Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Boty Lowa Innox

Datum přidání 04.07.2016    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Pomalu se zdá, že velkým těžkým bagančatům, tedy vojenským botám jak je pamatujeme, odzvonilo. Mezi vojáky se v posledních letech těší největší oblibě lehké taktické boty. Výrobci na to samozřejmě reagují a dodávají na trh stále lehčí a pohodlnější boty, které odpovídají nejnovějším trendům a ve kterých jsou použity ty nejnovější technologie. Na jednu takovou novinku, kterou jsme vyzkoušeli v drsných podmínkách Afghánistánu, se nyní podíváme.

Foto: Lowa Innox. / SOLDATO Team   

 

Těžké a pevné boty tu samozřejmě stále budou s námi. Jejich úlohu v opravdu náročném terénu asi jen tak něco nenahradí. Přesto se o to lehké boty snaží a nastupují i do oblastí, které donedávna byly doménou právě těžké obuvi. Proti masivní a těžké konstrukci staví hlavně nízkou hmotnost.


Každý kdo má něco odšlapáno (a tím myslím náročné vojenské patroly v náročném terénu) ví, že se venku počítá každý gram.

 

A pokud ten gram navíc snížíte na nohách, respektive na obuvi, tak je to sakra znát. Rozdíl při pochodu v lehké a těžké botě je pocitově obrovský.


Do hry nám samozřejmě vstupuje mnoho dalších faktorů. Ochrana a podpora nohy, pohodlí při chůzi, odolnost boty a mnoho dalších.

 

S nástupem nových technologií a nových výrobních postupů by se mohlo zdát, že si v dalších letech budou naše nohy opravdu užívat a bude o ně dokonale postaráno. Je to ale tak?

 

Tradiční výrobce v novém – Lowa

Novému trendu se už pár let podřizuje i tradiční výrobce obuvi, německá firma Lowa. Tato společnost už několikrát v historii ukázala, že boty opravdu umí a v celém obuvnickém odvětví patří k hlavním tahounům a inovátorům. Mezi poslední výkřik této společnosti patří lehká taktická bota Lowa Innox.


Jen pro srovnání, abyste věděli hned z kraje, o čem se bavíme. Bota ze staré školy, určená do drsných suchých hor pouštních oblastí - Lowa Desert Elite - váží asi 1550 g. Lowa Innox stejné velikosti má hmotnost cca 900 g. To je rozdíl více než půl kilogramu, který na patrole nejspíše oceníte.


K botám Lowa Innox jsme se dostali opravdu na poslední chvíli. Společnost Prosport, oficiální zástupce Lowy v České republice, nám jeden pár těchhle lehkých bot dovezla přímo z Německa a předala takříkajíc za pět minut dvanáct. Hned poté boty odletěly do Afghanistánu a byli jsme opravdu zvědaví, jak si tam obstojí... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

 

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN  

 

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr