Bez Ukrajiny Rusko svět jadernou válkou nevystraší

Rusko prodlouží životnost mezikontinentálním ... Více

Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Události

NÁZOR: Při začlenění vojáků k policii selhala osvěta

Datum přidání 27.05.2016    Rubrika rubrika: Události     komentáře 50 komentářů    autor autor: Hana Zelená

Povolání vojáků v činné službě, aby po teroristických útocích v Belgii plnili úkoly Policie České republiky, a to až do odvolání 23. května, zapříčinilo vznik mnoha mýtů a legend o údajně neoprávněném využití armády.

Foto: Praha 8.IV.2016 / Auror: Eugen Kukla

Foto: Praha 8.IV.2016; ilustrační foto / Autor: Eugen Kukla

 

Společné hlídky policie a armády deklaruje zákon

Základem mýtů a legend je bujná fantazie spolu s nedostatečnou informovanosté ze strany silových ministerstev. A také profesionální selhání některých médií, která svá tvrzení publikují bez toho, že by si ověřila fakta.

 

Jako naprostou dezinformaci lze označit článek Erika Taberyho v Respektu 8.5.2016, kde autor v článku Omluva poníženým vojákům píše, že by vojáci "neměli zasahovat do běžné policejní práce".

 

Tabery zcela pominul to, že vojáci byli k policii přiřazeni v souladu se Zákonem o ozbrojených silách České republiky č. 219/1999 Sb. Tedy, že se po "dobu nezbytně nutnou" stali součástí policie (§ 14 odst. 1b zmíněného zákona).

 

Stalo se tak na základě Nařízení vlády ČR z 22.3.2016 a na jehož základě se na vojáky v tzv. smíšených hlídkách vztahovaly veškerá oprávnění a povinnosti příslušníků Policie ČR.

 

Pokud by se Erik Tabery s nařízením vlády - a v něm citovanými zákony - seznámil, věděl by, že "legitimování bezdomovců, náhodných chodců či při drobných přestupcích" nebylo překročením pravomocí. Ale naopak zcela běžnou částí pracovního dne přiděleného vojáka.

 

Nebylo tomu ostatně poprvé, kdy na příslušníky armády "spadlo" přiřazením k polici plnění úkonů, se kterými se v rámci vojenských povinností nesetkávají: "Při povodních jsem asistoval při řešení domácího násilí a při krádežích," vzpomíná na smíšené hlídky zřízené v rámci záchranných pracích veterán zahraničních misí Martin R. a dodává: "Ani trochu policistům jejich práci nezávidím."

 

Přístup některý občanů ke sloužícím vojákům ale také není záviděníhodný také není: "Do pr.... odložte ty zbraně!" povykuje autor mohutně šířeného videa na smíšenou hlídku při zásahu v bistru na Florenci. Dotyčný nejen netuší, že se smíšená hlídka nejen nesmí rozdělit: Ale především je nemyslitelné, aby jakýkoli policista nebo voják nechal bez dozoru služební zbraň.

 

Aktérům incidentu, o kterém infomovalo i Svobodné forum, že policie slouží ke zjednání pořádku. A práva nemají jen ti, kteří se chovají na nebo za hranou přestupku, při jehož může policista požadovat a vymáhat zjištění totožnosti. Právo na kulturní stravování bez vulgárních scén mají i lidé,kteří si v restaurantu objednali.

 

To, že byl jindy běžný zásah zveličen kvůli přítomnosti vojáků, má ale více důvodů. Prvním je, že údajná oběť "šikany" nevyužila možnosti právního státu a nestěžovala si: Naopak, po omluvě policistům mladík "odvážně" zveřejni sestříhané video a spustil lavinu, kdy se nejen veřejnost, ale nakonec i ombudsmanka Šabatová zabývala něčím, co dosud nemělo povahu formálního protestu.

 

Ministerstva při informování veřejnosti selhávají

Nikdy nevyšetřovaný zásah se ale stal podkladem pro tvrzení, že smíšené hlídky zasahovaly v ulících neoprávněně: A poukázal tak na značné rezervy v mediální prezentaci ministerstev vnitra i obrany, které patrně - a pokud ano, tak zcela mylně - předpokládají, že je běžná populace seznámena s veškerými kompetencemi policie. O výše zmíněném legálním propojení policie a armády ani nemluvě.

 

Právě v době, kdy společností cloumají emoce způsobené strachem z útoků, fámy o vlnách migrantů valících se na naše území, je osvěta o pravomocech ozbrojených složek a sborů nezbytně nutná. Představitelé státu ale místo toho, aby práci svých podřízených důkladně vysvětlila tedy i obhájili, avizují úvahu o navýšení pokuty za urážku úředníka či policisty.

 

Tento způsob komunikace s veřejností nejen že nevede k navýšení respektu vůči zástupců státu v jakékoli roli, ale bude naopak popouzet. A v případě, že by došlo ke skutečnému ohrožení státu, ať formou útoku či "jen" živelné katastrofy, snižuje nedůvěra v policii či armádu součinnost státních složek a občanů. Tito jsou v krizových situacích na rozhodnutí bezpečnostních složek odkázáni.

 

Zejména představitelé vlády by měli najít rovinu, v níž budou z pozice svého mandátu a informací veřejnosti srozumitelně vysvětlovat, proč jsou některá opatření nezbytná a na jakém základě byla jednotlivá nařízení vydána. Právě vyhlášení 1. bezpečností stupně bylo kritizováno i ze strany opozice (o smyslu nasazení vojáků polemizovala například poslankyně Jana Černochová ODS).

 

Pochopitelně není možné zpřístupnit veškeré infomace, které o případných rizících k dispozici pouze někteří vládní činitelé, ale právě proto je systematická práce s veřejným míněním nutná. V opačném případě pak stojí například proti odvážnému tvrzení již zmíněného novináře Taberyho, že "tu terotisty nemáme" jen zpráva o kontrole opatření ze strany vlády na letišti.

 

Občané pak zákonitě volí mezi tím, že je v České republice naprostý klid (připomeňme, že teroristický útok není vůbec podmíněn tím, že ho spáchá cizí státní příslušník: Jedná se o akt proti zřízení státu) či je nebezpečí ozbrojeného útoku doslova na každém kroku: Pravda zjevně nebude ani jedno.

 

Zdroje: Nařízení vlády z 22.3.2016článek Respekt tabery 7.5.2016zákon o policii (výčet pravomocí policie), zákon o ozbrojených silách, úkoly armády

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
wirisidze Datum: 11.04.2018 Čas: 12:31

buy fake and real passport id cards drivers license http://www.migrationdocuments.com


Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAT

Buy Registered Passports,Drivers license,IELTS & TOEFL, ESOL Certificates Without Attending The Exam

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US GREEN CARD

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US GREEN CARD

Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAS
We deal and specialize in helping you to get registered TOEFL, IELTS, IDP, ESOL, GMAT CELTA/DELTA, DEGREE, DIPLOMAS & other English Language Certificates. We produce TOEFL & IELTS, ESOL, and CELTA/DELTA, DEGREE, DIPLOMAS English Language for you with ease.


Contact Email .......immigrantsdocs@yahoo.com

http://www.migrationdocuments.com

website ... http://www.migrationdocuments.com

Whatsapp ...... +44 744 8556330

BUY FAKE REAL PASSPORT DRIVING LICENSE ID CARD VISA SSN

We have years of experience producing original quality real/false passports, ID's, drivers licenses and many other identity documents, really cheap for countries such as ; Switzerland, United Kingdom, United States, Spain, Sweden, Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Ecuador, Finland, France, Germany, Israel, New Zealand, South Africa, e.t.c.
Passports with chip for the following countries are also available for : Australia, Austria, Finland, Germany, Malaysia, Netherlands, Sweden, Switzerland, Thailand, United Kingdom, United States, e.t.c.
We can also produce documents such as work permit, for UK, USA, Italy just to name a few.
You can contact us directly to get the additional information and place the order through the bellow address..


Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport, degrees,drivers license,I.D cards.Training certificates M GCSE, A-levels, High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage, and Death Certificates , Novelty Passports and New Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas from most post-secondary institutions from around the world (we have over 3000 templates on file) all designed to look 100% identical to the original.Custom Printing (if we do not already have the template on file - simply email us a copy and we can make any alterations/modifications as per your directions).second, citizenship, identity, identification, documents, diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain, buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British, Honduras, UK, USA, us, u.s.,Canada, Canadian, foreign, visa, Swiss, card, ids, document, getting,visas, cards, foreign.


Contact Email .......immigrantsdocs@yahoo.com

http://www.migrationdocuments.com

website ... http://www.migrationdocuments.com

Whatsapp ...... +44 744 8556330

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Australia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Austria

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of USA

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of UK

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Canada

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Germany

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Italy

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of France

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Finland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Norway

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Denmark

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Sweden

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Ireland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of China

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Romania

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Hungary

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bulgaria

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Belgium

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Switzerland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Spain

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Brazil

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Russian Federation

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Mexico

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greece

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Portugal

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Estonia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Latvia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malta

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Iceland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greenland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Africa

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Jamica

avatar
wirisidze Datum: 11.04.2018 Čas: 12:30

buy fake and real passport id cards drivers license http://www.migrationdocuments.com


Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAT

Buy Registered Passports,Drivers license,IELTS & TOEFL, ESOL Certificates Without Attending The Exam

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US GREEN CARD

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US GREEN CARD

Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAS
We deal and specialize in helping you to get registered TOEFL, IELTS, IDP, ESOL, GMAT CELTA/DELTA, DEGREE, DIPLOMAS & other English Language Certificates. We produce TOEFL & IELTS, ESOL, and CELTA/DELTA, DEGREE, DIPLOMAS English Language for you with ease.


Contact Email .......immigrantsdocs@yahoo.com

http://www.migrationdocuments.com

website ... http://www.migrationdocuments.com

Whatsapp ...... +44 744 8556330

BUY FAKE REAL PASSPORT DRIVING LICENSE ID CARD VISA SSN

We have years of experience producing original quality real/false passports, ID's, drivers licenses and many other identity documents, really cheap for countries such as ; Switzerland, United Kingdom, United States, Spain, Sweden, Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Ecuador, Finland, France, Germany, Israel, New Zealand, South Africa, e.t.c.
Passports with chip for the following countries are also available for : Australia, Austria, Finland, Germany, Malaysia, Netherlands, Sweden, Switzerland, Thailand, United Kingdom, United States, e.t.c.
We can also produce documents such as work permit, for UK, USA, Italy just to name a few.
You can contact us directly to get the additional information and place the order through the bellow address..


Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport, degrees,drivers license,I.D cards.Training certificates M GCSE, A-levels, High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage, and Death Certificates , Novelty Passports and New Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas from most post-secondary institutions from around the world (we have over 3000 templates on file) all designed to look 100% identical to the original.Custom Printing (if we do not already have the template on file - simply email us a copy and we can make any alterations/modifications as per your directions).second, citizenship, identity, identification, documents, diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain, buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British, Honduras, UK, USA, us, u.s.,Canada, Canadian, foreign, visa, Swiss, card, ids, document, getting,visas, cards, foreign.


Contact Email .......immigrantsdocs@yahoo.com

http://www.migrationdocuments.com

website ... http://www.migrationdocuments.com

Whatsapp ...... +44 744 8556330

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Australia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Austria

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of USA

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of UK

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Canada

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Germany

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Italy

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of France

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Finland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Norway

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Denmark

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Sweden

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Ireland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of China

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Romania

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Hungary

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bulgaria

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Belgium

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Switzerland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Spain

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Brazil

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Russian Federation

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Mexico

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greece

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Portugal

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Estonia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Latvia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malta

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Iceland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greenland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Africa

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Jamica

avatar
johngladys Datum: 03.04.2018 Čas: 18:01

buy fake and real passport drivers license id cards http://dream-landdocumentation.com


Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAT

Buy Registered Passports,Drivers license,IELTS & TOEFL, ESOL Certificates Without Attending The Exam

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US

GREEN CARD

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US

GREEN CARD

Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAS
We deal and specialize in helping you to get registered TOEFL, IELTS, IDP, ESOL, GMAT CELTA/DELTA, DEGREE,

DIPLOMAS & other English Language Certificates. We produce TOEFL & IELTS, ESOL, and CELTA/DELTA, DEGREE,

DIPLOMAS English Language for you with ease.Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.manskyBUY FAKE REAL PASSPORT DRIVING LICENSE ID CARD VISA SSN

We have years of experience producing original quality real/false passports, ID's, drivers licenses and many

other identity documents, really cheap for countries such as ; Switzerland, United Kingdom, United States,

Spain, Sweden, Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Ecuador, Finland, France, Germany, Israel, New

Zealand, South Africa, e.t.c.
Passports with chip for the following countries are also available for : Australia, Austria, Finland,

Germany, Malaysia, Netherlands, Sweden, Switzerland, Thailand, United Kingdom, United States, e.t.c.
We can also produce documents such as work permit, for UK, USA, Italy just to name a few.
You can contact us directly to get the additional information and place the order through the bellow

address..


Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport, degrees,drivers license,I.D

cards.Training certificates M GCSE, A-levels, High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT

Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage, and Death Certificates , Novelty Passports and New

Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas from most post-secondary institutions from around the

world (we have over 3000 templates on file) all designed to look 100% identical to the original.Custom

Printing (if we do not already have the template on file - simply email us a copy and we can make any

alterations/modifications as per your directions).second, citizenship, identity, identification, documents,

diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain, buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British,

Honduras, UK, USA, us, u.s.,Canada, Canadian, foreign, visa, Swiss, card, ids, document, getting,visas,

cards, foreign.


Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.mansky


KEYWORDS

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Australia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Austria

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of USA

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of UK

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Canada

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Germany

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Italy

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of France

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Finland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Norway

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Denmark

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Sweden

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Ireland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of China

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Romania

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Hungary

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bulgaria

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Belgium

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Switzerland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Spain

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Brazil

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Russian Federation

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Mexico

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greece

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Portugal

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Estonia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Latvia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malta

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Iceland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greenland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Africa

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Jamica

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Netherlands

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Czech Republic

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Korea

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Lithuania

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Kyrgyzstan

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Luxembourg

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Croatia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Cyprus

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Turkey

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Panama

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Cuba

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Guatemala

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Monaco

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Slovakia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Slovenia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Serbia & Montenegro

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Poland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Paraguay

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Philippines

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of New Zealand

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malaysia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Japan

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Argentina

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bosnia Herzegovina

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Algeria

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Lybia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Egypt

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of India

Buy Quality Real And Fake Passports,Driver’s License,ID Cards,Fake ID's for Over

Buy real and fake Passport ,Visa,Driving License,ID CARDS,marriage certificates,diplomas etc

Buy Original,Passport,id cards,Visa,Drivers License,Toefl,Ielts,Toeic,Celta/Delt

BUY fake British passports (UK), Americans, Canadians

False identity CARDS ONLINE IN UNITED STATES, DRIVING LICENSE

Buy fake birth certificates

BUY FAKE DRIVING LICENSE

Buy Real EU/USA/UK/Canadian Passports,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card and Citizenship.

buy original / fake passports, Drivers license, ID cards, birth certificates, diplomas, university degrees

etc

BUY HIGH QUALITY FAKE OR REAL PASSPORT,ID CARDS,DRIVING LICENSE, MARRIED,real or fake passport,visa ,France

driver license, id cards,diplomas,birth certificates ETC

Buy Visa, passport, id card, birth certificate, Driving License Transcripts

Buy Original FAKE Passports ,Id Card Drivers License

Best Quality Novelty real and Fake IDs and Passports,Marriage certificates and Drivers license etc buy now

high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents

circulating over the world.-IDs Scan-yes...-HOLOGRAMS: IDENTICAL-BAR CODES: IDS SCAN-UV: YESIDS WITH FAST

SHIPPING


We absolutely guarantee 24 hour passport,citizenship,Id cards,driver’s license,diplomas,degrees,certificates

service available. Tourist and business visa services available to residents of all 50 states and all

nationalities Worldwide. are unique producers of Authentic High Quality passports, Real Genuine Data Base

Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents.I can guarantee you a new Identity

starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Drivers License,Passports, Social security

card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name

issued and registered in the government database system..
We use high quality equipment and materials to produce authentic and counterfeit documents.All secret

features of real passports are carefully duplicated for our Registered and unregistered documents.we are

unique producer of quality false and Real documents.We offer only original high-quality Registered and

unregistered passports, driver’s licenses, ID cards, stamps, Visa, school Diplomas and other products for a

number of countries like:USA, Australia, Belgium,Brazil, Canada, Italian,Finland, France, Germany, Israel,

Mexico, Netherlands, South Africa,Spain, United Kingdom and worldwide.Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.manskyWe guarantee and offer high quality counterfeit bills for the following currencies;
EUR – Euro
USD – US Dollar
GBP – British Pound
INR – Indian Rupee
AUD – Australian Dollar
CAD – Canadian Dollar
AED – Emirati Dirham
ZAR – Rand
CHF – Swiss Franc
CNY – Chinese Yuan Renminbi
MYR – Malaysian Ringgit
THB – Thai Baht
WE PRODUCE REAL,REGISTERED AND UNREGISTERED PASSPORTS,DRIVERS LISCENCSE FOR THE FOLLOWING COUNTRIES:

USA,,Australian,Belgium,Brazilian(Brazil),Canadian(Canada),Finnish(Finland),French(France),German

(Germany),Dutch(Netherland/Holland),Israel,UK(United Kingdom)Spanish(Spain) ,Mexican(Mexico),South

Africa,Regiustralia,Canadian,French(France)Dutch(Netherland/Holland)German(Germany),UK(United Kingdom)

,Diplomatic,Camouflage,
DplicatesUSA(united States) ,Australian,Belgium,
Brazilian(Brazil) passports for sale,
Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport,degrees,drivers license,I.D

cards.Training certificates M GCSE, A-levels,
High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage,

and Death Certificates , Novelty Passports and New Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas

from most post-secondary institutions from around the world (we have over 3000 templates on file) all

designed to look 100% identical to the original.Custom Printing (if we do not already have the template on

file – simply email us a copy and we can make any alterations/modifications as per your directions).second,

citizenship, identity, identification, documents, diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain,

buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British, Honduras, UK, USA, US,Canada, Canadian, foreign, visa,

Swiss, card,
ids, document, getting,visas, cards, foreign.

Buy Real/Fake Passports,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card,Citizenship
Buy Fake-Real Genuine Visa, passport.I D,Driver's license,Working permit

Buy Real and fake Passport ,Visa,Driving License,id cards
Best Quality Novelty real and Fake IDs and Passports,Marriage certificates and Drivers license etc buy now

high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents

circulating over the world.-IDs Scan-yes...-HOLOGRAMS: IDENTICAL-BAR CODES: IDS SCAN-UV: YESIDS WITH FAST

SHIPPING - EMAIL SUPPORT


Feel free to contact us anytime and in any discretion.

TOPICS:
fake USA(United States) passports,
fake Australian passports,
fake Belgium passports,
fake Brazilian(Brazil) passports,
fake Canadian(Canada) passports,
fake Finnish(Finland) passports,
fake French(France) passports,
fake German(Germany) passports,
fake Dutch(Netherland/Holland) passports,
fake Israel passports,
fake UK(United Kingdom) passports,
fake Spanish(Spain) passports,
fake Mexican(Mexico) passports,
buy fake South African passports.
buy fake Australian driver licenses,
buy fake Canadian driver licenses,
buy fake French(France) driver licenses,
buy fake Dutch(Netherland/Holland) driving licenses,
buy fake German(Germany) driving licenses,
buy fake UK(United Kingdom) driving licenses,
buy fake Diplomatic passports,
buy fake USA(United States) passports,
buy fake Australian passports,
buy fake Belgium passports,
buy fake Brazilian(Brazil) passports,
buy fake Canadian(Canada) passports,
buy fake Finnish(Finland) passports,
buy fake French(France) passports,
buy fake German(Germany) passports,
buy fake Dutch(Netherland/Holland) passports,
buy fake Israel passports,
buy fake UK(United Kingdom) passports,
buy fake UK(United Kingdom) driving licenses,
buy fake Diplomatic passports,
buy Camouflage passports,
buy passport Duplicates,
fake USA(united States) passports for sale,
fake Australian passports for sale,
fake Belgium passports for sale,
fake Brazilian(Brazil) passports for sale,
fake Canadian(Canada) passports for sale,
fake Finnish(Finland) passports for sale,
fake French(France) passports for sale,
fake German(Germany) passports for sale,
fake Dutch(Netherland/Holland) passports for sale,
fake Israeli passports


Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.mansky

avatar
johngladys Datum: 03.04.2018 Čas: 18:01

buy fake and real passport drivers license id cards http://dream-landdocumentation.com


Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAT

Buy Registered Passports,Drivers license,IELTS & TOEFL, ESOL Certificates Without Attending The Exam

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US

GREEN CARD

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US

GREEN CARD

Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAS
We deal and specialize in helping you to get registered TOEFL, IELTS, IDP, ESOL, GMAT CELTA/DELTA, DEGREE,

DIPLOMAS & other English Language Certificates. We produce TOEFL & IELTS, ESOL, and CELTA/DELTA, DEGREE,

DIPLOMAS English Language for you with ease.Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.manskyBUY FAKE REAL PASSPORT DRIVING LICENSE ID CARD VISA SSN

We have years of experience producing original quality real/false passports, ID's, drivers licenses and many

other identity documents, really cheap for countries such as ; Switzerland, United Kingdom, United States,

Spain, Sweden, Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Ecuador, Finland, France, Germany, Israel, New

Zealand, South Africa, e.t.c.
Passports with chip for the following countries are also available for : Australia, Austria, Finland,

Germany, Malaysia, Netherlands, Sweden, Switzerland, Thailand, United Kingdom, United States, e.t.c.
We can also produce documents such as work permit, for UK, USA, Italy just to name a few.
You can contact us directly to get the additional information and place the order through the bellow

address..


Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport, degrees,drivers license,I.D

cards.Training certificates M GCSE, A-levels, High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT

Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage, and Death Certificates , Novelty Passports and New

Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas from most post-secondary institutions from around the

world (we have over 3000 templates on file) all designed to look 100% identical to the original.Custom

Printing (if we do not already have the template on file - simply email us a copy and we can make any

alterations/modifications as per your directions).second, citizenship, identity, identification, documents,

diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain, buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British,

Honduras, UK, USA, us, u.s.,Canada, Canadian, foreign, visa, Swiss, card, ids, document, getting,visas,

cards, foreign.


Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.mansky


KEYWORDS

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Australia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Austria

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of USA

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of UK

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Canada

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Germany

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Italy

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of France

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Finland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Norway

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Denmark

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Sweden

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Ireland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of China

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Romania

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Hungary

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bulgaria

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Belgium

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Switzerland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Spain

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Brazil

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Russian Federation

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Mexico

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greece

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Portugal

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Estonia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Latvia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malta

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Iceland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greenland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Africa

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Jamica

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Netherlands

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Czech Republic

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Korea

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Lithuania

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Kyrgyzstan

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Luxembourg

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Croatia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Cyprus

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Turkey

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Panama

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Cuba

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Guatemala

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Monaco

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Slovakia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Slovenia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Serbia & Montenegro

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Poland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Paraguay

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Philippines

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of New Zealand

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malaysia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Japan

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Argentina

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bosnia Herzegovina

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Algeria

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Lybia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Egypt

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of India

Buy Quality Real And Fake Passports,Driver’s License,ID Cards,Fake ID's for Over

Buy real and fake Passport ,Visa,Driving License,ID CARDS,marriage certificates,diplomas etc

Buy Original,Passport,id cards,Visa,Drivers License,Toefl,Ielts,Toeic,Celta/Delt

BUY fake British passports (UK), Americans, Canadians

False identity CARDS ONLINE IN UNITED STATES, DRIVING LICENSE

Buy fake birth certificates

BUY FAKE DRIVING LICENSE

Buy Real EU/USA/UK/Canadian Passports,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card and Citizenship.

buy original / fake passports, Drivers license, ID cards, birth certificates, diplomas, university degrees

etc

BUY HIGH QUALITY FAKE OR REAL PASSPORT,ID CARDS,DRIVING LICENSE, MARRIED,real or fake passport,visa ,France

driver license, id cards,diplomas,birth certificates ETC

Buy Visa, passport, id card, birth certificate, Driving License Transcripts

Buy Original FAKE Passports ,Id Card Drivers License

Best Quality Novelty real and Fake IDs and Passports,Marriage certificates and Drivers license etc buy now

high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents

circulating over the world.-IDs Scan-yes...-HOLOGRAMS: IDENTICAL-BAR CODES: IDS SCAN-UV: YESIDS WITH FAST

SHIPPING


We absolutely guarantee 24 hour passport,citizenship,Id cards,driver’s license,diplomas,degrees,certificates

service available. Tourist and business visa services available to residents of all 50 states and all

nationalities Worldwide. are unique producers of Authentic High Quality passports, Real Genuine Data Base

Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents.I can guarantee you a new Identity

starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Drivers License,Passports, Social security

card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name

issued and registered in the government database system..
We use high quality equipment and materials to produce authentic and counterfeit documents.All secret

features of real passports are carefully duplicated for our Registered and unregistered documents.we are

unique producer of quality false and Real documents.We offer only original high-quality Registered and

unregistered passports, driver’s licenses, ID cards, stamps, Visa, school Diplomas and other products for a

number of countries like:USA, Australia, Belgium,Brazil, Canada, Italian,Finland, France, Germany, Israel,

Mexico, Netherlands, South Africa,Spain, United Kingdom and worldwide.Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.manskyWe guarantee and offer high quality counterfeit bills for the following currencies;
EUR – Euro
USD – US Dollar
GBP – British Pound
INR – Indian Rupee
AUD – Australian Dollar
CAD – Canadian Dollar
AED – Emirati Dirham
ZAR – Rand
CHF – Swiss Franc
CNY – Chinese Yuan Renminbi
MYR – Malaysian Ringgit
THB – Thai Baht
WE PRODUCE REAL,REGISTERED AND UNREGISTERED PASSPORTS,DRIVERS LISCENCSE FOR THE FOLLOWING COUNTRIES:

USA,,Australian,Belgium,Brazilian(Brazil),Canadian(Canada),Finnish(Finland),French(France),German

(Germany),Dutch(Netherland/Holland),Israel,UK(United Kingdom)Spanish(Spain) ,Mexican(Mexico),South

Africa,Regiustralia,Canadian,French(France)Dutch(Netherland/Holland)German(Germany),UK(United Kingdom)

,Diplomatic,Camouflage,
DplicatesUSA(united States) ,Australian,Belgium,
Brazilian(Brazil) passports for sale,
Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport,degrees,drivers license,I.D

cards.Training certificates M GCSE, A-levels,
High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage,

and Death Certificates , Novelty Passports and New Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas

from most post-secondary institutions from around the world (we have over 3000 templates on file) all

designed to look 100% identical to the original.Custom Printing (if we do not already have the template on

file – simply email us a copy and we can make any alterations/modifications as per your directions).second,

citizenship, identity, identification, documents, diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain,

buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British, Honduras, UK, USA, US,Canada, Canadian, foreign, visa,

Swiss, card,
ids, document, getting,visas, cards, foreign.

Buy Real/Fake Passports,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card,Citizenship
Buy Fake-Real Genuine Visa, passport.I D,Driver's license,Working permit

Buy Real and fake Passport ,Visa,Driving License,id cards
Best Quality Novelty real and Fake IDs and Passports,Marriage certificates and Drivers license etc buy now

high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents

circulating over the world.-IDs Scan-yes...-HOLOGRAMS: IDENTICAL-BAR CODES: IDS SCAN-UV: YESIDS WITH FAST

SHIPPING - EMAIL SUPPORT


Feel free to contact us anytime and in any discretion.

TOPICS:
fake USA(United States) passports,
fake Australian passports,
fake Belgium passports,
fake Brazilian(Brazil) passports,
fake Canadian(Canada) passports,
fake Finnish(Finland) passports,
fake French(France) passports,
fake German(Germany) passports,
fake Dutch(Netherland/Holland) passports,
fake Israel passports,
fake UK(United Kingdom) passports,
fake Spanish(Spain) passports,
fake Mexican(Mexico) passports,
buy fake South African passports.
buy fake Australian driver licenses,
buy fake Canadian driver licenses,
buy fake French(France) driver licenses,
buy fake Dutch(Netherland/Holland) driving licenses,
buy fake German(Germany) driving licenses,
buy fake UK(United Kingdom) driving licenses,
buy fake Diplomatic passports,
buy fake USA(United States) passports,
buy fake Australian passports,
buy fake Belgium passports,
buy fake Brazilian(Brazil) passports,
buy fake Canadian(Canada) passports,
buy fake Finnish(Finland) passports,
buy fake French(France) passports,
buy fake German(Germany) passports,
buy fake Dutch(Netherland/Holland) passports,
buy fake Israel passports,
buy fake UK(United Kingdom) passports,
buy fake UK(United Kingdom) driving licenses,
buy fake Diplomatic passports,
buy Camouflage passports,
buy passport Duplicates,
fake USA(united States) passports for sale,
fake Australian passports for sale,
fake Belgium passports for sale,
fake Brazilian(Brazil) passports for sale,
fake Canadian(Canada) passports for sale,
fake Finnish(Finland) passports for sale,
fake French(France) passports for sale,
fake German(Germany) passports for sale,
fake Dutch(Netherland/Holland) passports for sale,
fake Israeli passports


Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.mansky

avatar
johngladys Datum: 03.04.2018 Čas: 18:00

buy fake and real passport drivers license id cards http://dream-landdocumentation.com


Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAT

Buy Registered Passports,Drivers license,IELTS & TOEFL, ESOL Certificates Without Attending The Exam

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US

GREEN CARD

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US

GREEN CARD

Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAS
We deal and specialize in helping you to get registered TOEFL, IELTS, IDP, ESOL, GMAT CELTA/DELTA, DEGREE,

DIPLOMAS & other English Language Certificates. We produce TOEFL & IELTS, ESOL, and CELTA/DELTA, DEGREE,

DIPLOMAS English Language for you with ease.Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.manskyBUY FAKE REAL PASSPORT DRIVING LICENSE ID CARD VISA SSN

We have years of experience producing original quality real/false passports, ID's, drivers licenses and many

other identity documents, really cheap for countries such as ; Switzerland, United Kingdom, United States,

Spain, Sweden, Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Ecuador, Finland, France, Germany, Israel, New

Zealand, South Africa, e.t.c.
Passports with chip for the following countries are also available for : Australia, Austria, Finland,

Germany, Malaysia, Netherlands, Sweden, Switzerland, Thailand, United Kingdom, United States, e.t.c.
We can also produce documents such as work permit, for UK, USA, Italy just to name a few.
You can contact us directly to get the additional information and place the order through the bellow

address..


Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport, degrees,drivers license,I.D

cards.Training certificates M GCSE, A-levels, High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT

Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage, and Death Certificates , Novelty Passports and New

Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas from most post-secondary institutions from around the

world (we have over 3000 templates on file) all designed to look 100% identical to the original.Custom

Printing (if we do not already have the template on file - simply email us a copy and we can make any

alterations/modifications as per your directions).second, citizenship, identity, identification, documents,

diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain, buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British,

Honduras, UK, USA, us, u.s.,Canada, Canadian, foreign, visa, Swiss, card, ids, document, getting,visas,

cards, foreign.


Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.mansky


KEYWORDS

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Australia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Austria

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of USA

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of UK

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Canada

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Germany

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Italy

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of France

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Finland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Norway

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Denmark

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Sweden

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Ireland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of China

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Romania

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Hungary

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bulgaria

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Belgium

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Switzerland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Spain

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Brazil

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Russian Federation

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Mexico

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greece

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Portugal

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Estonia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Latvia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malta

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Iceland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greenland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Africa

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Jamica

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Netherlands

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Czech Republic

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Korea

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Lithuania

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Kyrgyzstan

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Luxembourg

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Croatia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Cyprus

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Turkey

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Panama

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Cuba

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Guatemala

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Monaco

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Slovakia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Slovenia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Serbia & Montenegro

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Poland

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Paraguay

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Philippines

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of New Zealand

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malaysia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Japan

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Argentina

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bosnia Herzegovina

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Algeria

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Lybia

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Egypt

buy High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of India

Buy Quality Real And Fake Passports,Driver’s License,ID Cards,Fake ID's for Over

Buy real and fake Passport ,Visa,Driving License,ID CARDS,marriage certificates,diplomas etc

Buy Original,Passport,id cards,Visa,Drivers License,Toefl,Ielts,Toeic,Celta/Delt

BUY fake British passports (UK), Americans, Canadians

False identity CARDS ONLINE IN UNITED STATES, DRIVING LICENSE

Buy fake birth certificates

BUY FAKE DRIVING LICENSE

Buy Real EU/USA/UK/Canadian Passports,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card and Citizenship.

buy original / fake passports, Drivers license, ID cards, birth certificates, diplomas, university degrees

etc

BUY HIGH QUALITY FAKE OR REAL PASSPORT,ID CARDS,DRIVING LICENSE, MARRIED,real or fake passport,visa ,France

driver license, id cards,diplomas,birth certificates ETC

Buy Visa, passport, id card, birth certificate, Driving License Transcripts

Buy Original FAKE Passports ,Id Card Drivers License

Best Quality Novelty real and Fake IDs and Passports,Marriage certificates and Drivers license etc buy now

high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents

circulating over the world.-IDs Scan-yes...-HOLOGRAMS: IDENTICAL-BAR CODES: IDS SCAN-UV: YESIDS WITH FAST

SHIPPING


We absolutely guarantee 24 hour passport,citizenship,Id cards,driver’s license,diplomas,degrees,certificates

service available. Tourist and business visa services available to residents of all 50 states and all

nationalities Worldwide. are unique producers of Authentic High Quality passports, Real Genuine Data Base

Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents.I can guarantee you a new Identity

starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Drivers License,Passports, Social security

card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name

issued and registered in the government database system..
We use high quality equipment and materials to produce authentic and counterfeit documents.All secret

features of real passports are carefully duplicated for our Registered and unregistered documents.we are

unique producer of quality false and Real documents.We offer only original high-quality Registered and

unregistered passports, driver’s licenses, ID cards, stamps, Visa, school Diplomas and other products for a

number of countries like:USA, Australia, Belgium,Brazil, Canada, Italian,Finland, France, Germany, Israel,

Mexico, Netherlands, South Africa,Spain, United Kingdom and worldwide.Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.manskyWe guarantee and offer high quality counterfeit bills for the following currencies;
EUR – Euro
USD – US Dollar
GBP – British Pound
INR – Indian Rupee
AUD – Australian Dollar
CAD – Canadian Dollar
AED – Emirati Dirham
ZAR – Rand
CHF – Swiss Franc
CNY – Chinese Yuan Renminbi
MYR – Malaysian Ringgit
THB – Thai Baht
WE PRODUCE REAL,REGISTERED AND UNREGISTERED PASSPORTS,DRIVERS LISCENCSE FOR THE FOLLOWING COUNTRIES:

USA,,Australian,Belgium,Brazilian(Brazil),Canadian(Canada),Finnish(Finland),French(France),German

(Germany),Dutch(Netherland/Holland),Israel,UK(United Kingdom)Spanish(Spain) ,Mexican(Mexico),South

Africa,Regiustralia,Canadian,French(France)Dutch(Netherland/Holland)German(Germany),UK(United Kingdom)

,Diplomatic,Camouflage,
DplicatesUSA(united States) ,Australian,Belgium,
Brazilian(Brazil) passports for sale,
Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport,degrees,drivers license,I.D

cards.Training certificates M GCSE, A-levels,
High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage,

and Death Certificates , Novelty Passports and New Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas

from most post-secondary institutions from around the world (we have over 3000 templates on file) all

designed to look 100% identical to the original.Custom Printing (if we do not already have the template on

file – simply email us a copy and we can make any alterations/modifications as per your directions).second,

citizenship, identity, identification, documents, diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain,

buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British, Honduras, UK, USA, US,Canada, Canadian, foreign, visa,

Swiss, card,
ids, document, getting,visas, cards, foreign.

Buy Real/Fake Passports,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card,Citizenship
Buy Fake-Real Genuine Visa, passport.I D,Driver's license,Working permit

Buy Real and fake Passport ,Visa,Driving License,id cards
Best Quality Novelty real and Fake IDs and Passports,Marriage certificates and Drivers license etc buy now

high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents

circulating over the world.-IDs Scan-yes...-HOLOGRAMS: IDENTICAL-BAR CODES: IDS SCAN-UV: YESIDS WITH FAST

SHIPPING - EMAIL SUPPORT


Feel free to contact us anytime and in any discretion.

TOPICS:
fake USA(United States) passports,
fake Australian passports,
fake Belgium passports,
fake Brazilian(Brazil) passports,
fake Canadian(Canada) passports,
fake Finnish(Finland) passports,
fake French(France) passports,
fake German(Germany) passports,
fake Dutch(Netherland/Holland) passports,
fake Israel passports,
fake UK(United Kingdom) passports,
fake Spanish(Spain) passports,
fake Mexican(Mexico) passports,
buy fake South African passports.
buy fake Australian driver licenses,
buy fake Canadian driver licenses,
buy fake French(France) driver licenses,
buy fake Dutch(Netherland/Holland) driving licenses,
buy fake German(Germany) driving licenses,
buy fake UK(United Kingdom) driving licenses,
buy fake Diplomatic passports,
buy fake USA(United States) passports,
buy fake Australian passports,
buy fake Belgium passports,
buy fake Brazilian(Brazil) passports,
buy fake Canadian(Canada) passports,
buy fake Finnish(Finland) passports,
buy fake French(France) passports,
buy fake German(Germany) passports,
buy fake Dutch(Netherland/Holland) passports,
buy fake Israel passports,
buy fake UK(United Kingdom) passports,
buy fake UK(United Kingdom) driving licenses,
buy fake Diplomatic passports,
buy Camouflage passports,
buy passport Duplicates,
fake USA(united States) passports for sale,
fake Australian passports for sale,
fake Belgium passports for sale,
fake Brazilian(Brazil) passports for sale,
fake Canadian(Canada) passports for sale,
fake Finnish(Finland) passports for sale,
fake French(France) passports for sale,
fake German(Germany) passports for sale,
fake Dutch(Netherland/Holland) passports for sale,
fake Israeli passports


Contact E-mails ......... landryinks22@gmail.com

http://dream-landdocumentation.com/

Website ................. http://dream-landdocumentation.com/

WHATSAPP ................ +1 (610)634-6554

Skype ................... moore.mansky

avatar
loicsop Datum: 30.03.2018 Čas: 23:52

buy real and genuine passport, driver license, id cards...Whatsapp: +1 6106346554

We offer only original high-quality IDs and Passport, Visa, Driving License, ID CARDS, marriage certificates, diplomas etc buy now high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents circulating over the world.

-IDs Scan-yes...
-HOLOGRAMS: IDENTICAL
-BAR CODES: IDS SCAN
-UV: YES
-Passports
FAKE IDS WITH FAST SHIPPING - EMAIL SUPPORT

Fake ID's Over state drivers license cards and State ID cards available. Includes state driver's license hologram and magnetic strip or bar code on back. 2 business day shipping order (shipping and handling). The BEST authentic fake ID's on the web.
Same quality, high resolution that Department of Motor Vehicles use.
Send current .JPG or .GIF of current license with picture and changes in NAME, DOB, LICENSE #, RESTRICTIONS,etc.

we produce the best fake ID online we sell UK/EU fake ID, Canadian fake ID, Australian fake ID and fake IDs for many other countries from fake passports to fake driving licenses to fake bank statements we have your identification needs covered. Our fake IDs include all security features such as genuine holograms, ultraviolet watermarks, intaglio printing, special paper, fluorescent dyes, RFID chips, bar codes corresponding to your details and more. Our fake IDs are identical to the real thing no other site will offer you this quality we are the best. new identity protect your privacy and take back your freedom..


Contact e-mail:=========== landryinks22@gmail.com

whatsapp================= +1-610-634-6554

Skype Name:========== moore.mansky


-------------------------------------------
DO NOT HESITATE TO CONTACT U.S. BY EMAIL OR CALL AT ANY TIME AND ANY
DISCRETION.

SECTIONS:
BUY real and original PASSPORTS
Get real and original passports USA (United States)
Get real and original Australian passports (Australia)
Get real and original Belgian passports (Belgium)
Get real and original Brazilian passport (Brazil)
Get real and original Canadian passports (Canada)
Get real and original passports of Finland (Finland)
Get real and original French passports (France)
Get real and original German passports (Germany)
Get real and original Dutch passport (The Netherlands)
Get real and original South African identity cards (South Africa)
Get real and original Swiss identity cards (Switzerland)
Get real and original IDs German (Germany)
Get real and original ID cards Chinese (China)
Get real and original IDs Spanish (Spain)
Get real and original ID cards Austrian (Austria)
Get real and original IDs Japanese (Japan)
Get real and original ID cards Ukraine (Ukraine)
Get real and original ID cards cambodiens (Cambodia)
Get real and original ID cards UK (United States)
Get real and original ID cards USA
Get real and original Identity cards Romanian (Romania)
Get real and original IDs Polish (Poland)
Get real and original identity cards Bulgarian (Bulgaria)
Get real and original ID cards Moroccan (Morocco)
Get real and original ID cards chypre (Cyprus)
Get real and original ID cards Norwegian (Norway)
Get real and original IDs Portuguese (Portugal)
Get real and original ID cards Lithuanian (Lithuania)
Get real and original ID cards Russian (Russia)
Get real and original ID cards Hungarian (Hungary)
Get real and original IDs Australian (Australia)
Get real and original ID cards Brazilian (Brazil)
Get real and original Italian identity card (Italy)
Get real and original Jamaican identity cards (Jamaica)
Get real and original ID cards South Korean (South Korea)
Get real and original IDs Croatian (Croatia)
Get real and original IDs Denmark (Danmark)
Get real and original IDs Malta (Malta)
Get real and original IDs Polish (Poland)
Get real and original IDENTITY CARDS SWEDISH (SWEDEN)
Get real and original DRIVING LICENCE
Get real and original driving license in Australia (Australia)
Get real and original Canadian driver's license (Canada)
Get real and original French driving license (France)
Get real and original Dutch driving license (Netherlands / Holland)
Get real and original German driving license (Germany)
Get real and original UK driving license (United Kingdom)
Get real and original driving license Cameroon (Cameroon)
Get real and original Chinese driver's license (China)
Get real and original driving license in Switzerland (Switzerland)
Get real and original driving license cambodiens (Cambodia)
Get real and original Australian driver's license (Australia)
Get real and original driving license Russian (Russia)
Get real and original Canadian driver's license (Canada)
Get real and original driving license french (France)
Get real and original international driving permits
Get real and original Japanese driver's license (Japan)
Get real and original driving license Ukrainian (Ukraine)
Get real and original driving licenses in Austria (Austrian)
Get real and original UK driving license
Get real and original driving license USA
Get real and original driving license Spanish (Spain)
Get real and original driving license Portuguese (Portugal)
Get real and original driving license Hungarian (Hungary)
Get real and original Mexican driver's license (Mexico)
Get real and original Belgian driving licenses (Belgium)
Get real and original driving license Greek (Greece)
Get real and original driving license Romanian (Romania)
Get real and original driving license Lithuanian (Lithuania)
Get real and original driving license Polish (Poland)
Get real and original driving license Bulgarian (Bulgaria)
Get real and original Australian driver's license (Australian)
Get real and original Canadian driver's license (Canada)
Get real and original French driving license (France)
Get real and original German driving license (Germany)
Get real and original UK driving license (United Kingdom)
Get real and original DEGREES INTERNATIONAL
-------Contacts----------------------------


Contact e-mail:=========== landryinks22@gmail.com

whatsapp================= +1-610-634-6554

Skype Name:========== moore.mansky


-------------------------------------------
Buy, get real and original passport, identity card. Sell ??Online, Canadian, British, new INFRINGEMENT LICENSES OF CONDUCT, ACTS OF BIRTH CERTIFICATES
Do not hesitate to contact us by email or call at any time when need is required and in privacy.
DO NOT HESITATE TO CONTACT U.S. BY EMAIL OR CALL AT ANY TIME FOR MORE
INFORMATION AND TO PLACE YOUR ORDER FOR YOUR VARIOUS FALSE PASSPORTS, VISAS, IDENTITY CARDS, DRIVER'S LICENSE, BIRTH AND MANY OTHER DOCUMENTS....
-------Contacts----------------------------


Contact e-mail:=========== landryinks22@gmail.com

whatsapp================= +1-610-634-6554

Skype Name:========== moore.mansky

avatar
loicsop Datum: 30.03.2018 Čas: 23:51

koupit skutečný pas, řidičský průkaz, identifikační karta online Whatsapp: +1 6106346554

Vyrábíme reálné databáze registrované dokumenty, které jsou legálně používány a předává všechny letištní kontroly a kontroly datových strojů. Kdykoliv se tyto dokumenty v reálném čase ověřují v systému, všechny informace o držiteli se budou platně zobrazovat, aby byl dokument skutečný. Vyrábíme také kartu Fake Id, která je stejná jako skutečná identifikace a řidičská licence.

Koupit Passport online
kupte si doklady online
koupit řidičský průkaz online
koupit povolení k pobytu online
koupit / získat občanství online
Koupit dokumenty online

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


Fake Passpot
koupit falešnou identifikační kartu
koupit falešný řidičský průkaz
koupit falešné dokumenty


NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


koupit originální a falešný pas
koupit pravý a falešný řidičský průkaz
koupit pravý a falešný průkaz totožnosti
koupit pravé a falešné občanství
koupit pravé a falešné občanství
koupit pravé a falešné dokumenty

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


skutečně registrovaný cestovní pas
koupit originální průkaz totožnosti
koupit skutečný registrovaný řidičský průkaz
skutečné registrované občanství
skutečné registrované dokumenty

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


Získejte skutečný nebo falešný pas online
získat skutečný a falešný pas on-line
koupit originální a falešný pas online

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


pravé a falešné pasy v prodeji
pravé a falešné řidičské oprávnění k prodeji
pravé a falešné certifikáty k prodeji
pravý a falešný průkaz totožnosti k prodeji

Prodávejte falešné eur online
Koupit Falešné americké dolary online
Prodávejte falešné britské libry online

Koupit skutečný pas on-line
Koupit Fake Passport On-line
Koupit skutečné průkazy totožnosti on-line
Prodávejte fake ID karty on-line
Koupit licenci ke skutečnému řidiči
Prodám licenci Fake Driver
Koupit další dokumenty

avatar
loicsop Datum: 30.03.2018 Čas: 23:40

koupit skutečný pas, řidičský průkaz, identifikační karta online Whatsapp: +1 6106346554

Vyrábíme reálné databáze registrované dokumenty, které jsou legálně používány a předává všechny letištní kontroly a kontroly datových strojů. Kdykoliv se tyto dokumenty v reálném čase ověřují v systému, všechny informace o držiteli se budou platně zobrazovat, aby byl dokument skutečný. Vyrábíme také kartu Fake Id, která je stejná jako skutečná identifikace a řidičská licence.

Koupit Passport online
kupte si doklady online
koupit řidičský průkaz online
koupit povolení k pobytu online
koupit / získat občanství online
Koupit dokumenty online

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


Fake Passpot
koupit falešnou identifikační kartu
koupit falešný řidičský průkaz
koupit falešné dokumenty


NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


koupit originální a falešný pas
koupit pravý a falešný řidičský průkaz
koupit pravý a falešný průkaz totožnosti
koupit pravé a falešné občanství
koupit pravé a falešné občanství
koupit pravé a falešné dokumenty

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


skutečně registrovaný cestovní pas
koupit originální průkaz totožnosti
koupit skutečný registrovaný řidičský průkaz
skutečné registrované občanství
skutečné registrované dokumenty

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


Získejte skutečný nebo falešný pas online
získat skutečný a falešný pas on-line
koupit originální a falešný pas online

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


pravé a falešné pasy v prodeji
pravé a falešné řidičské oprávnění k prodeji
pravé a falešné certifikáty k prodeji
pravý a falešný průkaz totožnosti k prodeji

Prodávejte falešné eur online
Koupit Falešné americké dolary online
Prodávejte falešné britské libry online

Koupit skutečný pas on-line
Koupit Fake Passport On-line
Koupit skutečné průkazy totožnosti on-line
Prodávejte fake ID karty on-line
Koupit licenci ke skutečnému řidiči
Prodám licenci Fake Driver
Koupit další dokumenty

avatar
loicsop Datum: 30.03.2018 Čas: 23:40

buy real and genuine passport, driver license, id cards...Whatsapp: +1 6106346554

We offer only original high-quality IDs and Passport, Visa, Driving License, ID CARDS, marriage certificates, diplomas etc buy now high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents circulating over the world.

-IDs Scan-yes...
-HOLOGRAMS: IDENTICAL
-BAR CODES: IDS SCAN
-UV: YES
-Passports
FAKE IDS WITH FAST SHIPPING - EMAIL SUPPORT

Fake ID's Over state drivers license cards and State ID cards available. Includes state driver's license hologram and magnetic strip or bar code on back. 2 business day shipping order (shipping and handling). The BEST authentic fake ID's on the web.
Same quality, high resolution that Department of Motor Vehicles use.
Send current .JPG or .GIF of current license with picture and changes in NAME, DOB, LICENSE #, RESTRICTIONS,etc.

we produce the best fake ID online we sell UK/EU fake ID, Canadian fake ID, Australian fake ID and fake IDs for many other countries from fake passports to fake driving licenses to fake bank statements we have your identification needs covered. Our fake IDs include all security features such as genuine holograms, ultraviolet watermarks, intaglio printing, special paper, fluorescent dyes, RFID chips, bar codes corresponding to your details and more. Our fake IDs are identical to the real thing no other site will offer you this quality we are the best. new identity protect your privacy and take back your freedom..


Contact e-mail:=========== landryinks22@gmail.com

whatsapp================= +1-610-634-6554

Skype Name:========== moore.mansky


-------------------------------------------
DO NOT HESITATE TO CONTACT U.S. BY EMAIL OR CALL AT ANY TIME AND ANY
DISCRETION.

SECTIONS:
BUY real and original PASSPORTS
Get real and original passports USA (United States)
Get real and original Australian passports (Australia)
Get real and original Belgian passports (Belgium)
Get real and original Brazilian passport (Brazil)
Get real and original Canadian passports (Canada)
Get real and original passports of Finland (Finland)
Get real and original French passports (France)
Get real and original German passports (Germany)
Get real and original Dutch passport (The Netherlands)
Get real and original South African identity cards (South Africa)
Get real and original Swiss identity cards (Switzerland)
Get real and original IDs German (Germany)
Get real and original ID cards Chinese (China)
Get real and original IDs Spanish (Spain)
Get real and original ID cards Austrian (Austria)
Get real and original IDs Japanese (Japan)
Get real and original ID cards Ukraine (Ukraine)
Get real and original ID cards cambodiens (Cambodia)
Get real and original ID cards UK (United States)
Get real and original ID cards USA
Get real and original Identity cards Romanian (Romania)
Get real and original IDs Polish (Poland)
Get real and original identity cards Bulgarian (Bulgaria)
Get real and original ID cards Moroccan (Morocco)
Get real and original ID cards chypre (Cyprus)
Get real and original ID cards Norwegian (Norway)
Get real and original IDs Portuguese (Portugal)
Get real and original ID cards Lithuanian (Lithuania)
Get real and original ID cards Russian (Russia)
Get real and original ID cards Hungarian (Hungary)
Get real and original IDs Australian (Australia)
Get real and original ID cards Brazilian (Brazil)
Get real and original Italian identity card (Italy)
Get real and original Jamaican identity cards (Jamaica)
Get real and original ID cards South Korean (South Korea)
Get real and original IDs Croatian (Croatia)
Get real and original IDs Denmark (Danmark)
Get real and original IDs Malta (Malta)
Get real and original IDs Polish (Poland)
Get real and original IDENTITY CARDS SWEDISH (SWEDEN)
Get real and original DRIVING LICENCE
Get real and original driving license in Australia (Australia)
Get real and original Canadian driver's license (Canada)
Get real and original French driving license (France)
Get real and original Dutch driving license (Netherlands / Holland)
Get real and original German driving license (Germany)
Get real and original UK driving license (United Kingdom)
Get real and original driving license Cameroon (Cameroon)
Get real and original Chinese driver's license (China)
Get real and original driving license in Switzerland (Switzerland)
Get real and original driving license cambodiens (Cambodia)
Get real and original Australian driver's license (Australia)
Get real and original driving license Russian (Russia)
Get real and original Canadian driver's license (Canada)
Get real and original driving license french (France)
Get real and original international driving permits
Get real and original Japanese driver's license (Japan)
Get real and original driving license Ukrainian (Ukraine)
Get real and original driving licenses in Austria (Austrian)
Get real and original UK driving license
Get real and original driving license USA
Get real and original driving license Spanish (Spain)
Get real and original driving license Portuguese (Portugal)
Get real and original driving license Hungarian (Hungary)
Get real and original Mexican driver's license (Mexico)
Get real and original Belgian driving licenses (Belgium)
Get real and original driving license Greek (Greece)
Get real and original driving license Romanian (Romania)
Get real and original driving license Lithuanian (Lithuania)
Get real and original driving license Polish (Poland)
Get real and original driving license Bulgarian (Bulgaria)
Get real and original Australian driver's license (Australian)
Get real and original Canadian driver's license (Canada)
Get real and original French driving license (France)
Get real and original German driving license (Germany)
Get real and original UK driving license (United Kingdom)
Get real and original DEGREES INTERNATIONAL
-------Contacts----------------------------


Contact e-mail:=========== landryinks22@gmail.com

whatsapp================= +1-610-634-6554

Skype Name:========== moore.mansky


-------------------------------------------
Buy, get real and original passport, identity card. Sell ??Online, Canadian, British, new INFRINGEMENT LICENSES OF CONDUCT, ACTS OF BIRTH CERTIFICATES
Do not hesitate to contact us by email or call at any time when need is required and in privacy.
DO NOT HESITATE TO CONTACT U.S. BY EMAIL OR CALL AT ANY TIME FOR MORE
INFORMATION AND TO PLACE YOUR ORDER FOR YOUR VARIOUS FALSE PASSPORTS, VISAS, IDENTITY CARDS, DRIVER'S LICENSE, BIRTH AND MANY OTHER DOCUMENTS....
-------Contacts----------------------------


Contact e-mail:=========== landryinks22@gmail.com

whatsapp================= +1-610-634-6554

Skype Name:========== moore.mansky

avatar
loicsop Datum: 30.03.2018 Čas: 23:39

koupit skutečný pas, řidičský průkaz, identifikační karta online Whatsapp: +1 6106346554

Vyrábíme reálné databáze registrované dokumenty, které jsou legálně používány a předává všechny letištní kontroly a kontroly datových strojů. Kdykoliv se tyto dokumenty v reálném čase ověřují v systému, všechny informace o držiteli se budou platně zobrazovat, aby byl dokument skutečný. Vyrábíme také kartu Fake Id, která je stejná jako skutečná identifikace a řidičská licence.

Koupit Passport online
kupte si doklady online
koupit řidičský průkaz online
koupit povolení k pobytu online
koupit / získat občanství online
Koupit dokumenty online

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


Fake Passpot
koupit falešnou identifikační kartu
koupit falešný řidičský průkaz
koupit falešné dokumenty


NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


koupit originální a falešný pas
koupit pravý a falešný řidičský průkaz
koupit pravý a falešný průkaz totožnosti
koupit pravé a falešné občanství
koupit pravé a falešné občanství
koupit pravé a falešné dokumenty

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


skutečně registrovaný cestovní pas
koupit originální průkaz totožnosti
koupit skutečný registrovaný řidičský průkaz
skutečné registrované občanství
skutečné registrované dokumenty

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


Získejte skutečný nebo falešný pas online
získat skutečný a falešný pas on-line
koupit originální a falešný pas online

NAŠE KONTAKTY

Kontaktní e-maily ......... landryinks22@gmail.com

WHATSAPP ................ +1 610-634-6554

Skype ................... moore.mansky


pravé a falešné pasy v prodeji
pravé a falešné řidičské oprávnění k prodeji
pravé a falešné certifikáty k prodeji
pravý a falešný průkaz totožnosti k prodeji

Prodávejte falešné eur online
Koupit Falešné americké dolary online
Prodávejte falešné britské libry online

Koupit skutečný pas on-line
Koupit Fake Passport On-line
Koupit skutečné průkazy totožnosti on-line
Prodávejte fake ID karty on-line
Koupit licenci ke skutečnému řidiči
Prodám licenci Fake Driver
Koupit další dokumenty

avatar
fureigeld Datum: 13.03.2018 Čas: 10:58

buy fake and real passport id cards drivers licAense http://www.migrationdocuments.com


Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAT

Buy Registered Passports,Drivers license,IELTS & TOEFL, ESOL Certificates Without Attending The Exam

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US GREEN CARD

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US GREEN CARD

Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAS
We deal and specialize in helping you to get registered TOEFL, IELTS, IDP, ESOL, GMAT CELTA/DELTA, DEGREE, DIPLOMAS & other English Language Certificates. We produce TOEFL & IELTS, ESOL, and CELTA/DELTA, DEGREE, DIPLOMAS English Language for you with ease.


Contact Email .......immigrantsdocs@yahoo.com

http://www.migrationdocuments.com

website ... http://www.migrationdocuments.com

Whatsapp ...... +44 744 8556330

BUY FAKE REAL PASSPORT DRIVING LICENSE ID CARD VISA SSN

We have years of experience producing original quality real/false passports, ID's, drivers licenses and many other identity documents, really cheap for countries such as ; Switzerland, United Kingdom, United States, Spain, Sweden, Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Ecuador, Finland, France, Germany, Israel, New Zealand, South Africa, e.t.c.
Passports with chip for the following countries are also available for : Australia, Austria, Finland, Germany, Malaysia, Netherlands, Sweden, Switzerland, Thailand, United Kingdom, United States, e.t.c.
We can also produce documents such as work permit, for UK, USA, Italy just to name a few.
You can contact us directly to get the additional information and place the order through the bellow address..


Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport, degrees,drivers license,I.D cards.Training certificates M GCSE, A-levels, High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage, and Death Certificates , Novelty Passports and New Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas from most post-secondary institutions from around the world (we have over 3000 templates on file) all designed to look 100% identical to the original.Custom Printing (if we do not already have the template on file - simply email us a copy and we can make any alterations/modifications as per your directions).second, citizenship, identity, identification, documents, diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain, buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British, Honduras, UK, USA, us, u.s.,Canada, Canadian, foreign, visa, Swiss, card, ids, document, getting,visas, cards, foreign.


Contact Email .......immigrantsdocs@yahoo.com

http://www.migrationdocuments.com

website ... http://www.migrationdocuments.com

Whatsapp ...... +44 744 8556330

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Australia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Austria

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of USA

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of UK

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Canada

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Germany

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Italy

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of France

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Finland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Norway

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Denmark

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Sweden

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Ireland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of China

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Romania

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Hungary

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bulgaria

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Belgium

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Switzerland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Spain

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Brazil

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Russian Federation

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Mexico

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greece

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Portugal

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Estonia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Latvia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malta

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Iceland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Greenland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Africa

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Jamica

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Netherlands

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Czech Republic

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of South Korea

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Lithuania

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Kyrgyzstan

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Luxembourg

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Croatia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Cyprus

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Turkey

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Panama

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Cuba

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Guatemala

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Monaco

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Slovakia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Slovenia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Serbia & Montenegro

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Poland

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Paraguay

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Philippines

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of New Zealand

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Malaysia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Japan

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Argentina

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Bosnia Herzegovina

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Algeria

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Lybia

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of Egypt

Purchase High Quality Original and Fake Passports, Driver's License and Ids of India

Buy Quality Real And Fake Passports,Driver’s License,ID Cards,Fake ID's for Over


Changes in NAME, DOB, LICENSE #, RESTRICTIONS, etc.all our documents are used at any border pass ,airport,applications with no problems we produce

the following documents and the list is not full place your order for details.

Buy real and fake Passport ,Visa,Driving License,ID CARDS,marriage certificates,diplomas etc


Buy Original,Passport,id cards,Visa,Drivers License,Toefl,Ielts,Toeic,Celta/Delt

BUY fake British passports (UK), Americans, Canadians
False identity CARDS ONLINE IN UNITED STATES, DRIVING LICENSE
Buy fake birth certificates
BUY FAKE DRIVING LICENSE

Buy Real EU/USA/UK/Canadian Passports,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card and Citizenship.

buy original / fake passports, Drivers license, ID cards, birth certificates, diplomas, university degrees etc

BUY HIGH QUALITY FAKE OR REAL PASSPORT,ID CARDS,DRIVING LICENSE, MARRIED,real or fake passport,visa ,France driver license, id cards,diplomas,birth certificates ETC

Buy Visa, passport, id card, birth certificate, Driving License Transcripts

Douala : Buy Original FAKE Passports ,Id Card Drivers License demosmiller

Best Quality Novelty real and Fake IDs and Passports,Marriage certificates and Drivers license etc buy now high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents circulating over the world.-IDs Scan-yes...-HOLOGRAMS: IDENTICAL-BAR CODES: IDS SCAN-UV: YESIDS WITH FAST SHIPPING


We absolutely guarantee 24 hour passport,citizenship,Id cards,driver’s license,diplomas,degrees,certificates service available. Tourist and business visa services available to residents of all 50 states and all nationalities Worldwide. are unique producers of Authentic High Quality passports, Real Genuine Data Base Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents.I can guarantee you a new Identity starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Drivers License,Passports, Social security card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name issued and registered in the government database system..
We use high quality equipment and materials to produce authentic and counterfeit documents.All secret features of real passports are carefully duplicated for our Registered and unregistered documents.we are unique producer of quality false and Real documents.We offer only original high-quality Registered and unregistered passports, driver’s licenses, ID cards, stamps, Visa, school Diplomas and other products for a number of countries like:USA, Australia, Belgium,Brazil, Canada, Italian,Finland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa,Spain, United Kingdom and worldwide.

Contact Email .......immigrantsdocs@yahoo.com

http://www.migrationdocuments.com

website ... http://www.migrationdocuments.com

Whatsapp ...... +44 744 8556330

We guarantee and offer high quality counterfeit bills for the following currencies;
EUR – Euro
USD – US Dollar
GBP – British Pound
INR – Indian Rupee
AUD – Australian Dollar
CAD – Canadian Dollar
AED – Emirati Dirham
ZAR – Rand
CHF – Swiss Franc
CNY – Chinese Yuan Renminbi
MYR – Malaysian Ringgit
THB – Thai Baht
WE PRODUCE REAL,REGISTERED AND UNREGISTERED PASSPORTS,DRIVERS LISCENCSE FOR THE FOLLOWING COUNTRIES:

USA,,Australian,Belgium,Brazilian(Brazil),Canadian(Canada),Finnish(Finland),French(France),German(Germany),Dutch(Netherland/Holland),Israel,UK(United Kingdom)Spanish(Spain) ,Mexican(Mexico),South Africa,Regiustralia,Canadian,French(France)Dutch(Netherland/Holland)German(Germany),UK(United Kingdom) ,Diplomatic,Camouflage,
DplicatesUSA(united States) ,Australian,Belgium,
Brazilian(Brazil) passports for sale,
Registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric passport,degrees,drivers license,I.D cards.Training certificates M GCSE, A-levels,
High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT Examination Certificates , Novelty Birth, Marriage, and Death Certificates , Novelty Passports and New Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas from most post-secondary institutions from around the world (we have over 3000 templates on file) all designed to look 100% identical to the original.Custom Printing (if we do not already have the template on file – simply email us a copy and we can make any alterations/modifications as per your directions).second, citizenship, identity, identification, documents, diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain, buy, purchase, make,build, a, passport, i.d,British, Honduras, UK, USA, US,Canada, Canadian, foreign, visa, Swiss, card,
ids, document, getting,visas, cards, foreign.

Buy Real/Fake Passports,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card,Citizenship
Buy Fake-Real Genuine Visa, passport.I D,Driver's license,Working permit

Buy Real and fake Passport ,Visa,Driving License,id cards
Best Quality Novelty real and Fake IDs and Passports,Marriage certificates and Drivers license etc buy now high quality-We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over 13million of out documents circulating over the world.-IDs Scan-yes...-HOLOGRAMS: IDENTICAL-BAR CODES: IDS SCAN-UV: YESIDS WITH FAST SHIPPING - EMAIL SUPPORT


Feel free to contact us anytime and in any discretion.

TOPICS:
fake USA(United States) passports,
fake Australian passports,
fake Belgium passports,
fake Brazilian(Brazil) passports,
fake Canadian(Canada) passports,
fake Finnish(Finland) passports,
fake French(France) passports,
fake German(Germany) passports,
fake Dutch(Netherland/Holland) passports,
fake Israel passports,
fake UK(United Kingdom) passports,
fake Spanish(Spain) passports,
fake Mexican(Mexico) passports,
buy fake South African passports.
buy fake Australian driver licenses,
buy fake Canadian driver licenses,
buy fake French(France) driver licenses,
buy fake Dutch(Netherland/Holland) driving licenses,
buy fake German(Germany) driving licenses,
buy fake UK(United Kingdom) driving licenses,
buy fake Diplomatic passports,
buy fake USA(United States) passports,
buy fake Australian passports,
buy fake Belgium passports,
buy fake Brazilian(Brazil) passports,
buy fake Canadian(Canada) passports,
buy fake Finnish(Finland) passports,
buy fake French(France) passports,
buy fake German(Germany) passports,
buy fake Dutch(Netherland/Holland) passports,
buy fake Israel passports,
buy fake UK(United Kingdom) passports,
buy fake UK(United Kingdom) driving licenses,
buy fake Diplomatic passports,
buy Camouflage passports,
buy passport Duplicates,
fake USA(united States) passports for sale,
fake Australian passports for sale,
fake Belgium passports for sale,
fake Brazilian(Brazil) passports for sale,
fake Canadian(Canada) passports for sale,
fake Finnish(Finland) passports for sale,
fake French(France) passports for sale,
fake German(Germany) passports for sale,
fake Dutch(Netherland/Holland) passports for sale,
fake Israeli passports


Contact Email .......immigrantsdocs@yahoo.com

http://www.migrationdocuments.com

website ... http://www.migrationdocuments.com

Whatsapp ...... +44 744 8556330

avatar
Beld Datum: 01.06.2016 Čas: 12:24

Ted uz bude jen nasledovat oslavny clanek pani zelene nad chystanou smernici o regulaci zbrani . Zbrane civilistum do ruky nepatri ....

avatar
PattCZ Datum: 01.06.2016 Čas: 12:13

Musim reagovat :

Před pár dny jsem byl v Tokyu. Policisté pomalu na každých 100m. Ano bylo to hodně ale dělali svou práci. Hlídkovali na rozsáhlé vlakové stanici. Procházeli i zapadlé uličky. Začali řídit dopravu když se situace na nepřehledné křižovatce zkomplikovala. Pomohli mi s orientaci kam mam jit kdyz sem se zamotal v ulickach. A nikdo nikde si nedovolil dělat bordel. Jako turista jsem se cítil naprosto v bezpečí. Na své věci jsem si dával pozor ale oproti třeba v Praze tam jsem měl na peněžence ruku pořád a v Tokyu klid a pohoda.

Vrátil jsem se zpět do Čr a hned jsem viděl jak stojí u silnice 10 (deset ! ) policistu a kontrolují dopravu. Efektivnost jak prase. V Tokyu byli policisté na motorkách co kontrolovali a sami a pochybuju o tom že zastavovali každého jen aby mu mohli napařit pokutu za prošlé nůžky v lékarničce.

U nás je policajtů jak nasr.. ale co z toho jak dělají výběrčí daní místo toho aby dohlíželi na veřejný pořádek a pomáhali a chránili jak mají napsáno na autech.

avatar
Grull Datum: 31.05.2016 Čas: 15:36

Zajímavá diskuze :-)

Dovedete si představit reakci médií a občanů, kdyby u nás fakt něco bouchlo? To by bylo řevu, kde je policie, armáda. Proč nebyli v ulicích, když tu byla možnost (i minimální) že by se tu mohlo něco stát?

Lidem se nezavděčíš, ať děláš cokoli.

avatar
fenri Datum: 31.05.2016 Čas: 08:17

To flanker tak ještě jednou:
Policistů je VÍC NEŽ HODNĚ. To, že jsou blbě organizovaní je hlavně vina policie. Z ní musí vzejít tlak na legislativu. Nicméně se obávám, že mnoha policistům naprosto vyhovuje sedět celé dny v kanceláři a dělat cosi. Ostatně při představě, že by někteří z nich vyrazili do ulic a nedejbože měli za někým utíkat...
Pokud není tlak ze strany policistů na to, aby směli být víc v ulicích (a to není), tak je další lidí peněz do policie zbytečné.
Řešením není zvýšit počet policistů. Tak jich v těch kancelářích bude sedět víc. Znovu - 242 lidí živí jednoho policistu. Jehož hlavní náplní je hlídat, aby ti, co ho živí drželi hubu a krok.
Další problém je zájem a schopnosti policistů. Viděl jste někdy psát policistu na stroji či počítači? Já vím, že nelze zevšeobecňovat, ale pár exemplářů jsem viděl a prostě takovou hrůzu jsem nezažil v jiném oboru. Jedním prstíkem, dumání pomalu nad každým znakem. Je jasné, že jim pak byrokracie zabere hodně času.

arr