Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Vojenská výzbroj

Remington Defense PSR: Nová odstřelovačka pro americké speciální jednotky

Datum přidání 16.09.2013    Rubrika rubrika: Vojenská výzbroj     komentáře 1 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Program PSR (Precision Sniper Rifle) několik let hledal nejvhodnější odstřelovací pušku pro americké speciální jednotky. V současné době je však již o vítězí rozhodnuto. Vítězem se stala společnost Remington Defense s odstřelovací puškou Remington Defense PSR (Precision Sniper Rifle).

Remington Defense PSR

Foto: Remington Defense PSR / Remington Defense

 

V roce 2009 spustilo americké velitelství speciálních operací (US SOCOM) program PSR (Precison Sniper Rifle). Cílem programu PSR je výměna všech odstřelovacích pušek M24, M40 a Mk 13 u amerických speciálních jednotek za jedinou modulární zbraň s opakovacím mechanismem.

 

Program PSR, jehož cenový strop byl původně nastaven na 252 milionů dolarů, si nenechal ujít žádný přední světový výrobce odstřelovacích pušek. Programu se zúčastnili výrobci a zbraně:  Accuracy International AX 338, ArmaLite  AR-30, Barrett MRAD, Blaser Tactical 2, FN Herstal Balista PSR, PGM 338, Sako TRG M10 a Remington Defense MSR.

 

Remington Defense PSR

Foto: Remington Defense PSR. VĚTŠÍ OBRÁZEK. / Remington Defense

 

Soutěž nakonec vyhrála firma Remington se zbraní MRS (Modular Sniper Rifle), v současné době známou jako Remington Defense PSR (Precision Sniper Rifle). Remington, známy také jako výrobce karabiny Remington ACR, dodá americkým speciálním jednotkám za 79,7 miliónů dolarů 5150 odstřelovacích pušek a 4 696 800 nábojů.

 

Remington Defense je dceřinou společnosti holdingu Freedom Group Inc. (FGI), jenž v sobě sdružuje několik předních amerických výrobců palných zbraní, střeliva a příslušenství ke zbraním. Další společnosti FGI dodají pro program PSR například munici (BB, Barnes Bullets) nebo úsťové brzdy a tlumiče (AAC, Advanced Armament Corporation).

 

Remington Defense PSRFoto: Remington Defense PSR. VĚTŠÍ OBRÁZEK. / Remington Defense

 

Remington Defense PSR je opakovací odstřelovací puškou s volně plovoucí hlavní. Zbraň je kompatibilní s náboji .338 Lapua Magnum, .338 Norma Magnum, .300 Winchester Magnum a 7.62×51 mm NATO.

 

Zbraň má k dispozicí čtveřici hlavní v různých délkách - 20" (508 mm), 22" (559 mm), 24" (610 mm) and 27" (686 mm). Hlaveň lze vyměnit bez použití speciálního nářadí během minuty. Přesnost zbraně splňuje podmínky programu PSR – 1 MOA na 1500 metrů. Hodnota 1 MOA na 1500 metrů znamená, že všechny zásahy na tuto vzdálenost se musí vejít do kruhu o průměru 436 mm.

 

Video: Remington Defense PSR. /  YouTube

 

Příjemnou zprávou pro americké vojáky je, že Remington Defense PSR má puškovou rukojeť převzatou z karabin a pušek M4/M16. Předpažbí odstřelovací pušky je bohatě osazeno montážními lištami – konkrétně jsou lišty umístěny na 3, 6, 9, 10:30 a 12 hodině.

 

Bohatě nastavitelná je i sklopná a délkově nastavitelná pažba. V případě potřeby lze vyměnit patku a výškově si nastavit lícnici. Ve spodní části je umístěná malá montážní kolejnice, např. pro připevnění výškové podpory pažby.

 

Nabitá (5 nábojů) puška Remington Defense PSR s 22“ hlavní má hmotnost 5,9 kilogramů. Ve stejné konfiguraci, avšak s dvojnožkou, optikou a tlumičem od firmy AAC má hmotnost 7,7 kg.

 

Fotogalerie

Puška Puška Puška
Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.6 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
CisticVictor Datum: 06.11.2013 Čas: 13:52

Odstřelovačka?!?!?!? Co jste měl z če

arr