TacticalPro

Strategie Kremlu: Balancovat na hraně třetí světové války

Podle článku Rusko osamoceno: Proč nikdy ... Více

Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov míří k Sýrii

Ruská Severní flotila vyslala do Středozemního ... Více

Černí pasažéři NATO nechápou Donalda Trumpa

Zvolení Donalda Trumpa příštím prezidentem USA ... Více

Ruské superlehké brigády. Inspirace pro Armádu ČR?

Na základě zkušeností z bojů v Sýrii ruské ... Více

Události

POZVÁNKA: Dobrovolné vojenské cvičení

Datum přidání 06.07.2016    Rubrika rubrika: Události     komentáře 4 komentářů    autor autor: Redakce AN

První dobrovolné vojenské cvičení pro občany České republiky se uskuteční již v říjnu 2016. Máš zájem? Registruj se!

Foto: Chcete vyzkouše vojenský výcvik? Tento říjen máte první šanci; ilustrační foto / MO ČR

 

Občan České republiky mimo stav ohrožení státu nebo mimo válečný stav může dobrovolně převzít výkon branné povinnosti, pokud požádá o účast na vojenském cvičení. Dobrovolné vojenské cvičení je dobrovolnou přípravou vojáka v záloze.

 

Základní příprava záloh je organizována u jednotlivých prvků Velitelství výcviku – Vojenské akademie zpravidla jednou za čtvrtletí kalendářního roku v délce trvání 6 týdnů.

 

Na základě žádosti vojáka je možno přípravu absolvovat ve dvou částech po 3 týdnech.

 

Tato forma základní přípravy je určena pro vojáky v záloze, kteří nevykonali vojenskou činnou službu a požádali o účast na dobrovolném vojenském cvičení.

 

Cílem přípravy je naučit vojáka základním právům a povinnostem, naučit jej základním činnostem potřebným v boji, naučit jej obsluze a střelbě ze samopalu (útočné pušky), pistole a vytvářet fyzické, psychické a morální předpoklady pro výkon služby.

 

Těžiště základní přípravy záloh spočívá v taktické, střelecké, tělesné, topografické a zdravotnické přípravě a ve výcviku v ochraně proti zbraním hromadného ničení.

 

Za účelem komplexního praktického procvičení již získaných znalostí a dovedností z vybraných předmětů jsou v průběhu základní přípravy organizovány komplexní polní výcviky se zaměřením na plnění bojových úkolů ve ztížených podmínkách a ochranu objektů důležitých pro obranu státu. V závěru kurzu bude provedeno slavnostní vyřazení úspěšných absolventů.

Celkový rozsah získaných znalostí, dovedností a návyků vojáků po ukončení této přípravy je na úrovni Kurzu základní přípravy pro vojáky Aktivní zálohy.

 

Toto vytváří pro vojáka v záloze výhodu i pro jeho možné zařazení do jednotek Aktivní zálohy, pokud by se k výkonu této služby následně rozhodl.

 

Voják v záloze má v případě vykonání dobrovolného cvičení právo na poskytnutí odměny ve výši 1 000 Kč za kalendářní měsíc, ve kterém bylo vykonáno vojenské cvičení.

 

Na dobrovolném šestitýdenním cvičení ve formě Kurzu základní přípravy AZ, dostává voják v záloze služné v hodnosti vojína 9.900 Kč měsíčně a zaměstnavatel vojáka v záloze na dobrovolném cvičení nemá nárok na finanční podporu.

 

Potenciální zájemce o dobrovolné cvičení žádáme o vyplnění registračního formuláře.

Vaše odpovědi pomohou při plánování termínů výcviku (prázdniny nebo zima?) i způsobu organizace výcviku (6 týdnů najednou nebo 2 x 3 týdny?)

 

Zdroj: Aktivní záloha

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Eiffelos Datum: 09.07.2016 Čas: 00:19

Navic , kdyz potom jdete k AZ tak se snazite ten kurz uspesne dokoncit , tady to bude jedno jestli na konci uspejete nebo ne a ucastnici to proste muzou flakat a je to demotivacni

avatar
Larry Datum: 07.07.2016 Čas: 19:09

Průměrně inteligentní šimpanz pochopí, že bez podpory zaměstnavatelům , třeba formou daňové úlevy o dobrovolná cvičení nebude zájem. Je to jak píše kolega, schopný zaměstnanec nebude riskovat "vyhazov" kvůli AČR. I tady platí "koho chléb jíš, toho píseň zpívej" .
Ve finále se tak na cvičení sejdou nezaměstnaní kteří "jdou zabít čas a nudu" výsledky budou tristní.

avatar
Zabahaz Datum: 07.07.2016 Čas: 17:32

Podle mě vlastenectví ztroskotá právě na "zaměstnavatel NEMÁ nárok". I když se případný zájemce spokojí s almužnou místo pravidelné výplaty, tak který zaměstnavatel dnes jen tak pro legraci uvolní svého člověka na 6 (resp. 2x3) týdnů? Jen ten, kdo ho na té pozici opravdu nepotřebuje. Takže takové cvičení je pro zaměstnance v podstatě žádanka o dobrovolný vyhazov. A aby si někdo zadělával na problémy v práci za těch pár korun co dostane od armády? Spadl tu někdo z jahody naznak, že...
A když už o tom mluvíme: ví někdo, zda se započítává tato doba do doby důchodového pojištění? Dříve se základní služba i další (nařízená cvičení) započítávala. Platí to i pro dobrovolné cvičení, nebo zájemce dobrovolně přijde i o 60 dní?

avatar
Zdenoušek Datum: 07.07.2016 Čas: 06:54

A kdo nemá zdravotní způsobilost "A", má Smolíčka Pacholíčka. :)

arr