Bez Ukrajiny Rusko svět jadernou válkou nevystraší

Rusko prodlouží životnost mezikontinentálním ... Více

Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Hydrovak Source US1/3l

Datum přidání 18.07.2013    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Žízeň. Pokud máte fyzicky náročnou práci, která je navíc ve venkovním prostředí a ještě k tomu v letních měsících, tak jste ji už určitě poznali. Jenže žízeň je jen jedním z příznaků něčeho mnohem horšího. Žízní to začíná, poté máte suché rty, málo močíte, přijde závrať a bolest hlavy. Zrychlí se vám puls. Nakonec následuje smrt. Říká se tomu dehydratace.

Source US1/3l

Foto: Source US1/3l v Afghánistánu / SOLDATO Team

 

Abyste dehydrataci předešli, je nezbytné dodržovat pitný režim. Problém je v tom, že pro určité profese to může být vcelku nesnadný úkol. Jsou chvíle, kdy prostě nemáte čas ze zad sundat batoh, vytáhnout z něj láhev a v klidu se napít. Dokonce nemusíte mít ani čas vytáhnout z opasku čutoru. Příkladů je mnoho a určitě každého z vás nějaké napadnou. Přesto potřebujete pít, strašák dehydratace nad vámi neustále visí.

Článek: Medicína Extrémních Prostředí - HORKO

 

Řešení není až tak složité. Stačí použít hydrovak. O co jde? Jedná se o plastový rezervoár na vodu, ze kterého ústí hadička na pití. Hydrovak si umístíte do batohu, na batoh nebo přímo na záda, hadičku připevníte v blízkosti úst, a již vám nic nebrání pít v téměř jakékoliv situaci. Zřejmou výhodou jsou volné ruce a možnost pití při téměř jakékoliv situaci.  

 

Hydrovaky se vyrábí s různým obsahem. Nejtypičtější jsou dvou a třílitrové, sehnat se však dají i půllitrové nebo dvacetilitrové. Vybere si tak určitě každý. Mezi nejznámější a také nejpoužívanější značky patří Camelbak a Source. Dalo by se říci, že Camelbak se stal pro mnohé synonymem pro hydrovaky. Tato značka je známá nejen vojákům, ale i mnohým sportovcům. My se však dnes zaměříme na značku Source.

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

arr