Evropská zbrojnice pro tanky Leopard 2

Německá firma KMW (Krauss-Maffei Wegmann) za ... Více

Německé bojové vozidlo pěchoty Puma pro Armádu ČR?

Redakce Armádních novin si ve výrobních prostorách ... Více

S-70M Black Hawk: Univerzální vrtulník pro Armádu ČR?

Ministryně obrany Karla Šlechtová zadala ... Více

Experimentální přesun mechanizovaného praporu AČR

Přesun je nedílnou součástí vojenského umění. ... Více

O webu

Historie

Armádní noviny (AN) se od svého založení v roce 2011 vypracovaly na pozici největšího odborného českého a slovenského internetového média zaměřeného na vojenství a bezpečnost.

 

Klíčem úspěchu jsou srozumitelné odborné články určené nejen zájemcům o vojenství, obranu, bezpečnost a ochranu, ale právě široké veřejnosti.

 

Profil AN

AN se profilují jako prozápadně kritické vojenské médium. Leží nám na srdci bezpečností, vojenské, politické a ekonomické zájmy České republiky a spojeneckých zemí z Evropské unie a Severoatlantické aliance.

 

Podporujeme české výrobce obranných technologií. Nejsme jen patrioti, ale uvažujeme také strategicky – podporujeme Českou republiku a její zájmy dnes i v budoucnu.

 

AN však nejsou jen nekriticky nakloněny euroatlantické civilizaci. Svět není černobílý, takže se nebojíme psát kriticky o EU a NATO.

 

Cíle

AN si kladou za cíl přinášet novinky z oblasti vojenství, obrany, bezpečnosti a ochranu lidí a majetku. Naším cílem je podpora, obrana a rozvoj české a euroatlantické kultury a společnosti.

 

Obecným cílem AN je především popularizovat vojenské otázky mezi širokou veřejností.

 

Autorství článků

V případě uvedení plného jména v hlavičce článku je autorem daný člověk. Pokud je uvedeno “Komerční sdělení” jde o placený reklamní článek. Pokud je uvedeno “Redakce AN”, jedna se o článek, jehož autor nechce být uváděn (není redaktorem AN), ale s obsahem článku se redakce AN ztotožňuje. 

 

 

Jan Grohmann
Šéfredaktor

arr