Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Svítilna Fenix TK15C

Datum přidání 22.07.2015    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 0 komentářů    autor autor: SOLDATO Team

Tma. Přesto potřebujete vidět. Je jedno, jestli jste v tmavém baráku nebo v lese. Na vaší zbrani musí být nějaká svítilna. Šero. Jste v patrol base a potřebujete dát signál. Bliknutí červeným světlem. A zase musíte mít nějakou svítilnu. Noc. Máte hlídku - stráž. V dáli mezi stromy se vám něco nezdá a potřebujete si tam posvítit. Zalovíte v pouzdře a vytáhnete zase svítilnu. Temno. A zase... A zase...

Foto: Svítilna Fenix TK15C / SOLDATO Team

 

Situací, kdy potřebujete kvalitní světlo, je více než dost. Ideálně svítilnu nějakou univerzální. Ať nemusíte mít na X situací X svítilen. Pamatujete na české trio? Nebo starou dobrou klasiku – US fajfku? U obou jste si mohli měnit barvu světla. Jenže zase nešly připevnit na zbraň. Každopádně mít svítilnu, která je jak do ruky, tak na zbraň a navíc umožňuje svítit více barvami, se může hodit.

 

Kronium a novinka od Fenix

Prohlíželi jsme webové stránky společnosti Kronium, který je náš dvorní dodavatel svítilen Fenix. Samozřejmě nás hlavně zajímala taktická řada těchto svítilen, která má označení TK a vyznačuje se solidní odolností a většinou i taktickým vzhledem. Hned nás zaujala novinka v podobě svítilny Fenix TK15C, a bylo jasné, že tuto svítilnu budeme chtít zkusit. Slovo dalo slovo a my si tak mohli svítilnu i se dvěma zbraňovými montážemi odvést. A samozřejmě pořádně otestovat.

 

Fenix TK15C

TK15 tu již byla, takže se jedná o druhou, vylepšenou generaci. Na první pohled je vidět, že design se nezměnil. Stále se jedná o kompaktní taktickou svítilnu s mírně rozšířeným a poměrně hlubokým reflektorem. Tvrzená skleněná čočka je zapuštěná a kolem ní si nelze nevšimnout mohutných ozubů. Na druhém konci se nachází taktický spínač.

 

Jak jsme již u Fenixu zvyklí, je celá svítilna vyrobena z tvrzeného leteckého hliníku v černém provedení, a jediným rušivým prvkem je tak stále světle šedý přepínač režimů umístěný v přední polovině svítilny. Proč se Fenix u taktické řady stále drží této barvy je nám záhadou. Materiál svítilny je samozřejmě odolný proti poškrábání... celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin.

 

Celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 0 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr