Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Bojové kalhoty ARK1

Datum přidání 04.09.2015    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Kalhoty potřebujete. Ideálně kalhoty uzpůsobené pro vaše požadavky. Jsou profese, kde jsou na kalhoty kladeny větší nároky. A u jedné z těchto profesí se z kalhot stává nedostatkové zboží. Kalhoty se stejně jako jiné oblečení vyvíjí. Ne že by se přímo braly ohledy na módní trendy, to ne. Ale co se nosilo před deseti lety, už prostě jen těžko bude vyhovovat. Požadavky uživatelů jsou už trochu jiné. Jiný může být střih, materiály, rozložení kapes, knoflíky...

Foto: ARK1 od firmy ARMED. / SOLDATO Team

 

A protože jsou vojáci od přírody „hračičkové", a protože jim málo kdy fasované věci vyhovují, dochází k různým „homemade" úpravám. Tu něco našít, tu něco odpárat, tamhle dát jiné knoflíky. Možností úprav je spousta, někdy jsou praktické, jindy méně. Důležité je, aby tyto specifické úpravy vyhovovali svému majiteli pro jeho konkrétní účely.

 

Je však i jiná možnost než si hrát na švadlenu. Koupit už upravené maskáče od specializovaných firem. Ve světě se dá sehnat leccos. Ale málo co ve vz. 95. Ano, český voják by měl (alespoň většinou) nosit i český potisk. Jednotek, které mohou nosit například oblíbený Multicam je opravdu velmi málo. Ještě nedávno byl problém dobré a moderní nepřešité maskáče vz. 95 sehnat. Naštěstí se situace změnila a už si dokonce můžete vybírat z několika modelů kalhot.

 

ARMED

Jedním z nich jsou kalhoty od společnosti ARMED. Tuto firmu založili a vedou bývalí vojáci. I oni nosili standardní české maskáče. Vzhledem k typu jednotky, ve které sloužili, však nosili i jiné bojové kalhoty. Mohli už tehdy srovnávat a zjišťovat, co je dobré a co ne. Co se pro skutečnou práci hodí a co je zbytečné. A možná už tehdy chtěli změnu.

 

Ta ale přichází až nyní. V podobě kalhot ARK1 vz. 95. Mělo by se jednat o zcela přepracované kalhoty, které jsou vylepšené o prověřené vychytávky a navíc zbavené o otravné nedostatky, jako špatně použitelné kapsy, odpadávající knoflíky, párající se rozkrok. Alespoň to se dočteme u kalhot ARK1 na stránkách armed.cz.

Bojové kalhoty ARK1

Kalhoty ARK1 vz. 95 les

Co nám řekne první pohled? Pokud kalhoty na někom uvidíte ve standardním ustrojení, tedy s blůzou, tak si ani možná nevšimnete něčeho zvláštního. Vlastně vidíte docelanormální maskáče v potisku vz.95 v provedení rip-stop. Jenže zkušenější oko hned odhalí několik odlišností. Kdo se trochu vyzná, ten si všimne jiných, větších stehenních kapes v britském stylu s jedním středovým knoflíkem.

 

Tím to pochopitelně nekončí. Pokud si vezmete kalhoty do ruky, a začnete je zkoumat trochu detailněji, narazíte na spoustu dalších odlišností. Jedna z největších se skrývá v pase. Zapínání je místo knoflíku na suchý zip, knoflíky nenajdete ani v poklopci. Tam jsou nahrazeny klasickým zipem s neklasickou šňůrou pro lepší úchop... Celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin

 

Celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr