Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Pozemní technika

Obrněné vozidlo AMV35 pro program LAND 400

Datum přidání 04.08.2016    Rubrika rubrika: Pozemní technika     komentáře 4 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Nabídka společností BAE Systems Australia a Patria, partnera v konsorciu pro výběrové řízení Land 400, je podle oficiálních informací jednou ze dvou nabídek, které postoupily do dvanáctiměsíčního hodnocení Risk Mitigation Activity v rámci Land 400 Phase 2, výběrového řízení australské armády na nákup bojových průzkumných vozidel.

Foto: AMV35 s věží E34 a 35mm rychlopalným kanónem; větší foto / BAE Systems

 

Společnost BAE Systems Australia soutěží s vozidlem AMV35 od firmy Patria. Je to moderní, agilní modulární vojenské obrněné vozidlo na standardní platformě (off-the-shelf) s vysokou mírou ochrany, které je vybaveno v bojích prověřenou věží E34 od společnosti BAE Systems Hägglunds.

 

 

Glynn Phillips, generální ředitel BAE Systems Australia, řekl: „Pokud bude naše nabídka vybrána jako vítězná, BAE Systems plánuje vyrábět obrněná vozidla AMV35 v Austrálii. Díky tomu si Austrálie uchová výrobní kapacity na svém území a během životního cyklu tohoto programu, jehož délka se plánuje na třicet a více let, bude mít z výroby a servisu obrněných vozidel na území země prospěch i celá australská ekonomika.“


„Naše tři testovací obrněná vozidla pro program zkoušek a hodnocení u australské armády jsou již hotova. Náš tým se nyní soustředí na finalizaci našich plánů výstavby a zprovoznění výrobních kapacit v Austrálii, abychom mohli australské armádě nabídnout ten nejlepší produkt a související služby, ale také abychom zajistili maximální efektivitu výroby napříč celým dodavatelským řetězcem,“ dodal Phillips.

 

Mika Kari, prezident divize Land společnosti Patria, uvedl: „Společnosti BAE Systems a Patria společně nabízejí skvělé řešení pro australskou armádu i celou ekonomiku této země. Zatímco bude obrněné vozidlo AMV35 podrobováno hodnocení, my budeme společně s BAE Systems pokračovat ve spolupráci a budovat silnější vazby s australským průmyslem.“

 

Video: Testy AMV35 probíhaly ve Finsku. / YouTube

 

Společnost BAE Systems chce, aby obrněné vozidlo obsahovalo co největší podíl lokálně vyrobených dílů a technologií. Cílem je posílit místní průmyslové kapacity; plánuje se, že na území Austrálie bude časem probíhat celá výroba, vývoj technologií i výcvik celého programu.

 

Společnosti Patria a BAE Systems Hägglunds již úspěšně přenesly technologický vývoj, který souvisí s výrobou obrněných vozidel řady AMV a věže E35 do několika zemí.

 

Tím prokázaly svoje schopnosti v oblasti technologického transferu i to, že umí využít ekonomických příležitostí, které oblast skýtá, a dlouhodobě program udržet formou služeb modernizace a údržby.

 

Obrněné vozidlo AMV35 a zbraňový systém obsahuje produkty značky SAAB z obranného programu této společnosti. V červenci 2015 společnosti SAAB Australia a BAE Systems Australia podepsaly smlouvu o spolupráci, v níž se obě zavazují ke spolupráci s australským průmyslem a k dalšímu rozvoji kapacit Austrálie v projektu Land 400.

 


Udělte článku metály:

Počet metálů: 3 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Karlos73 Datum: 12.08.2016 Čas: 10:10

Stále viac fandím kanónú 35mm. Výkon a účinnosť lepší ako 30mm, rovnako lepší palebný priemer proti 40mm kanónu (kde sa často kritizuje počet vozeného streliva).
http://www.quarryhs.co.uk/CTAammo.jpg
Stále viac armád prezbrojuje na kanón 35mm.

avatar
Laci Datum: 05.08.2016 Čas: 13:03

vlasto: Rozhodně se to podobá víc chování na písku, než na normální půdě.

avatar
vlasto Datum: 05.08.2016 Čas: 10:27

Video ukazuje schopnosti vozidla na snehu. To v Australii urcite ocenia :D

avatar
Strategist Datum: 04.08.2016 Čas: 16:18

Chybí mi tu nějaké informace o samotném vozidle a jeho parametrech jak to bylo dříve tento týden u prvního zákazníka tenderu

arr