Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

POZVÁNKA: Dobrovolné vojenské cvičení

Datum přidání 06.07.2016    Rubrika rubrika: Události     komentáře 4 komentářů    autor autor: Redakce AN

První dobrovolné vojenské cvičení pro občany České republiky se uskuteční již v říjnu 2016. Máš zájem? Registruj se!

Foto: Chcete vyzkouše vojenský výcvik? Tento říjen máte první šanci; ilustrační foto / MO ČR

 

Občan České republiky mimo stav ohrožení státu nebo mimo válečný stav může dobrovolně převzít výkon branné povinnosti, pokud požádá o účast na vojenském cvičení. Dobrovolné vojenské cvičení je dobrovolnou přípravou vojáka v záloze.

 

Základní příprava záloh je organizována u jednotlivých prvků Velitelství výcviku – Vojenské akademie zpravidla jednou za čtvrtletí kalendářního roku v délce trvání 6 týdnů.

 

Na základě žádosti vojáka je možno přípravu absolvovat ve dvou částech po 3 týdnech.

 

Tato forma základní přípravy je určena pro vojáky v záloze, kteří nevykonali vojenskou činnou službu a požádali o účast na dobrovolném vojenském cvičení.

 

Cílem přípravy je naučit vojáka základním právům a povinnostem, naučit jej základním činnostem potřebným v boji, naučit jej obsluze a střelbě ze samopalu (útočné pušky), pistole a vytvářet fyzické, psychické a morální předpoklady pro výkon služby.

 

Těžiště základní přípravy záloh spočívá v taktické, střelecké, tělesné, topografické a zdravotnické přípravě a ve výcviku v ochraně proti zbraním hromadného ničení.

 

Za účelem komplexního praktického procvičení již získaných znalostí a dovedností z vybraných předmětů jsou v průběhu základní přípravy organizovány komplexní polní výcviky se zaměřením na plnění bojových úkolů ve ztížených podmínkách a ochranu objektů důležitých pro obranu státu. V závěru kurzu bude provedeno slavnostní vyřazení úspěšných absolventů.

Celkový rozsah získaných znalostí, dovedností a návyků vojáků po ukončení této přípravy je na úrovni Kurzu základní přípravy pro vojáky Aktivní zálohy.

 

Toto vytváří pro vojáka v záloze výhodu i pro jeho možné zařazení do jednotek Aktivní zálohy, pokud by se k výkonu této služby následně rozhodl.

 

Voják v záloze má v případě vykonání dobrovolného cvičení právo na poskytnutí odměny ve výši 1 000 Kč za kalendářní měsíc, ve kterém bylo vykonáno vojenské cvičení.

 

Na dobrovolném šestitýdenním cvičení ve formě Kurzu základní přípravy AZ, dostává voják v záloze služné v hodnosti vojína 9.900 Kč měsíčně a zaměstnavatel vojáka v záloze na dobrovolném cvičení nemá nárok na finanční podporu.

 

Potenciální zájemce o dobrovolné cvičení žádáme o vyplnění registračního formuláře.

Vaše odpovědi pomohou při plánování termínů výcviku (prázdniny nebo zima?) i způsobu organizace výcviku (6 týdnů najednou nebo 2 x 3 týdny?)

 

Zdroj: Aktivní záloha

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Eiffelos Datum: 09.07.2016 Čas: 00:19

Navic , kdyz potom jdete k AZ tak se snazite ten kurz uspesne dokoncit , tady to bude jedno jestli na konci uspejete nebo ne a ucastnici to proste muzou flakat a je to demotivacni

avatar
Larry Datum: 07.07.2016 Čas: 19:09

Průměrně inteligentní šimpanz pochopí, že bez podpory zaměstnavatelům , třeba formou daňové úlevy o dobrovolná cvičení nebude zájem. Je to jak píše kolega, schopný zaměstnanec nebude riskovat "vyhazov" kvůli AČR. I tady platí "koho chléb jíš, toho píseň zpívej" .
Ve finále se tak na cvičení sejdou nezaměstnaní kteří "jdou zabít čas a nudu" výsledky budou tristní.

avatar
Zabahaz Datum: 07.07.2016 Čas: 17:32

Podle mě vlastenectví ztroskotá právě na "zaměstnavatel NEMÁ nárok". I když se případný zájemce spokojí s almužnou místo pravidelné výplaty, tak který zaměstnavatel dnes jen tak pro legraci uvolní svého člověka na 6 (resp. 2x3) týdnů? Jen ten, kdo ho na té pozici opravdu nepotřebuje. Takže takové cvičení je pro zaměstnance v podstatě žádanka o dobrovolný vyhazov. A aby si někdo zadělával na problémy v práci za těch pár korun co dostane od armády? Spadl tu někdo z jahody naznak, že...
A když už o tom mluvíme: ví někdo, zda se započítává tato doba do doby důchodového pojištění? Dříve se základní služba i další (nařízená cvičení) započítávala. Platí to i pro dobrovolné cvičení, nebo zájemce dobrovolně přijde i o 60 dní?

avatar
Zdenoušek Datum: 07.07.2016 Čas: 06:54

A kdo nemá zdravotní způsobilost "A", má Smolíčka Pacholíčka. :)

arr