Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Marathon Diver´s Automatic GSAR

Datum přidání 31.07.2015    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Hodiny jsou přístroje na měření času. Těm malým přenosným se říká hodinky. Nic nového. Asi každý nějaké má nebo měl. Ani voják se bez nich většinou neobejde. Hodinky jsou různé, ale ty skutečné „Hodinky“ ukazují jen čas a nemají v sobě baterku. To jsou ty naprosté klasiky.

Foto: Marathon Diver´s Automatic GSAR. / SOLDATO Team

Foto: Marathon Diver´s Automatic GSAR. / SOLDATO Team  

 

Nebo ne? Kolik lidí dnes dává přednost hodinkám, které umí mnohem více než jen měřit čas. A kolik vojáků? V mém okolí hodně. Vyjmenovávat všechny funkce, které se na hodinkách (dá-li se jim tak ještě říkat) objevují, je na dlouhé psaní. I přes nesporné výhody těchto multifunkcí se ale na trhu stále objevují i ty klasické hodinky, které ukazují jen čas a většinou i datum. Proč?

 

Na to je těžké odpovědět. Lepší je tyto hodinky vyzkoušet. Pak jejich kouzlo buď pochopíte (a budete nějaké takové chtít), nebo ne. Asi opravdu nedokážu říci, proč v dnešní době nosit na ruce něco, co ukazuje „jen čas“. Přesto vím, že rozhodně nejsem sám, kdo dává těmto tradičním hodinkám přednost.

 

Marathon - Kanada a Švýcarsko

Co mají tyto dvě země společného? Asi toho bude více, ale co se hodinek týče, tak je to značka Marathon. Kanadská hodinářská firma vyrábějící hodinky ve Švýcarsku. Jak sama společnost říká, tak ve svých hodinkách kombinují vojenskou odolnost se švýcarskou řemeslnou dovedností. I přesto, že tato společnost píše svoji historii od roku 1904, tak není v našich končinách až tolik známá.

 

Vysvětlení je vcelku jednoduché. Po dlouhou dobu byly hodinky Marathon výsadou jen pro vládní pracovníky a do civilní sféry se příliš nedostávaly. To se ale změnilo, a tak se s hodinkami Marathon můžete setkat mnohem častěji již i u nás. A to i díky armyshopu Armed, který je jejich výhradním distributorem pro Českou republiku.

 

Marathon Diver´s Automatic GSAR

Pojďme se ale už podívat, jaký že to model nám Armed k testu zapůjčil. Marathon nemá jako jiní výrobci stovky různých modelů, takže je orientace v jejich modelových řadách poměrně jednoduchá. Diver´s je série vytvořená pro příslušníky SAR (Search and Rescue – vyhledej a zachraň). Přídomek GSAR, pod kterým jsou tyto hodinky také známy, pak znamená Govermment Search and Rescue. Hodinky by tedy měly být předurčeny do drsných podmínek.

 

A první pohled by tomu i nasvědčoval. Poměrně masivní kruhové tělo z nerezové oceli se tváří dostatečně odolně. Ocelově stříbřitá barva v kombinaci s černým řemínkem vypadá sice elegantně, ale ne příliš military. Řemínek, který se na první pohled zdá dost úzký (konkrétně 18mm), je vyrobený z vulkanizované gumy... Celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin

 

 Celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin

 

SOLDATO Team a Armádní noviny tento produkt doporučují

 

Šarže Kvality

Udělte článku metály:

Počet metálů: 1 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr