Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Opel pomáhá válečným veteránům

Datum přidání 01.08.2014    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Komerční sdělení

České zastoupení automobilky Opel se rozhodlo dlouhodobě podporovat ty, kteří slouží v řadách Armády České republiky. Opel je ale společensky odpovědnou firmou a její veřejně prospěšné aktivity jsou opravdu široké.

Opel handy cyklo maraton 2014

Foto: Opel Handy Cyklo Maraton 2014

 

Již tuto neděli 3. 8. budou mít zájemci možnost se s touto jedinečnou firemní filosofií seznámit, a sice od 16 hodin na pražské Ladronce. Vyvrcholí zde totiž pestrým sportovním a kulturním programem (vystoupení Monkey Business) závod Opel Handy Cyklo Maraton.

 

Opel Handy Cyklo Maraton 2014 navazuje na svého předchůdce z loňského roku. Laťku ale posunuje zase o kus nahoru. Trasa se protáhne na 2222 km, přičemž časový limit k jejímu ujetí zůstává 111 hodin. Na trase napříč Českem a Slovenskem je 24 povinných průjezdních bodů, ty je potřeba najít a potvrdit jejich průjezd razítkem.

 

Foto: I cesta je cíl. / Opel handy cyklo maraton 2014

 

Opel Handy Cyklo Maraton je unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů. Myšlenkou závodu je spojit tyto dvě skupiny cyklistických nadšenců a vytvořit fungující týmy, schopné fungovat i v extrémních podmínkách.

 

Osmi, čtyř nebo dokonce dvoučlenné týmy jedou opět čtyři dny a čtyři noci non-stop napříč Českou a Slovenskou republikou. Průjezdními body jsou rehabilitační ústavy, spinální jednotky, speciální centra a podobně. Jejich úkolem je podle GPS souřadnic jednotlivé průjezdní body vyhledat, zvolit si k nim vlastní trasu a následně na místě do „Cyklo-pasu“ potvrdit projetí razítkem.

 

Foto: Utočíte 2222 km? / Opel handy cyklo maraton 2014

 

Účastníky stejně jako v minulém roce sleduje vyhledávací zařízení GPS tracker společnosti Eurosat CS. Ten odesílá v krátkých časových intervalech informace o zaznamenané poloze, rychlosti, stoupání, klesání a podobně. Na interaktivní mapě webových stránek 111 Hodin, v sekci ON-LINE, můžete sledovat aktuální vývoj závodu téměř v reálném čase.

 

Každý tým je patronem jednoho člověka, který se s handicapem teprve učí žít. Kromě motivace a podpory mu mohou vyhrát zajímavé ceny a hlavně, svou účastí mu zajistí místo na zážitkovém sportovním víkendu v přírodě. Ten se, stejně jako loni, uskuteční cca měsíc po skončení závodu.

 

Jedná se o setkání cyklistů a účastníků závodu spolu se svými „svěřenci.“ Dohromady se pak baví sportem (kanoe, raft, plachetnice, plavání, handbike, kriket, geocasching atd.). Účelem je vytvořit nové vztahy, přátelství, získat sebevědomí a pozitivní pohled na život.

 

Foto: Někdy se spat prostě musí. / Opel handy cyklo maraton 2014

 

V tomto závodě nejde ani tak o vítězství jako o šíření myšlenky, že život na vozíku nekončí a lidé handicapovaní i zdraví mohou společně fungovat bez větších problémů. Chceme tímto ukázat veřejnosti, že soužití s handicapovanými není věda, ani disciplína určená lékařům a terapeutům.

 

Opel Handy Cyklo Maraton je o přátelství, o boření bariér a zaběhlých klišé, o týmové spolupráci, motivaci a pomoci těm, kteří pomoc chtějí a potřebují.

 

Pojďte přivítat účastníky závodu tuto neděli na pražské Ladronce!

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.9 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr