Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8

Česká společnost Tatra Defence Vehicle a.s. (TDV) ... Více

Armáda ČR chce německé Pumy. Jaká je finanční stránka?

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje nakoupit za ... Více

Nesmrtící obranné prostředky Piexon AG

Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci v ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Hydrovak Source US1/3l

Datum přidání 18.07.2013    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Žízeň. Pokud máte fyzicky náročnou práci, která je navíc ve venkovním prostředí a ještě k tomu v letních měsících, tak jste ji už určitě poznali. Jenže žízeň je jen jedním z příznaků něčeho mnohem horšího. Žízní to začíná, poté máte suché rty, málo močíte, přijde závrať a bolest hlavy. Zrychlí se vám puls. Nakonec následuje smrt. Říká se tomu dehydratace.

Source US1/3l

Foto: Source US1/3l v Afghánistánu / SOLDATO Team

 

Abyste dehydrataci předešli, je nezbytné dodržovat pitný režim. Problém je v tom, že pro určité profese to může být vcelku nesnadný úkol. Jsou chvíle, kdy prostě nemáte čas ze zad sundat batoh, vytáhnout z něj láhev a v klidu se napít. Dokonce nemusíte mít ani čas vytáhnout z opasku čutoru. Příkladů je mnoho a určitě každého z vás nějaké napadnou. Přesto potřebujete pít, strašák dehydratace nad vámi neustále visí.

Článek: Medicína Extrémních Prostředí - HORKO

 

Řešení není až tak složité. Stačí použít hydrovak. O co jde? Jedná se o plastový rezervoár na vodu, ze kterého ústí hadička na pití. Hydrovak si umístíte do batohu, na batoh nebo přímo na záda, hadičku připevníte v blízkosti úst, a již vám nic nebrání pít v téměř jakékoliv situaci. Zřejmou výhodou jsou volné ruce a možnost pití při téměř jakékoliv situaci.  

 

Hydrovaky se vyrábí s různým obsahem. Nejtypičtější jsou dvou a třílitrové, sehnat se však dají i půllitrové nebo dvacetilitrové. Vybere si tak určitě každý. Mezi nejznámější a také nejpoužívanější značky patří Camelbak a Source. Dalo by se říci, že Camelbak se stal pro mnohé synonymem pro hydrovaky. Tato značka je známá nejen vojákům, ale i mnohým sportovcům. My se však dnes zaměříme na značku Source.

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

arr