Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Pozemní technika

Nová obrněná technika indonéské námořní pěchoty

Datum přidání 28.01.2014    Rubrika rubrika: Pozemní technika     komentáře 4 komentářů    autor autor: Jakub Mareš

Poslední období se v indonéské námořní pěchotě nese ve znamení modernizace parku obrněných vozidel. Politické vedení země reaguje na zhoršenou bezpečností situaci v oblasti a rozhodlo se k modernizaci svých ozbrojených sil. Nově se indonéští mariňáci těší z nových ruských bojových vozidel pěchoty BMP-3F a ukrajinských obrněných transportérů BTR-4.

Obrněné transportéry BTR-4

Foto: BTR-4 dodané do Iráku s věžovým kompletem Shkval / iraqimilitary.org

 

Obrněné transportéry BTR-4

Ukrajinský státní podnik zahraničního obchodu SpetsTechnoExport zvítězil ve výběrovém řízení Ministerstva obrany Indonésie na dodávku pěti obrněných transportérů kategorie 8×8 schopné plavby. Půdu pro uskutečnění kontraktu připravila v srpnu 2013 v Ukrajině vojenská delegace z ministerstva obrany Indonésie. Členové delegace získali technické informace o obrněných transportérech BTR-4 a shlédli vozidlo v dynamických ukázkách.


BTR-4 je obojživelné obrněné vozidlo určené k přepravě personálu mechanizovaných pěchotních jednotek a
k poskytování palebné podpory výsadku. Vozidlo může plnit operace v nejtěžších bojových podmínkách, včetně operace v prostoru zamořeného nukleárním, biologickým nebo chemickým spadem NBC (Nuclear, Biological, Chemical)

Ukrajinská společnost SpetsTechnoExport nevydala žádné podrobnosti o typu zbraňové stanice
indonéského BTR-4. Výrobce však nabízí k vozidlu 3 druhy zbraňových stanic - GROM, Shkval nebo BAU 23×4. Stanice GROM zahrnuje 30mm kanón s 360 náboji, 30mm granátomet se 150 náboji, 7,62mm kulomet s 1200 náboji a čtyři protitankové střely Konkurs nebo Baryer.

 

Video: BTR-4 při střelbě. / YouTube

Druhá stanice Shkval obsahuje stejnou výzbroj jako stanice GROM, avšak veze v zásobě o 800 nábojů ráže 7,62mm více. Poslední BAU 23×2 zahrnuje dva 23mm automatické kanony s 400 náboji a jeden 7,62mm kulomet s 2000 náboji.

Bojová vozidla pěchoty BMP-3F

Ruská federace prostřednictvím agentury Rosoboronexport dodá v brzké době indonéské námořní pěchotě celkem 37 nových ruských obojživelných bojových vozidel pěchoty BMP-3F. Nové stroje doplní sedmnáct BMP-3F, objednaných indonéským ministerstvem obrany v roce 2009.

 

Bojová vozidla pěchoty BMP-3FFoto: Indonéské vozidlo BMP-3F z první dodávky / Dispenal přes JakartaGreater


Slavnostní předání proběhne na polygonu Karang Tekok vojenské základny indonéského námořnictva a námořní pěchoty. Ceremonie se zúčastní také ministr indonéské obrany Purnomo Yusgiantoro.

BMP-3F je navržen a vyroben ruskou společností Kurganmashzavod JSC. Zbraňový systém z BMP-3F je označován jako 2K23 a skládá se z 100mm kanónu 2A70, 30mm koaxiálního kanónu 2A72 a 7,62mm koaxiálního kulometu PKT.

 

Video: Indonéská vozidla BMP-3F  v akci. / YouTube

Verze F je navržená s důrazem na operace na moři. Kromě lepších nautických vlastností dokáže BMP-3F operovat na moři úroveň 3 (vlny do 1,2 m) maximální rychlostí 10 km/h. BMP-F má navíc vylepšený systém řízení palby, umožňující vést účinnou palbu při plavbě na moři úroveň 2 (vlny do 0,75 m). Interní zásoba paliva postačuje až na 7 hodin plavby.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
David Datum: 29.01.2014 Čas: 13:45

To Minkor - částečně to zmiňuje Lukas. BTR-4 dodané do Iráku byly vráceny kvůli špatné kvalitě. Ty ale určitě nebyly dodány do Indonésie. Ale pro export do Iráku byla již připravena další série (40 ks?) - a tak je možné, že byly dodány právě ony. Ale to je jen moje dedukce - informace se k tomu shánějí těžko a s určitostí to říci nemohu
To Jakub Mareš - do Thajska byly dodány nikoli BTR-4, ale BTR-3 U, hodně podobné svému původnímu vzoru BTR-80, s dveřmi po boku vozidla a nikoliv vzadu, se silnějším pancéřováním a novou zbraňovou stanicí.
A jinak souhlas, je zajímavé, že se Ukrajina dokázala prosadit v Thajsku, které se do té doby orientovalo na americkou a čínskou techniku

avatar
Minkor Datum: 29.01.2014 Čas: 00:15

Jak to je vlastne s temi BTR-4 pro Irak? Nebyla ta zakazka iracany stornovana pro spatnou kvalitu dodanych stroju?

avatar
Jakub Mareš Datum: 28.01.2014 Čas: 20:40

Při psaní článku mě docela překvapilo, jak jeden schopný člověk v čele dokáže rozhýbat export zbraní ze země jako je Ukrajina. Mezi poslední zakázky mě napadá BTR-4 pro Irák a Indonésii a BTR-4 a OPLOTy pro Thajsko...

avatar
Lukas Datum: 28.01.2014 Čas: 19:10

Niech tylko Indonezyjczycy uważają by im Ukraińcy nie wcisneli tych wadliwych BTR-4, których Irak nie przyjął...

arr