nehorázné peníze, si mnou ruce. Vždyť máme republiku plnou extrémismu a rasismu. Proč s tím něco neděláme. Musíme vymyslet nějaké programy a ty financovat. Musíme menšiny více chránit, protože jsou ohroženy. Vždyť lidé nemají problém s přistěhovalci a ani s menšinami. To je jen záležitost extrémistů. Já osobně, ačkoliv rasista a ani xenofobik nejsem, se musím vysmívat lidem, kteří vidí v organizacích jako je Dělnická strana, či různá pravicová hnutí, jedinou spásu a jedinou stranu, která se nebojí proti tomuto bojovat, protože jsou to právě oni, kteří mají na svědomí větší podporu menšin z hlediska jimi kritizovaných výhod a hlavně, kteří nutí naše politiky stavět se pozitivně k přijetí většího počtu azylantů. Takže každá vyholená hlava s šibenicí, či nějakou hezkou vlajkou, která zařve Čechy Čechů, tak svou hloupostí jen přímo napomáhá naši republiku dále dojit menšinami a těmi, co z toho mají byznys a vytvářejí mýtus, že naši někteří spoluobčané jsou jen těžce diskriminovaní a hrozí jim u nás nebezpečí. Takže až někdy potkáte pravičáka na ulici, tak mu poděkujte, že bojuje aktivně za zneužívání našeho sociálního systému a že maká pro mafii, která tento kšeft řídí.

avatar
semtam Datum: 20.07.2015 Čas: 08:11

Ještě doplním k osobě pana Peszynského. Tento člověk byl účasten na demonstraci, kde se na prezidenta ČR házela vajíčka. Byl tam s organizací tzv. pražského majdanu. Který dlouhou dobu (nebo stále má, jestli nedošel $) měl stánek na Staromáku s propagandou Majdanu.
Jak víme, Majdan byl nedemokratický převrat s cílem svržení demokraticky zvoleného prezidenta. Tak opravdu nevím, zda by měl být tento člověk (Peszynski) uváděn ve smyslu motta: „Svoboda tvé pěsti končí u špičky mého nosu"

Zde jeho reportáž z demonstrace. Všimněte si pozoruhodných myšlenkových pochodů:
http://tomaspeszynski.blog.idnes.cz/c/437115/Opravdovy-Majdan-v-Praze-17112014.html

avatar
KOLT Datum: 19.07.2015 Čas: 22:33

Superme: Ale jo, já taky chápu rozdíl mezi PS a Jobbikem. Což ale nemění nic na tom, že jak ten, tak Národní fronta je plná antisemitských nácků. A jejich strany proti nim dle mého názoru nevystupují ani zdaleka dostatečně.

Hlavně mně ale připadá, že Todomatche obviňujete z něčeho, co netvrdí. To mi přišlo dost nefér.

K oné Palestince: http://echo24.cz/a/wRYy9/bylo-to-v-poradku-palestinska-divka-brani-merkelovou. Přiznávám, že tu kauzu moc nesleduju, ale co vlastně udělala Merkelová tak špatného? Jen jí na rovinu řekla, že všechny Německo přijmout nemůže. Aber das ist richtig! Neřekla jí, že zrovna ji nepřijmou.

avatar
Beld Datum: 19.07.2015 Čas: 22:25

pokud nekdo k tomuto clanku pripoji komentar , ze podle jeho nazoru je clanek neutralni a nepodporuje ani jednu ze stran , tak asi neni duvod nadale "diskutovat" . To , ze se o to nekteri snazi nedava dobrou predstavu o jejich soudnosti .

avatar
Superme Datum: 19.07.2015 Čas: 22:06

KOLT - Víte, on je rozdíl mezi Národní Frontou z Francie, Jobikem z Maďarska a Pravým sektorem z Ukr.

Pravý sektor je organizace, která se otevřeně hlasí k Nacismu. Tito lidé nemají absolutně žádnou podporu ani od Jobbiku nebo třeba Zlatého Úsvitu z Řecka. I naše DSSS která s nimi ze začátku sympatizovala se od nich dnes silně distancuje.

Ale zpátky k rozdílu. Národní Fronta je čistě patriotistická strana, která nemá absolutně nic společného třeba právě s Pravým Sektorem. Je to strana, která chce chránit tradiční hodnoty, která chce snížit počet imigrantů v zemi a která chce, aby Francie nebyla součástí EU. Žádné neonacistické myšlenky u nich nevidím a vůbec né dnes, když je v jejím čele Marine le Penová. Pokud považujete je za neonacisty, pak musíte považovat za neonacisty také Svobodné z Rakouska nebo Dánskou lidovou stranu.

Jobbik je radikálnější, to zcela jistě. Ale opravdu není proti každému "nemaďarovi". Ono konec konců mají Maďaři velice dobré vztahy třeba s Poláky. Vůbec se Jobbik poté, co ho převzal Vona celkem změnil. Takže ano, Jobbik je ve svých názorech mnohdy dost radikální, ale s Pravým sektorem ho prostě nelze srovnávat...

No vidíte, já jsem velkým příznivcem našich Svobodných, tedy naší obdobou Britského UKIPu. Považujete mě tedy za nácka stejně jako Todomatch? Na něj mám svůj názor a sprostý být nechci.

A co se týče té dívky, tak její vyjádření jsem nečetl, ani nevím, že nějaké vydala, ale tohle by mě dost zajímalo. Pokud můžete, tak bych byl rád za odkaz, díky :)

avatar
KOLT Datum: 19.07.2015 Čas: 21:11

Tak mám pocit, že tady někdo, vlastně skoro každý, slyší trávu růst... Článek nepodporuje ani jednu ze zmíněných demonstrací. Fakt nevím, kde co vidíte.

Superme: Ačkoliv se s Todomatchem v pohledu na EU a podobné neshoduji, v tomto případě má, co se vás týče, pravdu. Odsuzujete PS na Ukrajině (v tom jsme za jedno!), ale radujete se z volebního úspěchu Le Penové a Jobiku, což jsou náckové a antisemiti jak vyšití. Obviňujete Todomatche, že každého, kdo s ním nesouhlasí, považuje za nácka, což evidentně není pravda. On je rozdíl mezi UKIP, která je proti imigrantům a EU, a Jobikem, který krom zmíněného je proti Židům, Slovákům a vlastně proti každému nemaďarovi. Taktéž nevím, proč by každý, kdo není ve vaší linii, musel podporovat islamizaci Evropy. A ohledně té Merkelové, přečtěte si vyjádření té dívčiny. Ona sama Merkelovou obhajuje!

avatar
Superme Datum: 19.07.2015 Čas: 18:50

semtam - Nemám co dodat, skvěle napsáno.

Todomatchu, nechápu o co ti jde. Podporuješ tady skutečné pohrobky Nacistů z Pravého Sektoru a mě budeš odsuzovat?! Ty vůbec nechápeš, za co Generace identity bojuje. Přečetl sis jeden článek z Antify a hned víš vše. Každého, kdo s tebou nesouhlasí považuješ za Nácka! KAŽDÉHO! Podporuješ islamizaci Evropy. Jsi chudák a lituji tě.

https://www.youtube.com/watch?v=OxSfnrh1l8Y

A ještě dodám. Ta holčina je jednoduše slušný člověk! Proto takovéto lidi budu podporovat a budu je klidně přijímat. Ale ne zločince.

avatar
Pandur.cz Datum: 19.07.2015 Čas: 18:21

Semtam:
Souhlasím.Manipulace.
Autorčiny články se asi snaží prezentovat skutečnost, že náš "systém" má zuby a zatím je na nikoho nevycenil.
Ale celé mi to přijde jako hysterická a ustrašená reakce na pár křiklounů.
Asi jako jít s kladivem na komára.

P.S. Proč už autorka nereaguje na obhajobu svého stanoviska ? Dříve byla poněkud aktivní.

avatar
Pandur.cz Datum: 19.07.2015 Čas: 18:03

Tento článek je předzvěstí věcí budoucích.
Bohužel to nic pěkného nebude.
Umlčování nespokojených, tvorba "zakázaných témat", náhubkové zákony, kontrola internetu, veřejných projevů, násilné prosazování multi-kulti....
Ne proto, že by to naše vláda chtěla, ale dokopou ji do toho Führerové z Bruselu, stejně jako do "dobrovolného přijetí migrantů".

Stačí se podívat na tento článek:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/375390-hollande-vola-po-vetsi-integraci-eurozony-chce-vlastni-vladu-i-parlament.html
Z toho mi běhá mráz po zádech.

arr