Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výzbroj

O revoluční zaměřovač PRS se zajímá americká armáda

Datum přidání 18.01.2014    Rubrika rubrika: Vojenská výzbroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Výstava SHOT Show 2014 pokračuje a ukazuje to nejlepší z oblasti ručních palných zbraní. Společnost TrackingPoint na výstavě oznámila, že o její pokročilý zaměřovač PRS (Precision-Guided Firearm) projevila zájem americká armáda. Vojáci nakoupili šest kompletů pro testování.

TrackingPoint

Foto: Záměřovač PRS na platformě AR-15. / TrackingPoint

 

V současné době projevilo o zaměřovač PRS zájem třicet americký vládních a bezpečnostních agentur. Oren Schauble, marketingový ředitel v TrackingPoint, potvrdil, že jedním ze zájemců je americká armáda„Armáda nakoupila několik kusů pro účely testování a hodnocení," řekl Schäuble.

 

Proč takový zájem? Díky zaměřovači PRS může i netrénovaný střelec dosahovat výkony odstřelovačů. Toto pondělí na střelnici Boulder City ve Spojených státech vyzkoušelo střelbu 70 novinářů. Po několikaminutovém zaškolení měli pomocí opakovací pušky ráže 7,62 mm zasáhnout terč lidské postavy vzdálený 920 metrů (1000 yardů). Podle Schäuble pouze jeden nebo dva novináři na první zásah netrefili cíl.

 

"Byl to ale lepší den, než je obvyklé," řekl Schäuble. "Řekl bych, že úspěšnost prvního zásahu na 920 metrů je 70 %... s nezkušenými střelci.“


Video: Zaměřovač promění nezkušeného střelce v odstřelovače. / TrackingPoint

 

Naproti tomu armádní odstřelovači a ostrostřelci mají podle výkonného ředitele Jasona Schauble (příbuzný Orena Schauble) úspěšnost při prvním výstřelu na 900 metrů pouze 20 až 30%. Při druhém zásahu se úspěšnost zvyšuje na 70 %.

 

Jason Schauble také rovnou odráží pochyby o tom, jak novinku příjme odstřelovačská komunita. „Není to nutně pro ně. Je to pro lidi, kteří nemají výcvik a musí získat lepší schopnosti. Je to pro průměrného vojáka,“ vysvětluje J. Schauble.

 

Zaměřovač PRS však přináší na bojiště také nový taktický prvek a přístup k vedení boje. Zaměřovače mohou komunikovat mezi sebou a střelci si tak jsou schopni předávat informace o cílech. TrackingPoint takové vedení boje rozvíjí pod projektem Future of War.

 

Pušky mohu komunikovat mezi sebou,“ vysvětluje J. Schauble. „Jsme schopni zajistit rozsáhlejší přenos informací v tom smyslu, že můžete označovat cíle. Můžete předávat cíle někomu s optikou. K dispozici je celá vrstva komunikace, umožňující pušce určovat a sledovat cíle.“

Zdroj: TrackingPoint

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr