Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Boty LOWA Zephyr GTX

Datum přidání 05.03.2015    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 6 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Za léta strávená v lesích a horách, při patrolách v nehostinném prostředí či městské zástavbě jsem zjistil jednu věc. Kéž by mi toto zásadní zjištění někdo řekl, ještě když jsem byl mladý. Mohl jsem si tak trochu šetřit svoje zdraví. Nemusely mě bolet záda, klouby... To zjištění je vlastně zcela prosté – „Na botách a batozích se nevyplatí šetřit". Naopak je dobré si pořídit to nejlepší, co se dá vůbec sehnat. Vaše tělo se vám za to bohatě odvděčí.

Foto: Boty LOWA Zephyr GTX / SOLDATO Team

Foto: Boty LOWA Zephyr GTX / SOLDATO Team   

 

Výběr vhodné obuvi

A právě výběr vhodné obuvi je pro každého pěšáka zásadní. Je nutné si uvědomit, že nohy jsou vlastně náš pracovní nástroj. Jakmile vám nohy přestanou sloužit, tak většinou musíte změnit svoji práci, kterou určitě za nic na světě měnit nechcete. Z toho vyplývá, že je třeba o nohy náležitě pečovat, starat se o ně a dopřát jim to nejlepší. Výběr obuvi vhodné právě pro vás je tedy alfou a omegou.

 

Jenže výběr obuvi je další ze zcela individuálních záležitostí, a více než kde jinde platí, že to co vyhovuje jednomu, nemusí sedět druhému. Každý má nohu trochu jinou, stejně jako má jiné požadavky na užití boty. Naštěstí v dnešní době je trh zaplaven tu kvalitnějšími, tu méně kvalitními botami. Některým modelům je pak lepší se úplně vyhnout...

 

Na výběr máte různé materiály a jejich kombinace, volit můžete mezi několika výškami bot, samozřejmostí je nabídka membránových modelů. Obuv může být zateplená nebo naopak s ventilací. Dokonce si můžete vybrat i barevné variace do různých typů prostředí. Nabídka je opravdu pestrá, počet výrobců obrovský a někdy je těžké se mezi vším orientovat. Nikdy však nezapomeňte na dvě základní věci.

 

První. Musím si uvědomit, kde a k čemu budu obutí používat. Musím si jasně říci, v jakém terénu, v jakém klimatu a při jakých činnostech budu botu nejčastěji používat. Zcela normální je mít dva až tři páry obuvi, které využíváte na různé akce (těžké odolné boty do hor; lehké, ale pevné na dlouhé patroly atd.). I tady platí, že každému bude na určitou práci sedět jiný typ. A mimochodem, rovnou zapomeňte na nějaké univerzály. Ty využijete možná tak pro denní nošení po základně. Do opravdu náročných a specifických podmínek potřebujete specializovanou obuv.

 

Druhým faktorem je vhodný výběr velikosti. Velikost vaší obuvi je pro vás naprosto zásadní. Návodů na to, jak si vybrat správnou velikost již byla napsána celá řada. Takže jen rychlá rekapitulace. Vždy si berte boty o něco větší, říká se, že až o jedno číslo. Počítejte s tím, že na delších pochodech vám noha mírně nateče... Celý článek si přečtete na Recenzích Armádních novin.

 Celý článek si přečtete na Recenzích Armádních novin

 

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
mart Datum: 15.03.2015 Čas: 19:02

To LOWA:
Děkujeme za informaci. Bereme aktuální ceny na trhu, proto nás to zarazilo...
A jak již vyplynulo z recenze, je to skvělá bota, do které se vyplatí investovat ;-)
mart - SOLDATO team

avatar
prosport Datum: 12.03.2015 Čas: 10:52

Jen malá poznámka k ceně.
V recenzi se uvádí, že cena vojenského provedení (TF) je výrazně vyšší než u provedení civilního. Je to pravda jen částečně.
Pokud se civilní a vojenské provedení vyrábělo současně, byl rozdíl v maloobchodní ceně 300 Kč (10 EUR). Civilní provedení boty LOWA ZEPHYR GTX MID se však déle než 2 roky nevyrábí. Na některých prodejnách ještě zůstaly jednotlivé páry (pouze ve velikostech 7, 8 a 10 UK), a ty se vyprodávají s výraznou slevou. Proto ten cenový rozdíl.
Vysoce prodyšné modely LOWA ZEPHYR MID bez Gore-texové membrány pro pouštní použití nikdy v civilním provedení nebyly.

avatar
z.a.p Datum: 07.03.2015 Čas: 18:42

Jak tak koukam, neco podobneho bych si mel opatrit sam. Chystam se v lete do hor a mam jen 'fajnove' mestske polobotky.

avatar
CerVus Datum: 07.03.2015 Čas: 17:08

Téměř jakékoli trochu dražší boty jsou lepší než to co fasujeme. Sám už mám třetí vlastní a peněz určitě nelituji. Ideální šanci na koupi bude letos IDET. Posledně je tam prodávali za velice zajímavé ceny.

avatar
mart Datum: 06.03.2015 Čas: 18:45

Díky. Tyhle boty už nabízí spousta shopů. Tyhle jsou konkrétně od Lowa.cz.

avatar
Ultramarinus Datum: 06.03.2015 Čas: 11:41

Článek není špatný, ale chybí mi tu odkaz na e-shop firmy.

arr