Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8

Česká společnost Tatra Defence Vehicle a.s. (TDV) ... Více

Armáda ČR chce německé Pumy. Jaká je finanční stránka?

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje nakoupit za ... Více

Nesmrtící obranné prostředky Piexon AG

Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci v ... Více

Události

Opel pomáhá válečným veteránům

Datum přidání 01.08.2014    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Komerční sdělení

České zastoupení automobilky Opel se rozhodlo dlouhodobě podporovat ty, kteří slouží v řadách Armády České republiky. Opel je ale společensky odpovědnou firmou a její veřejně prospěšné aktivity jsou opravdu široké.

Opel handy cyklo maraton 2014

Foto: Opel Handy Cyklo Maraton 2014

 

Již tuto neděli 3. 8. budou mít zájemci možnost se s touto jedinečnou firemní filosofií seznámit, a sice od 16 hodin na pražské Ladronce. Vyvrcholí zde totiž pestrým sportovním a kulturním programem (vystoupení Monkey Business) závod Opel Handy Cyklo Maraton.

 

Opel Handy Cyklo Maraton 2014 navazuje na svého předchůdce z loňského roku. Laťku ale posunuje zase o kus nahoru. Trasa se protáhne na 2222 km, přičemž časový limit k jejímu ujetí zůstává 111 hodin. Na trase napříč Českem a Slovenskem je 24 povinných průjezdních bodů, ty je potřeba najít a potvrdit jejich průjezd razítkem.

 

Foto: I cesta je cíl. / Opel handy cyklo maraton 2014

 

Opel Handy Cyklo Maraton je unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů. Myšlenkou závodu je spojit tyto dvě skupiny cyklistických nadšenců a vytvořit fungující týmy, schopné fungovat i v extrémních podmínkách.

 

Osmi, čtyř nebo dokonce dvoučlenné týmy jedou opět čtyři dny a čtyři noci non-stop napříč Českou a Slovenskou republikou. Průjezdními body jsou rehabilitační ústavy, spinální jednotky, speciální centra a podobně. Jejich úkolem je podle GPS souřadnic jednotlivé průjezdní body vyhledat, zvolit si k nim vlastní trasu a následně na místě do „Cyklo-pasu“ potvrdit projetí razítkem.

 

Foto: Utočíte 2222 km? / Opel handy cyklo maraton 2014

 

Účastníky stejně jako v minulém roce sleduje vyhledávací zařízení GPS tracker společnosti Eurosat CS. Ten odesílá v krátkých časových intervalech informace o zaznamenané poloze, rychlosti, stoupání, klesání a podobně. Na interaktivní mapě webových stránek 111 Hodin, v sekci ON-LINE, můžete sledovat aktuální vývoj závodu téměř v reálném čase.

 

Každý tým je patronem jednoho člověka, který se s handicapem teprve učí žít. Kromě motivace a podpory mu mohou vyhrát zajímavé ceny a hlavně, svou účastí mu zajistí místo na zážitkovém sportovním víkendu v přírodě. Ten se, stejně jako loni, uskuteční cca měsíc po skončení závodu.

 

Jedná se o setkání cyklistů a účastníků závodu spolu se svými „svěřenci.“ Dohromady se pak baví sportem (kanoe, raft, plachetnice, plavání, handbike, kriket, geocasching atd.). Účelem je vytvořit nové vztahy, přátelství, získat sebevědomí a pozitivní pohled na život.

 

Foto: Někdy se spat prostě musí. / Opel handy cyklo maraton 2014

 

V tomto závodě nejde ani tak o vítězství jako o šíření myšlenky, že život na vozíku nekončí a lidé handicapovaní i zdraví mohou společně fungovat bez větších problémů. Chceme tímto ukázat veřejnosti, že soužití s handicapovanými není věda, ani disciplína určená lékařům a terapeutům.

 

Opel Handy Cyklo Maraton je o přátelství, o boření bariér a zaběhlých klišé, o týmové spolupráci, motivaci a pomoci těm, kteří pomoc chtějí a potřebují.

 

Pojďte přivítat účastníky závodu tuto neděli na pražské Ladronce!

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.9 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr