Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Příprava pokračuje

Datum přidání 18.02.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 22 komentářů    autor autor: 42.mpr

Vojenský újezd Hradiště – 4. strážní rota BAF pokračuje v přípravě na zahraniční operaci, která ji čeká od druhé poloviny března tohoto roku.

Foto: Příslušníci 42. mpr při výcviku. / 42. mpr

Foto: Příslušníci 42. mpr při výcviku. / 42. mpr

 

Před čtrnácti dny skončila náročná dvanáctidenní příprava ve vojenském újezdu v Boleticích. Výcvik probíhal za ztížených podmínek s cílem prověřit psychickou a fyzickou odolnost vojáků vybraných do zahraniční operace.

 

Výcvik ve vojenském újezdu Hradiště se v zásadě nelišil od předchozího cvičení. Rozdíl je pouze v tom, že na předchozím cvičení jednotky pracovali často pod psychickým tlakem či po fyzickém vypětí.

 

Tento týden bylo u cvičících jednotek vyžadováno zdokonalení spolupráce v družstvech a četách a zlepšení komunikace uvnitř jednotky. Na základě předaných zkušeností od instruktorů, kteří byli nasazeni ve 2. strážní rotě BAF, byly přepracovány či upřesněny některé postupy. Těmto úpravám v taktice a v přístupu k nenadálým situacím bylo věnováno nejvíce času.

 

Foto: Leave no man behind.... / 42. mpr

 

V rámci nepřetržitého vojenského výcviku proběhla kontrola sladěnosti čet, kde byl důraz kladen na prověření schopností velitelů velet, koordinovat a řídit jednotky. U ostatních cvičících se sledovala kompletní znalost drilů.

 

Celý výcvik vyvrcholil bojovými střelbami čet, které měly za úkol prověřit taktické návyky a schopnost jednotek vést bojovou činnost v podmínkách blízkých reálnému boji. Léčka – to byl ústřední námět bojových střeleb čet a také jedna z nejnebezpečnějších situací, se kterou se vojáci v průběhu své mise mohou setkat.

 

Foto: Důležitá je součinost s vrtulníky. / 42. mpr

 

Nepostradatelnou znalostí, která byla také prověřena, byla schopnost vyžadovat a plánovat nouzovou evakuaci zraněných v anglickém jazyce.

 

Účelem cvičení bylo celkově zvýšit schopnosti všech příslušníků 4. strážní roty BAF, kteří se připravují na výjezd do zahraniční operace, a rozvinout profesní i osobní sladěnost jednotky.

 

Zdroj a více obrázků: 42.mpr

Udělte článku metály:

Počet metálů: 1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Vočko Datum: 24.02.2015 Čas: 02:52

CerVus: Čím tak podivuhodným AZ disponují?

avatar
Sgt Murphy Datum: 20.02.2015 Čas: 21:00

to Ledna: mne to ako podvrh nepríde

avatar
KOLT Datum: 19.02.2015 Čas: 18:37

Mám čím dál tím větší podezření, že nic jiného než zavedení nějakého "standardně dostupného" vzoru (Multicam, A_TACS, Scorpion, Flecktarn, DPM, CADPAT...) tuhle bídu nevyřeší. Nicméně nedávám tomu moc šancí, protože kdo by se na tom nahrabal, že jo. Naši obchodníci a politici ne, čili smůla, pánové a dámy, dál budou naši vojáci chodit v rozdrbaných maskáčích se špatným střihem a vyšisovanými barvami. V botách, co se rozžvýkají i bez batohu, natož s třicetikilovou zátěží.

avatar
Ledna Datum: 19.02.2015 Čas: 18:18

Out off topic, ale chodějí sem znalci armádních taktik, či snad i vojáci :-)
Zdá se vám tohle jeko ****? Mě jo...
https://www.youtube.com/watch?v=xgoHI9A36u4

avatar
psovod Datum: 19.02.2015 Čas: 17:49

nejsem ani v az,ani už v army,ale nějak nemá smysl debatovat,co kdo má a nemá,az dostanou při nástupu 2 komplety a cvičí pár dní v roce,navíc si dovolím tvrdit,že je mezi nimi procentuelně více srdcařů a nadšenců,co jsou ochotni si věci kupovat za svoje,i já sám a spousta lidí v army si kupovala za svoje,ale značně převládá názor,že nebudu kupovat něco,co mě má zabezpečit armáda,což je samozřejmě pravda,kvalita výstroje-žijeme v čr,kde firmy,které sprasí třeba dálniční mosty dostávají další státní zakázky atd,totéž platí ve všech oborech v čr a nejenom u nás,já když si koupím boty,které se mě budou pravidelně rozpadat,tak asi už je příště nekoupím a jdu jinam,ačr nakupuje pořád totéž a nikomu to nevadí,mohl bych doložit,jak armádní orgán opovrhuje rozhodnutím soudu a tvrdí,že vše je jinak,to vše má jediné řešení-změnit lokál,já osobně od mala hustím do svého syna,at se učí jazyky a vypadne z této země,jinou variantu nevidím,tady se nic nezmění, a když ted vidím,co se děje na ukrajině,jak mají neschopné velení a nedostatek všeho,velmi nápadně mě to připomíná situaci v ačr,jenom zatím nemáme takového souseda,ale dopadli bychom naprosto stejně,ačr je schopná postavit pouze lidi do mise a to je vše,jakákoliv teritoriální obrana nepřipadá v úvahu,odsloužil jsem 10 let jako profík a viděl jsem pouze rušení,redislokace a reorganizace,plné sklady naposledy někdy v roce 2005,když končili základáci,debatujme jak chceme,ale pokud je armáda schopná loni neutratit 4 miliardy když má holou zadnici ,je něco špatně v celém státě

avatar
CerVus Datum: 19.02.2015 Čas: 16:58

juhelak: popravdě vždy když někde potkáme AZ tak se jen udivujeme čím disponují. Jasně oni v tom chodí pár dnů v roce, takže to neotahají.
Nám se už nějakých 5 let nepodařilo nakoupit maskáče a to objíždíme všechny sklady. Je sice hezké, že nás nutili do výstrojáků chodit s ofoceným seznamem výstroje psané na kartě, ale většinu toho na co se člověk zeptal nedostal. Když se tak zamyslím tak u nás stále platí třeba zákaz nošení letňáků od října, ale to už nějaké dva roky nikdo neřeší, když nic jiného nemá. Tohle je prostě směšné.
Viníkem jsou ruku v ruce firmy bojující o zakázky, které při svém neúspěchu napadají a MO. Místo toho aby po tom co se 2x spálí nakoupilo vybavení přes agentůru NATO vyhlásí další výběrové řízení. A co z toho vzejde? Stačí se podívat na kvalitu a cenu třeba amerických uniforem. Jsou levnější, ale díky zkušenostem z nasazení v boji jsou na úplně jiné úrovni. Tady jsme zamrzli v roce 95. Naše slavné Goratexy první generace jsou na úrovní amerických z roku 89 přitom cena je srovnatelná s generací čtvrtou. To je opravdu tak těžké buď nechat natisknout náš maskovací vzor na ty jejich nebo rovnou zavést jejich nový univerzální vzor Škorpion. Jakékoli problémy s dodávkami by rázem zanikly.

avatar
psovod Datum: 19.02.2015 Čas: 16:19

magpul-zrovna držím v ruce katalog a tam je cena 9.99 euro,asi teda bez dane, a co mají AZ ? přečti si jejich stránky-nic

avatar
juhelak Datum: 19.02.2015 Čas: 14:24

Zajímavé je že o výstroji není ani z ministerstva ani od vojáků veřejně vůbec slyšet. Omílají se bud vrtulníky, nebo stížnosti na Bren, ale výstroj vůbec. Docela by mě zajímalo jestli někde není veřejně seznam momentálně probíhajících veřejných zakázek ministerstva. Přitom naplnit sklady výstrojí je podle mě mnohem jednodušší a i levnější, navíc by měli začít od toho. Vojáků máme malo, proto by se měli největší prostředky dávat na jejich ochranu a zvýšení šance na jejich přežití v poli.
Hodně mě to zajímá jak sou na tom třeba AZ, jestli mají ve výstroji třeba nosiče plátů atd. Zrovna finišuju domluvu se svojí manažerkou jestli by mi dala 8 týdnu neplaceného volna, aby to mohl zkusit.

Pokud na to nejsou peníze a nejsou schopni to zásobit..měli by aspoň třeba vybrat nový maskovaci vzor (A-TACS bych bral) a každýmu vojákovi mimo kanceláře dát řekneme 8000 rocne na výstroj. Boty a helmy at ma kazdý co mu vyhovuje a stacilo by zachování maskováni.

avatar
CerVus Datum: 19.02.2015 Čas: 10:54

Ono by hlavně zrušení výstrojáků přineslo nemalé finanční úspory. Budovy, zaměstnanci, skladování. Nechal bych jen ten v Praze na 97, ty stejně nosí málokdo a problém by byl vyřešen.

avatar
Fran Datum: 19.02.2015 Čas: 09:23

No abych si jako fotograf přece jen nerýpnul, první fotka budiš, druhá proč má voják napravo uřízlou hlavu, kdyby fotgraf couvnul o dva kroky fotka by získala větší prostor a větší dynamiku, u třetí fotky mohl sekundu počkat a nebyl by tam ten rozmazaný v zelené bundě. Nicméně rozhodně lepší fotky než tu měli nedávno ze 7ičky.

avatar
Fran Datum: 19.02.2015 Čas: 09:17

Tady někdo fotky vybíral, jsou bez připomínek, dobré. K výstroji, na fotkách jde vidět, že toho vojáci mají koupeno za své na sobě hodně a tady bych si dovolil píchnout do české armádní výstrojní služby, opravdu jim to nevadí, že si vojáci chodí v čem chcou, šetří si tím vlastní státní peníze nebo tím prostě tiše uznávají, že jsou to idioti co neumí nakupovat pro vojáky to co potřebují v kvalitě pro armádu. Bývaly doby kdy vše co bylo armádní vydrželo věky. Dnes dvě vyprání původní tmavý potisk zbledne do vyblita a ripstop je tak tenký ře se trhá docela rychle.

avatar
otecko Datum: 18.02.2015 Čas: 22:55

Budu upřímný, ale také mne sralo, když kluk chtěl na Vánoce "95 v Gore texu... fakt nevím, k čemu je ten zaprděný Úřad pro vyzbrojování....no a o těch hrůzách, co nakupují od Blažka ani nehovořím...
a souhlasím s CerVusem,.. ve výstrojáku jsou vojáci jak protivný hmyz.... a s výstrojními body si mohou tapetovat, stejně je ve skaldech vždy to, co kluci nepotřebují...

avatar
Jenda Datum: 18.02.2015 Čas: 22:03

Tak to by mě zajímalo, kde je za 10 dolarů seženeš?

avatar
martinmacica Datum: 18.02.2015 Čas: 20:53

10 dolarů za kus moc nerozumná cena není :D

avatar
Sgt Murphy Datum: 18.02.2015 Čas: 13:55

Magpul PMAG, overená kvalita :)

arr