Evropská zbrojnice pro tanky Leopard 2

Německá firma KMW (Krauss-Maffei Wegmann) za ... Více

Německé bojové vozidlo pěchoty Puma pro Armádu ČR?

Redakce Armádních novin si ve výrobních prostorách ... Více

S-70M Black Hawk: Univerzální vrtulník pro Armádu ČR?

Ministryně obrany Karla Šlechtová zadala ... Více

Experimentální přesun mechanizovaného praporu AČR

Přesun je nedílnou součástí vojenského umění. ... Více

Pozemní technika

Obrněné vozidlo AMV35 pro program LAND 400

Datum přidání 04.08.2016    Rubrika rubrika: Pozemní technika     komentáře 4 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Nabídka společností BAE Systems Australia a Patria, partnera v konsorciu pro výběrové řízení Land 400, je podle oficiálních informací jednou ze dvou nabídek, které postoupily do dvanáctiměsíčního hodnocení Risk Mitigation Activity v rámci Land 400 Phase 2, výběrového řízení australské armády na nákup bojových průzkumných vozidel.

Foto: AMV35 s věží E34 a 35mm rychlopalným kanónem; větší foto / BAE Systems

 

Společnost BAE Systems Australia soutěží s vozidlem AMV35 od firmy Patria. Je to moderní, agilní modulární vojenské obrněné vozidlo na standardní platformě (off-the-shelf) s vysokou mírou ochrany, které je vybaveno v bojích prověřenou věží E34 od společnosti BAE Systems Hägglunds.

 

 

Glynn Phillips, generální ředitel BAE Systems Australia, řekl: „Pokud bude naše nabídka vybrána jako vítězná, BAE Systems plánuje vyrábět obrněná vozidla AMV35 v Austrálii. Díky tomu si Austrálie uchová výrobní kapacity na svém území a během životního cyklu tohoto programu, jehož délka se plánuje na třicet a více let, bude mít z výroby a servisu obrněných vozidel na území země prospěch i celá australská ekonomika.“


„Naše tři testovací obrněná vozidla pro program zkoušek a hodnocení u australské armády jsou již hotova. Náš tým se nyní soustředí na finalizaci našich plánů výstavby a zprovoznění výrobních kapacit v Austrálii, abychom mohli australské armádě nabídnout ten nejlepší produkt a související služby, ale také abychom zajistili maximální efektivitu výroby napříč celým dodavatelským řetězcem,“ dodal Phillips.

 

Mika Kari, prezident divize Land společnosti Patria, uvedl: „Společnosti BAE Systems a Patria společně nabízejí skvělé řešení pro australskou armádu i celou ekonomiku této země. Zatímco bude obrněné vozidlo AMV35 podrobováno hodnocení, my budeme společně s BAE Systems pokračovat ve spolupráci a budovat silnější vazby s australským průmyslem.“

 

Video: Testy AMV35 probíhaly ve Finsku. / YouTube

 

Společnost BAE Systems chce, aby obrněné vozidlo obsahovalo co největší podíl lokálně vyrobených dílů a technologií. Cílem je posílit místní průmyslové kapacity; plánuje se, že na území Austrálie bude časem probíhat celá výroba, vývoj technologií i výcvik celého programu.

 

Společnosti Patria a BAE Systems Hägglunds již úspěšně přenesly technologický vývoj, který souvisí s výrobou obrněných vozidel řady AMV a věže E35 do několika zemí.

 

Tím prokázaly svoje schopnosti v oblasti technologického transferu i to, že umí využít ekonomických příležitostí, které oblast skýtá, a dlouhodobě program udržet formou služeb modernizace a údržby.

 

Obrněné vozidlo AMV35 a zbraňový systém obsahuje produkty značky SAAB z obranného programu této společnosti. V červenci 2015 společnosti SAAB Australia a BAE Systems Australia podepsaly smlouvu o spolupráci, v níž se obě zavazují ke spolupráci s australským průmyslem a k dalšímu rozvoji kapacit Austrálie v projektu Land 400.

 


Udělte článku metály:

Počet metálů: 3 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Karlos73 Datum: 12.08.2016 Čas: 10:10

Stále viac fandím kanónú 35mm. Výkon a účinnosť lepší ako 30mm, rovnako lepší palebný priemer proti 40mm kanónu (kde sa často kritizuje počet vozeného streliva).
http://www.quarryhs.co.uk/CTAammo.jpg
Stále viac armád prezbrojuje na kanón 35mm.

avatar
Laci Datum: 05.08.2016 Čas: 13:03

vlasto: Rozhodně se to podobá víc chování na písku, než na normální půdě.

avatar
vlasto Datum: 05.08.2016 Čas: 10:27

Video ukazuje schopnosti vozidla na snehu. To v Australii urcite ocenia :D

avatar
Strategist Datum: 04.08.2016 Čas: 16:18

Chybí mi tu nějaké informace o samotném vozidle a jeho parametrech jak to bylo dříve tento týden u prvního zákazníka tenderu

arr