Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Karimatky Klymit

Datum přidání 30.06.2015    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Co je na každé patrole důležité? Spousta věcí, jasně. Správná orientace, maskování, dodržování SOP, splnění úkolu atd. atd. atd. Na co se ale občas hlavně při dlouhodobém patrolování zapomíná? Na kvalitní odpočinek. A proč zapomíná? Protože času je opravdu málo a úkolů opravdu hodně. Každopádně každý kdo to zažil, tak ví, že kvalitně si před dalším pochodem/úkolem odpočinout je životně důležité a k nezaplacení.

Karimatky Klymit

Foto: Zleva - Klymit Static V Luxe, Klymit Inertia X Frame Recon, Klymit Static V SOLDATO Team


Ke kvalitnímu odpočinku potřebuji pár věcí. A teď nemám na mysli čas, klid a bezpečnost. Mám na mysli spacák, ždárák a karimatku. Co z těchhle tří věcí ponesete s sebou, bude záležet především na povaze patroly. Ne vždy budete mít čas je vůbec použít. Ale jestli si opravdu chcete pořádně oddáchnout, tak tohle je ideální a základní kombinace. No, a protože každý zkušený voják-zálesák ví, že nejhorší je chlad od země, tak dnešní recenze bude právě o izolaci. Tedy o karimatkách.

 

Jen v rychlosti. Karimatky asi každý zná. Je to izolační vrstva mezi vaším tělem a studenou zemí. Jednoduše se dají rozdělit na pěnové a nafukovací. Každý tento typ má svoje výhody a nevýhody. Co by nás tedy v případě karimatek mělo zajímat? Předně izolace. Proto přeci karimatku máme, že ano. Jenže s kvalitou odizolování jdou ruku v ruce další vlastnosti, které by nás měly neméně zajímat a podle kterých si budeme vybírat vhodnou karimatku právě pro nás.

 

Musíme tedy myslet i na skladnost, hmotnost a odolnost. Jinými slovy. Pokud chci co nejlepší izolační vlastnosti, tak to asi nebude lehká a skladná karimatka. A na druhou stranu pokud chci opravdu to nejlehčí a nejskladnější, nemohu očekávat super odizolování.

 

Karimatky Klymit

V našem testu se podíváme na tři nafukovací karimatky Klymit. Tedy na karimatky od americké společnosti, která se na problematiku izolace v outdoorovém prostředí úzce specializuje. Tato společnost odmítá tradiční přístupy a naopak neustále zkouší něco nového, netradičního. A na jejich výrobcích je to opravdu vidět.

 

Karimatky Klymit nám doporučil armyshop ARMED, který je u nás nabízí. A na doporučení někoho, kdo má zkušenosti s reálným nasazením v akci my slyšíme. V testu se nám objevily tři karimatky, které by měly splnit jak požadavky na skladnost, tak i požadavky na izolaci. Samozřejmě každá jinak a po svém... celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin

Celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin 

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 0 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr