Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Bunda MFH Scorpion vz. 95

Datum přidání 05.12.2017    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Kvalitní oblečení je pro vojáky, zvláště v nepříznivém počasí, životně důležité. Vojáci vědí, že pokud mají správně splnit úkol, musí mít nejen kvalitní zbraň, vestu a další taktické vybavení, ale také to správné oblečení. Naštěstí je toho k mání v posledních letech více než dost. Moderní i klasické materiály si už našly svoje místo ve vojenském šatníku, vojáci se naučili je správně vrstvit. Ideální stav, chtělo by se říci. Ale je tu jeden problém. Tušíte jaký?

Foto: MFH Scorpion vz. 95 / SOLDATO Team 

 

Nejde o spodní vrstvy oblečení. Tam si každý vybere to, co mu sedí a vyhovuje. Problém je s poslední, svrchní vrstvou. Ne že by nebylo z čeho vybírat, různých membránových a softshellových bund v různé cenové relaci je přehršel. Ale vybrat si svrchní bundu v tom správném potisku, tedy v potisku vz. 95, to už je oříšek. Takových už příliš není. 


A přesto je jak hardshell (Gore-tex či podobná membrána), tak i softshell bunda na určitý typ práce pro vojáky více než vhodná volba. Faktem je, že oba typy bund čeští vojáci fasují. Ale víte, jak to chodí...

 

Snad v každé armádě světa, a ta naše není výjimkou, nevyhovuje všechno všem. Vždy se najde něco, co je lepší, hezčí, novější... Pokud je vaším národním vzorem třeba multicam, máte z čeho vybírat.

 

Pokud se ale potřebujete maskovat ve vz. 95, máte více méně smůlu. Naši i zahraniční výrobci prostě svrchní moderní bundu v našem potisku tak trochu ignorují. Až donedávna... 

 

Super zpráva z Military Range

To mi takhle jednou přišel mail z českého armyshopu Military-Range, a v něm jen krátká větička: „Dobrý den, rád bych se domluvil na recenzi bundy softshell Scorpion vz. 95". Military Range znám jako solidní podnik, který na našem trhu už nějaký ten pátek funguje. Navíc jsme s nimi už v minulosti spolupracovali. Takže o vtípek očividně nešlo. Apríl taky nebyl. Takže opravdu? Opravdu konečně existuje softšelka v pětadevítce? Tu prostě musím mít. 


A začal jsem se pídit po podrobnostech. Výrobce? MFH. Sakra. Mé prvotní nadšení rázem opadlo. Tato německá firma je v kategorii firem, které jsem nikdy nechtěl testovat. Ale to bylo před 5 lety, kdy SOLDATO team vznikl. Třeba se za tu dobu něco změnilo... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

 

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN

 

MFH Scorpion v reálném testu profíků

Foto: Jo, je to vz. 95, o tom není pochyb / SOLDATO Team

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr