Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8

Česká společnost Tatra Defence Vehicle a.s. (TDV) ... Více

Armáda ČR chce německé Pumy. Jaká je finanční stránka?

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje nakoupit za ... Více

Nesmrtící obranné prostředky Piexon AG

Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci v ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Batohy Tactical Pro Tactical gen. II

Datum přidání 09.12.2013    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 2 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Taktický batoh je vybavení, u kterého častým používáním přicházíte na stále nové nápady a vychytávky, kterými by se dal ten který batoh ještě obohatit. Samozřejmě, že ne vše vyhovuje každému a úsloví „Sto hlav sto názorů“ zde platí více než jinde. Přesto se v daných kategoriích můžete časem přiblížit něčemu, co se dá označit za ideální batoh. Cesta je to však dlouhá s nejistým koncem…

Foto: T75 v akci.  / SOLDATO Team

Foto: T75 v akci.  / SOLDATO Team 

 

V průběhu roku jste si v našich recenzích mohli přečíst o batozích řady Tactical české firmy Tactical Pro. Konkrétně šlo o modely T20, T30, T35, T45 a T75. Tyto batohy jsme měli v dlouhodobém testování a kromě recenzí, které jste si na našich stránkách mohli přečíst, jsme spolupracovali na upgradu této modelové řady. Vznikla tak druhá generace batohů Tactical a právě na ni se dnes podíváme.

 

Upgade batohů Tactical

Více méně byl nějak upraven každý model. Některý však více, jiný méně. To, k čemu je jednotlivý model určen, jeho základní charakteristiku či konstrukci již rozebírat nebudeme. To se v převážné míře shoduje s první generací a můžete si to přečíst v našich starších recenzích. Také kvalita zpracování zůstala zachována s první generací. Pokud u některého modelu došlo k výraznější změně, tak na to samozřejmě upozorníme.

 

Několik drobných vylepšení se dotýká všech batohů. Předně je to nahrazení poutka jezdce zipu kouskem parašňůry. Díky tomu je rozepínání zipu jednodušší a eliminováno je i možné kovové zvonění. Další změnou patrnou u všech modelů je přidání poutka do prostoru povolování ramenních tráků. Tím se výrazně usnadnilo povolování popruhů a sundávání batohů ze zad. Kousek parašňůry vše ještě zjednoduší, tu si ale už musíte navázat sami. Další drobností je to, že na většinu kompresních popruhů přibyli tzv. „krotitelé popruhů“ – pásky suchého zipu, do kterých se popruhy smotají.

 

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 2.3 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Jan Grohmann Datum: 10.12.2013 Čas: 18:41

Dobrý den, dotaz prosím položte zde: http://recenze.armadninoviny.cz/batohy-tactical-pro-tactical-gen-ii.html nebo přímo výrobci.

avatar
Robonson Datum: 10.12.2013 Čas: 18:26

Dobrý večer, mám otázku zda plánuje firma U batohů i model sniper verze.. Myslím, že i tento typ batohu má nemalý počet uživatelů i v podmínkách ČR. Děkuji za odpověď.

arr