Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Batoh Tactical 75

Datum přidání 17.06.2013    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 3 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Královská třída. Tak je většinou výrobci označována nejvyšší kategorie výrobků. Kategorie, ve které očekáváte jen nekompromisní TOP modely, kterými se firma prezentuje. Mezi batohy lze za tuto kategorii považovat patrolovací, chcete-li expediční batohy o objemu 60-100litrů.

Foto: Tactical 75 od TacticalPro / SOLDATO Team

Foto: Tactical 75 od TacticalPro / SOLDATO Team

 

Taktické batohy

Tyto batohy si pořizují lidé na ty nejnáročnější akce. A je jedno, jestli civilní nebo vojenské. Protože se jedná o nejpropracovanější a největší modely, odpovídá tomu i cena, která se v drtivé většině případů pohybuje nad 5000,-kč. Takový batoh si tak pravděpodobně pořídí jen člověk, který přesně ví, co hledá a co od takového batohu požaduje.

 

Co tedy od této třídy bezpodmínečně požadovat? Zcela určitě kvalitní zpracování. V tak velkém batohu budete pravděpodobně nosit i velkou zátěž, podle druhu úkolu i hodně přes 30 kg. A určitě nebudete chtít, aby se vám batoh začal párat v ten nejnevhodnější okamžik. Je tedy jasné, že patrolovací batoh musí být v tom nejlepším dílenském zpracování a z těch nejlepších materiálů.

 

Druhým nezbytným předpokladem je pohodlí při nošení, k čemuž nejvíce přispívá kvalitní zádový systém. Jak už bylo řečeno, nesená zátěž bývá velká, a nic vás spolehlivěji neodrovná tak, jako špatné ramení popruhy, nekvalitní bederní pás nebo nemožnost přizpůsobení batohu právě vaší postavě.

 

Další požadavky, jako tvar, barva, celková konstrukce či vnitřní uspořádání jsou už více individuální, a proto budou u každého trochu jiné. Někomu bude vyhovovat batoh se spoustou venkovních kapes, nebo alespoň s možností tyto kapsy na batoh uchytit. Jiný bude preferovat jen čistý design a raději vše uloží uvnitř batohu. Zde je bezpodmínečně nutné vědět, k čemu batoh budete využívat. Teprve poté můžete začít hledat vhodné kandidáty.

 

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
mart (SOLDATO team) Datum: 19.06.2013 Čas: 20:10

To je spíše otázka na výrobce/prodejce, tedy na firmu TacticalPro. Nicméně podle našich informací T75 je už pouze gen.II., u ostatních nevíme přesně.

avatar
Ondřej Lacina Datum: 18.06.2013 Čas: 15:32

Chápu to tedy správně, že pokud si koupím jakýkoliv batoh řady Tactical Pro, tak bude už II. generace? Nebo se nejdříve musí vyprodat první verze, než budou k dostání tyto modernizované?

avatar
Vojtěch Sokol Datum: 17.06.2013 Čas: 08:49

spatny link na racenzi http://recenze.armadninoviny.cz/tacticalpro-tactical-75.html
Opraveno. Link odkazoval zpět na tento článek. Admin

arr