Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8

Česká společnost Tatra Defence Vehicle a.s. (TDV) ... Více

Armáda ČR chce německé Pumy. Jaká je finanční stránka?

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje nakoupit za ... Více

Nesmrtící obranné prostředky Piexon AG

Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci v ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Hodinky Clawgear Mission Sensor II

Datum přidání 11.05.2015    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Čas se lidé snaží měřit snad od počátků věků. První kapesní hodiny vznikají kolem roku 1500, a počátkem dvacátého století se začínají vyrábět první náramkové hodinky.

Clawgear Mission Sensor II

Foto: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

 

Hodinek si začali všímat i vojáci, a od 1. světové války je začínají masivněji používat. Od poloviny dvacátého století se pak začínají objevovat hodinky digitální. Ty zprvu ukazují klasicky čas, přidává se datum. Ovšem s miniaturizací elektronických součástek se začínají objevovat další funkce, tu více, tu méně využitelné. Vzpomeňte například na hodinky s kalkulačkou.

 

Ale uživatelé (asi) chtěli více a více, a různí výrobci se je snaží uspokojit. Takže se nám objevují hodinky s výškoměrem, teploměrem, barometrem, kompasem, GPS navigací, měřičem tepové frekvence a kdo ví čím ještě. Tyto funkce ne každý využije, ale každý je chce.

 

V současné době se dají označit tři hlavní proudy vojenských hodinek. „Oldschool“, - ručičkové hodinky, které vám prostě ukazují kolik je hodin; „Klasické“ - relativně levné a odolné hodinky s dalšími funkcemi v digitálním, analogovém nebo kombinovaném provedení; „Hi-Tech“ - digitální hodinky s mnoha nadstandardními funkcemi. A právě o hodinkách poslední kategorie bude naše dnešní recenze.

 

Co nabídne Marines-shop

Když jsme s pražským armyshopem Marines-shop probírali co otestovat (a že toho mají v nabídce opravdu hodně. Navíc vybavení značkové, kvalitní a většinou prověřené), padla řeč i na hodinky. Samozřejmě na hodinky, které výrobce označuje jako „for military“. Slovo dalo slovo a k testu nám doputovaly hodinky…

 

Clawgear

Clawgear. Clawgear jako firma se primárně zaměřuje na military oblečení. A ne ledajaké, ale jedno z nejlepších. O tom svědčí i fakt, že na oblečení Clawgear přešla rakouská armáda, která do té doby používala Arc´teryx. Jak tomu tak v módním odvětví bývá, začal Clawgear nabízet pro své zákazníky další módní doplňky, mezi které hodinky samozřejmě patří. Konkrétně to jsou hodinky Mission Sensor II, nabízené v černém, pouštním a oranžovém rescue provedení... celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin.

 

Celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin

Udělte článku metály:

Počet metálů: 1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr