Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

Nízkoprofilová balistická vesta Raptor I z produkce firmy Fenix Protector s.r.o.

Datum přidání 12.09.2017    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 9 komentářů    autor autor: Komerční sdělení

Balistická vesta Raptor I vznikala několik let pod vedením členů speciálních jednotek, se kterými spolupracujeme na vývoji většiny našich výrobků.

Foto: Balistická vesta Raptor I  / Fenix Protector

 

Tak vznikla nízkoprofilová, úsporná balistická vesta. Na základě požadavků spolutvůrců dostala název Raptor a jelikož na trhu již jeden Raptor z americké provenience byl, přidali jsme římskou jedničku pro její odlišení.

 

Toto přineslo překvapení, když konkurenční firma se snažila svézt na vlně úspěchu naší vesty tím, že si přidala dvojku. Tedy upozorňujeme! Náš výrobek je označen RAPTOR I, ne jinak.


Vesta se skládá z přední a zadní části obsahující vstup na balistiku měkkou i upevnění pro balistiku tvrdou. Na bocích jsou kapsy pro balistiku, kdy si volíte velikost (15×15 cm nebo 15×20 cm).

 

Na přední straně je platforma se třemi sumkami M4 na zásobníky. Z vnitřní strany je použita 3D síťovina, která zajišťuje komfort nošení.

 

Nastavení vesty je možné pomocí systému zapínání na ramenou a pruženky, která je ve skryté kapse na zadní straně vesty. Kapsy na vysílačku, oka a další doplňky (admin.kapsa) a Molle vazba poskytují možnosti variability nošení vesty.

 


Na českém trhu se naše vesta Raptor I objevila v květnu 2016. Od té doby je stále žádanou. V prodeji je vesta ve vzoru 95, tomuto vzoru dáváme důraz, tedy i většina naší produkce je ve vzoru českého maskování.


Vzpomínáte si na recenzi vesty FENIX-Protector Raptor I od Soldato team?

 

Vesta si vedla dobře, přesto se pár maličkostí, se kterými nebyli úplně spokojeni, našlo. Vzali jsme připomínky na vědomí a odstranili nedostatky.


A jak napsali pánové ze Soldatu teamu: „Jsme rádi, že výrobci na naše připomínky reagují a posouvají tak své produkty na ještě vyšší úroveň, ke všeobecné spokojenosti nás/vás, prostě koncových uživatelů, kteří to pak všechno tahají denodenně na sobě.„

 

Přistupujeme k našim produktům zodpovědně a oprávněné hlasy jsou vyslyšeny. A to se netýká pouze této vesty.

 

Raptor I je Mercedes mezi vesty podobných typů a  názvů. I my sami jsme zvědavi, co nyní o ní napíší pánové ze Soldato teamu.


Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.7 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
OndraZn Datum: 23.10.2017 Čas: 20:18

Zdravím jelikož nemám zkušenosti s používáním neprůstřelné vesty, tak mám dotaz.
Když si koupím vestu pro skryté nošení pouze obal, tak ochrání mě od útoku nožem nebo musím do vesty vložit balistiku?
Předem velké dík za odpověď

avatar
RiMr71 Datum: 13.09.2017 Čas: 17:14

Díky Fenri.

avatar
Jan Zizka Datum: 13.09.2017 Čas: 11:54

K vestě RAPTOR uvedu na pravou míru několik skutečností:

1. 2013 Česká zbrojovka a.s. zadala vývoj vesty u firmy FENiX (ALP)
2. Vesta získala svůj název RAPTOR návrhem tehdejšího šéfa projektu z CZUB
3. Vesta RAPTOR od firmy WARRIOR je na trhu od stejného roku a název české vesty byl zvolen aniž by někdo tušil že WARRIOR nazve stejně svou vestu
4. Český RAPTOR byl původně kopií vesty TYR PICO a drobné detaily se upravili po diskusích s příslušníky 601. Skss.
4. V roce 2014 CZUB dodala RAPTORy 601. Skss. Za vývoj vesty zaplatila CZUB FENIXu nemalou částku.
5. V roce 2015 byla spolupráce CZUB a FENIXu ukončena a pro CZUB zajišťuje vývoj sesterská společnost 4M.
6. RAPTOR 2.0 je vývojově podstatně dál než původní RAPTOR nebo RAPTOR I. Mmj. má přepracovaný design přední a zadní části, umožňuje polohování panelů, je vybaven systémem rychlého odhozu, má výměnné boční části a mnoho dalších vylepšení.

Vést se na vlně "úspěchu" vesty RAPTOR I nemá CZUB ani 4M Systems zapotřebí. Vývojové práce bylo na vestě RAPTOR 2.0 odvedeno obrovské množství a na výsledku je to znát. Více je možné si přečíst v našem představení vesty http://www.armadninoviny.cz/cesky-nosic-panelu-raptor-2-0-evoluce-v-praxi.html?hledat=Raptor+2.0

avatar
Mattauch Datum: 12.09.2017 Čas: 22:02

No... snad by se dalo souhlasit s tím, že je to nejpokročilejší vesta ve vz. 95 která je v sériové produkci a maloobchodně dostupná. Tím ale za mě pozitiva končí... Ta vesta spadá tak do doby před pěti až deseti lety, tehdy by to byla bomba, nyní jsou to spíš poslední záchvěvy toho, co se dá vyždímat ze starého konceptu. Zapínání na velcro, ramena si nerozepnete pro snazší oblékání, oba pláty ve stejné výšce ačkoliv anatomicky je lepší mít zadní plát posunutý mírně výše oproti přednímu... Když se někdo chce chlubit vývojem a tak dále, čekal bych alespoň něco jako virtus od source, který má nějaký podstatnější nápad a přináší pár nových konstrukčích řešení.

Zavedení do AČR, no proč ne. Jednoznačně lepší než to co je zavedeno nyní, ale při délce akvizičního procesu to bude při předání uživatelům takový přežitek jako NPP 2006 v roce 2010... Prostě deset let pozadu...

avatar
fenri Datum: 12.09.2017 Čas: 20:56

Prakticky nehrozí. A střela bez hlavně je víceméně neškodná. Zastaví jí karton, či slaboučká překližka (podle typu a ráže). Asi by to štíplo, ale vážně nezranilo.

avatar
RiMr71 Datum: 12.09.2017 Čas: 15:10

Jen takový dotaz - když plný zásobník dostane zásah - hrozí nějaké sekundární odpálení nesené munice v sumkách a následné riziko zranění? Má pak smysl řešit jak jsou zásobníky v sumkách orientované?

avatar
CerVus Datum: 12.09.2017 Čas: 11:30

Ta vesta mi přijde moc zajímavá a povedená na to aby ji zavedla AČR. U nás se bohužel preferuje co největší balistická odolnost (a cena) nad uživatelským komfortem, což jde ruku v ruce s bojeschopností člověka v ní. Škoda, ale snad se dostane alespoň na vybrané jednotky.

avatar
Josef Datum: 12.09.2017 Čas: 08:58

Za mně super vesta. U nás jednoznačně nejlepší, povětšinou konkurenceschopná i s ohledem na zahraniční konkurenci. Jen můj osobní názor, nosil jsem toho již spousty.

avatar
Jura99 Datum: 12.09.2017 Čas: 08:32

nepochopil jsem, kdo přesně se veze na "vlně úspěchu", když na trhu byl americký RAPTOR, dali si název RAPTOR I a když si někdo třetí dal RAPTOR II, tak ten je teprve ten co se veze? :-)

arr