Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Bunda MFH Scorpion vz. 95

Datum přidání 05.12.2017    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Kvalitní oblečení je pro vojáky, zvláště v nepříznivém počasí, životně důležité. Vojáci vědí, že pokud mají správně splnit úkol, musí mít nejen kvalitní zbraň, vestu a další taktické vybavení, ale také to správné oblečení. Naštěstí je toho k mání v posledních letech více než dost. Moderní i klasické materiály si už našly svoje místo ve vojenském šatníku, vojáci se naučili je správně vrstvit. Ideální stav, chtělo by se říci. Ale je tu jeden problém. Tušíte jaký?

Foto: MFH Scorpion vz. 95 / SOLDATO Team 

 

Nejde o spodní vrstvy oblečení. Tam si každý vybere to, co mu sedí a vyhovuje. Problém je s poslední, svrchní vrstvou. Ne že by nebylo z čeho vybírat, různých membránových a softshellových bund v různé cenové relaci je přehršel. Ale vybrat si svrchní bundu v tom správném potisku, tedy v potisku vz. 95, to už je oříšek. Takových už příliš není. 


A přesto je jak hardshell (Gore-tex či podobná membrána), tak i softshell bunda na určitý typ práce pro vojáky více než vhodná volba. Faktem je, že oba typy bund čeští vojáci fasují. Ale víte, jak to chodí...

 

Snad v každé armádě světa, a ta naše není výjimkou, nevyhovuje všechno všem. Vždy se najde něco, co je lepší, hezčí, novější... Pokud je vaším národním vzorem třeba multicam, máte z čeho vybírat.

 

Pokud se ale potřebujete maskovat ve vz. 95, máte více méně smůlu. Naši i zahraniční výrobci prostě svrchní moderní bundu v našem potisku tak trochu ignorují. Až donedávna... 

 

Super zpráva z Military Range

To mi takhle jednou přišel mail z českého armyshopu Military-Range, a v něm jen krátká větička: „Dobrý den, rád bych se domluvil na recenzi bundy softshell Scorpion vz. 95". Military Range znám jako solidní podnik, který na našem trhu už nějaký ten pátek funguje. Navíc jsme s nimi už v minulosti spolupracovali. Takže o vtípek očividně nešlo. Apríl taky nebyl. Takže opravdu? Opravdu konečně existuje softšelka v pětadevítce? Tu prostě musím mít. 


A začal jsem se pídit po podrobnostech. Výrobce? MFH. Sakra. Mé prvotní nadšení rázem opadlo. Tato německá firma je v kategorii firem, které jsem nikdy nechtěl testovat. Ale to bylo před 5 lety, kdy SOLDATO team vznikl. Třeba se za tu dobu něco změnilo... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

 

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN

 

MFH Scorpion v reálném testu profíků

Foto: Jo, je to vz. 95, o tom není pochyb / SOLDATO Team

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr