Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výstroj

RECENZE: Vodní filtr Sawyer Mini Filter

Datum přidání 03.12.2014    Rubrika rubrika: Vojenská výstroj     komentáře 1 komentářů    autor autor: SOLDATO: Team

„Co nemám, nepotřebuji..." Heslo, kterým se řídí mnoho vojáků při balení svého vybavení. Je toho opravdu hodně, co si musí voják nést na zádech při bojové patrole. Nezřídka se stává, že hmotnost batohu přesahuje hodně přes 25 kg. Proto si většina zkušených bojovníků bere opravdu jen to nezbytně nutné. Vybavení k boji a k přežití. Na komfort a pohodlí zde není čas ani místo.

Foto: Základní balení filtru Sawyer Mini Filter. / SOLDATO Team

Foto: Sawyer Mini Filter. / SOLDATO Team

 

Začnete vyhazovat náhradní oblečení, spacák, druhé maskáče. Snažíte se vybírat věci, které mají univerzální použití. Nakonec skončíte u staré známé věci. Nejvíce váhy zabírá munice a vybavení k vedení bojové činnosti. Poté voda. Vše ostatní zabírá jen cca 25 % hmotnosti. Munici a vodu prostě potřebujete a nic s tím nenaděláte.

 

Je ale způsob, jak i na hmotnosti nesené vody nějaký ten kilogram ušetřit. Řešením může být aktivní používání vodního filtru. Je tu však několik maličkostí, které byste si měli předem ověřit. Za prvé musíte mít jistotu, že v prostoru, kde budete působit, je dostatečné množství vodních zdrojů.

 

Můžete mít sebelepší vodní filtraci, ale pokud nemáte zdroj vody, je vám vcelku k ničemu... Za druhé na to musíte mít alespoň trochu času. Zastavit, nabrat si vodu a přefiltrovat ji sice není časově až tolik náročné, ale nějaký čas to přeci jen zabere. Sami si určitě dovedete představit situace, kdy není úplně vhodné vybalit filtr a začít si v klidu připravovat trochu pitné vody.

 

Konečně za třetí musíte mít vhodný vodní filtr. Skladný, nenáročný k použití a hlavně funkční. Voják, který má během plnění úkolu střevní potíže (nebo i něco horšího) není pro jednotku přínosem. Spíše naopak. Stává se přítěží, může ohrozit splnění úkolu. To je nepřípustné. Různých vodních filtrů nebo jiných prostředků k čištění vody je naštěstí celá řada, a stačí si tak jen vybrat ten správný... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

 

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN

 

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.7 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
martin Datum: 03.12.2014 Čas: 16:06

1) k čemu víčko na kontaminované části filtru? zbytečnost
2) předfiltrováním vody přes např. cíp trika se sníží množství bordelu ve vodě již před samotným filtrováním, prodlouží životnost filtru bez čištění.
3) těch hrubek!

arr