Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Boty Lowa Innox

Datum přidání 04.07.2016    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Pomalu se zdá, že velkým těžkým bagančatům, tedy vojenským botám jak je pamatujeme, odzvonilo. Mezi vojáky se v posledních letech těší největší oblibě lehké taktické boty. Výrobci na to samozřejmě reagují a dodávají na trh stále lehčí a pohodlnější boty, které odpovídají nejnovějším trendům a ve kterých jsou použity ty nejnovější technologie. Na jednu takovou novinku, kterou jsme vyzkoušeli v drsných podmínkách Afghánistánu, se nyní podíváme.

Foto: Lowa Innox. / SOLDATO Team   

 

Těžké a pevné boty tu samozřejmě stále budou s námi. Jejich úlohu v opravdu náročném terénu asi jen tak něco nenahradí. Přesto se o to lehké boty snaží a nastupují i do oblastí, které donedávna byly doménou právě těžké obuvi. Proti masivní a těžké konstrukci staví hlavně nízkou hmotnost.


Každý kdo má něco odšlapáno (a tím myslím náročné vojenské patroly v náročném terénu) ví, že se venku počítá každý gram.

 

A pokud ten gram navíc snížíte na nohách, respektive na obuvi, tak je to sakra znát. Rozdíl při pochodu v lehké a těžké botě je pocitově obrovský.


Do hry nám samozřejmě vstupuje mnoho dalších faktorů. Ochrana a podpora nohy, pohodlí při chůzi, odolnost boty a mnoho dalších.

 

S nástupem nových technologií a nových výrobních postupů by se mohlo zdát, že si v dalších letech budou naše nohy opravdu užívat a bude o ně dokonale postaráno. Je to ale tak?

 

Tradiční výrobce v novém – Lowa

Novému trendu se už pár let podřizuje i tradiční výrobce obuvi, německá firma Lowa. Tato společnost už několikrát v historii ukázala, že boty opravdu umí a v celém obuvnickém odvětví patří k hlavním tahounům a inovátorům. Mezi poslední výkřik této společnosti patří lehká taktická bota Lowa Innox.


Jen pro srovnání, abyste věděli hned z kraje, o čem se bavíme. Bota ze staré školy, určená do drsných suchých hor pouštních oblastí - Lowa Desert Elite - váží asi 1550 g. Lowa Innox stejné velikosti má hmotnost cca 900 g. To je rozdíl více než půl kilogramu, který na patrole nejspíše oceníte.


K botám Lowa Innox jsme se dostali opravdu na poslední chvíli. Společnost Prosport, oficiální zástupce Lowy v České republice, nám jeden pár těchhle lehkých bot dovezla přímo z Německa a předala takříkajíc za pět minut dvanáct. Hned poté boty odletěly do Afghanistánu a byli jsme opravdu zvědaví, jak si tam obstojí... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

 

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN  

 

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr