Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

NÁZOR: Zvítězí falešná víra v niterný pocit bezpečí?

Datum přidání 20.11.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 93 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Každý se s masakrem v Paříží vyrovnává po svém. U části společnosti převládá sebelítost a utvrzování niterného pocitu, že nám se nemůže nic stát. Média a politici se strachují, zda v Evropě nedojde k nárůstu protiislámských nálad a extrémismu. Avšak jsou za nárůstem protiislámských nálad pouze teroristické útoky islámských teroristů nebo tvrdošíjná politická korektnost, kterou si řada lidí vykládá jako zlehčování a zakrývání problémů?

Foto: Shromáždění na podporu Francie v Londýně; ilustrační foto / Christiaan Triebert, CC BY 2.0

Foto: Shromáždění na podporu Francie v Londýně; ilustrační foto / Christiaan Triebert, CC BY 2.0


Tento text je nutno chápat jen jako jeden z úhlů pohledů, nikoliv jako komplexní popis reality. V článku jsme načrtl některé myšlenky, ale není zde prostor každou myšlenku rozepsat detailně.


Předmluva

Hned na začátku zopakuji to, o čem jsme bytostně přesvědčen - největší bezpečnostní hrozba pro Evropu představuje neřízená migrace lidí vyznávající jiné kulturní hodnoty než euroatlantická civilizace a nárůst moci islámu všech forem v Evropě.


Politici, elity a média nesmí v žádném případě odpor lidi k migraci a islámu podceňovat. Naopak, politici, elity a média musí odpor moderovat a směrovat konstruktivním směrem. V opačném případě to za ně udělají nejrůznější fanatické a extrémistické organizace, které strach lidí využijí k nárůstu své politické moci.


Přesto vše, nebo právě proto, politici, elity a politici nesmí názor veřejnosti urážet lacinou politickou korektností, kdy jsou problémy překrývány nic neříkajícími frázemi. Zářným příkladem je tvrdošíjné přesvědčování, že útočníci neměli s islámem nic společného.


Naopak, měli. Útočníci byli Muslimové a měli s islámem něco společného.


Islám v Evropě a sucho na Středním Východě

Média a politici se předhánějí ve zdůrazňováni, že útočníci nebyli migranti a Muslimové. Ti, kteří spojují útoky islámských teroristů s islámem, nebo útočníky označují za Muslimy, jsou označování za jednoduché xenofóby, tmáře a pravicové radikály.


Problém však je v tom, že kritici nerozlišují osobní lidský přístup k jednotlivým osudům uprchlíků a strategický dlouhodobý pohled na problém. Je to problém emočně citlivých lidí, jejichž úsudek dokáží ovládnout lítostivé fotky zubožených uprchlíků nebo manipulativní fotky mrtvých dětí.

 

Při posuzování takto globálních problémů však je třeba emoce mít pod kontrolou a kontrolovat se při prohlížení drastických fotek, které mají médiím přinést jediné - větší čtenost a příjem z reklamy.


Celá diskuze kolem migrace a islámského radikalismu není o lidském přístupu a o osobních vztazích s Muslimy. Pokud uvidím osobně Muslima v problémech, pomohu mu. Pokud uvidím osobně uprchlíka v problémech, pomohu mu. Avšak i přesto, že jim pomohu, nepřestanu tvrdit, že tady velkou komunitu Mulismů nechci a že velkorysé přijímaní uprchlíků je problém.


Jsem schopen zachovat si lidský přístup, empatii a altruismus, aniž bych nezapomněl na strategický rozměr celého problému. Bohužel se zdá, že řada lidí řídí své jednání k Muslimům a uprchlíkům pouze skrze emoce a osobní lidské vztahy a není schopna posuzovat celý problém ze strategického hlediska ve škále několik let či jednotek desetiletí.


Řekněme si tedy základní fakta - celý Střední východ, kde žije 1 000 000 000 lidí (slovy “miliarda”), kolabuje.


Není to kvůli válkám, ty jsou jen následek. Problém je především nekontrolovatelný růst populace a nedostatek vody, jídla a pracovnách příležitostí na Středním východě a v Severní Africe. Od Pákistánu až po Libyi žije miliarda lidí, kteří v následujících letech budou mít problém s vodou a jídlem.


V Egyptě každý rok přibývá milion obyvatel a asi 30 % lidí dává na jídlo kolem 60 - 80 % svých příjmů. Pokud nastane neúroda díky suchu kdekoliv na světě, např. v Číně a Indii, dojde k skoupení obilí bohatšími státy a k nárůstu cen potravin. Na pochod se tak na Středním východě mohou dát desítky nebo dokonce stovky milionů lidí.


Kde půjdou? Za lepším a tam, kde jejich soukmenovci již vytvořili zázemí. Postará se Evropa o 100 milionů lidí ze Středního východu a Severní Afriky, kteří vyznávají naprosto jiné životní hodnoty, náboženství, přístup k životu? Vždyť se Evropa za několik desítek let nedokázala postarat o několik stovek tisíc nebo milionů lidí ze Středního východu a Severní Afriky! Důkazem nechť jsou gheta nezaměstnaných a vyděděných lidí ze Středního východu a Severní Afriky rozesetých po celé Evropě.


Z výše uvedeného mi vyplývá, že absolutně nemá smysl přijímat ve velkém uprchlíky v Evropě, ale pouze investovat do zkvalitnění životních podmínek na Středním východě.


Při volání Sluničkářů “Vítejte uprchlíci” si pak člověk pokládá otázku, zda ti lidé už neztratili úplně soudnost a zda mají základní přehled o tom, co se ve světě děje. Připadá mi spíše, že Sluničkáři podobná hesla používají jen k útokům a provokacím vůči druhému táboru, tedy těm, kteří uprchlíky odmítají.


Není to poprvé, kdy nejde o vyřešení problému, ale o likvidaci názorového oponenta všemi prostředky. Ne pro řešení problému, ale pro čistou zlomyslnost.


Tady jsme doma

Uprchlíci a islám v Evropě tvoří, ať už vědomě/nevědomě, dobrovolně/nedobrovolně, podhoubí pro teroristické akce, islamizaci Evropy a kulturní, ekonomický a společenský rozklad Evropy. Pokud budu znít cynicky, nejde jen o ty mrtvé v Paříží, ale o podobu civilizace, ekonomiky, společnosti a bezpečnosti Evropy v následujících letech.


Jsem bytostně přesvědčen, že sžití naprosto odlišných kultur a národů na jednom místě není možné. Jak se sžívají po staletí Skotové a Britové, Valóni a Vlámové, Maďaři a Slováci, Romové a Češi? Historie nám znovu a znovu dokazovala a dokazuje, jak podobné sžívání dopadá. Kde se v nás bere ta arogance, že nyní jsme lepší, chytřejší, jiní?


Jak se budou asimilovat v Evropě Pákistánci, Afghánci, Iráčané, Syřané, Palestinci, Egypťané, Libyjci. Napadlo také někoho, jak tyto etnika budou žít vedle sebe? Například Kurdové a Turci v Německu?


Jsem si jistý, že i za stovky let najdeme v Německu, Francii i Velké Británii syrské, libyjské, pákistánské a afghánské komunitní ostrovy (ostatně jak tomu je nyní v Evropě a kdekoliv na světě), nikoliv libyjsko-syrské, pákistansko-egyptské, kurdsko-turecké nebo islámsko-jezuidské ostrovy. Lidi trápí, jak začlenit uprchlíky do společnosti, ale jak uprchlíky naučíme žít vedle sebe?


Stačí se podívat na Francii nebo Belgii, jak asimilovali Muslimy za 50 let. Myslíte, že tomu bude za 50 let jinak?


Tyto ostrovy se velmi lehce mohou stát, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně, pátou kolonou. A v tomto případě nejde o osobní a lidské kvality každého jednotlivého člena ostrova, ale o jedinečnou sociálně-kulturní společenskou strukturu, která poskytuje zázemí a krytí pro případné teroristy.


Dejme si sami otázku, jak úspěšní by byly islámští teroristé, pokud by ve Francii neměli zázemí tvořené islámskými imigranty? Dle mého velmi nízkou. Věřím, že v České republice, kde je velmi malá muslimská komunita - a opět je zcela irelevantní, jaké osobní kvality mají jednotliví čeští Muslimové - podobný útok má mnohem menší šanci na úspěch.


Byli to Muslimové, nebyli to Muslimové

Největší obavou současných médií nejsou povraždění neviní lidé, ale zdůrazňováni, že útočníci nebyli Muslimové. Přesně tahle arogantní a lehkovážná politická korektnost v lidech probouzí agresivitu. Proč? Protože to byli Muslimové!


Jak nelze spojovat útočníky s Islámem, když při vraždění nevinných civilistů provolávají “Alláh Akbar” a neužívají zvyky, fráze, postoje a ideje spojené s islámem. Jenom proto, že další muslimové říkají, že nemají nic společného s islámem? Tohle opravdu lidi neuklidní, ale naopak rozčílí.


Islám má problém a Muslimská obec, místo nic neříkající fráze, že tihle lidé nemají nic společného, se musí postavit čelem a říct: ”Islám má problém a musíme ho řešit!”


Avšak, kde vidíme demonstrovat arabské přistěhovalce proti terorismu, proti radikálnímu islámu nebo proti Islámskému státu? Chápou Muslimové a přistěhovalci, že se bojuje o jejich osud v Evropě? Pokud chtějí ukázat, že si jako hosté cení a váží našeho domova, měli by začít aktivně bojovat proti všem radikálním formám islámu.


Zatím ale nic takového nevidíme.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Jura99 Datum: 23.11.2015 Čas: 17:26

V masové imigraci vidím nejméně dvě roviny. Jednak tu bezpečnostní a zejména tu kulturní. Nejsem si jist, jestli jsme byli vychováváni dostatečně kosmopolitně, abychom chtěli přijímat jakékoliv množství imigrantů zcela odlišné kultury. Merkelová řekne, že strop na počet imigrantů odmítá dát. To tedy chce říct, že když hypoteticky bude Němec v Německu jednou menšinou, že to tak má být? Nevím, jen se ptám. Je podle Merkelové žádoucí, aby jednou na 3 Němce připadalo třeba 7 imigrantů, které vůbec nezajímá kdo byl Goethe, Beethoven, Bismarck, Einstein, protože jejich dědečkové přišli z Nigérie? Když se tak stane proto, že imigranti budou silnější, tak prosím, ale zde se páchá dobrovolná proměna kulturního prostředí státu. Možná to tak má být (viz. USA), ale mě to překvapuje, protože ve škole a v rodině jsme byli vychováni v úctě k našim předkům.

avatar
Jecchus Datum: 23.11.2015 Čas: 14:36

Vícero diskutujících tu řešilo rozdíl nacismus x komunismus x islám a vyjadřovalo se k rozdílnému vímání a přístupům k nim.

Osobně také nejsem příznivcem zákazu islámu jako takového. Podle mne to nemůže fungovat - když se zakáže islám, tak se nestane to, že si druhý den muslimové řeknou "ok, zakázali islám, ode dneška jsem teda hinduista, baštím prasata, nebaštím krávy, terorismus se mi hnusí", V praxi to bude jen zákaz projevů islámu, ale islám jako takový nezmizí (mám pocit, že v nějaké obdobné podobě to tu již v diskuzi zanělo).

Z mého pohledu je pak rozdíl nacismus (nesmí se) x komunismus (tak nějak se nesmí, ale vlastně toleruje) x islám (smí se) a vůle činit ve vztahu k různým ideologiím nějaké velké kroky dost ovlivněna tím, jestli ta daná ideologie vyvolala nějaké společenské dění, které funguje jako katalyzátor velkých změn či kroků. Tím mám na mysli, že pokud by nebyla 2. světová válka, tak by patrně nebyl ani zákaz nacismu. Ta válka tedy působila jako společenský katalyzátor změn ve vztahu k nacismu. Kdyby pod vlajkou komunismu proběhla nějaká 3. světová, ve které by komunistická ideologie stála na poražené straně, je vztah k němu obdobný jako nyní k nacismu. Když ve jménu islámu proběhnou nějaká dění s potenciálem působit jako katalyzátor společenského dění, změní se postoj i k islámu jako takovému. Takovým děním může být např. něco jako aktuální pařížské útoky, ale v daleko masovější míře s násobky obětí, na mnoha místech zároveň, popř. po delší dobu opakovaně v relativně krátkých intervalech (kratší než interval mezi Madridem, Londýnem a Paříží).

Tím to nijak nehodnotím, jen říkám, že činy budou následovat až po katalýze, do té doby se bude jen krafat anebo se budou provádět jen malé věci.

avatar
premyslcz Datum: 23.11.2015 Čas: 13:45

Tož tak to v té politice bývá, zákony které jsou normálně těžko průchodné jsou připraveny, aby se ve vhodnou chvily použily. Čekám další zákony na potlačení občanských práv nebo digitálního soukromí. Občas se objeví i jiné inteligentní zdůvodnění viz. Ministerstvo obrany, které kvůli uprchlické krizi nakupuje útočné pušky nebo techniku do Afganistánu.

avatar
skelet Datum: 23.11.2015 Čas: 11:56

lorgarius: pochopitelně, že čekal. Ten kdo to chce prosadit hodlá využít hysterie týkající se bezpečnosti.

avatar
lorgarius Datum: 23.11.2015 Čas: 11:54

K tomu zakazu - je zaujimave ze v Parizi utocili 13teho a protiteroristicka akcia na likvidaciu mozgov utoku trvala do 16teho - priapdne este trva, uz 18 sudruhovia prisli s onym navrhom. Cakal uz predpripraveny v sufliku na podobnu tragediu?
Rovnako konfiskacia bez nahrady vlastnictvo a nahrada skody su zrejme v Bruseli pojmom neznamym.

avatar
Jezevec Datum: 23.11.2015 Čas: 11:37

Adanedhel: K zákazu zbraní. Zrovna loveckých by se to týkat nemělo, ale spousty ostatních ano. Jednoduše pokud je zbraň XY samočinná tak i její úprava na semiauto má být zakázána, odebrána a zničena bez náhrady. Pokud replika vypadá jako zbraň XY spadá do kategorie C a je na ní potřeba zbrojní průkaz. Dokonce se to týká i airsoftových zbraní.
Poprvé ta směrnice na jaře neprošla a doufejme, že neprojde ani nyní. Každý občan, který napíše europoslancovi nebo podepíše petici tomu může pomoci aby se tak nestalo.

avatar
Adanedhel Datum: 23.11.2015 Čas: 11:24

Hmm, právě v reakci na "probouzející se" xenofobní nálady atd. v reakci na muslimský teror najednou EK vyšla s tím zvráceným návrhem který má zakázat lovecké zbraně, a střelné zbraně obecně a navíc zakázat luky a kuše. PRotože EK ví, že pokud by se pohnula ´byť jen polovina majitelů zbraní, tak nemá současný Eurokomunismus šanci, lidem se taková vláda prostě nelíbí a situace ve společnosti je dost vyhrocená. To si jako myslíš, že si lidé nechají všechno líbit ? Ještě k tomu o tom mírumilovném žití - od konce druhé války se sem dostaly miliony muslimů za prací. Nevšiml jsem si, že by byli nuceni konvertovat ke křesťanství nebo ateismu, Nevšiml jsem si, že by byli zotročováni a že by byli cíleně muslimské dívky a ženy znásilňovány tak jako to činí oni nám. Viz Roterham apod. Nebo mi řekni, kdy sem byli muslimové deportováni proti jejich vůli.

avatar
kazd Datum: 23.11.2015 Čas: 09:43

No tak s pí. Zelenou bych se před soudem rád potkal :-) bylo by to zajímavé cvičení.
S genocidou je to těžké. Co to je?
Podívejte se na Armény a Turky.. V opačném gardu dnes zastavíte potravinovou pomoc a už vám humanisti říkají, že je to genocida. Nezasáhnete v kmenovém sporu ve střední africe a už jste "nezabránil genocidě"...
Řešením středního východu je buď pokles poulace nebo zvýšení výkonu ekonomiky. S právěm šaria toho zvýšení výkonu nedosáhnete.

avatar
Luky Datum: 23.11.2015 Čas: 09:24

Adanedhel napsal: Je smutné si přiznat, že nás dosavadní život, plný idealismu a jakéhosi porozumnění mezi národy a kulturami je pryč. Ale ne naší vinou. My jsme nevlezli na cizí území a nechováme se jako skunk v kurníku. MY jsme pouze očekávali, že když někomu ukážeme mírovou a pokojnou cestu, bude se jí držet.

Buď žiješ v paralelním vesmíru nebo troluješ. Jinak s tou genocidou je to už trestný. Ale jak jsem řekl, já právník nejsem. Paní Zelená by ti to ale určitě vysvětlila....

avatar
Adanedhel Datum: 23.11.2015 Čas: 08:46

Bolg Pana Berrezougy čtu. On je sympatický člověk ale musím říci, že z praktického hlediska jsou jeho názory na pendrek. Prostě takhle to s muslimy nefunguje. A řešení našeho problému tu jedno je a je velmi jednoduché, ale všichni se ho bojí, obchází ho a v hrůzách se mu vyhýbají. To řešení se nazývá revoluce a genocida. JE to politicky nekorektní, ale už i někteří politici přiznávají, že jakmile se překročí určitá mez, projeví se opět síla Evropanů, totiž, zamést s nepřítelem na domácí půdě. A pokud se vám toto zdá obludné a hrozné, vzpomeňte si na rok 1789. Situace se tam nebezpečně blíží. Ale takový už je život. Je smutné si přiznat, že nás dosavadní život, plný idealismu a jakéhosi porozumnění mezi národy a kulturami je pryč. Ale ne naší vinou. My jsme nevlezli na cizí území a nechováme se jako skunk v kurníku. MY jsme pouze očekávali, že když někomu ukážeme mírovou a pokojnou cestu, bude se jí držet. Ale ne Islám, ne muslimové. Za 1400 let prošla antická, či chcete - li Evropská civilizace úžasnými proměnami. Za 1400 let je islám stále stejně krvelačný, chamtivý a vražedný, jen se mu dostaly do rukou moderní technologie. Smýšlením jsou na tom neustále stejně - jako barbaři.

avatar
Deortc Datum: 23.11.2015 Čas: 00:09

S článkem nemohu jinak než jen bezvýhradně souhlasit.
Snad bych jen dodal, že velmi fundované postřehy a myšlenky k této tématice, jsem-li to schopen posoudit, má také i pan Hatem Berrezouga, viz. http://berrezouga.blog.idnes.cz/
jehož názory mají o to větší dopad, že on sám je Muslimem, který, jak se zdá, se navíc tématem Islámu a soužitím Islámu s naší liberální sekulární společností aktivně zabývá.
Jsem přesvědčen, že názory toho pána opravdu stojí za pročtení.
Dle mého názoru se velmi hodnotné analýzy dotýkající se této tématiky objevují také na serveru
http://eretz.cz/

Můj osobní názor, z toho co jsem o této problematice dosud přečetl, je téměř dokonale pesimistický. Mnoho inteligentních lidí sice dokáže pojmenovat problémy soužití, dokáže dokonce i naznačit řešení, ale obávám se, že tím to také skončí, protože nevěřím, že ona řešení by v reálu byla skutečně realizovatelná - např. nalezení tolerantního mírumilovného a se západní společností kompatibilního výkladu Koránu + dalších islámských náboženských textů a přesvědčení všech islámských duchovních pohybujících se v evropském prostoru, že mají za jediný závazný brát právě tento nový výklad evropského softIslámu. Hmmm, celkem věřím, že podobné nápady, pokud by se je opravdu podařilo uskutečnit, by mohly hodně napomoct s řešením problému soužití, avšak podobnou záležitost vnímám spíš jako v reálu jen snílkovsou utopii než něco opravdu uskutečnitelného.

Abych řekl pravdu, domnívám se, že Evropa, tak jak ji dosud známe, pomalu končí a nikdo s tím nic nenadělá. Myslím si, že naše potomstvo prostě už bude žít za zcela jiné bezpečnostní a kulturní situace než na jakou jsme zvyklí dnes my a pokud se jim to nebude zamlouvat, tak holt budou muset hledat svou novou vlast někde mimo EU.

avatar
Pepos Datum: 22.11.2015 Čas: 23:05

Všetko je tu už popísané tak len moja poznámka.
Ja dodám len jedno moslimom presnejšie Arabom sa prirodzene rodia viac chlapci(a prežijú tzv. 1 rok...kto vie o čom píšem ten to chápe) ako dievčatá(vo svete je to fenómen).
Tak ako ich chceme poraziť? Tak či tak nakoniec vyhraje národ ktorému sa rodia najviac chlapci.
Mňa len mrzí ,že im to uľahčujeme.

avatar
KOUMES123 Datum: 22.11.2015 Čas: 17:59

V Evropě bohužel převládají politicky-korektní(či spíše zbabělí) politikové, kteří se bojí problémy řešit. Kecy o tom, že většina muslimů jsou mírumilovní lidé, kteří neškodí nám nepomůžou. Když jde do tuhého, tak se dá jednoduše těm takzvaně "umírněným" vybrat buď půjdeš s náma, nebo tě zlikvidujeme. Takhle to v lidské historii fungovalo vždycky. Bylo to za starého Říma, i za francouzské i ruské revoluce i za druhé světové války. Jestli si někdo myslí, že bude neutrál a ti druzí ať si to nějak vybojují, ten je na omylu. Ti radikální si totiž nechtějí špinit ruce sami a budou chtít vyhrát za každou cenu, takže do toho zatáhnou nakonec všechny.
Takže kecy o tom, že většina muslimů je hodná jsou k ničemu. Problém je v tom, že muslimská žena má průměrně 8 dětí a tyto země už tolik lidí neuživí. Historie zná jen 3 řešení přemnožené populace - 1) nemoci (mor, cholera) a hladomor 2) válka (občanská, nebo se sousedy) 3) vystěhování, neboli emigrace.

avatar
Marauder Datum: 22.11.2015 Čas: 14:59

Událost, na níž reaguji je už asi pasé, ale to o čem píši určitě není….
sedím u televize a sleduji Hyde Park s ombudsmanskou Šabatovou. Paní ombudsmanka vysvětluje, jak je potřeba hájit právo muslimských dívek oblékat se dle islámských pravidel na území ČR…. Žasnu a nechápu… Byla ta dáma někdy někde jinde než v hospodě na pseudointelektuálním meetingu s chartou…. Ví vůbec ta občanka, o čem je dnešní svět???!!! To už zapomněla na 11.září 2011!!!! Cožpak už opravdu všichni zapomněli, kdo byl Muhamad Atta a jeho „svatí bojovníci“!!! Položil si někdo odpovědný otázku, proč se muži inteligentní, v Evropských univerzitách vzdělaní, s dobře našlápnutou profesní kariérou propůjčili, či se nechali přesvědčit k sebevražednému útoku ve jménu „Aláha a víry“???? Měli peníze, atraktivní práci a holek, co jejich hrdla a údy ráčily….. Vybrali si 72 pannen…. PROČ?????!!!! Asi proto, že neuvažovali jako my…
Co pozdější útoky na metro ve Španělsku a v Británii (reakce na zapojení Španělska do akcí USA a GB v Iráku)…Udělal by něco podobného Evropan (křestan, nebo ateista)????? Neudělal!!!!!! Evropan se má rád. Má rád sám sebe, svou rodinu a chce vidět své děti vyrůstat a opravdu nestojí o to, aby na něj jakožto svatého mučedníka „ s láskou vzpomínali“.
Tady přece vůbec nejde o nějaký připitomělý šátek!!! Ten šátek je jen viditelná špička ledovce…. Pokud by šlo jen o něj, ať v něm ty dívenky třeba i veřejně v parku kopulují. Závěrečná reakce paní Šabatové na dotaz diváka zda by v Rijádu (Saudská Arábie) chodila ve svém běžném oblečení je uboze trapná!!!!! Pí Šabatová doslova říká „Nevím, co bych tam v (Rijádu) dělala“. „ Já byla na dovolené v Turecku“.
Možná by bylo dobré, aby si život v islámském státě zkusila. Ostatně, je to přece ona statečná disidentka, mluvčí Charty 77 a přesvědčená demokratka že??? Možná by bylo dobré ji vyslat na „studijní cestu“ do oblasti ovládané Islámským státem…Třeba by si ji některý ze zakuklených hošanů z povstalecké brigády pro pobavení koupil…. Nepochybně by s ním mohla moudře pohovořit o vývozu demokracie, Ženevské a Haagské konvencích, rovnoprávnosti žen a mužů a o tolik potřebném dialogu….. Pí Šabatová přece odolala i těm zlým chlapcům od STB…Po návratu (pokud by nastal) by bylo dobré ji opět pozvat před kameru a dát jí prostor…… Škoda, že se to nestane….
V této souvislosti mě napadá, že je opravdu velká škoda, že se doposud nepodařilo najít a pokud ještě žijí osvobodit ony dvě mladé ženy, jež se před cca. 1,5 rokem ztratily někde na Afghánsko-Pakistánském pomezí….
Pokud by se nějakým způsobem podařilo naší vládě, nebo někomu jinému osvobodit tyto dvě ženy. Věřím, že by mohly podat očité a hodnověrné svědectví o praktické zdůrazňuji každodenní formě života dle muslimských zvyklostí….. Troufám si tvrdit, že by jejich výpověď mohla opravdu osvětlit a pomoci ovlivnit názory české veřejnosti v souvislosti s muslimskými „přistěhovalci, turisty a studenty“ žijícími u nás a tolik proklamovaným právem muslimských dívek na nošení šátků… Upřímně, těch dvou českých holek je škoda….

Napříč Evropou jde jeden opravdu BIG problém!!! Nazval bych ho islámská kultura a styl života pronikající a PŘETVÁŘEJÍCÍ křesťanskou Evropu… Fakt už nikdo neví, co s nimi…. Je jich už totiž tolik a co je horší, jsou už na tolika vysokých postech a mají už tolik peněz, že je prakticky nemožné je vytěsnit a zamezit pronikání jejich vlivu do života zemí západní Evropy…Zkrátka, už si na ně nikdo z původních Francouzů, Belgičanů, Britů, ani Němců netroufá…Muslimské čtvrtě Bruselu, Londýně a Antwerpách jsou opravdu mementem!!!! Pokud máte vy sám, nebo jako strana politickou sílu, pošlete tam prosím televizní štáb.. Dejte do toho peníze. Ať to někdo nafilmuje a vezměte to na vládu….
Jsem obyčejný muž, pracující mimo CZ. Pracoval jsem v Belgii, Británii, Francii, Německu, Polsku…. Ve Francii jsem měl site managera umírněného muslima z Maroka… Inteligentní chlap Dvě vysoké školy v Německu, pět jazyků. Pedant a odborník na stavebnictví…. Mnohokrát jsme spolu večer diskutovali na téma Islám versus křesťanství. Zvykli jsme si na sebe a vcelku si porozuměli… Časem jsem vypozoroval jeho nepokrytý despekt vůči Evropskému způsobu vládnutí, způsobu výkonné a zákonodárné moci…. Jinak řečeno Evropský liberalismus považoval za směšný, slabošský a odsouzený k zániku… Řekl mě:
„ George, Evropa and France in particular are over cha cha cha“!!!!! Zarazil se… Došlo mu, že přestřelil a bylo po diskusi!!!!! Jinak řečeno, celá slavná EU je se svojí přistěhovaleckou politikou, dodržováním lidských práv a pseudointelektuálním liberalismem vůči čemukoliv a neustálou snahou o lidská práva, nejen pro muslimy MĚKÁ!!!! A proto i lehce zničitelná…..
Názory paní ombudsmanky jsou názory Vaška „kulisáka“. V roce 1989 mě bylo 18 let, ale dobře si pamatuji projevy „Vaška“ a jeho řeči a státě dělníků, jež komunisté ponižují a zavírají do králíkáren, dále o komunistické ideologii, jež údajně zdevastovala morálku a vztahy mezi lidmi, způsobila závist, „čecháčkovství“ a o zbytečné obavě z nezaměstnanosti, i o tom, jak nám chtějí tzv. západní demokracie pomoci…
Ó jak se vše v dobré za pomoci neviditelné ruky trhu, Charty 77, EU, USA a podpory rozličných církví nezištně pracujících pro blaho lidu vezdejšího vše v dobré obrátilo…


Toto jsem sepsal přesně před rokem a jako svůj názor na to, co jsem viděl ve Francii, kde to již "jelo" a jsem to jako podnět poslal jistému poslanci... V té době o nějaké uprchlické vlně na Balkáně a terorismu v Paříži nikdo ani netušil.... "No response"... Takže, je vidět, jak vážný zájem o názory lidí mocní mají...
Ty dvě holky se mezitím vrátili (jak vypadaly po cca 1,5 roku v zajetí) každý viděl. Ale, každý racionálně uvažující člověk dokáže odhadnout čím si asi musely projít...
Takže, ve finále stojíme na prahu zničení ve smyslu životního stylu.... Ty hordy "nájezdníků" jsou jen začátek.... Církve jen hrabou a hrabou (dokud je ještě co).... Tohle je válka civilizací a vyhraje ne ten "lepší", ale ten AGRESIVNĚJŠÍ..... Očekávám mínusy...

avatar
astor Datum: 22.11.2015 Čas: 05:45

U mě žádná sebelítost nepřevládá, ale převládá u mě přesvědčení, že když strčíte klacek do vosího hnízda, s vysokou pravděpodobnějaké to žihadlo dostanete. Měli by jsme (my Západ) vybudovat mohutnou armádu a přesvědčit všechny ty, kteří nechtějí připustit,aby zvítězily naše tradiční hodnoty, jako je empatie, odpor k násilí, odsouzeni agrese a víra ve světě a dát jim pocítít sílu našich svalů. My přece máme nejvyšší morální právo zasáhnout kdekoliv a kdykoliv, ať to stojí co to stojí, pánbůh si to přebere. S pozdravem H.H.! Ať žije USA a NAT O na věčné časy a nikdy jinak!

arr