Bez Ukrajiny Rusko svět jadernou válkou nevystraší

Rusko prodlouží životnost mezikontinentálním ... Více

Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Boty Salomon Quest 4D GTX

Datum přidání 28.09.2016    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Obuv je pro vojáky stále ožehavé téma. Chtějí pro svoje nohy to nejlepší a neváhají si vhodnou pracovní obuv koupit. Vědí, že se jim to vyplatí. Naštěstí je z čeho vybírat. Stále více tradičních výrobců si tu více tu méně uvědomuje specifické potřeby vojáků. Vytváří kolekce obuvi, která sice většinou vychází z civilních modelů, ale je tu a tam různě upravena tak, aby splnila náročné požadavky profesionálů.

Foto: Salomon Quest 4D GTX / SOLDATO Team

 

Forces u Marines

Jedná se většinou o drobnosti. Nejčastější je změna barvy. Černá, hnědá nebo písková jsou přeci jen do armádního prostředí vhodnější. Dále se můžeme setkat se změnou šněrovacího systému a dalšími, většinou ne až tak patrnými rozdíly. Vždy ale podtrhují vysokou odolnost a stabilitu v náročném terénu.

 

Sérii obuvi zaměřenou na ozbrojené složky už samozřejmě nabízí i tradiční francouzský výrobce obuvi, firma Salomon. Tento specialista především na zimní a lyžařské obutí nemohl nabídku military obuvi opomenout. Vznikla tak série s označením Forces, jež jasně označuje pro koho je určena.

 

Forces série obuvi Salomon nemůže chybět ani v nabídce pražského armyshopu Marines shop. Pánové z této prodejny se snaží nabízet pro vojáky jen to nejlepší a celou sérii vojenského obutí Salomon tam naleznete.

 

Série Salomon Forces je rozdělena na tři oblasti. Extreme cold weather jsem zavrhl hned. Tu bych v podnebí Afghanistánu opravdu nevyužil. Takže zbyla série Assault a Mountain. Nakonec to vyhrál topmodel Forces série, který se zdá nejmohutnější, nejpevnější, no, a je také nejdražší. Řeč je o Salomon Quest 4D GTX.

 

První pohled na Salomon

Už když uvidíte Quest 4D v polici prodejny, tak se vám tato nekompromisní vojenská bota moderního pojetí asi hned zalíbí. Já to tak tedy měl. Ale jen do té doby, než jsem si je začal zkoušet. Strávil jsem v Marines shopu opravdu dlouhou dobu, vyzkoušel několik párů a stále to nebylo ono. Nešlo ani tak o velikost (která je u každého výrobce dost odlišná), ale spíše o celkový pocit z boty. Prostě mě tam stále něco tlačilo, bota úplně neseděla. 


Možná je to jen individuální zkušenost a nebude to tak mít každý. Později jsem ale měl info od kolegy, který si je také zkoušel, že měl podobný pocit. První poznatek ze Salomonu tedy je: zkoušejte je a vybírejte, ať vám opravdu padnou. Vyplatí se to... celou recenzi si přečtete na webu SOLDATO.

 

Celou recenzi si přečtete na webu SOLDATO 

 

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 0 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr