Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Batohy Tactical Pro Tactical gen. II

Datum přidání 09.12.2013    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 2 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Taktický batoh je vybavení, u kterého častým používáním přicházíte na stále nové nápady a vychytávky, kterými by se dal ten který batoh ještě obohatit. Samozřejmě, že ne vše vyhovuje každému a úsloví „Sto hlav sto názorů“ zde platí více než jinde. Přesto se v daných kategoriích můžete časem přiblížit něčemu, co se dá označit za ideální batoh. Cesta je to však dlouhá s nejistým koncem…

Foto: T75 v akci.  / SOLDATO Team

Foto: T75 v akci.  / SOLDATO Team 

 

V průběhu roku jste si v našich recenzích mohli přečíst o batozích řady Tactical české firmy Tactical Pro. Konkrétně šlo o modely T20, T30, T35, T45 a T75. Tyto batohy jsme měli v dlouhodobém testování a kromě recenzí, které jste si na našich stránkách mohli přečíst, jsme spolupracovali na upgradu této modelové řady. Vznikla tak druhá generace batohů Tactical a právě na ni se dnes podíváme.

 

Upgade batohů Tactical

Více méně byl nějak upraven každý model. Některý však více, jiný méně. To, k čemu je jednotlivý model určen, jeho základní charakteristiku či konstrukci již rozebírat nebudeme. To se v převážné míře shoduje s první generací a můžete si to přečíst v našich starších recenzích. Také kvalita zpracování zůstala zachována s první generací. Pokud u některého modelu došlo k výraznější změně, tak na to samozřejmě upozorníme.

 

Několik drobných vylepšení se dotýká všech batohů. Předně je to nahrazení poutka jezdce zipu kouskem parašňůry. Díky tomu je rozepínání zipu jednodušší a eliminováno je i možné kovové zvonění. Další změnou patrnou u všech modelů je přidání poutka do prostoru povolování ramenních tráků. Tím se výrazně usnadnilo povolování popruhů a sundávání batohů ze zad. Kousek parašňůry vše ještě zjednoduší, tu si ale už musíte navázat sami. Další drobností je to, že na většinu kompresních popruhů přibyli tzv. „krotitelé popruhů“ – pásky suchého zipu, do kterých se popruhy smotají.

 

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 2.3 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Jan Grohmann Datum: 10.12.2013 Čas: 18:41

Dobrý den, dotaz prosím položte zde: http://recenze.armadninoviny.cz/batohy-tactical-pro-tactical-gen-ii.html nebo přímo výrobci.

avatar
Robonson Datum: 10.12.2013 Čas: 18:26

Dobrý večer, mám otázku zda plánuje firma U batohů i model sniper verze.. Myslím, že i tento typ batohu má nemalý počet uživatelů i v podmínkách ČR. Děkuji za odpověď.

arr