Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

NÁZOR: Podmínka za hýždě vystrčené z uniformy

Datum přidání 15.08.2016    Rubrika rubrika: Události     komentáře 101 komentářů    autor autor: Hana Zelená, Jan Grohmann

Členové uskupení Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované vedením NATO se začínají dostávat do křížku se zákonem.

Foto: Martin Zapletal dostal za výtržníctví podmínku deseti měsíců. / FaceBook profil Martina Zapletala

  

V září bude zahájeno hlavní líčení s Marinem Holkupem, který v loňském roce vyhrožoval “vystřílením Strakovky”. V uplynulých dnech obdržel trestní příkaz další člen skupiny Martin Zapletal: Okresní soud ve Vyškově mu udělil desetiměsíční podmínku za výtržnictví.

 

Toho se měl Zapletal dopustit tím, že k květnu tohoto roku ukazoval na pojíždějící konvoj americké armády nahé hýždě.

 

Oba muži o svém stíhání referují na Zapletalově facebokovém profilu, kde se snaží získat podporu. Holkup zve k jednání u Okresního soudu v Písku slovy: "Kdo mě přijde podpořit a ztropit trochu divadla?"

 

V této souvislosti vyzval Zapletala, aby si k tomu účelu oblékl uniformu a vzal metály.

 

Uniformu smí veterán nosit po dosloužení deseti let u armády a jen při slavnostních a zvláštních příležitostech.


Z facebookového profilu i Zapletalově medializaci je ale zjevné, že nosí uniformu Armády České republiky - a tedy i člena NATO -  úplně všude: Měl ji na sobě i v den, kdy v uniformě, v níž slouží a někdy i umírají jeho bývalí kolegové, vystrkoval holý zadek na spojence.  


Zapletalovi ale leží na srdci spíše zájem Ruska, protože svůj čin vysvětluje vyjádřením, že byl přesun vojenské techniky na území pobaltských zemí, tedy dalších členů NATO, "jasnou provokací" vůči Kremlu.


Skutečnost, že Zapletal všude nosí uniformu armády Aliance, kterou považuje za "největší legální teroristickou organizaci pod vedením USA" (připomeňme, že terorismus není v žádné zemi Aliance legální a Spojené státy ji ani nevedou: Pouze na chod NATO nejvíce přispívají), je ale z hlediska práva nanejvýše přestupkem.   


Trestný čin výtržníctví, podle kterého byl Zapletal zatím nepravomocně odsouzen, naopak v trestním zákoníku uveden je.


Zapletal se cítí uplatněním § 358 zákona č. 40/2009 trestního zákoníku nepřípustně dotčen a staví se do pozice novodobého mučedníka. Odvolává se na právo politického protestu, ale opomíjí, že i svobodný projev lze uplatnit jen v souladu s celým právním řádem: žádný zákon nestojí nikdy sám o sobě.

 

A Zapletal mohl a měl svůj protest uplatnit bez toho, že by se dopustil "veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti".


Otázkou je, nakolik jsou Zapletal a jeho přívrženci schopni pochopit, že právní systém funguje pouze jako celek a obscénní či vulgární projevy do civilizované společnosti nepatří.


Komentáře na Zapletalově profilu "mrdat na demonstrace... věšet a střílet se mělo už na jaře", případně, že by bylo třeba současnou vládu "vyhladit" svědčí o tom, jakými prostředky by chtěli Zapletalovi přátelé či stoupenci projevit svoji politickou vůli a kulturu.

 

Screenshoty Zapletalova FaceBook profilu: obrázek 1, obrázek 2, obrázek 3, obrázek 4

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.3 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Diskuze byla zablokována. Bohužel byla napadena trolly, kteří znemožnili dále vést diskuzi kultivovaným a slušným způsobem. Do této diskuze nelze momentálně přidávat další příspěvky.

Komentáře

avatar
Muhaha Datum: 17.08.2016 Čas: 08:55

:-)))
Tak to se zase něco paní soudkyni Kalové povedlo. Dovoluji si na tomto místě zavěštit, že v hlavním líčení na prvním stupni dostane ten trubec úplně stejný flastr.

Jen tak z legrace, jak vám zní třeba tohle:

Známý představitel protiputinovské liberální opozice Maxim Zapletalin byl za vystrkování nahých hýždí na pojíždějící vozidla ruské armády odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem v trvání 24 měsíců.

nebo

Místní pacifista Max Zapleton byl za vystrkování nahých hýždí na torpédoborec poplouvající z námořní základny Clyde ve Skotsku odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem v trvání 24 měsíců.

nebo dokonce

Kandidát na presidentskou funkci M. záHoráček byl za vystrkování nahých hýždí na pojíždějící konvoj čínských vládních limuzín odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem v trvání 24 měsíců.

Hezký den všem lidem dobré vůle, byť odlišných názorů :-)

avatar
KOLT Datum: 17.08.2016 Čas: 08:54

Chápu správně, že byla spíše zahlcena než hacknuta? V tom případě držím palce, s tím se bojuje mnohem hůř.

avatar
petres Datum: 17.08.2016 Čas: 08:10

Je tedy otázka jestli to byl jednotlivý případ pro psychiatra, nebo cílená skupinová akce. Takže přeji adminům hodně štěstí v boji s tímto proruským plevelem.

avatar
Jan Grohmann Datum: 17.08.2016 Čas: 07:35

Diskuze Armádních novin byly nyní hacknutá, když po půlnoci byla během 2 hodin provedena registrace několika desítek falešných registrací. Ty jsou očividně používány ke kladnému hlasování proruských diskuzních příspěvků. Pracujeme na nápravě.

avatar
Lukas Datum: 16.08.2016 Čas: 21:55

PRO crusader

Ja rozumiem, ze 45 lat okupacji radzieckiej wywarło ogromny wpływ na sposób patrzenia na historie.

Niemniej od 25 lat można dość swobodnie wymieniać się wiedza i informacjami...
Proszę więc nie powtarzać radzieckiej propagandy (czekam jeszcze na historię o polakach szarżujących lancami na czołgi albo o lotnictwie zniszczonym na ziemi)

Głód na Ukrainie (Hołodomor) to był wynik zaplanowanej operacji, pacyfikacji najbardziej perspektywicznych obszarów rolniczych ZSRR. Wbrew pozorom nie ograniczał się wyłącznie od terenów Ukrainy. (Inne tereny ZSSR także zostały skazane przez Stalina na głód)
Niemniej sugerowanie że na terenach II RP eksterminowano mniejszość ukraińską i to przy pomocy głodu ciekawe - czekam na konkrety - czyli kto kiedy i gdzie... (Bzdury)

Tak, zdarzały się tam walki z ludnością która często była pod "wpływem" agentury i propagandy sowieckiej wywoływała lokalne zamieszki (niewielkie zwłaszcza że na wschodnie nie było dużych miast czy skupisk ludzkich)
W celu walki z dywersją z ZSRR powstał Korpus Ochrony pogranicza.
W tym celu działał II Wydział Polskiego Wywiadu.

avatar
Magister_Peditum Datum: 16.08.2016 Čas: 20:48

Tyhle články sem podle mě příliš nepatří. Jen to přivede diskusi do stavu v jakém teď je. Nerad bych, aby se AN změnili v iDnes nebo jiná podobná média.

avatar
KOLT Datum: 16.08.2016 Čas: 16:25

crusader, nicméně Katyň jste k úmrtím v polských zajateckých táborech přirovnal vy. Víte, kolik zemřelo lidí v zajateckých táborech sovětských? A kolik jich bylo zavražděno? Včetně vlastních vojáků vrácených ze zajetí? Prostě poměřujete jablka s hruškami.

avatar
crusader Datum: 16.08.2016 Čas: 16:17

seawolf
Pokud vím psal jsem o prokazatelných válečných zločinech zbraní SS.
KOLT na to chtěl válečné zločiny RA. Na to jste vy vytáhl Katyň a hladomor na Ukrajině. Navíc u té Ukrajiny není vůbec jasné kolik z těch mrtvých zemřelo na západě Ukrajiny (na území Polska, kde se o genocidě Ukrajinců nedá mluvit, ti přece Ukrajince milovali). Proto je pak taky měli rádi "vlastenci" z UPA

No jestliže srovnáváte zločiny NKVD a SS a píšete "že SS byli amatéři" je to dost nechutný vzhledem k milionům mrtvých židů a dalším milionům lidí jiných národností. Možná to není popírání holokaustu ale dost se to tomu blíží. A nepomůže ani smajlík na konci.

avatar
SeaWolf Datum: 16.08.2016 Čas: 16:10

Nevrátíme se k té zadnici, když už Gaunt2 padl ?

Na svém profilu Zapletal vyzývá k vystřílení strakovky případě k vyhlazení vlády. Teď je otázka zda se to dá posuzovat jako příprava trestného činu..? Kdyby to plácnul někde u piva neřeknu nic, protože tam se toho namele mraky, ale vydávat veřejná prohlášení na sociálních sítích je díky dostupnosti stejné jako vydávat prohlášení na pódiu.

Taky nechápu proč většina rusofilu leze na Facebook, když se jedná o ryze americký podnik :-) Tím podporují ekonomiku jimi tak nenáviděného USA :-)

avatar
pavel rampir Datum: 16.08.2016 Čas: 14:55

To je take fajne- k boji proti ponorkám je deset diskuzních příspěvků- tohle už jich má asi sto. Vypovídá to o stavu stránky i společnosti- umí se bavit o věcech jí nejbližší, to jest o prdeli.

avatar
cyril Datum: 16.08.2016 Čas: 14:29

SeaWolf: právě jak říkáš, jiný kraj, jiný mrav, proto by sme jim do takových věcí neměli kecat a moralizovat a oni by to stejné neměli dělat nám. Odvolávat se ale na to, jak to chodí jinde a obhajovat se tím, že jinde je to horší, je prostě mimo mísu, bohužel to někteří zde dělají.

avatar
cyril Datum: 16.08.2016 Čas: 14:26

vďaka, je to pouze výstřel do tmy, nebo i napíšeš, v čem konkrétně nesouhlasíš?

avatar
SeaWolf Datum: 16.08.2016 Čas: 14:26

crusader
No hlavně, že mi jde matematika :-) Na větě kde srovnávám zločiny NKVD a Wafen - SS nevidím nic o holokaustu.

A další 2minutky práce: 1933 hladomor na Ukrajinském území 2,6 mil mrtvých ( v dobách sovětského rozkvětu se to stalo asi omylem )

Trocha počtů z první třídy a Rusové mají zlatou medaili v genocidách i bez dopingu :-)

cyril
Pussy Riot - 2 holky šli na sibiř na "převýchovu" a i když s tím nesouhlasím tak to relativně chápu, prostě Rusko má jiná měřítka. Proto ekvivalentní trest v českých podmínkách pro pana Zapletala považuji za pěkný letní tábor. A to ještě může využít demokratický system na který nadává a odvolat se.

avatar
cyril Datum: 16.08.2016 Čas: 13:06

Jestli mi něco vadí, tak je to ten dvojí metr, kdy na jedné straně média, vláda a jiná individua obhajují, schvalují a ještě udělují nějaké ceny za činy, (níže je příkladů dost) které jsou s tímto srovnatelné, nebo jej dokonce převyšují, jenom proto, aby se mohli poplácat po rameni, jak to zase nandali tomu Putíkovi, ale sami doma to vůči opačné straně exemplárně trestají. To by třeba takhle Putin a ruští umělci a intelektuálové mohli vydávat plamená prohlášení a apelovat na vládu, aby toho holozadka neobviňovali, že je to politický proces atd, to by se vám tady asi nikomu nelíbilo že? Ale tlouci se do prsou a vyzívat Mosvku aby propustila Pussíky, to je asi v pořádku... já se ptám, co je komu do toho ? Místo argumentů tady někteří perlí, že no joo, dříve to bylo horší, to by skončil v dolech a ták, a jinde by dostal ještě horší trest... no a? Já žiju tady, zajímám se o to, co se děje tady, a pokud je něco špatně, tak to nebudu zlehčovat a obhajovat tím, že řeknu, no jo ale tehdá... někteří lidi tady mají rozum asi vážně jenom na parádu a bohuže se tu najdou i tací jedinci - nebudu jmenovat, kteří si hrají na rádoby demokraty a spojence západu až za hrob, přičemž si nedělám iluze o tom, že před 30 lety by tady mávali rudýma vlaječkama, a za 20 let budou mávat s těma čínskýma a budou tvrdit, že tohle je konečně ten náš jediný správný spojenec na věčné časy.

avatar
Lukas Datum: 16.08.2016 Čas: 13:00

"Než vytáhnete Katyň najděte si něco o Poláky zavražděných rudoarmějcích. "
^Typowa rosyjska propaganda, która "kształtuje" obraz pod własne potrzeby.


Jest chyba różnica między strzelaniem w tył głowy nad olbrzymim dołem - grobem, a śmiercią w wyniku epidemii tyfusu oraz głodu.?

Masowe zgony wśrod jeńców nie były działaniami umyślnymi. TO wynik dramatycznej sytuacji w zniszczonego kraju.
W latach 1918-21 w PL panował powszechny głód!
Ciężko by w tej sytuacji jeńcy (tysiące jeńców) byli otoczeni należną opieką, w sytuacji gdy nie było często czym żywić i ubrać żołnierzy na froncie. (Wiesz ilu polskich żołnierzy zginęło zimą 1919/20, bo nie mieli odpowiedniego ekwipunku, przygotowania do zimy? )
Do tego mamy zły stan zdrowia oraz higieny osobistej czerwonoarmistów - i śmierć zbiera żniwa.

Jeśli nie wierzysz to proszę poszukać sobie min. o amerykańskiej pomocy humanitarnej dla Polski.

arr