Bez Ukrajiny Rusko svět jadernou válkou nevystraší

Rusko prodlouží životnost mezikontinentálním ... Více

Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Hodinky Clawgear Mission Sensor II

Datum přidání 11.05.2015    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Čas se lidé snaží měřit snad od počátků věků. První kapesní hodiny vznikají kolem roku 1500, a počátkem dvacátého století se začínají vyrábět první náramkové hodinky.

Clawgear Mission Sensor II

Foto: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

 

Hodinek si začali všímat i vojáci, a od 1. světové války je začínají masivněji používat. Od poloviny dvacátého století se pak začínají objevovat hodinky digitální. Ty zprvu ukazují klasicky čas, přidává se datum. Ovšem s miniaturizací elektronických součástek se začínají objevovat další funkce, tu více, tu méně využitelné. Vzpomeňte například na hodinky s kalkulačkou.

 

Ale uživatelé (asi) chtěli více a více, a různí výrobci se je snaží uspokojit. Takže se nám objevují hodinky s výškoměrem, teploměrem, barometrem, kompasem, GPS navigací, měřičem tepové frekvence a kdo ví čím ještě. Tyto funkce ne každý využije, ale každý je chce.

 

V současné době se dají označit tři hlavní proudy vojenských hodinek. „Oldschool“, - ručičkové hodinky, které vám prostě ukazují kolik je hodin; „Klasické“ - relativně levné a odolné hodinky s dalšími funkcemi v digitálním, analogovém nebo kombinovaném provedení; „Hi-Tech“ - digitální hodinky s mnoha nadstandardními funkcemi. A právě o hodinkách poslední kategorie bude naše dnešní recenze.

 

Co nabídne Marines-shop

Když jsme s pražským armyshopem Marines-shop probírali co otestovat (a že toho mají v nabídce opravdu hodně. Navíc vybavení značkové, kvalitní a většinou prověřené), padla řeč i na hodinky. Samozřejmě na hodinky, které výrobce označuje jako „for military“. Slovo dalo slovo a k testu nám doputovaly hodinky…

 

Clawgear

Clawgear. Clawgear jako firma se primárně zaměřuje na military oblečení. A ne ledajaké, ale jedno z nejlepších. O tom svědčí i fakt, že na oblečení Clawgear přešla rakouská armáda, která do té doby používala Arc´teryx. Jak tomu tak v módním odvětví bývá, začal Clawgear nabízet pro své zákazníky další módní doplňky, mezi které hodinky samozřejmě patří. Konkrétně to jsou hodinky Mission Sensor II, nabízené v černém, pouštním a oranžovém rescue provedení... celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin.

 

Celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin

Udělte článku metály:

Počet metálů: 1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr