Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Lopatka Gerber E-Tool

Datum přidání 14.11.2017    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 1 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Každý chce být esefko. Dělat čistou prácičku, moc se nezašpinit. Špinavá práce, chcete-li „záděr", ale není jaksi v módě. Plazit se? Ani náhodou, ještě bych si roztrhal své super tacticool kalhoty. Zakopat se? A proč? Vždyť vypadám tak dobře, tak proč se schovávat. Bavíme se ale o základních dovednostech, které bohužel postupně upadají.

Foto: Gerber E-Tool / SOLDATO Team

 

Polní lopatka by měla patřit k základní výbavě každého vojáka. Stejně jako budování okopu by mělo patřit k základním dovednostem každého vojáka. Jasně, už slyším ty hlasy: „Hele, tohle se dělávalo. Teď už je jiná doba..." Vážně? Dovolte, abych vás vyvedl z omylu. Vykopat si okop, pozorovatelnu, opytlovat se... Tohle jsou věci, které se dělají i v reálném nasazení. Třeba v áčku.


Proto, když mně zavolal majitel armyshopu Armed s nabídkou otestovat skládací lopatku Gerber E-Tool, tak jsem dlouho neváhal. Mrknout se na něco jiného, než co má voják běžně k dispozici, nikdy neuškodí. Zvláště, pokud jde o tak prověřenou stálici na trhu, jako je právě americká firma Gerber. Vždyť tato firma působí už od roku 1939. A jestli si pamatujete, tak i jedna z našich prvních recenzí byla na produkt od Gerberu, který nám zapůjčil právě Armed. Takže bylo rozhodnuto a lopatka na cestě.

 

Dorazil balík, těžší než obvykle. A v něm kus železa, který teda lopatku moc nepřipomínal. Jasně, lopatka je to polní skládací, takže složená musí být kompaktní, ať v báglu nezabírá moc místa. Rozměry složené lopatky jsou 235x152mm. Pokud ji rozložíte, má na délku 603mm a jedná se o téměř plnohodnotný kopací nástroj. Téměř. Pro trpaslíka.

 

Lopatka se skládá ze tří hlavních dílů, navzájem spojených klouby a šrouby. Tedy díly jsou tu vlastně čtyři, protože lopatka má kromě pracovní části, spojovací trubky a držadla, ještě jakýsi zobák, který by měl nahrazovat krumpáč. Zajímavé. A do jisté míry exkluzivní. V téhle konfiguraci se totiž lopatka E-Tool do Evropy běžně nevozí. Ale pokud jich budete chtít více, Armed ji je schopný sehnat... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

 

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN

 

 Foto: Tři hlavní díly jsou spojeny klouby / SOLDATO Team

Udělte článku metály:

Počet metálů: 1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Sorge-227 Datum: 14.11.2017 Čas: 17:30

Klasika je klasika..tomu sa len tak nieco nevyrovna https://www.youtube.com/watch?v=fzs_dYE6MjA

arr